ghb 20250818-git-c7466a55e - en to gl_ES translation catalogue (731 entries)

en: _File
gl_ES: _Ficheiro

en: _Open Source…
gl_ES: _Abrir fonte...

en: Open _Directory…
gl_ES: Abrir _Directorio...

en: _Set Destination…
gl_ES: _Establecer Destino...

en: _Preferences
gl_ES: _Preferencias

note: Toss up a warning dialog
en: _Quit
gl_ES: _Saír

en: _Queue
gl_ES: _Cola

en: _Add
gl_ES: _Engadir

en: Add _Multiple…
gl_ES: Engadir _Multiple...

en: Add A_ll
gl_ES: Engadir T_odo

en: _Start Encoding
gl_ES: _Comezar Codificación

en: _Pause Encoding
gl_ES: _Pausar codificación

en: _Import Queue…
gl_ES: _Importar Cola...

en: _Export Queue…
gl_ES: _Exportar Cola...

en: _View
gl_ES: _Ver

en: Presets _List
gl_ES: _Lista de predefinicións

en: _Preview
gl_ES: _Vista previa

en: _Activity Window
gl_ES: Xanela de _Actividade

en: _Presets
gl_ES: _Predefinicións

en: Set De_fault
gl_ES: Establecer como pre_determinado

en: _New Preset…
gl_ES: _Nova Predefinición...

en: _Save
gl_ES: _Gardar

en: _Rename…
gl_ES: _Renomear...

en: _Delete…
gl_ES: _Eliminar...

en: _Import Preset…
gl_ES: _Importar Predefinición...

en: _Export Preset…
gl_ES: _Exportar Predefinición...

en: Reset _Built-in Presets
gl_ES: Restablecer predefinicións _integradas

en: _Help
gl_ES: _Axuda

en: _Online Documentation
gl_ES: _Documentación en liña

en: _About
gl_ES: _Sobre

en: HandBrake For _Dummies
gl_ES: Handbrake para _Principiantes

en: A_bout HandBrake
gl_ES: So_bre Handbrake

en: _Play File
gl_ES: _Reproducir ficheiro

en: Open _Source Directory
gl_ES: Abrir Directorio da _Fonte

en: Open _Destination Directory
gl_ES: Abrir Directorio de _Destino

en: Open Encode _Log
gl_ES: Abrir _Rexistro de Codificación

en: Open _Encode Log Directory
gl_ES: Abrir directorio de R_existro de Codificación

en: Reset _Failed Jobs
gl_ES: Restablecer Traballos _Fallidos

en: _Reset All Jobs
gl_ES: Restablecer tódolos Traballos

en: _Clear Completed Jobs
gl_ES: Limpar Traballos _Completados

en: Clear _All Jobs
gl_ES: Limpar _Tódolos Traballos

en: _Add Track
gl_ES: _Engadir Pista

en: Add A_ll Tracks
gl_ES: Engadir Tóda_las Pistas

en: Add _Foreign Audio Scan
gl_ES: Engadir _Exploración de Son Estranxeiro

en: Add External Subtitle File
gl_ES: Engadir Ficheiro de Subtítulos Externo

en: Move to _Top
gl_ES: Mover cara _Arriba

en: Move to _Bottom
gl_ES: Mover cara _Embaixo

en: _Edit
gl_ES: _Editar

en: _Reset
gl_ES: _Restablecer

en: _Add New Track
gl_ES: _Engadir Nova Pista

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
gl_ES: Renderización do subtítulo sobre o vídeo.
    
    O subtítulo será parte do vídeo e non se poderá desactivar.

en: <b>Burned In</b>
gl_ES: <b>Incorporado en</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
gl_ES: Establecer a pista de subtítulos de saída predeterminada.
    
    A maioría dos reprodutores amosarán automaticamente esta pista de subtítulos cando se reproduza o vídeo.
    
    Isto é útil para crear unha pista 'forzada' na túa saída.

en: <b>Default</b>
gl_ES: <b>Predeterminada</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
gl_ES: Usar só os subtítulos que están marcados como forzados na pista de subtítulos da fonte.
    
    Os subtítulos 'forzados' úsanse normalmente para amosar subtítulos durante escenas nas que alguén fala nun idioma estranxeiro.

en: <b>Forced Only</b>
gl_ES: <b>Só Forzados</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
gl_ES: Engadir (ou restar) un desprazamento (en milisegundos) ao inicio da pista de subtítulos SRT.
    
    Moitas veces, o comezo dun ficheiro SRT externo non coincide co inicio do vídeo. Esta configuración permíteche sincronizar os ficheiros.

en: <b>SRT Offset</b>
gl_ES: <b>Desprazamento SRT</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
gl_ES: A pista de subtítulos da fonte
    
    Podes escoller calquera dos subtítulos
    recoñecidos no teu ficheiro fonte.
    
    Ademais, hai unha opción especial de pista
    chamada "Exploración de Son Estranxeiro". Esta opción engadirá
    unha pasada extra na codificación para procurar
    subtítulos que poidan corresponder a escenas en
    linguas estranxeiras. Esta opción é mellor usala en
    conxunto coa opción "Forzado".

en: <b>Track</b>
gl_ES: <b>Pista</b>

en: Presets
gl_ES: Predefinicións

en: Save as new preset
gl_ES: Gardar coma nova predefinición

en: Actions
gl_ES: Accións

en: HandBrake Queue
gl_ES: Cola de Handbrake

en: Start Encoding
gl_ES: Comezar Codificación

en: Start
gl_ES: Comezar

en: Pause Encoding
gl_ES: Pausar Codificación

en: Pause
gl_ES: Pausa

en: Queue
gl_ES: Cola

en: 0 jobs pending
gl_ES: 0 tarefas pendentes

en: Options
gl_ES: Opcións

en: When Done:
gl_ES: Cando remate:

en: Show/hide the queue details panel
gl_ES: Amosar/ocultar o panel de detalles da cola

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
gl_ES: Marcar a entrada escollida da cola como pendente.
    Restablece o traballo na cola a pendente e listo para executarse de novo.

en: Reset
gl_ES: Restablecer

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Preset:
gl_ES: Predefinición:

en: Source:
gl_ES: Fonte:

en: Title:
gl_ES: Título:

en: Destination:
gl_ES: Destino:

en: Dimensions:
gl_ES: Dimensións:

en: Video:
gl_ES: Vídeo:

en: Audio:
gl_ES: Son:

en: Subtitles:
gl_ES: subtítulos:

en: Statistics
gl_ES: Estatísticas

en: Pass:
gl_ES: Pasada:

en: Start Time:
gl_ES: Tempo Inicial:

en: End Time:
gl_ES: Tempo Final:

en: Paused Duration:
gl_ES: Duración da Pausa:

en: Encode Time:
gl_ES: Tempo de codificación:

en: File Size:
gl_ES: Tamaño do Ficheiro:

en: Status:
gl_ES: Estado:

en: Activity Log
gl_ES: Rexistro de Actividade

en: About HandBrake
gl_ES: Sobre Handbrake

en: Multithreaded video transcoder
gl_ES: Transcodificador de vídeo multiproceso

en: Choose Video Source
gl_ES: Elixir Fonte de Vídeo

en: Open Source
gl_ES: Abrir Fonte

en: Add to Queue
gl_ES: Engadir a Cola

en: Add To Queue
gl_ES: Engadir a Cola

en: Show Presets Window
gl_ES: Amosar Xanela de Predefinicións

en: Show Preview Window
gl_ES: Amosar Xanela de Vista previa

en: Preview
gl_ES: Vista previa

en: Show Queue
gl_ES: Amosar Cola

en: Show Activity Window
gl_ES: Amosar Xanela de Actividade

en: Activity
gl_ES: Actividade

en: <b>Source:</b>
gl_ES: <b>Fonte:</b>

en: None
gl_ES: Ningún

en: Scanning...
gl_ES: Explorando...

en: <b>Title:</b>
gl_ES: <b>Título:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
gl_ES: Establecer o título para codificar.
    Por defecto, escóllese o título máis longo.
    Adoita ser o título principal dun DVD.

en: <b>Angle:</b>
gl_ES: <b>Angulo:</b>

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
gl_ES: Para DVDs de múltiples ángulos, escolle o ángulo desexado para codificar.

en: <b>Range:</b>
gl_ES: <b>Rango:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
gl_ES: Rango de título para codificar. Poden ser capítulos, segundos ou fotogramas.

en: Set the first chapter to encode.
gl_ES: Establece o primeiro capítulo a codificar.

en: Set the last chapter to encode.
gl_ES: Establece o derradeiro capítulo a codificar.

en: <b>Preset:</b>
gl_ES: <b>Predefinición:</b>

en: Choose Preset
gl_ES: Elixir Predefinición

en: <u><i>Modified</i></u>
gl_ES: <u><i>Modificado</i></u>

en: Reload
gl_ES: Recargar

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
gl_ES: Voltar cargar as configuracións da predefinición actualmente escollida.
    As modificacións serán descartadas.

en: Save New Preset
gl_ES: Gardar Nova Predefinición

en: Save the current settings to a new Preset.
gl_ES: Gardar as configuracións actuais nunha nova Predefinición.

en: Format:
gl_ES: Formato:

en: Format to mux encoded tracks to.
gl_ES: Formato para multiplexar pistas codificadas.

en: Web Optimized
gl_ES: Optimizado Web

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
gl_ES: Optimizar a disposición do ficheiro MP4 para a descarga progresiva.
    Isto permite que un reprodutor inicie a reprodución antes de descargar o ficheiro completo.

en: Align A/V Start
gl_ES: Aliñar S/V Comezar

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
gl_ES: Aliña as marcas de tempo iniciais de todos os fluxos de son e vídeo inserindo fotogramas en branco ou eliminando fotogramas. Pode mellorar a sincronización de son/vídeo para reprodutores defectuosos que non respectan as listas de edición MP4.

en: iPod 5G Support
gl_ES: Compatibilidade co iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
gl_ES: Engadir iPod Atom preciso para algúns iPods antigos.

en: Passthru Common Metadata
gl_ES: Metadatos Comúns de Passthru

en: Copy metadata from source to output.
gl_ES: Copiar os metadatos da fonte á saída.

en: Duration:
gl_ES: Duración:

en: Tracks:
gl_ES: Pistas:

en: Filters:
gl_ES: Filtros:

en: Size:
gl_ES: Tamaño:

en: Video Preview
gl_ES: Vista previa do Vídeo

en: Dimensions
gl_ES: Dimensións

en: <b>Source Dimensions</b>
gl_ES: <b>Dimensións da Fonte</b>

en: Storage Size:
gl_ES: Tamaño de Almacenamento:

en: Display Size:
gl_ES: Tamaño da Pantalla:

en: Aspect Ratio:
gl_ES: Relación de Aspecto:

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
gl_ES: <b>Orientación e Recorte</b>

en: Flipping:
gl_ES: Virando:

en: Horizontal ⇌
gl_ES: Horizontal

en: Flip video horizontally.
gl_ES: Virar o vídeo horizontalmente.

en: Rotation:
gl_ES: Rotación:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
gl_ES: Xirar o vídeo en sentido horario en incrementos de 90 graos.

en: Cropping:
gl_ES: Recorte:

en: How to apply crop settings.
gl_ES: Como aplicar os axustes de recorte.

en: Left Crop
gl_ES: Recorte Esquerdo

en: Top Crop
gl_ES: Recorte Superior

en: Bottom Crop
gl_ES: Recorte Inferior

en: Right Crop
gl_ES: Recorte Dereito

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
gl_ES: Resolución e Escalado

en: Resolution Limit:
gl_ES: Limite de Resolución:

en: Resolution limits for common video formats.
gl_ES: Limite de resolución para formatos de vídeo comúns.

en: Maximum Size:
gl_ES: Tamaño Máximo:

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
gl_ES: Este é o ancho máximo ao que se almacenará o vídeo.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
gl_ES: Este é o alto máximo ao que se almacenará o vídeo.

en: Anamorphic:
gl_ES: Anamorfo:

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
gl_ES: <b>Modos Anamorfos:</b><small><tt>
    Automático - Utilizar unha relación de aspecto de píxel que maximice
    a resolución de almacenamento mantendo a relación de aspecto
    da visualización orixinal.
    Ningunha - Forzar a relación de aspecto de píxel a 1:1.
    Personalizado - Introducir unha relación de aspecto de píxel personalizada.</tt></small>

en: Pixel Aspect:
gl_ES: Aspecto dos Píxeles:

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
gl_ES: O aspecto dos píxeles define a forma dos píxeles.
    
    Unha proporción de 1:1 define un píxel cadrado. Outros valores definen formas rectangulares.
    Os reprodutores escalarán a imaxe para alcanzar o aspecto especificado.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
gl_ES: O aspecto dos píxeles define a forma dos píxeles.
    Unha proporción de 1:1 define un píxel cadrado. Outros valores definen formas rectangulares.
    Os reprodutores escalarán a imaxe para lograr o aspecto especificado.

en: Scaled Size:
gl_ES: Tamaño Escalado:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
gl_ES: Este é o ancho ao que se almacenará o vídeo. As dimensións reais de visualización diferirán se a relación de aspecto dos píxeles non é 1:1.

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
gl_ES: Este é o alto ao que se almacenará o vídeo. As dimensións reais de visualización diferirán se a relación de aspecto dos píxeles non é 1:1.

en: Optimal Size
gl_ES: Tamaño Óptimo

en: Use highest resolution permitted by above settings.
gl_ES: Usar a resolución máis alta permitida polos axustes anteriores.

en: Allow Upscaling
gl_ES: Permitir Escalado Aumentado

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
gl_ES: Se non está activado, as dimensións escaladas estarán limitadas ás dimensións da fonte.

en: <b>Borders</b>
gl_ES: <b>Marxes</b>

en: Fill:
gl_ES: Encher:

en: Add a border around the video.
gl_ES: Engadir unha marxe arredor do vídeo.

en: Left Pad
gl_ES: Reencher esquerda

en: Top Pad
gl_ES: Reencher Enrriba

en: Bottom Pad
gl_ES: Reencher Abaixo

en: Right Pad
gl_ES: Reencher Dereita

en: Color:
gl_ES: Cor:

en: Color of border added around video.
gl_ES: Cor da marxe engadido arredor do vídeo.

en: <b>Final Dimensions</b>
gl_ES: <b>Dimensións Finais</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
gl_ES: Trocar o tamaño da pantalla estirará o vídeo.

en: Automatic
gl_ES: Automático

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Detelecine:
gl_ES: Detelecinado:

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
gl_ES: Este filtro suprime os artefactos de 'peinado' que son o resultado do telecinado.
    
    O telecinado é un proceso que axusta as taxas de fotogramas da película que son de 24 fps ás taxas de fotogramas de vídeo NTSC que son de 30 fps

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
gl_ES: Formato de cadea de filtro de detelecinado personalizado:
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
gl_ES: Detección de Entrelazado:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
gl_ES: Este filtro detecta fotogramas entrelazados.
    
    Se un filtro de desentrelazado está habilitado, só se desentrelazarán os fotogramas que este filtro considere entrelazados.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
gl_ES: Formato de cadea de filtro de detección de entrelazado personalizado:
    
    Modo: Métrica espacial: Limiar de movemento: Limiar espacial: Modo de filtro de máscara: Debullo do Bloque: Ancho do bloque: Altura do bloque

en: Deinterlace:
gl_ES: Desentrelazado:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
gl_ES: Elixe o filtro de despeiteado ou de desentrelazado.
    
    O filtro de despeiteado admite unha variedade de algoritmos de interpolación.
    O filtro de desentrelazado é un clásico desentrelazador YADIF.

en: Choose decomb or deinterlace filter options.
    
        The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
        The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
gl_ES: Elixe opcións de filtro de despeiteado ou de desentrelazado.
    
    O filtro de despeiteado admite unha variedade de algoritmos de interpolación.
    O filtro de desentrelazado é un clásico desentrelazador YADIF.

en: Deblock Filter:
gl_ES: Filtro de Desbloqueo:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
gl_ES: O filtro de desbloqueo suprime un tipo común de artefacto de compresión. Se a túa fonte presenta 'bloqueo', este filtro pode axudar a limpalo.

en: Tune:
gl_ES: Optimizar:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
        If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
gl_ES: O filtro de desbloqueo suprime un tipo común de artefacto de compresión. Se a túa fonte presenta 'bloqueo', este filtro pode axudar a melloralo.

en: Custom deblock filter string format
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512
gl_ES: Formato de cadea de filtro de desbloqueo personalizado
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512

en: Denoise Filter:
gl_ES: Filtro eliminar ruído:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
gl_ES: O filtrado eliminar ruído reduce ou suprime a aparencia de ruído e granulado.
    O granulado de película e outros tipos de ruído de alta frecuencia son difíciles de comprimir.
    Empregar este filtro en tales fontes pode resultar en tamaños de ficheiro máis pequenos.

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
        Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
        Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
gl_ES: O filtrado de eliminación de ruído reduce ou suprime a aparencia de ruído e granulado.
    O granulado de película e outros tipos de ruído de alta frecuencia son difíciles de comprimir.
    Usar este filtro en fontes así pode resultar en tamaños de ficheiro máis pequenos.

en: Custom denoise filter string format
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma
gl_ES: Formato de cadea de filtro de eliminación de ruído personalizado
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma

en: Chroma Smooth Filter:
gl_ES: Filtro de Suavizado de Chroma:

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
gl_ES: O filtro de suavizado de croma suprime artefactos de cor comúns.
    Contidos de fontes analóxicas de menor resolución poden beneficiarse deste filtro

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
        Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
gl_ES: O filtro de suavizado de croma suprime artefactos de cor comúns.
       O contido de fontes analóxicas de menor resolución pode beneficiarse deste filtro.

en: Sharpen Filter:
gl_ES: Filtro de Agudización:

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
gl_ES: O filtrado de agudización mellora os bordos e outros
    compoñentes de alta frecuencia no vídeo.

en: Sharpen filtering enhances edges and other
        high frequency components in the video.
gl_ES: O filtrado de agudización mellora os bordos e outros
    compoñentes de alta frecuencia no vídeo.

en: Colorspace:
gl_ES: Espazo de Cores:

en: Translate the colorspace of the source.
gl_ES: Traducir o espazo de cores da fonte.

en: Grayscale
gl_ES: Escala de grises

en: If enabled, filter colour components out of video.
gl_ES: Se está habilitado, filtra os compoñentes de cor do vídeo.

en: Video
gl_ES: Vídeo

en: Video Encoder:
gl_ES: Codificador de Vídeo:

en: Available video encoders.
gl_ES: Codificadores de vídeo dispoñibles.

en: Framerate:
gl_ES: Taxa de Fotogramas:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
gl_ES: Taxa de fotogramas de saída.
    
    'igual ca fonte' é a opción recomendada. Se a fonte do teu vídeo ten unha taxa de fotogramas variable, 'igual ca fonte' a preservará.

en: Constant Framerate
gl_ES: Taxa de Fotogramas Constante

en: Enables constant framerate output.
gl_ES: Habilita a saída de taxa de fotogramas constante.

en: Peak Framerate (VFR)
gl_ES: Taxa de Fotogramas Máxima (TFV)

en: Enables variable framerate output with a peak
        rate determined by the framerate setting.
    
        VFR is not compatible with some players.
gl_ES: Habilita a saída de taxa de fotogramas variable cunha taxa máxima determinada pola configuración da taxa de fotogramas. A TFV non é compatible con algúns reprodutores.

en: Variable Framerate
gl_ES: Taxa de Fotogramas Variable

en: Enables variable framerate output.
    
        VFR is not compatible with some players.
gl_ES: Habilita a saída de taxa de fotogramas variable.
    
       A TFV non é compatible con algúns reprodutores.

en: Color Range:
gl_ES: Rango de cor:

en: Color Range. Determines the values of the reference black and white. Set to limited to maximize compatibility.
gl_ES: Rango de cor. Determina os valores de referencia do negro e do branco. Axústao a limitado para maximizar a compatibilidade.

en: Constant Quality:
gl_ES: Calidade Constante:

en: Set the desired quality factor.
      The encoder targets a certain quality.
      The scale used by each video encoder is different.
    
      x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
      So small decreases in value will result in progressively larger increases
      in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
      in a file size that is larger than the original source, unless the source
      was also lossless.
    
      FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
      These encoders do not have a lossless mode.
gl_ES: Establece o factor de calidade desexado.
    O codificador ten como obxectivo unha calidade determinada.
    A escala utilizada por cada codificador de vídeo é diferente.
    
    A escala de x264 é logarítmica e os valores máis baixos corresponden a unha calidade máis alta.
    Así que pequenas diminucións no valor resultarán en aumentos progresivamente maiores
    no tamaño do ficheiro resultante. Un valor de 0 significa sen perdas e resultará
    nun tamaño de ficheiro maior co da fonte, a menos co orixinal tamén sexa sen perdas.
    
    A escala de FFMpeg e Theora é máis lineal. Estes codificadores non teñen un modo sen perdas.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
gl_ES: Establece o factor de calidade desexado.
    O codificador ten como obxectivo unha calidade determinada.
    A escala utilizada por cada codificador de vídeo é diferente.
    
    A escala de x264 é logarítmica e os valores máis baixos corresponden a unha calidade máis alta.
    Así que pequenas diminucións no valor resultarán en aumentos progresivamente maiores
    no tamaño do ficheiro resultante. Un valor de 0 significa sen perdas e resultará
    nun tamaño de ficheiro maior que o da fonte, a menos que co fonte tamén sexa sen perdas.
    
    A escala de FFMpeg e Theora é máis lineal. Estes codificadores non teñen un modo sen perdas.

en: Quality
gl_ES: Calidade

en: Bitrate (kbps):
gl_ES: Taxa de bits (kbps):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
gl_ES: Establec o bitrate medio.
    
    O bitrate instantáneo pode ser moito máis alto ou máis baixo en calquera momento.
    Pero a media durante un longo período será o valor establecido aquí. Se precisas
    limitar o bitrate instantáneo, consulta as configuracións vbv-bufsize e vbv-maxrate de x264.

en: Multi-Pass Encoding
gl_ES: Codificación Multi-Pasada

en: Perform Multi Pass Encoding.
    
    The 'Bitrate' option is prerequisite. During the analysis passes, statistics about
    the video are collected.  Then in the final pass, those statistics are used
    to make bitrate allocation decisions.
gl_ES: Realiza a Codificación Multi-Pasada.
    
    A opción 'Bitrate' é un requisito previo. Durante os pases de análise, recóllense estatísticas
    sobre o vídeo. Logo, na pasada final, esas estatísticas utilízanse para tomar decisións sobre a asignación do bitrate.

en: Turbo Analysis Pass
gl_ES: Pasada de Análise Turbo

en: During the analysis pass of a multi pass encode, use settings that speed things along.
gl_ES: Durante a pasada de análise dunha codificación de múltiples pasadas, usa configuracións que aceleren o proceso.

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
    
    Adjust the slider to the right to increase compression efficiency at the expense of encoding speed,
    or to the left to increase encoding speed at the expense of compression efficiency.
gl_ES: Axusta a configuración do codificador para intercambiar eficiencia de compresión por velocidade de codificación.
    
    Isto establece a túa configuración predeterminada do codificador. Aplicaranselle Temas, perfís, niveis e cadeas de opcións extra.
    
    Xeralmente, deberías establecer esta opción no máis lento que poidas aguantar, xa que configuracións máis lentas dan como resultado mellor calidade ou ficheiros máis pequenos.
    
    Move o deslizante á dereita para aumentar a eficiencia da compresión á conta da velocidade de codificación,
    ou á esquerda para aumentar a velocidade de codificación á conta da eficiencia da compresión.

en: Encoder Preset
gl_ES: Predefinición do Codificador

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve efficiency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
gl_ES: Axustar as configuracións para optimizar escenarios comúns.
    
    Isto pode mellorar a eficiencia para características específicas da fonte
    ou establecer características do ficheiro de saída. Os cambios aplicarase despois da
    predefinición, pero antes de tódolos outros parámetros.

en: Fast Decode
gl_ES: Decodificación Rápida

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
gl_ES: Reduce o uso da CPU do decodificador.
    
    Establece isto se o teu dispositivo ten dificultades para reproducir a saída (fotogramas perdidos).

en: Zero Latency
gl_ES: Latencia Cero

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
gl_ES: Minimizar a latencia entre a entrada do codificador e a saída do decodificador.
    
    Isto é útil para a transmisión de fluxos en directo.
    
    Dado que HandBrake non é adecuado para transmisión de fluxos en directo, esta configuración ten pouco valor aquí.

en: Profile:
gl_ES: Perfil:

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
gl_ES: Establece e asegura o cumprimento co perfil especificado.
    
    Substitúe todas as outras configuracións.

en: Level:
gl_ES: Nivel:

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
gl_ES: Establece e asegura o cumprimento co nivel especificado. Substitúe todas as outras configuracións.

en: Additional Options:
gl_ES: Opcions Adicionais:

en: Audio
gl_ES: Son

en: Add audio tracks to the list
gl_ES: Engadir pistas de son á lista

en: Show audio default selection options
gl_ES: Amosar opcións predeterminadas de escolla de son

en: Selection Behavior…
gl_ES: Comportamento de Escolla…

en: Reload all audio settings from defaults
gl_ES: Recargar todas as configuracións de son dende os valores predeterminados

en: Remove the selected audio track
gl_ES: Retirar a pista de son seleccionada

en: Remove
gl_ES: Suprimir

en: Remove all audio tracks
gl_ES: Retirar todas as pistas de son

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Subtitles
gl_ES: Subtitulos

en: Tracks
gl_ES: Pistas

en: Add subtitle tracks to the list
gl_ES: Engadir pistas de subtítulos á lista

en: Show subtitle default selection options
gl_ES: Amosar opcións predeterminadas de escolla de subtítulos

en: Reload all subtitle settings from defaults
gl_ES: Restablecer todas as configuracións de subtítulos cos valores predeterminados

en: Remove the selected subtitle track
gl_ES: Retirar a pista de subtítulos seleccionada

en: Remove all subtitle tracks
gl_ES: Retirar todas as pistas de subtítulos

en: Chapters
gl_ES: Capítulos

en: Chapter Markers
gl_ES: Marcadores de Capítulos

en: Add chapter markers to output file.
gl_ES: Engadir marcadores de capítulos ao arquivo de saída.

en: Import Chapters
gl_ES: Importar Capítulos

en: Import chapter list from an XML file
gl_ES: Importar a lista de capítulos desde un ficheiro XML

en: Export Chapters
gl_ES: Exportar Capítulos

en: Export chapter list as an XML file
gl_ES: Exportar a lista de capítulos como un ficheiro XML

en: Index
gl_ES: Índice

en: Duration
gl_ES: Duración

en: Title
gl_ES: Título:

en: Tags
gl_ES: Etiquetas

en: Actors:
gl_ES: Actores:

en: Release Date:
gl_ES: Data de Lanzamento:

en: Comment:
gl_ES: Comentario:

en: Genre:
gl_ES: Xénero:

en: Description:
gl_ES: Descrición:

en: Plot:
gl_ES: Argumento:

en: <b>Save As:</b>
gl_ES: <b>Gardar como:</b>

en: Destination filename for your encode.
gl_ES: Nome de ficheiro de destino para a túa codificación.

en: <b>To:</b>
gl_ES: <b>en:</b>

en: Destination directory for your encode.
gl_ES: Directorio de destino para a túa codificación.

en: Destination Directory
gl_ES: Directorio de Destino

en: Subtitle Selection Behavior
gl_ES: Comportamento da escolla de Subtítulos

en: Track Selection Behavior:
gl_ES: Comportamento da escolla de Pista:

en: Choose which subtitle tracks of the source media are used.
gl_ES: Escolle que pistas de subtítulos do medio de orixe se usan

en: Create a list of languages you would like to select subtitles for.
      Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
    
      The first language in this list is your "preferred" language and will be used
      for determining subtitle selection settings when there is foreign audio.
gl_ES: Crea unha lista dos idiomas para os que che gustaría seleccionar subtítulos.
    As pistas que coincidan con estes idiomas serán seleccionadas segundo o Comportamento de Selección escollido.
    
    O primeiro idioma desta lista é o teu idioma "preferido" e empregarase
    para determinar a configuración de selección de subtítulos cando haxa son estranxeiro.

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Available Languages
gl_ES: Linguas Dispoñibles

en: Selected Languages
gl_ES: Linguas Escollidas

en: Preferred Language: None
gl_ES: Idioma preferido: Ningún

en: Add Foreign Audio Scan Pass
gl_ES: Engadir pasada de análise de son estranxeiro

en: Add "Foreign Audio Scan" when the default audio track is your preferred language.
      This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
    
      This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
gl_ES: Engade «Análise de son estranxeiro» cando a pista de son predeterminada é o teu idioma preferido.
    Esta pasada de busca localiza secuencias breves de son estranxeiro e fornece subtítulos para elas.
    
    Esta opción require que teñas configurado un idioma na lista de Idiomas Seleccionados.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
gl_ES: Engadir unha pista de subtítulos se o son predeterminado é estranxeiro

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
    
      This option requires a language to be set in the Selected Languages list.
gl_ES: Cando a pista de son predeterminada non é o teu idioma preferido, engade unha pista de subtítulos.
    
    Esta opción require que teñas configurado un idioma na lista de Idiomas Seleccionados.

en: Add Closed Captions when available
gl_ES: Engadir subtítulos pechados cando estean dispoñibles

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track
gl_ES: Os subtítulos pechados son subtítulos de texto que se poden engadir a calquera contedor como unha pista de subtítulos brandos.

en: Passthru track names
gl_ES: Pasarlle os nomes das pistas

en: Preserve the source track names
gl_ES: Conservar os nomes orixinais das pistas

en: Burn-In Behavior*:
gl_ES: Comportamento de incrustación*:

en: Set the behavior of subtitle "Burn-In".
    
      Burned-In subtitles are part of the video and can not be disabled during playback.
      Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
gl_ES: Estabelece o comportamento da «incrustación» de subtítulos.
    
    Os subtítulos incrustados forman parte do vídeo e non se poden desactivar durante a reprodución.
    Só se pode incrustar unha pista de subtítulos. Xa que poden xurdir conflitos, prevalecerá a primeira que se escolla.

en: Burn-In for deficient players*:
gl_ES: Incrustación para reprodutores deficientes*:

en: DVD Subtitles
gl_ES: Subtítulos de DVD

en: Burn the first selected DVD subtitle track. All other DVD subtitle tracks will be discarded.
      Use this option if your player software or device does not support DVD subtitles.
    
      Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
gl_ES: Incrusta a primeira pista de subtítulos de DVD seleccionada. Todas as demais pistas de subtítulos de DVD serán descartadas.
    Usa esta opción se o teu software reprodutor ou dispositivo non é compatible cos subtítulos de DVD.
    
    Só se pode incrustar unha pista de subtítulos. Xa que poden xurdir conflitos, prevalecerá a primeira que se escolla.

en: Blu-ray Subtitles
gl_ES: Subtítulos de Blu-ray

en: Burn the first selected Blu-ray subtitle track. All other Blu-ray subtitle tracks will be discarded.
      Use this option if your player software or device does not support Blu-ray subtitles.
    
      Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
gl_ES: Incrusta a primeira pista de subtítulos de Blu-ray seleccionada. Todas as demais pistas de subtítulos de Blu-ray serán descartadas.
    Usa esta opción se o teu software reprodutor ou dispositivo non é compatible cos subtítulos de Blu-ray.
    
    Só se pode incrustar unha pista de subtítulos. Xa que poden xurdir conflitos, prevalecerá a primeira que se escolla.

en: <small>* Only one of the above subtitle burn options will be applied, starting with the top.</small>
gl_ES: <small>* Só se aplicará unha das opcións de incrustación de subtítulos anteriores, comezando pola superior.</small>

en: Only one subtitle track can be burned! Since conflicts can occur, the first chosen wins.
gl_ES: Só se pode incrustar unha pista de subtítulos! Xa que poden xurdir conflitos, prevalecerá a primeira que se escolla.

en: Audio Selection Behavior
gl_ES: Comportamento de Escolla de Son

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
gl_ES: Elixe que pistas de son da fonte se utilizarán.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
gl_ES: Crea unha lista de linguas para os que che gustaría escollerr son. As pistas que coincidan con estes linguas serán escollidas empregando o Comportamento de escolla elixido.

en: Auto Passthru:
gl_ES: Passthru Automático:

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta MP2.
    Isto permite que se escolla MP2 cando a escolla de passthru automática está activada.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta MP3.
    Isto permite que se escolla passthru MP3 cando a selección automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta AC-3.
    Isto permite que se escolla passthru AC-3 cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta EAC-3.
    Isto permite que se escolla passthru EAC-3 cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta DTS.
    Isto permite que se escolla passthru DTS cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta DTS-HD.
    Isto permite que se escolla passthru DTS-HD cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta TrueHD.
    Isto permite que se escolla passthru TrueHD cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports ALAC.
    This permits ALAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Habilita esta opción se o teu dispositivo de reprodución é compatible con ALAC.
    Isto permite escoller o ALAC Passthru cando está activada a selección automática de Passthru.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta FLAC. Isto permite que se escolla a transmisión FLAC cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta AAC. Isto permite que se escolla passthru AAC cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Enable this if your playback device supports Vorbis.
    This permits Vorbis passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Habilita esta opción se o teu dispositivo de reprodución é compatible con Vorbis.
    Isto permite escoller o Passthru de Vorbis cando está activada a selección automática de Passthru.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
gl_ES: Activa isto se o teu dispositivo de reprodución soporta Opus. Isto permite que se escolla Opus passthru cando a escolla automática de passthru está activada.

en: Passthru Fallback:
gl_ES: Passthru de Reserva

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
gl_ES: Establece o códec de son para codificar cando non se pode atopar unha pista adecuada para a transmisión de son.

en: Preserve the source track names.
gl_ES: Conservar os nomes orixinais das pistas.

en: Autonaming:
gl_ES: Nome automático:

en: Set the automatic naming behaviour.
gl_ES: Establece o comportamento de asignación automática de nomes.

en: Audio encoder settings for each selected track:
gl_ES: Configuracións do codificador de son para cada pista escollida:

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
gl_ES: Cada pista de fonte escollida será codificada con todos os codificadores escollidos.

en: Encoder
gl_ES: Codificador

en: Bitrate/Quality
gl_ES: Taxa de bits/Calidade

en: Mixdown
gl_ES: Mistura

en: Samplerate
gl_ES: Taxa de Mostraxe

en: Gain
gl_ES: Gañancia

en: Add Track
gl_ES: Engadir Pista

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
gl_ES: Engadir un códec de son. Cada pista de fonte escollida será codificada con tódolos codificadores escollidos.

en: Use only first encoder for secondary audio
gl_ES: empregar só o primeiro codificador para son secundario

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
      All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
gl_ES: Só a pista de son principal será codificada coa lista completa de codificadores. Todas as outras pistas de saída de son secundarias serán codificadas só co primeiro codificador.

en: Add Multiple Titles
gl_ES: Engadir Múltiples Títulos

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Select All
gl_ES: Escoller Todo

en: Mark all titles for adding to the queue
gl_ES: Marcar todos os títulos para engadir á cola

en: Clear All
gl_ES: Limpar Todo

en: Unmark all titles
gl_ES: Desmarcar todolos títulos

en: Invert Selection
gl_ES: Inverter Escolla

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
gl_ES: Ficheiros de destino Feitos. Non se detectaron duplicados.

en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: General
gl_ES: Xeral

en: Use automatic naming (uses modified source name)
gl_ES: Nomear automático (emprega o nome da fonte modificada)

en: Create destination filename from source filename or volume label
gl_ES: Crear nome do ficheiro de destino a partir do nome de ficheiro da fonte ou da etiqueta do volume

en: Auto-Name Template
gl_ES: Plantilla de Nomeación Automática

en: Available Options: {source-path} {source} {title} {preset} {chapters} {date} {time} {creation-date} {creation-time} {modification-date} {modification-time} {codec} {bit-depth} {quality} {bitrate} {width} {height}
gl_ES: Opcións dispoñibles: {camiño-fonte} {fonte} {título} {predefinición} {capítulos} {data} {hora} {data-creación} {hora-creación} {data-modificación} {hora-modificación} {códec} {profundidade-bit} {calidade} {bitrate} {largura} {altura}

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
gl_ES: Usar a extensión de ficheiro compatible con iPod/iTunes (.m4v) para MP4

en: Number of previews
gl_ES: Número de previsualizacións

en: Minimum DVD/Blu-ray title duration (seconds)
gl_ES: Duración mínima dos títulos de DVD/Blu-ray (segundos)

en: Maximum DVD/Blu-ray title duration (seconds)
gl_ES: Duración máxima do título de DVD/Blu-ray (en segundos)

en: Keep duplicate titles
gl_ES: Manter títulos duplicados

en: Use the same settings for all titles in a batch
gl_ES: Usar os mesmos axustes para todos os títulos nun lote.

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
gl_ES: Cando está marcado, cada título usará os mesmos axustes ao engadir un lote de títulos á cola.
    
    Desmarca isto se desexas permitir cambiar os axustes de cada título de forma independente.

en: Show preview image in Summary tab
gl_ES: Amosar a imaxe de previsualización na pestana de Resumo

en: Uncheck this if you want to hide the video preview image on the Summary tab for privacy reasons.
gl_ES: Desmarca isto se desexas ocultar a imaxe de previsualización do vídeo na pestana de Resumo por motivos de privacidade.

en: Excluded File Extensions:
gl_ES: Extensións de ficheiros Excluídas:

en: The following file extensions will be ignored when scanning a folder. The list is case insensitive.
gl_ES: As seguintes extensións de ficheiro serán ignoradas ao explorar un cartafol. A lista non distingue entre maiúsculas e minúsculas.

[ctx: Queue tab in Preferences window]
en: Queue
gl_ES: Cola

en: Pause queue if disk space is lower than:
gl_ES: Pausar a cola se o espazo no disco é menor que:

en: Disk Free Space Limit
gl_ES: Limite de Espazo Libre no Disco

en: Clear completed jobs after an encode completes
gl_ES: Limpar traballos completados despois de que a codificación se complete

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
      Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
gl_ES: Por defecto, os traballos completados permanecen na cola e están marcados como completos.
    Marque isto se desexa que a cola se limpe automaticamente eliminando os traballos completados.

en: Power Saving
gl_ES: Aforro de Enerxía

en: Pause encoding when in Power Saver mode
gl_ES: Pausar a codificación cando está en modo de Aforro de Enerxía

en: If checked, encoding will be paused when the device
    enters Power Saver mode. Encoding will resume when
    Power Saver mode is disabled.
gl_ES: Se está marcado, a codificación deterase cando o dispositivo entre en modo de aforro de enerxía. A codificación retomarase cando o modo de aforro de enerxía estea desactivado.

en: Pause encoding when on battery power
gl_ES: Pausar a codificación cando funcione con batería

en: If checked, encoding will be paused when charger is
    unplugged. Encoding will resume when reconnected to
    a mains power source.
gl_ES: Se está marcado, a codificación pausarase cando o cargador estea desconectado. A codificación reanudarase cando se volte conectar a unha fonte de alimentación.

en: Pause encoding when battery is low
gl_ES: Pausar a codificación cando a batería estea baixa

en: If checked, encoding will be paused when the battery
    level is low. Encoding will resume when the
    battery is charged.
gl_ES: Se está marcado, a codificación deterase cando o nivel da batería sexa baixo. A codificación retomarase cando a batería estea cargada.

en: When Done
gl_ES: Cando remate

en: Default action when queue is completed:
gl_ES: Acción predeterminada cando a cola está completa:

en: Show notification when queue is completed
gl_ES: Amosar notificación cando se complete a cola

en: Show notification when each item is completed
gl_ES: Amosar unha notificación cando cada elemento sexa completado

en: Send file to:
gl_ES: Enviar ficheiro a:

en: Advanced
gl_ES: Avanzado

en: Select the language to use for the HandBrake user interface.
gl_ES: Selecciona o idioma a usar na interface de usuario de HandBrake.

en: Display Language:
gl_ES: Idioma de visualización:

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
gl_ES: Establecer un directorio personalizado para os ficheiros temporais de HandBrake.

en: Temporary files that HandBrake creates will be placed under this directory.
    
      Changing this setting will require restarting HandBrake.
    
      This setting overrides the TEMP environment variable that is normally used to define this directory.
    
      Flatpak users may need to set this for certain workflows to work properly. The default size of the TEMP directory in a flatpak sandbox is 1/2 physical memory size and may be too small for things like the 2-pass stats file.
gl_ES: Os ficheiros temporais que crea HandBrake serán colocados neste cartafol.
    
    Trocar esta configuración require reiniciar HandBrake.
    
    Esta configuración anula a variable de entorno TEMP que normalmente se usa para definir este cartafol.
    
    Os usuarios de Flatpak poden precisar establecer isto para que certos fluxos de traballo funcionen correctamente. O tamaño predeterminado do cartafol TEMP nun contorno de flatpak é 1/2 do tamaño da memoria física e pode ser demasiado pequeno para cousas como o ficheiro de estatísticas de 2 pasadas.

en: Temp Directory
gl_ES: Directorio Temporal

en: Constant Quality fractional granularity
gl_ES: Granularidade fraccionaria de Calidade Constante

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
gl_ES: Empregar dvdnav (en troques de libdvdread)

en: Put individual encode logs in same location as movie
gl_ES: Colocar os rexistros de codificación individuais na mesma localización ca película.

en: Activity Log Verbosity Level
gl_ES: Nivel de Detalle do Rexistro de Actividade

en: Activity Log Longevity
gl_ES: Lonxevidade do Rexistro de Actividade

en: Scale down High Definition previews
gl_ES: Reducir as vistas previas en Alta Definición

en: Automatically Scan DVD when loaded
gl_ES: Explorar DVD automaticamente ao cargar

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
gl_ES: Explora o DVD sempre que se carga un novo disco

en: Activity Window Font Size
gl_ES: Tamaño da Fonte da Xanela de Actividade

en: Allow Tweaks
gl_ES: Permitir Axustes

en: Allow HandBrake For Dummies
gl_ES: Permitir HandBrake para novatos

en: Rename Preset
gl_ES: Renomear Predefinición

en: Preset Name:
gl_ES: Nome da Predefinición:

en: New Preset
gl_ES: Nova Predefinición

en: Category:
gl_ES: Categoría:

en: Set the category that this preset will be shown under.
gl_ES: Establecer a categoría baixo a que se amosará esta predefinición.

en: Category Name:
gl_ES: Nome da Categoría:

en: Default Preset
gl_ES: Predefinición Predeterminada

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
gl_ES: Establecer esta como a Predefinición predeterminada ao iniciar HandBrake.

en: HandBrake Preview
gl_ES: Vista previa de HandBrake

en: Select preview frames.
gl_ES: Escoller fotogramas de vista previa.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
gl_ES: Codificar e reproducir unha breve secuencia de vídeo a partir da posición actual de visualización previa.

en: Preview Video Position
gl_ES: Posición de Vista Previa do Vídeo

en: Preview Encode Progress
gl_ES: Vista previa do Progreso da Codificación.

en: Click to toggle full screen mode
gl_ES: Fai clic para alternar o modo de pantalla completa

en: <b>Duration:</b>
gl_ES: <b>Duración:</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
gl_ES: Establecer a duración da vista previa en directo en segundos.

en: Source Resolution
gl_ES: Resolución da Fonte

en: Reset preview window to the source video's resolution
gl_ES: Restablecer a xanela de vista previa á resolución da fonte do vídeo

en: Edit Subtitles
gl_ES: Editar Subtítulos

en: Import SRT
gl_ES: Importar SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
gl_ES: Activar a configuración para importar un ficheiro de subtítulos SRT

en: Import SSA
gl_ES: Importar SSA

en: Enable settings to import an SSA subtitle file
gl_ES: Activar a configuración para importar un ficheiro de subtítulos SSA

en: Embedded Subtitle List
gl_ES: Lista de subtítulos incorporados

en: Enable settings to select embedded subtitles
gl_ES: Activar a configuración para seleccionar subtítulos incorporados

en: Source Track
gl_ES: Pista de orixe

en: List of subtitle tracks available from your source.
gl_ES: Lista de pistas de subtítulos dispoñibles na túa fonte.

en: Track Name:
gl_ES: Nome da pista:

en: Set the subtitle track name.
    
    Players may use this in the subtitle selection list.
gl_ES: Estabelece o nome da pista de subtítulos.
    
    Os reprodutores poden usar este nome na lista de selección de subtítulos.

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Character Code
gl_ES: Código de caracteres

en: File:
gl_ES: Ficheiro:

en: Offset (ms)
gl_ES: Desprazamento (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
gl_ES: Estabelece o idioma deste subtítulo.
    Este valor será usado polos reprodutores nos menús de subtítulos.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
gl_ES: Establece o código de caracteres usado polo ficheiro SRT que estás a importar.
    
    Os ficheiros SRT poden usar calquera tipo de xogo de caracteres.
    Nós traducimos o xogo de caracteres a UTF-8.
    É necesario coñecer o código de caracteres da fonte para realizar esta tradución.

en: Select the SRT file to import.
gl_ES: Selecciona o ficheiro SRT para importar.

en: Import File
gl_ES: Importar ficheiro

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
gl_ES: Axusta o desprazamento en milisegundos entre o vídeo e as marcas temporais do SRT.

en: Forced Subtitles Only
gl_ES: Só Subtítulos Forzados

en: Burn into video
gl_ES: Incrustar no vídeo

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
gl_ES: Renderiza o subtítulo sobre o vídeo.
    O subtítulo pasará a formar parte do vídeo e non poderá desactivarse.

en: Set Default Track
gl_ES: Estabelecer pista predeterminada

en: Edit Audio Track
gl_ES: Editar Pista de Son

en: List of audio tracks available from your source.
gl_ES: Lista de pistas de audio dispoñibles na túa fonte.

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
gl_ES: Establece o nome da pista de son.
    
    Os reprodutores poden usar este nome na lista de selección de son.

en: Mix
gl_ES: Mesturar

en: Sample Rate
gl_ES: Frecuencia de mostraxe

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
gl_ES: <b>Compresión de Rango Dinámico:</b> Axusta o rango dinámico da pista de son de saída.
    
    Para a fonte de son que ten un rango dinámico amplo (secuencias moi fortes e moi suaves),
    DRC permítelle 'comprimir' o rango facendo que os sons fortes sexan máis suaves e os sons suaves sexan máis fortes.

en: Set the audio codec to encode this track with.
gl_ES: Establece o códec de son co que codificar esta pista.

en: Bitrate
gl_ES: Taxa de bits

en: Enable bitrate setting
gl_ES: Activar a configuración de taxa de bits

en: Enable quality setting
gl_ES: Activar a configuración de calidade

en: Set the bitrate to encode this track with.
gl_ES: Establece a taxa de bits coa que codificar esta pista.

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
gl_ES: <b>Calidade:</b> Para os códecs de saída que o admitan, axusta a calidade do resultado.

en: Set the mixdown of the output audio track.
gl_ES: Configura a mestura da pista de son de saída.

en: Set the sample rate of the output audio track.
gl_ES: Configura a taxa de mostraxe da pista de son de saída.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
gl_ES: <b>Ganancia de Son:</b> Axusta a amplificación ou atenuación da pista de son de saída.

note: Audio DRC Label
en: Off
gl_ES: Desactivado

en: Chapter Title
gl_ES: Título do Capítulo

en: (None)
gl_ES: (Ningún)

en: Pending Queue Item
gl_ES: Elemento en Cola Pendente

en: Delete this item
gl_ES: Eliminar este elemento

en: Encode Progress
gl_ES: Progreso da Codificación

en: Quality:
gl_ES: Calidade:

en: Bitrate: %dkbps
gl_ES: Taxa de bits: %dkbps

en: Bitrate: %.4gkbps
gl_ES: Taxa de bits: %.4gkbps

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
gl_ES: %sGanancia: %s
    CRD: %s
    Nome da Pista: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
gl_ES: %sGanancia: %s
    DRC: %s

en: Add Audio Track
gl_ES: Engadir Pista de Son

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
gl_ES: <b>Calidade de Audio:</b>
    Para codificadores co soporten, axusta a calidade da saída.

en: Remove this audio encoder
gl_ES: Suprimir este códec de son

en: An encode is in progress.
gl_ES: A codificación está en progreso.

en: Not Selected
gl_ES: Non seleccionado

en: Detected DVD devices:
gl_ES: Dispositivos DVD detectados:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
gl_ES: Explorando...

en: Stop Scan
gl_ES: Deter Exploración

en: Open Source Directory
gl_ES: Abrir Directorio da Fonte

en: _Open
gl_ES: _Abrir

en: _Cancel
gl_ES: _Cancelar

en: Recursively scan directories
gl_ES: Explorar directorios de xeito recursivo

en: Single Title
gl_ES: Título único

en: Audio Track | Audio Tracks
gl_ES[0]: Pista de Son
gl_ES[1]: Pistas de Son

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
gl_ES[0]: Pista de Subtítulos
gl_ES[1]: Pistas de Subtítulos

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
gl_ES[0]: + %d máis pista de son
gl_ES[1]: + %d máis pistas de son

en: Foreign Audio Scan
gl_ES: Análise de Son Estranxeiro

en: , Forced Only
gl_ES: , Só Forzados

en: , Burned
gl_ES: , Incorporado

en: , Default
gl_ES: , Predeterminada

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
gl_ES[0]: + %d máis pista de subtítulos
gl_ES[1]: + %d máis pistas de subtítulos

en: storage
gl_ES: almacenamento

en: display
gl_ES: pantalla

en: Pixel Aspect Ratio
gl_ES: Relación de aspecto dos píxeles

en: Display Aspect Ratio
gl_ES: Relación de aspecto da pantalla

en: No Title Found
gl_ES: Ningún Título Atopado

en: New Video
gl_ES: Novo Vídeo

en: Settings Changed
gl_ES: Configuración modificada

en: You must restart HandBrake now.
gl_ES: Deberás reiniciar HandBrake agora.

en: %s in %d seconds…
gl_ES: %s en %d segundos…

en: Stop Encoding?
gl_ES: Deter Codificación?

en: Your movie will be lost if you don't continue encoding.
gl_ES: A túa película perderase se non segues codificando.

en: Cancel Current and Stop
gl_ES: Cancelar Actual e Deter

en: Cancel Current, Start Next
gl_ES: Cancelar o actual, comezar o seguinte.

en: Finish Current and Stop
gl_ES: Rematar Actual e Deter

en: Continue Encoding
gl_ES: Continuar a codificación

en: Quit HandBrake?
gl_ES: Saír de HandBrake?

en: Cancel All and Quit
gl_ES: Cancelar todo e saír.

en: %d encode pending | %d encodes pending
gl_ES[0]: %d Codificación pendente
gl_ES[1]: %d Codificacións pendentes

en: job %d of %d,
gl_ES: traballo %d de %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
gl_ES: pasada %d (exploración de subtítulos) de %d,

en: pass %d of %d,
gl_ES: Pasada %d de %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
gl_ES: Codificando: %s%s%.2f %% (%.2f fps, media %.2f fps, Tempo restante %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
gl_ES: Codificando: %s%s%.2f %% (Tempo Restante %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
gl_ES: Codificando: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
gl_ES: Buscando o tempo de inicio,

en: Scanning title %d of %d...
gl_ES: Explorando título %d de %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
gl_ES: Explorando título %d de %d vista previa %d...

en: Paused
gl_ES: Pausado

en: Encode Done!
gl_ES: Codificación Completada!

en: Encode Canceled.
gl_ES: Codificación Cancelada.

en: Encode Failed.
gl_ES: A Codificación Fallou.

en: Muxing: This may take a while...
gl_ES: Multiplexación: Isto pode levar un tempo...

en: Your encode is complete.
gl_ES: A túa codificación completouse.

en: Quitting HandBrake
gl_ES: Saíndo de HandBrake

en: Putting computer to sleep
gl_ES: Poñendo o ordenador en modo de suspensión

en: Shutting down the computer
gl_ES: Apagando o ordenador

note: Add filters
en: All Files
gl_ES: Todos os ficheiros

en: Chapters (*.xml)
gl_ES: Capítulos (*.xml)

en: Select a File
gl_ES: Escoller un ficheiro

en: _Select
gl_ES: _Escoller

en: Running Queue Item
gl_ES: Elemento en Cola en Execución

en: Failed Queue Item
gl_ES: Elemento en Cola Fallou

en: Cancelled Queue Item
gl_ES: Elemento en Cola Cancelado

en: Completed Queue Item
gl_ES: O Elemento en Cola Completouse

en: Unnamed
gl_ES: Sen nome

en: All
gl_ES: Todos

en: First Matching Selected Languages
gl_ES: Primeiras linguas coincidentes escollidas

en: All Matching Selected Languages
gl_ES: Todos as linguas coincidentes escollidas

en: Foreign Audio Subtitle Track
gl_ES: Pista de Subtítulos para Son Estranxeiro

en: First Selected Track
gl_ES: Primeira Pista Escollida

en: Foreign Audio, then First Selected Track
gl_ES: Son Estranxeiro, despois Primeira Pista Escollida

en: Chapters:
gl_ES: Capítulos:

en: Seconds:
gl_ES: Segundos:

en: Frames:
gl_ES: Fotogramas:

en: Do Nothing
gl_ES: Non facer nada

en: Quit Handbrake
gl_ES: Saír de HandBrake

en: Put Computer To Sleep
gl_ES: Poñer o ordenador en modo de suspensión

en: Shutdown Computer
gl_ES: Apagar o ordenador

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Week
gl_ES: Semana

en: Month
gl_ES: Mes

en: Year
gl_ES: Ano

en: Decomb
gl_ES: Despeiteado

en: Unsharp
gl_ES: Desenfocado

en: Conservative
gl_ES: Conservador

en: Same as source
gl_ES: Igual ca fonte

en: Limited
gl_ES: Limitado

en: Full
gl_ES: Completo

en: Height (Letterbox)
gl_ES: Altura (Banda negra)

en: Width (Pillarbox)
gl_ES: Ancho (Banda lateral)

en: Width &amp; Height
gl_ES: Ancho e Alto

en: Black
gl_ES: Negro

en: Dark Gray
gl_ES: Gris escuro

en: Gray
gl_ES: Gris

en: White
gl_ES: Branco

en: Spatial
gl_ES: Espacial

en: Fast
gl_ES: Rápido

en: Optimal
gl_ES: Óptimo

en: Strict
gl_ES: estrito

en: Simple
gl_ES: Sinxelo

en: Smart
gl_ES: Intelixente

en: Diamond
gl_ES: Diamante

en: Hexagon
gl_ES: Hexágono

en: Uneven Multi-Hexagon
gl_ES: Hexágono múltiple irregular

en: Exhaustive
gl_ES: Exhaustivo

en: Hadamard Exhaustive
gl_ES: Hadamard Exhaustivo

en: 0: SAD, no subpel
gl_ES: 0: SAD, sen subpel

en: 4: SATD, qpel on all
gl_ES: 4: SATD, qpel en todos

en: 5: SATD, multi-qpel on all
gl_ES: 5: SATD, multi-qpel en todos

en: 6: RD in I/P-frames
gl_ES: 6: RD en fotogramas I/P

en: 7: RD in all frames
gl_ES: 7: RD en todos os fotogramas

en: 8: RD refine in I/P-frames
gl_ES: 8: Refinamento RD en fotogramas I/P

en: 9: RD refine in all frames
gl_ES: 9: Refinamento RD en todos os fotogramas

en: 10: QPRD in all frames
gl_ES: 10: QPRD en todos os fotogramas

en: 11: No early terminations in analysis
gl_ES: 11: Sen terminais anticipados na análise

en: Most
gl_ES: Máis

en: Some
gl_ES: Algúns

en: Encode only
gl_ES: Codificar só

en: Always
gl_ES: Sempre

en: Use System Language
gl_ES: Usar o idioma do sistema

en: (NTSC Film)
gl_ES: (Película NTSC)

en: (PAL Film/Video)
gl_ES: (Película/Video PAL)

en: No Titles
gl_ES: Sen Títulos

note: No audio. set some default
en: No Audio
gl_ES: Sen Son

en: Invalid Detelecine Settings
gl_ES: Axustes de Detelecinado Inválidos

en: Custom:
gl_ES: Personalizado:

en: Invalid Comb Detect Settings
gl_ES: Axustes de Detección de Peiteado Inválidos

en: Invalid Deinterlace Settings
gl_ES: Axustes de Desentrelazado Inválidos

en: Filter:
gl_ES: Filtro:

en: Invalid Denoise Settings
gl_ES: Axustes de Redución de Ruído Inválidos

en: Invalid Sharpen Settings
gl_ES: Axustes de Agudización Inválidos

note: mp4/theora combination is not supported.
en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
gl_ES: Theora non está soportado no contedor MP4.
    
    Deberías elixir un códec de vídeo ou contedor diferente.
    Se continúas, FFMPEG será elixido para ti.

note: webm only supports vp8, vp9 and av1.
en: Only VP8, VP9 and AV1 is supported in the WebM container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, one will be chosen for you.
gl_ES: Só VP8, VP9 e AV1 son compatibles co contedor WebM.
    
    Deberías elixir un códec de vídeo ou contedor diferente.
    Se continúas, un será elixido para ti.

en: Continue
gl_ES: Continuar

en: Invalid Video Codec
gl_ES: Códec de vídeo non válido

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
gl_ES: Ningún título atopado.

en: Invalid Subtitle Selection
gl_ES: Escolla de Subtítulos Inválida

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
gl_ES: Só un subtítulo pode ser incorporado no vídeo.
    
    Deberías cambiar as túas escollas de subtítulos. Se continúas, algúns subtítulos perderanse.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
gl_ES: WebM en HandBrake só soporta subtítulos Incorporados.
    
    Deberías trocar as túas escollas de subtítulos. Se continúas, algúns subtítulos perderanse.

en: Subtitle File Not Found
gl_ES: Ficheiro de Subtítulos Non Atopado

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
gl_ES: O ficheiro SRT non existe ou non é un ficheiro normal.
    
    Deberías elixir un ficheiro válido. Se continúas, este subtítulo será ignorado.

en: Invalid Audio Selection
gl_ES: Escolla de son Inválida

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
gl_ES: A fonte non soporta Passthru.
    
    Deberías elixir un códec de son diferente. Se continúas, un será elixido para ti.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
gl_ES: %s non está soportado no %s contedor.
    
    Deberías elixir un códec de son diferente.
    Se continúas, un será elixido para ti.

en: Comb Detect
gl_ES: Detección de Peiteado

en: Detelecine
gl_ES: Detelecinado

en: Deinterlace (Yadif)
gl_ES: Desentrelazado (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
gl_ES: Desentrelazado (Bwdif)

en: Deblock
gl_ES: Desbloquear

en: Denoise (NLMeans)
gl_ES: Eliminar ruído (NLMeans)

en: Denoise (HQDN3D)
gl_ES: Eliminar ruído (HQDN3D)

en: Chroma Smooth
gl_ES: Suavizado de Chroma

en: Sharpen (Unsharp)
gl_ES: Agudizar (Desenfocar)

en: Rotate
gl_ES: Rotar

en: Sharpen (lapsharp)
gl_ES: Agudizar (Afiar)

en: Colorspace
gl_ES: Espazo de Cores

en: %d item complete, %d failed | %d items complete, %d failed
gl_ES[0]: %d elemento completado, %d fallado
gl_ES[1]: %d elementos completados, %d fallados

en: %d item has finished encoding | %d items have finished encoding
gl_ES[0]: %d elemento finalizou a codificación
gl_ES[1]: %d elementos finalizaron a codificación

en: Put down that cocktail…
gl_ES: Deixa ese cóctel…

en: Encode Complete
gl_ES: A Codificación Completouse

en: Encode Failed
gl_ES: A Codificación Fallou

en: Battery level is low.
gl_ES: Nivel da batería baixo.

en: Charger has been disconnected.
gl_ES: O cargador foi desconectado.

en: Power Saver mode has been activated.
gl_ES: Activouse o modo de aforro de enerxía.

en: %s free space remaining.
gl_ES: %s espazo libre restante.

en: Encoding Paused
gl_ES: Codificación Pausada

en: My Presets
gl_ES: As Miñas Predefinicións

en: Preset Name
gl_ES: Nome da predefinición

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
gl_ES: ghb_presets_menu_init: Non se puido atopar o cartafol de predefinicións.

en: Failed to find parent folder when adding child.
gl_ES: Erro ao atopar o cartafol principal ao engadir un secundario.

en: Load backup presets
gl_ES: Cargar copia de seguridade das predefinicións

en: Get me out of here!
gl_ES: Sácame de aquí!

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
gl_ES: As predefinicións atopadas son máis novas do que esta versión de HandBrake soporta!
    
    Desexas continuar?

en: Overwrite
gl_ES: Sobrescribir

en: Overwrite Preset?
gl_ES: Sobrescribir Predefinición?

en: The preset “%s” already exists. Do you want to overwrite it?
gl_ES: A predefinición “%s” xa existe. Queres sobrescribilo?

en: Import Preset
gl_ES: Importar Predefinición

en: Presets (*.json)
gl_ES: Predefinicións (*.json)

en: Export Preset
gl_ES: Exportar Predefinicións

en: _Delete
gl_ES: _Eliminar

en: Delete Folder?
gl_ES: Eliminar Cartafol?

en: Delete Preset?
gl_ES: Eliminar Predefinición?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
    Deleted items cannot be recovered.
gl_ES: Tes seguro que queres eliminar “%s”?
    Os elementos eliminados non se poden recuperar.

en: Pause Preview
gl_ES: Pausar Vista previa

en: Stop Encoding Preview
gl_ES: Deter a Vista Previa da Codificación

en: Play Preview
gl_ES: Reproducir Vista previa

en: Playback Error
gl_ES: Erro de reprodución

en: The video could not be played. For more details, see the Activity Log.
gl_ES: Non se puido reproducir o vídeo. Para máis detalles, consulta o Rexistro de Actividade.

en: %s (Modified)
gl_ES: %s (Modificado)

en: Time:
gl_ES: Hora:

en: Align A/V
gl_ES: Aliñar S/V

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
gl_ES: %d:%d:%d:%d Recortar
    %dx%d almacenamento, %dx%d visualización
    %d:%d Relación de Aspecto do Píxel
    %s Relación de Aspecto da Visualización

en: %s, Bitrate %dkbps
gl_ES: %s, Taxa de bits %dkbps

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
gl_ES: %s, Calidade Constante %.4g(%s)

en:  (Multi Pass)
gl_ES: (Pasada Múltiple)

en: %sPreset %s
gl_ES: %sPredefinición %s

en: %sTune %s
gl_ES: %sOptimizar %s

en: %sProfile %s
gl_ES: %sPerfil %s

en: %sLevel %s
gl_ES: %sNivel %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
gl_ES: 
    Taxa de Fotogramas Constante %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
gl_ES: 
    Taxa de Fotogramas Máxima %s fps (pode ser menor)

en: 
    Variable Framerate %s fps
gl_ES: 
    Taxa de Fotogramas Variable %s fps

en: Pending
gl_ES: Pendente

en: Completed
gl_ES: Completado

en: Canceled
gl_ES: Cancelado

en: Failed
gl_ES: Errou

en: %d Day %02d:%02d:%02d
gl_ES: %d Dia %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
gl_ES: %d Dias %02d:%02d:%02d

en: Not Available
gl_ES: Non dispoñible

en: Foreign Audio Search
gl_ES: Busca de Son Estranxeiro

en: Encode
gl_ES: Codificación

en: Encode Analysis Pass
gl_ES: Pasada de Análise de Codificación

en: Encode Final Pass
gl_ES: Pasada Final de Codificación

note: Should never happen
en: Error
gl_ES: Erro

en: pass %d of %d
    %s
gl_ES: Pasada %d de %d
    %s

en: Scanning Title
gl_ES: Explorando Título

en: Encoding In Progress
gl_ES: Codificación en progreso

note: Should never happen
en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Export Queue
gl_ES: Exportar Cola

en: Import Queue
gl_ES: Importar Cola

en: Low Disk Space: Encoding Paused
gl_ES: Espazo en disco escaso: Codificación pausada

en: The destination filesystem is almost full: %s free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
gl_ES: O sistema de ficheiros de destino está case cheo: %s dispoñible. 
    Destino: %s 
    A codificación pode quedar incompleta se continuas.

en: Resume, I've fixed the problem
gl_ES: Retomar, xa solucionei o problema.

en: Resume, Don't tell me again
gl_ES: Retomar, non mo volvas dicir.

en: Remove Item in Progress?
gl_ES: Suprimir elemento en progreso?

en: Cancel and Remove
gl_ES: Cancelar e Suprimir

en: Stop
gl_ES: Deter

en: Stop Encoding
gl_ES: Deter Codificación

en: S_top Encoding
gl_ES: D_eter Codificación

en: Resume
gl_ES: Retomar

en: Resume Encoding
gl_ES: Retomar Codificación

en: _Resume Encoding
gl_ES: _Retomar Codificación

en: Offset: %dms
gl_ES: Desprazamento: %d ms

en: Burned Into Video
gl_ES: Incorporado no Vídeo

en: Default
gl_ES: Predeterminada

en: Add Subtitles
gl_ES: Engadir Subtítulos

en: Preferred Language: %s
gl_ES: Lingua Preferida: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
gl_ES: Engadir %s pista de subtítulos se o son predeterminado non está %s

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
gl_ES: Engadir pista de subtítulos se o son predeterminado non é o teu idioma preferido

en: Invalid Destination
gl_ES: Destino non válido

en: “%s” is is not a valid directory.
gl_ES: “%s” non é un directorio válido.

en: “%s” is not a writable directory.
gl_ES: “%s” non é un directorio escribible.

en: Overwrite File?
gl_ES: Sobrescribir o arquivo?

en: The file “%s” already exists.
    Do you want to overwrite it?
gl_ES: O ficheiro “%s” xa existe.
    Queres sobrescribilo?

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
gl_ES: Destino: %s
    
    Outro traballo na cola especificou o mesmo destino.
    Queres sobrescribilo?

en: Duplicate destination files detected. Duplicates will not be added to the queue.
gl_ES: Detectáronse ficheiros de destino duplicados. Os duplicados non se engadirán á cola.

en: Select this title for adding to the queue.
gl_ES: Escolle este título para engadir á cola.

note: Title label
en: No Title
gl_ES: Sen Título

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
gl_ES: Hai outro título co mesmo nome do ficheiro de destino.
    Este título non se engadirá á cola a menos que troques
    o nome do ficheiro de saída.

en: OK
gl_ES: Feito

en: Cannot Add Titles
gl_ES: Non se poden engadir títulos

en: The filenames are not unique. Please choose
    a unique destination filename for each title.
gl_ES: Os nomes de ficheiro non son únicos. Por favor, elixe un nome de ficheiro de destino único para cada título.

en: Additional advanced arguments that can be passed to the video encoder.
gl_ES: Argumentos avanzados adicionais que se poden pasar ao codificador de vídeo.

en: The full list of encoder parameters:
gl_ES: A lista completa de parámetros do codificador:

en: Warning: lossless
gl_ES: Aviso: sen perdas

en: Media Transcoder
gl_ES: Transcodificador de Medios

en: Transcodes DVD, Blu-ray, and other media
gl_ES: Transcodifica DVD, Blu-ray e outros medios

en: Format Converter;Video Encoder;
gl_ES: Convertedor de Formato; Codificador de Vídeo;
