ghb 20241116-git-41d7e1d69 - en to sl_SI translation catalogue (642 entries)

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Open Source…
sl_SI: _Odpri vir...

en: Open _Directory…
sl_SI: Odpri _mapo...

en: _Set Destination…
sl_SI: Določi _cilj...

en: _Preferences
sl_SI: _Nastavitve

note: Toss up a warning dialog
en: _Quit
sl_SI: I_zhod

en: _Queue
sl_SI: _Vrsta

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Add _Multiple…
sl_SI: Dodaj _več...

en: Add A_ll
sl_SI: Dod_aj vse

en: _Start Encoding
sl_SI: _Začni kodirati

en: _Pause Encoding
sl_SI: _Premor kodiranja

en: _Import Queue…
sl_SI: _Uvozi vrsto...

en: _Export Queue…
sl_SI: _Izvozi vrsto....

en: _View
sl_SI: _Prikaz

en: Presets _List
sl_SI: Seznam pred_log

en: _Preview
sl_SI: _Predogled

en: _Activity Window
sl_SI: Okno _dejavnosti

en: _Presets
sl_SI: _Predloge

en: Set De_fault
sl_SI: Nastavi kot priv_zeto

en: _New Preset…
sl_SI: _Nova predloga

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: _Rename…
sl_SI: P_reimenuj...

en: _Delete…
sl_SI: Iz_briši...

en: _Import Preset…
sl_SI: _Uvozi predlogo...

en: _Export Preset…
sl_SI: _Izvozi predlogo...

en: Reset _Built-in Presets
sl_SI: Ponastavi _vgrajene predloge

en: _Help
sl_SI: Po_moč

en: _Online Documentation
sl_SI: _Spletna dokumentacija

en: _About
sl_SI: _O programu

en: HandBrake For _Dummies
sl_SI: Handbrake za _telebane

en: A_bout HandBrake
sl_SI: O pro_gramu

en: _Play File
sl_SI: _Predvajaj datoteko

en: Open _Source Directory
sl_SI: Odpri mapo _vira

en: Open _Destination Directory
sl_SI: Odpri _ciljno mapo

en: Open Encode _Log
sl_SI: Odpri _dnevnik kodiranja

en: Open _Encode Log Directory
sl_SI: Odpri mapo dnevnika _kodiranja

en: Reset _Failed Jobs
sl_SI: Ponastavi _neuspešna opravila

en: _Reset All Jobs
sl_SI: _Ponastavi vsa opravila

en: _Clear Completed Jobs
sl_SI: _Počisti končana opravila

en: Clear _All Jobs
sl_SI: Počisti _vsa opravila

en: _Add Track
sl_SI: _Dodaj stezo

en: Add A_ll Tracks
sl_SI: Dodaj v_se steze

en: Add _Foreign Audio Scan
sl_SI: Dodaj _iskanje tujega zvoka

en: Add External Subtitle File
sl_SI: Dodaj zunanjo datoteko podnapisov

en: Move to _Top
sl_SI: Premakni na _vrh

en: Move to _Bottom
sl_SI: Premakni na _dno

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _Reset
sl_SI: _Ponastavi

en: _Add New Track
sl_SI: _Dodaj novo stezo

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
sl_SI: Izriši podnapise na videu.
    
    Podnapisi bodo del videa in jih ne bo mogoče izklopiti.

en: <b>Burned In</b>
sl_SI: <b>Zapečeno</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
sl_SI: Določi privzeto izhodno stezo za podnapise.
    
    Večina predvajalnikov samodejno prikaže to
    stezo s podnapisi, kadar se video predvaja.
    
    To je uporabno za ustvarjanje "prisiljene" steze
    v izhodu.

en: <b>Default</b>
sl_SI: <b>Privzeto</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
sl_SI: Uporabi le tiste podnapise, ki imajo v viru
     oznako "vsiljeno" na stezi za podnapise
    
    "Vsiljeni" podnapisi se ponavadi uporabljajo
    za prikaz podnapisov v scenah, ko nekdo govori
    tuj jezik.

en: <b>Forced Only</b>
sl_SI: <b>Zgolj vsiljeni</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
sl_SI: Doda (ali odvzame) odmik (v milisekundah)
    na začetku steze SRT podnapisov.
    
    Pogosto začetek zunanje SRT datoteke
    ne sovpade z začetkom videa.
    Ta nastavitev omogoča sinhronizacijo datotek.

en: <b>SRT Offset</b>
sl_SI: <b>SRT odmik</b>

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Scan".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
sl_SI: Steza za podnapise v viru
    
    Lahko izberete poljubne podnapise,
    ki so prepoznani v izvorni datoteki.
    
    Poleg tega obstaja posebna možnost
    "Išči tuj zvok'. Ta možnost bo kodiranju dodala
    še en prehod, v katerem se iščejo podnapisi, ki bi
    ustrezali tujejezični sceni. Ta možnost deluje
    najbolje v kombinaciji z izbiro "Vsiljeno".

en: <b>Track</b>
sl_SI: <b>Steza</b>

en: Presets
sl_SI: Predloge

en: Save as new preset
sl_SI: Shrani kot novo predlogo

en: Actions
sl_SI: Dejanja

en: HandBrake Queue
sl_SI: HandBrake čakalna vrsta

en: Start Encoding
sl_SI: Začni kodirati

en: Start
sl_SI: Začni

en: Pause Encoding
sl_SI: Premor kodiranja

en: Pause
sl_SI: Premor

en: Queue
sl_SI: Vrsta

en: 0 jobs pending
sl_SI: 0 opravil na čakanju

en: Options
sl_SI: Možnosti

en: When Done:
sl_SI: Po koncu:

en: Show/hide the queue details panel
sl_SI: Prikaži/skrij podrobnosti vrste

en: Summary
sl_SI: Povzetek

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
sl_SI: Označi izbrani vnos v vrsto kot čakajoč.
    Ponastavi opravilo v vrsti na čakajoče in pripravljeno na nov zagon.

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Edit
sl_SI: Uredi

en: Preset:
sl_SI: Predloga:

en: Source:
sl_SI: Vir:

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Destination:
sl_SI: Cilj:

en: Dimensions:
sl_SI: Mere:

en: Audio:
sl_SI: Zvok:

en: Subtitles:
sl_SI: Podnapisi:

en: Statistics
sl_SI: Statistika

en: Pass:
sl_SI: Prehod:

en: Start Time:
sl_SI: Začetni čas:

en: End Time:
sl_SI: Končni čas:

en: Paused Duration:
sl_SI: Čas premorov:

en: Encode Time:
sl_SI: Čas kodiranja:

en: File Size:
sl_SI: Velikost datoteke:

en: Status:
sl_SI: Stanje:

en: Activity Log
sl_SI: Dnevnik dejavnosti

en: About HandBrake
sl_SI: O programu HandBrake

en: Copyright © 2008-2024 John Stebbins
    Copyright © 2004-2024, HandBrake Devs
sl_SI: © 2008-2024 John Stebbins
    © 2004-2024, razvijalci HandBrakea

en: Multithreaded video transcoder
sl_SI: Večnitni video prekodirnik

en: Choose Video Source
sl_SI: Izberi video vir

en: Open Source
sl_SI: Odpri vir

en: Add to Queue
sl_SI: Dodaj v vrsto

en: Add To Queue
sl_SI: Dodaj v vrsto

en: Show Presets Window
sl_SI: Prikaži okno predlog

en: Show Preview Window
sl_SI: Prikaži predogledno okno

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Show Queue
sl_SI: Prikaži vrsto

en: Show Activity Window
sl_SI: Prikaži okno dejavnosti

en: Activity
sl_SI: Dejavnost

en: <b>Source:</b>
sl_SI: <b>Vir:</b>

en: None
sl_SI: Brez

en: Scanning...
sl_SI: Preiskujem...

en: <b>Title:</b>
sl_SI: <b>Naslov:</b>

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
sl_SI: Nastavi naslov za kodiranje.
    Privzeta je izbira najdaljšega naslova.
    To je pogosto naslov nosilca DVD.

en: <b>Angle:</b>
sl_SI: <b>Gledišče:</b>

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
sl_SI: Za DVD z več pogledi, izberite željeno gledišče, ki naj se zakodira.

en: <b>Range:</b>
sl_SI: <b>Obseg:</b>

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
sl_SI: Obseg naslovov, ki naj se zakodirajo. To so lahko poglavja, sekunde ali sličice.

en: Set the first chapter to encode.
sl_SI: Določi prvo poglavje za kodiranje.

en: Set the last chapter to encode.
sl_SI: Določi zadnje poglavje za kodiranje.

en: <b>Preset:</b>
sl_SI: <b>Predloga:</b>

en: Choose Preset
sl_SI: Izberi predlogo

en: <u><i>Modified</i></u>
sl_SI: <u><i>Spremenjeno</i></u>

en: Reload
sl_SI: Ponovno naloži

en: Reload the settings for the currently selected preset.
    Modifications will be discarded.
sl_SI: Ponovno naloži nastavitve za trenutno izbrano predlogo.
    Spremembe bodo opuščene.

en: Save New Preset
sl_SI: Shrani novo predlogo

en: Save the current settings to a new Preset.
sl_SI: Trenutne nastavitve shrani kot novo predlogo.

en: Format to mux encoded tracks to.
sl_SI: Format zvijanja stez.

en: Web Optimized
sl_SI: Prilagojeno za splet

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
sl_SI: Prilagodi izhod MP$ za progresivni pretok.
    To prevajalniku omogoča predvajanje še preden je prenesena celotna datoteka.

en: Align A/V Start
sl_SI: Poravnava začetka A/V

en: Aligns the initial timestamps of all audio and video streams by
    inserting blank frames or dropping frames. May improve audio/video
    sync for broken players that do not honor MP4 edit lists.
sl_SI: Poravna začetne časovne žige vseh zvočnih in slikovnih stez
    tako, da vstavi prazne sličice ali opusti določene sličice. To lahko
    izboljša usklajenost zvoka s sliko na okvarjenih predvajalnikih,
    ki ne upoštevajo urejevalnih seznamov MP4.

en: iPod 5G Support
sl_SI: Podpora za iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
sl_SI: Dodaj iPod Atom, ki ga potrebujejo nekateri starejši iPodi.

en: Passthru Common Metadata
sl_SI: Prepusti skupne metapodatke

en: Copy metadata from source to output.
sl_SI: Kopiraj metapodatke vira na izhod.

en: Duration:
sl_SI: Trajanje:

en: Tracks:
sl_SI: Steze:

en: Filters:
sl_SI: Filtri:

en: Size:
sl_SI: Velikost:

en: Video Preview
sl_SI: Predogled posnetka

en: Dimensions
sl_SI: Mere

en: <b>Source Dimensions</b>
sl_SI: <b>Mere izvora</b>

en: Storage Size:
sl_SI: Velikost shrambe:

en: Display Size:
sl_SI: Velikost prikaza:

en: Aspect Ratio:
sl_SI: Razmerje prikaza:

en: <b>Orientation &amp; Cropping</b>
sl_SI: <b>Usmerjenost &amp; Obrezovanje</b>

en: Flipping:
sl_SI: Zrcaljenje:

en: Horizontal ⇌
sl_SI: Vodoravno

en: Flip video horizontally.
sl_SI: Prezrcali sliko po vodoravni osi.

en: Rotation:
sl_SI: Vrtenje:

en: Rotate the video clockwise in 90 degree increments.
sl_SI: Zavrti sliko v smeri urinega kazalca v odsekih po 90 stopinj.

en: Cropping:
sl_SI: Obrezovanje:

en: How to apply crop settings.
sl_SI: Kako nanesti nastavitve obrezovanja.

en: Left Crop
sl_SI: Levi obrez

en: Top Crop
sl_SI: Obrez zgoraj

en: Bottom Crop
sl_SI: Obrez spodaj

en: Right Crop
sl_SI: Desni obrez

en: <b>Resolution &amp; Scaling</b>
sl_SI: <b>Ločljivost &amp; Spreminjanje velikosti</b>

en: Resolution Limit:
sl_SI: Omejitev ločljivosti:

en: Resolution limits for common video formats.
sl_SI: Mejne ločljivosti za običajne video formate.

en: Maximum Size:
sl_SI: Skrajna velikost:

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
sl_SI: To je največja možna širina videoposnetka.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
sl_SI: To je največja možna višina videoposnetka.

en: Anamorphic:
sl_SI: Anamorfno:

en: <b>Anamorphic Modes:</b><small><tt>
        Automatic - Use a pixel aspect ratio that maximizes
            storage resolution while preserving the original
            display aspect ratio.
        None      - Force pixel aspect ratio to 1:1.
        Custom    - Enter a custom pixel aspect ratio.</tt></small>
sl_SI: <b>Anamorfni načini:</b><small><tt>
        Samodejni - Uporabi razmerje pikslov, ki maksimizira
            ločljivost slike in hkrati ohrani prvotno razmerje
            prikaza.
        Brez      - Vsili razmerje pikslov 1:1.
        Po meri    - Vnesi poljubno razmerje pikslov.</tt></small>

en: Pixel Aspect:
sl_SI: Razmerje piksla:

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
sl_SI: Razmerje pikslov določa njihovo obliko.
    
    Razmerje 1:1 pomeni kvadratne piksle. Druge vrednosti pomenijo
    pravokotne oblike. Predvajalniki bodo prilagodili sliko posnetka tako,
    da bodo dosegli podano razmerje.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
sl_SI: Razmerje pikslov določa njihovo obliko.
    Razmerje 1:1 pomeni kvadratne piksle. Druge vrednosti pomenijo
    pravokotne oblike. Predvajalniki bodo prilagodili sliko posnetka tako,
    da bodo dosegli podano razmerje.

en: Scaled Size:
sl_SI: Skalirana velikost:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
sl_SI: To bo širina videoposnetka.
    Dejanske mere prikaza bodo drugačne, če razmerje piksla ni 1:1.

en: ×
sl_SI: x

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
sl_SI: To bo višina videoposnetka.
    Dejanske mere prikaza bodo drugačne, če razmerje piksla ni 1:1.

en: Optimal Size
sl_SI: Najprimernejša velikost

en: Use highest resolution permitted by above settings.
sl_SI: Uporabi najvišjo možno ločljivost glede na zgornje nastavitve.

en: Allow Upscaling
sl_SI: Omogoči povečavo

en: If not enabled, scaled dimensions will be limited to source dimensions.
sl_SI: Če ni omogočeno, bo spreminjanje mer omejeno z merami vira.

en: <b>Borders</b>
sl_SI: <b>Robovi</b>

en: Fill:
sl_SI: Zapolni:

en: Add a border around the video.
sl_SI: Obrobi videoposnetek.

en: Left Pad
sl_SI: Levi odmik

en: Top Pad
sl_SI: Zgornji odmik

en: Bottom Pad
sl_SI: Spodnji odmik

en: Right Pad
sl_SI: Desni odmik

en: Color:
sl_SI: Barva:

en: Color of border added around video.
sl_SI: Barva obrobe.

en: <b>Final Dimensions</b>
sl_SI: <b>Končne mere</b>

en: Changing the display size will stretch the video.
sl_SI: Če spremenite velikost prikaza, bo slika raztegnjena.

en: Automatic
sl_SI: Samodejno

en: Filters
sl_SI: Filtri

en: Detelecine:
sl_SI: Raztelekiniranje:

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
sl_SI: Ta filter odstrani resaste artefakte, ki so rezultat telekiniranja.
    
    Telekiniranje je postopek, ki prilagodi hitrost odvijanja filma (24 sličic na sekundo) na hitrost standarda NTSC (30 sličic na sekundo).

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
sl_SI: Prilagojeni format za raztelekiniranje
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Interlace Detection:
sl_SI: Zaznava prepletanja:

en: This filter detects interlaced frames.
    
    If a deinterlace filter is enabled, only frames that this filter finds
    to be interlaced will be deinterlaced.
sl_SI: Ta filter zazna prepletene sličice.
    
    Če je omogočen filter razpletanja, bodo razpletene le tiste sličice,
    ki jih ta filter spozna kot prepletene.

en: Custom interlace detection filter string format
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height
sl_SI: Prilagojeni format za zaznavanje prepletanja
    
    Mode:Spatial Metric:Motion Thresh:Spatial Thresh:Mask Filter Mode:
    Block Thresh: Block Width: Block Height

en: Deinterlace:
sl_SI: Razpletanje:

en: Choose decomb or deinterlace filter.
    
    The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
    The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
sl_SI: Izberite filter razčesavanja ali razpletanja.
    
    Filter razčesavanja podpira razne interpolacijske algoritme.
    Filter razpletanja je klasično razpletanje YADIF.

en: Choose decomb or deinterlace filter options.
    
        The decomb filter supports a variety of interpolation algorithms.
        The deinterlace filter is a classic YADIF deinterlacer.
sl_SI: Izberite možnosti za filter razčesavanja ali razpletanja.
    
      Filter razčesavanja podpira razne interpolacijske algoritme.
      Filter razpletanja je klasično razpletanje YADIF.

en: Deblock Filter:
sl_SI: Filter odstranjevanja blokov:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
sl_SI: Filter odstranjevanja blokov odstrani običajne nepravilnosti pri stiskanju.
    Če se v sliki vašega vira pojavljajo 'kockasti' artefakti, jih bo ta filter morda zgladil.

en: Tune:
sl_SI: Prilagoditev:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
        If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
sl_SI: Filter odstranjevanja blokov odstrani običajne nepravilnosti pri stiskanju.
      Če se v sliki vašega vira pojavljajo 'kockasti' artefakti, jih bo ta filter morda zgladil.

en: Custom deblock filter string format
    
        strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512
sl_SI: Format niza za prilagojen filter odstranjevanja blokov
    
      strength=weak|strong:thresh=0-100:blocksize=4-512

en: Denoise Filter:
sl_SI: Filter odstranjevanja šuma:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
sl_SI: Odstranjevanje šuma zmanjša ali odstrani šum in zrnatost iz slike.
    Posnetke s filmsko zrnatostjo in drugimi vrstami visokofrekvenčnega šuma je težko stiskati.
    Če na take posnetke nanesete ta filter, bodo izhodne datoteke morda manjše.

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
        Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
        Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
sl_SI: Odstranjevanje šuma zmanjša ali odstrani šum in zrnatost iz slike.
      Posnetke s filmsko zrnatostjo in drugimi vrstami visokofrekvenčnega šuma je težko stiskati.
      Če na take posnetke nanesete ta filter, bodo izhodne datoteke morda manjše.

en: Custom denoise filter string format
    
        SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma
sl_SI: Format niza za prilagojen filter odstranjevanja šuma
    
     SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma

en: Chroma Smooth Filter:
sl_SI: Filter glajenja barvne nasičenosti:

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
    Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
sl_SI: Glajenje barvne nasičenosti se znebi pogostih barvnih nepravilnosti.
    Pomagati utegne pri posnetkih, ki so nastali iz nizkoločljivostnih analognih virov.

en: The chroma smooth filter removes common color artifacts.
        Lower resolution analog source content may benefit from this filter.
sl_SI: Glajenje barvne nasičenosti se znebi pogostih barvnih nepravilnosti.
      Pomagati utegne pri posnetkih, ki so nastali iz nizkoločljivostnih analognih virov.

en: Sharpen Filter:
sl_SI: Filter izostritve:

en: Sharpen filtering enhances edges and other
    high frequency components in the video.
sl_SI: Filter izostritve poudari robove in druge
    visokofrekvenčne komponente v sliki.

en: Sharpen filtering enhances edges and other
        high frequency components in the video.
sl_SI: Filter izostritve poudari robove in druge
      visokofrekvenčne komponente v sliki.

en: Colorspace:
sl_SI: Barvni prostor:

en: Translate the colorspace of the source.
sl_SI: Pretvori barvni prostor vira.

en: Grayscale
sl_SI: Sivina

en: If enabled, filter colour components out of video.
sl_SI: Če je omogočena, izloči barvne komponente iz slike.

en: Video
sl_SI: Slika

en: Video Encoder:
sl_SI: Video kodirnik:

en: Available video encoders.
sl_SI: Razpoložljivi video kodirniki.

en: Framerate:
sl_SI: Hitrost sličic:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
sl_SI: Izhodna hitrost sličic.
    
    Priporočamo 'Enako kot vir'. Če ima vaš izvorni posnetek
    spremenljivo hitrost, jo bo ta nastavitev ohranila.

en: Constant Framerate
sl_SI: Stalna hitrost sličic

en: Enables constant framerate output.
sl_SI: Omogoči izhod s stalno hitrostjo sličic.

en: Peak Framerate (VFR)
sl_SI: Najvišja hitrost sličic (VFR)

en: Enables variable framerate output with a peak
        rate determined by the framerate setting.
    
        VFR is not compatible with some players.
sl_SI: Omogoča izhod s spremenljivo hitrostjo sličic,
     kjer najvišjo hitrost določa nastavitev hitrosti sličic.
    
     VFR ni združljiva z nekaterimi predvajalniki.

en: Variable Framerate
sl_SI: Spremenljiva hitrost sličic

en: Enables variable framerate output.
    
        VFR is not compatible with some players.
sl_SI: Omogoča izhod s spremenljivo hitrostjo sličic.
    
      VFR ni združljiva z nekaterimi predvajalniki.

en: Constant Quality:
sl_SI: Stalna kakovost:

en: Set the desired quality factor.
      The encoder targets a certain quality.
      The scale used by each video encoder is different.
    
      x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
      So small decreases in value will result in progressively larger increases
      in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
      in a file size that is larger than the original source, unless the source
      was also lossless.
    
      FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
      These encoders do not have a lossless mode.
sl_SI: Nastavi podan faktor kakovosti.
      Kodirnik poskuša doseči določeno kakovost posnetka.
      Različni kodirniki uporabljajo različne lestvice kakovosti.
    
      Lestvica kodirnika x264 je logaritemska, nižje vrednosti pa pomenijo višjo
      kakovost. Če torej malo povečamo vrednost, bo velikost izhodne datoteke
      čedalje večja. Vrednost 0 pomeni brezizgubno kodiranje, izhodna datoteka
      pa bo večja od izvirnika, razen če je le-ta tudi zakodiran brez izgub.
    
      Lestvica kodirnikov FFMpeg in Theora je bolj linearna.
      Ta kodirnika nimata brezizgubnega načina.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
sl_SI: Kodirnik poskuša doseči določeno kakovost posnetka.
    Različni kodirniki uporabljajo različne lestvice kakovosti.
    
    Lestvica kodirnika x264 je logaritemska, nižje vrednosti pa pomenijo višjo
    kakovost. Če torej malo povečamo vrednost, bo velikost izhodne datoteke
    čedalje večja. Vrednost 0 pomeni brezizgubno kodiranje, izhodna datoteka
    pa bo večja od izvirnika, razen če je le-ta tudi zakodiran brez izgub.
    
    Lestvica kodirnikov FFMpeg in Theora je bolj linearna.
    Ta kodirnika nimata brezizgubnega načina.

en: Quality
sl_SI: Kakovost

en: Bitrate (kbps):
sl_SI: Bitna hitrost (kb/s):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
sl_SI: Nastavi povprečno bitno hitrost.
    
    Trenutna bitna hitrost je lahko v nekem trenutku precej višja ali nižja.
    Vrednost te nastavitve je povprečje bitne hitrosti čez daljše časovno obdobje.
    Če želite omejiti trenutno bitno hitrost, si oglejte nastavitvi vbv-bufsize in vbv-maxrate za x264.

en: Multi-Pass Encoding
sl_SI: Večprehodno kodiranje

en: Perform Multi Pass Encoding.
    
    The 'Bitrate' option is prerequisite. During the analysis passes, statistics about
    the video are collected.  Then in the final pass, those statistics are used
    to make bitrate allocation decisions.
sl_SI: Izvedba večprehodnega kodiranja.
    
    Predpogoj za to je nastavitev 'Bitna hitrost'. Med analiznimi prehodi se zbirajo statistični
    podatki o videoposnetku. V končnem prehodu se ti podatki uporabijo za
    dodeljevanje bitne hitrosti.

en: Turbo Analysis Pass
sl_SI: Turboanalizni prehod

en: During the analysis pass of a multi pass encode, use settings that speed things along.
sl_SI: Med analiznim prehodom večprehodnega kodiranja uporabi nastavitve, ki pospešijo postopek.

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and extra options string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
sl_SI: Priredi nastavitve kodirnika bodisi za večjo učinkovitost stiskanja bodisi za večjo hitrost kodiranja.
    
    To predstavlja vaše privzete nastavitve kodiranja.
    Upoštevani bodo prilagoditve, profili, stopnje in dodatne niz dodatnih možnosti.
    To možnost nastavite na čim počasnejše kodiranje, saj počasnejše nastavitve
    pomenijo boljšo kakovost in manjše izhodne datoteke.

en: Encoder Preset
sl_SI: Kodirna predloga

en: Fast Decode
sl_SI: Hitro dekodiranje

en: Zero Latency
sl_SI: Brez zakasnitve

en: Profile:
sl_SI: Profil:

en: Level:
sl_SI: Stopnja:

en: Additional Options:
sl_SI: Dodatne možnosti:

en: Audio
sl_SI: Zvok

en: Show audio default selection options
sl_SI: Pokaži možnosti privzete izbire zvoka

en: Selection Behavior…
sl_SI: Obnašanje izbire ...

en: Reload all audio settings from defaults
sl_SI: Ponastavi vse zvočne nastavitve

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Clear
sl_SI: Počisti

en: Subtitles
sl_SI: Podnaslovi

en: Tracks
sl_SI: Steze

en: Show subtitle default selection options
sl_SI: Pokaži možnosti privzete izbire podnapisa

en: Chapters
sl_SI: Poglavja

en: Chapter Markers
sl_SI: Kazalniki poglavij

en: Add chapter markers to output file.
sl_SI: V izhodno datoteko doda kazalnike poglavij.

en: Import Chapters
sl_SI: Uvozi poglavja

en: Import chapter list from an XML file
sl_SI: Uvozi seznam poglavij iz datoteke XML

en: Export Chapters
sl_SI: Izvozi poglavja

en: Export chapter list as an XML file
sl_SI: Izvozi seznam poglavij v datoteko XML

en: Index
sl_SI: Indeks

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Tags
sl_SI: Značke

en: Actors:
sl_SI: Igralci:

en: Director:
sl_SI: Režiser:

en: Release Date:
sl_SI: Datum izida:

en: Comment:
sl_SI: Komentar:

en: Genre:
sl_SI: Žanr:

en: Description:
sl_SI: Opis:

en: Plot:
sl_SI: Zgodba:

en: <b>Save As:</b>
sl_SI: <b>Shrani kot:</b>

en: Destination filename for your encode.
sl_SI: Ime ciljne datoteke.

en: <b>To:</b>
sl_SI: <b>Cilj:</b>

en: Destination directory for your encode.
sl_SI: Ciljni imenik.

en: Destination Directory
sl_SI: Ciljna mapa

en: Subtitle Selection Behavior
sl_SI: Obnašanje izbire podnapisov

en: Audio Selection Behavior
sl_SI: Obnašanje izbire zvoka

en: Track Selection Behavior:
sl_SI: Obnašanje izbire steze:

en: Choose which audio tracks of the source media are used.
sl_SI: Izberite, katere zvočne steze izvornega posnetka naj bodo uporabljene.

en: Create a list of languages you would like to select audio for.
    Tracks matching these languages will be selected using the chosen Selection Behavior.
sl_SI: Ustvarite seznam jezikov, za katere želite pridobiti zvok.
    Steze, ki se bodo ujemale z vašimi jeziki, bodo izbrane glede na označeno obnašanje izbire.

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Available Languages
sl_SI: Razpoložljivi jeziki

en: Selected Languages
sl_SI: Izbrani jeziki

en: Auto Passthru:
sl_SI: Samodejno prepuščanje:

en: Enable this if your playback device supports MP2.
    This permits MP2 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira MP2.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje MP2.

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira MP3.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje MP3.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira AC-3.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje AC-3.

en: Enable this if your playback device supports EAC-3.
    This permits EAC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira EAC-3.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje EAC-3.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira DTS.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje DTS.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira DTS-HD.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje DTS-HD.

en: Enable this if your playback device supports TrueHD.
    This permits TrueHD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira TrueHD.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje TrueHD.

en: Enable this if your playback device supports FLAC.
    This permits FLAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira FLAC.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje FLAC.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira AAC.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje AAC.

en: Enable this if your playback device supports Vorbis.
    This permits Vorbis passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: To omogočite, če vaš predvajalnik podpira Vorbis.
    S tem bo Vorbis veljaven kandidat pri izbiri prepuščanja, kadar je omogočena samodejna izbira prepuščanja.

en: Enable this if your playback device supports Opus.
    This permits Opus passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
sl_SI: Omogočite to, če predvajalna naprava podpira Opus.
    V tem primeru bo pri samodejni izbiri prepuščanja na voljo tudi prepuščanje Opus.

en: Passthru Fallback:
sl_SI: Rezerva prepuščanja:

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
sl_SI: Nastavite, s katerim zvočnim kodekom naj poteka kodiranje, če za prepuščanje zvoka ni mogoče najti ustrezne steze.

en: Audio encoder settings for each selected track:
sl_SI: Nastavitve zvočnega kodirnika za vsako izbrano stezo:

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
sl_SI: Vse izbrane izvorne steze bodo zakodirane z vsemi izbranimi kodirniki

en: Encoder
sl_SI: Kodirnik

en: Bitrate/Quality
sl_SI: Bitna hitrost/Kakovost

en: Samplerate
sl_SI: Hitrost vzorčenja

en: Gain
sl_SI: Ojačitev

en: Add Track
sl_SI: Dodaj stezo

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
sl_SI: Doda zvočni kodirnik.
    Vsaka izbrana izvorna steza bo zakodirana z vsemi izbranimi kodirniki.

en: Use only first encoder for secondary audio
sl_SI: Za sekundarni zvok uporabi le prvi kodirnik

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
      All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
sl_SI: S celim seznamom kodirnikov bo zakodirana le primarna zvočna steza.
      Vse druge zvočne steze bodo zakodirane zgolj s prvim kodirnikom.

en: Add Multiple Titles
sl_SI: Dodaj več naslovov

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Mark all titles for adding to the queue
sl_SI: Označi vse naslove za dodajanje v vrsto

en: Clear All
sl_SI: Počisti vse

en: Unmark all titles
sl_SI: Odstrani oznake z vseh naslovov

en: Invert Selection
sl_SI: Obrni izbiro

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
sl_SI: Ciljne datoteke so v redu. Ni zaznanih dvojnikov.

en: Preferences
sl_SI: Nastavitve

en: General
sl_SI: Splošno

en: Use automatic naming (uses modified source name)
sl_SI: Uporabi samodejno poimenovanje (prilagojeno ime vira)

en: Create destination filename from source filename or volume label
sl_SI: Ustvari ime ciljne datoteke iz imena izvirne datoteke ali oznake nosilca

en: Auto-Name Template
sl_SI: Predloga samoimenovanja

en: Available Options: {source-path} {source} {title} {preset} {chapters} {date} {time} {creation-date} {creation-time} {modification-date} {modification-time} {codec} {bit-depth} {quality} {bitrate} {width} {height}
sl_SI: Veljavne možnosti: {izvorna-pot} {vir} {naslov} {predloga} {naslovi} {datum} {čas} {datum-ustvarjanja} {čas-ustvarjanja} {datum-spremembe} {čas-spremembe} {kodek} {bitna-globina} {kakovost} {bitna-hitrost} {širina} {višina}

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
sl_SI: Za MP4 uporabi končnico (.m4v), ki je prijazna do iPodov/iTunesa

en: Number of previews
sl_SI: Število predogledov

en: Minimum DVD/Blu-ray title duration (seconds)
sl_SI: Najkrajše trajanje naslova na DVD-ju/Blu-rayju (v sekundah)

en: Maximum DVD/Blu-ray title duration (seconds)
sl_SI: Najdaljše trajanje naslova DVD-ja/Blu-rayja (v sekundah)

en: Keep duplicate titles
sl_SI: Obdrži podvojene naslove

en: Use the same settings for all titles in a batch
sl_SI: Za vse naslove v skupini uporabi enake nastavitve

en: When checked, every title will use the same settings when adding a
    batch of titles to the queue.
    
    Uncheck this if you want to allow changing each title's settings independently.
sl_SI: Če je to odkljukano, bo imel vsak naslov enake nastavitve, ko boste
    v vrsto dodali skupino naslovov.
    
    To onemogočite, če želite spreminjati nastavitve vsakega naslova posebej.

en: Show preview image in Summary tab
sl_SI: V zavihku Povzetek pokaži predogledno sliko

en: Uncheck this if you want to hide the video preview image on the Summary tab for privacy reasons.
sl_SI: To onemogočite, če želite skriti predogledno sliko posnetka v zavihku Povzetek.

en: Excluded File Extensions:
sl_SI: Izvzete končnice datotek:

en: The following file extensions will be ignored when scanning a folder. The list is case insensitive.
sl_SI: Med skeniranjem mape bodo prezrte datoteke s končnicami s tega seznama. Velikost črk je važna.

[ctx: Queue tab in Preferences window]
en: Queue
sl_SI: Vrsta

en: Pause queue if disk space is lower than:
sl_SI: Začasno ustavi vrsto, če je na disku prostora manj kot:

en: Disk Free Space Limit
sl_SI: Razpoložljiv prostor na disku

en: Clear completed jobs after an encode completes
sl_SI: Po zaključku kodiranja počisti opravljena opravila

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
      Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
sl_SI: Opravljena opravila privzeto prejmejo ustrezno oznako in ostanejo v vrsti.
     To odkljukajte, če želite, da se opravljena opravila sproti pobrišejo iz vrste.

en: Power Saving
sl_SI: Varčevanje z energijo

en: Pause encoding when in Power Saver mode
sl_SI: V načinu za varčevanje z energijo začasno ustavi kodiranje

en: Pause encoding when on battery power
sl_SI: Začasno ustavi kodiranje, ko se naprava napaja z baterijo

en: Pause encoding when battery is low
sl_SI: Začasno ustavi kodiranje, ko zmanjkuje energije

en: If checked, encoding will be paused when the battery
    level is low. Encoding will resume when the
    battery is charged.
sl_SI: Če to odkljukate, se bo kodiranje začasno ustavilo takrat,
    ko bo baterija skoraj prazna, in nadaljevalo,
    ko se bo spet začela polniti.

en: When Done
sl_SI: Po koncu

en: Default action when queue is completed:
sl_SI: Privzeto dejanje, ko se vrsta zaključi:

en: Show notification when queue is completed
sl_SI: Ob zaključitvi vrste pokaže obvestilo

en: Show notification when each item is completed
sl_SI: Ob vsakem opravljenem elementu pokaže obvestilo

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Set a custom directory for Handbrake temporary files
sl_SI: Nastavi poseben imenik za začasne datoteke HandBrakea

en: Temp Directory
sl_SI: Začasni imenik

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
sl_SI: Uporabi dvdnav (namesto libdvdread)

en: Put individual encode logs in same location as movie
sl_SI: Zapiše posamezne zabeležbe kodiranja na isto lokacijo kot film

en: Activity Log Verbosity Level
sl_SI: Nivo beleženja dejavnosti

en: Activity Log Longevity
sl_SI: Življenjska doba beleženja dejavnosti

en: Scale down High Definition previews
sl_SI: Zmanjšaj predoglede visoke ločljivosti

en: Automatically Scan DVD when loaded
sl_SI: Ob nalaganju DVD-ja ga samodejno odčitaj

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
sl_SI: Kadar računalnik prebere plošček DVD, ga program odčita

en: Activity Window Font Size
sl_SI: Velikost pisave v oknu dejavnosti

en: Allow Tweaks
sl_SI: Dovoli prilagoditve

en: Allow HandBrake For Dummies
sl_SI: Dovoli HandBrake za telebane

en: Rename Preset
sl_SI: Preimenuj predlogo

en: Preset Name:
sl_SI: Ime predloge:

en: New Preset
sl_SI: Nova predloga

en: Category:
sl_SI: Kategorija:

en: Set the category that this preset will be shown under.
sl_SI: Navedi kategorijo, pod katero bo predloga prikazana.

en: Category Name:
sl_SI: Ime kategorije:

en: Default Preset
sl_SI: Privzeta predloga

en: Make this the default Preset when HandBrake starts
sl_SI: Ko se HandBrake zažene, naj bo to privzeta predloga

en: HandBrake Preview
sl_SI: Predogled HandBrake

en: Select preview frames.
sl_SI: Izberi sličice predogleda.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
sl_SI: Zakodira in predvaja krajši posnetek, začenši od trenutnega položaja predogleda naprej.

en: Preview Video Position
sl_SI: Položaj predogleda posnetka

en: Preview Encode Progress
sl_SI: Napredek kodiranja predogleda

en: Click to toggle full screen mode
sl_SI: S klikom preklopite celozaslonski način

en: <b>Duration:</b>
sl_SI: <b>Trajanje:</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
sl_SI: Nastavi sekunde trajanja predogleda v živo.

en: Source Resolution
sl_SI: Ločljivost vira

en: Reset preview window to the source video's resolution
sl_SI: Ponastavi okno predogleda na ločljivost izvornega videoposnetka

en: Chapter Title
sl_SI: Naslov poglavja

en: (None)
sl_SI: (Brez)

en: Pending Queue Item
sl_SI: Čakajoči element

en: Delete this item
sl_SI: Pobriši ta element

en: Encode Progress
sl_SI: Stanje kodiranja

note: Audio DRC Label
en: Off
sl_SI: Izklopljeno

en: %ddB
sl_SI: %d dB

en: Quality:
sl_SI: Kakovost:

en: Bitrate: %dkbps
sl_SI: Bitna hitrost: %d kb/s

en: %.4gkHz
sl_SI: %.4g kHz

en: <small>%d - %s (%.4gkHz)</small>
sl_SI: <small>%d - %s (%.4g kHz)</small>

en: Bitrate: %.4gkbps
sl_SI: Bitna hitrost: %.4g kb/s

en: <small>Passthru</small>
sl_SI: <small>Prepuščanje</small>

en: %sGain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
sl_SI: %sOjačitev: %s
    DRC: %s
    Ime steze: %s

en: %sGain: %s
    DRC: %s
sl_SI: %sOjačitev: %s
    DRC: %s

en: Add Audio Track
sl_SI: Dodaj zvočno stezo

en: Edit Audio Track
sl_SI: Uredi zvočno stezo

en: Bitrate
sl_SI: Bitna hitrost

note: Audio Gain Label
en: 0dB
sl_SI: 0 dB

en: Remove this audio encoder
sl_SI: Odstrani ta zvočni kodirnik

en: An encode is in progress.
sl_SI: V teku je kodiranje.

en: Not Selected
sl_SI: Ni izbrano

en: Detected DVD devices:
sl_SI: Zaznane naprave DVD:

note: This needs to be in scanning and working since scanning happens fast enough that it can be missed
en: Scanning ...
sl_SI: Preiskujem ...

en: Stop Scan
sl_SI: Ustavi preiskovanje

en: Open Source Directory
sl_SI: Odpri mapo vira

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: Recursively scan directories
sl_SI: Rekurzivno preišči imenike

en: Single Title
sl_SI: En naslov

note: TRANSLATORS: This is the bit depth of the video
en: %d-bit
sl_SI: %d-biten

en: Audio Track | Audio Tracks
sl_SI[0]: Zvočna steza
sl_SI[1]: Zvočni stezi
sl_SI[2]: Zvočne steze
sl_SI[3]: Zvočne steze

en: Subtitle Track | Subtitle Tracks
sl_SI[0]: Steza podnapisov
sl_SI[1]: Stezi podnapisov
sl_SI[2]: Steze podnapisov
sl_SI[3]: Steze podnapisov

en: + %d more audio track | + %d more audio tracks
sl_SI[0]: + še %d zvočna steza
sl_SI[1]: + še %d zvočni stezi
sl_SI[2]: + še %d zvočne steze
sl_SI[3]: + še %d zvočnih stez

en: Foreign Audio Scan
sl_SI: Iskanje tujega zvoka

en: , Forced Only
sl_SI: , zgolj vsiljeni

en: , Burned
sl_SI: , zapečeni

en: , Default
sl_SI: , privzeto

en: + %d more subtitle track | + %d more subtitle tracks
sl_SI[0]: + še %d steza s podnapisi
sl_SI[1]: + še %d stezi s podnapisi
sl_SI[2]: + še %d steze s podnapisi
sl_SI[3]: + še %d stez s podnapisi

en: storage
sl_SI: shramba

en: display
sl_SI: prikaz

en: Pixel Aspect Ratio
sl_SI: Razmerje velikosti pikslov

en: Display Aspect Ratio
sl_SI: Razmerje velikosti prikaza

en: No Title Found
sl_SI: Nisem našel naslova

en: New Video
sl_SI: Nov videoposnetek

en: Temp Directory Changed
sl_SI: Začasni imenik se je spremenil

en: You must restart HandBrake now.
sl_SI: HandBrake morate takoj ponovno zagnati.

en: %s in %d seconds…
sl_SI: %s v %d sekundah ...

en: Stop Encoding?
sl_SI: Ustavim kodiranje?

en: Your movie will be lost if you don't continue encoding.
sl_SI: Če ne nadaljujete s kodiranjem, bo vaš posnetek izgubljen.

en: Cancel Current and Stop
sl_SI: Prekliči trenutno in ustavi

en: Cancel Current, Start Next
sl_SI: Prekliči trenutno, začni naslednje

en: Finish Current and Stop
sl_SI: Končaj trenutno in ustavi

en: Continue Encoding
sl_SI: Nadaljuj s kodiranjem

en: Quit HandBrake?
sl_SI: Ugasnem HandBrake?

en: Cancel All and Quit
sl_SI: Prekliči vse in ugasni

en: %d encode pending | %d encodes pending
sl_SI[0]: %d kodiranje še čaka
sl_SI[1]: %d kodiranji še čakata
sl_SI[2]: %d kodiranja še čakajo
sl_SI[3]: %d kodiranj še čaka

en: job %d of %d,
sl_SI: opravilo %d od %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
sl_SI: prehod %d (iskanje podnapisov) od %d,

en: pass %d of %d,
sl_SI: prehod %d od %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
sl_SI: Kodiranje: %s%s%.2f %% (%.2f fps, povp. %.2f fps, predviden čas %02d h %02d m %02d s)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
sl_SI: Kodiranje: %s%s%.2f %% (predviden čas %02d h %02d m %02d s)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
sl_SI: Kodiranje: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
sl_SI: Iščem začetni čas,

en: Scanning title %d of %d...
sl_SI: Preiskujem naslov %d od %d ...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
sl_SI: Preiskujem naslov %d od %d, predogled %d ...

en: Paused
sl_SI: Premor

en: Encode Done!
sl_SI: Kodiranje končano!

en: Encode Canceled.
sl_SI: Kodiranje preklicano.

en: Encode Failed.
sl_SI: Kodiranje neuspešno.

en: Muxing: This may take a while...
sl_SI: Zvijam. To lahko traja nekaj časa...

en: Your encode is complete.
sl_SI: Vaše kodiranje je končano.

en: Quitting HandBrake
sl_SI: Ustavljam HandBrake

en: Putting computer to sleep
sl_SI: Prestavljam računalnik v spalni način

en: Shutting down the computer
sl_SI: Ugašam računalnik

note: Add filters
en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: Chapters (*.xml)
sl_SI: Poglavja (*.xml)

en: Select a File
sl_SI: Izberi datoteko

en: _Select
sl_SI: _Izberi

en: Running Queue Item
sl_SI: Element v teku

en: Failed Queue Item
sl_SI: Spodleteli element

en: Cancelled Queue Item
sl_SI: Preklicani element

en: Completed Queue Item
sl_SI: Opravljeni element

en: First Matching Selected Languages
sl_SI: Prvi ujemajoči izbrani jeziki

en: All Matching Selected Languages
sl_SI: Vsi ujemajoči izbrani jeziki

en: First Selected Track
sl_SI: Prva izbrana steza

en: Foreign Audio, then First Selected Track
sl_SI: Tujejezični zvok, potem prva izbrana steza

en: Chapters:
sl_SI: Poglavja:

en: Seconds:
sl_SI: Sekunde:

en: Frames:
sl_SI: Sličice:

en: Do Nothing
sl_SI: Ničesar ne ukreni

en: Quit Handbrake
sl_SI: Ugasni HandBrake

en: Put Computer To Sleep
sl_SI: Daj računalnik v spalni način

en: Shutdown Computer
sl_SI: Ugasni računalnik

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Week
sl_SI: Teden

en: Month
sl_SI: Mesec

en: Year
sl_SI: Leto

en: Decomb
sl_SI: Razčesavanje

en: Height (Letterbox)
sl_SI: Višina (robovi vodoravno)

en: Width (Pillarbox)
sl_SI: Širina (robovi navpično)

en: Width &amp; Height
sl_SI: Širina &amp; višina

en: Black
sl_SI: Črna

en: Dark Gray
sl_SI: Temnosiva

en: Gray
sl_SI: Siva

en: White
sl_SI: Bela

en: Spatial
sl_SI: Prostorsko

en: Temporal
sl_SI: Časovno

en: Fast
sl_SI: Hitro

en: Optimal
sl_SI: Optimalno

en: Strict
sl_SI: Natančno

en: Normal
sl_SI: Normalno

en: Simple
sl_SI: Preprosto

en: Smart
sl_SI: Pametno

en: Diamond
sl_SI: Diamant

en: Hexagon
sl_SI: Šestkotnik

en: Uneven Multi-Hexagon
sl_SI: Nepravilen večkratni šestkotnik

en: Exhaustive
sl_SI: Temeljito

en: Hadamard Exhaustive
sl_SI: Temeljito (Hadamard)

en: Most
sl_SI: Večina

en: Some
sl_SI: Nekaj

en: All
sl_SI: Vse

en: Encode only
sl_SI: Samo kodiranje

en: Always
sl_SI: Vedno

en: Same as source
sl_SI: Enako kot izvor

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - %s
sl_SI: %3d - %02d ur, %02d min, %02d s - %s

en: %3d - %02dh%02dm%02ds - (%05d.MPLS)
sl_SI: %3d - %02d ur, %02d min, %02d s - (%05d.MPLS)

en: %3d - %02dh%02dm%02ds
sl_SI: %3d - %02d ur, %02d min, %02d s

en: No Titles
sl_SI: Ni naslovov

note: No audio. set some default
en: No Audio
sl_SI: Ni zvoka

en: Invalid Detelecine Settings
sl_SI: Neveljavne nastavitve raztelekiniranja

en: Custom:
sl_SI: Po meri:

en: Invalid Comb Detect Settings
sl_SI: Neveljavne nastavitve zaznavanje resic

en: Invalid Deinterlace Settings
sl_SI: Neveljavne nastavitve razpletanja

en: Invalid Denoise Settings
sl_SI: Neveljavne nastavitve razšumljanja

en: Invalid Sharpen Settings
sl_SI: Neveljavne nastavitve izostritve

en: Continue
sl_SI: Nadaljuj

en: Invalid Video Codec
sl_SI: Neveljaven video kodek

note: No valid title, stop right there
en: No title found.
sl_SI: Ne najdem naslova.

en: Invalid Subtitle Selection
sl_SI: Neveljavna izbira podnapisa

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
sl_SI: V posnetek lahko zapečete samo ene podnapise.
    
    Predlagamo, da spremenite svojo izbiro podnapisov.
    Če nadaljujete, bodo nekateri podnapisi izgubljeni.

en: WebM in HandBrake only supports burned subtitles.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
sl_SI: WebM v HandBrakeu podpira zgolj zapečene podnapise.
    
    Predlagamo, da spremenite svojo izbiro podnapisov.
    Če nadaljujete, bodo nekateri podnapisi izgubljeni.

en: Subtitle File Not Found
sl_SI: Datoteka s podnapisi ni bila najdena

en: SRT file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
sl_SI: Datoteka SRT ne obstaja ali ni običajna datoteka.
    
    Izberite veljavno datoteko.
    Če nadaljujete, ta podnapis ne bo upoštevan.

en: Invalid Audio Selection
sl_SI: Neveljavna izbira zvoka

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
sl_SI: Izvorni zvok ne podpira prepuščanja.
    
    Predlagamo, da izberete drug zvočni kodek.
    Če nadaljujete, bo en izbran za vas.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
sl_SI: %s ni podprt v vsebniku %s.
    
    Raje izberite drug zvočni kodek.
    Če nadaljujete, bo en izbran za vas.

en: Comb Detect
sl_SI: Zaznava resic

en: Detelecine
sl_SI: Raztelekiniranje

en: Deinterlace (Yadif)
sl_SI: Razpletanje (Yadif)

en: Deinterlace (Bwdif)
sl_SI: Razpletanje (Bwdif)

en: Deblock
sl_SI: Odstranjevanje blokov

en: Denoise (NLMeans)
sl_SI: Odstranjevanje šuma (NLMeans)

en: Denoise (HQDN3D)
sl_SI: Odstranjevanje šuma (HQDN3D)

en: Chroma Smooth
sl_SI: Glajenje barvne nasičenosti

en: Sharpen (Unsharp)
sl_SI: Izostritev (Unsharp)

en: Rotate
sl_SI: Vrtenje

en: Sharpen (lapsharp)
sl_SI: Izostritev (lapsharp)

en: Colorspace
sl_SI: Barvni prostor

en: %d item complete, %d failed | %d items complete, %d failed
sl_SI[0]: %d element končan, %d neuspešnih
sl_SI[1]: %d elementa končana, %d neuspešnih
sl_SI[2]: %d elementi končani, %d neuspešnih
sl_SI[3]: %d elementov končanih, %d neuspešnih

en: %d item has finished encoding | %d items have finished encoding
sl_SI[0]: Kodiranje %d elementa je končano
sl_SI[1]: Kodiranje %d elementov je končano
sl_SI[2]: Kodiranje %d elementov je končano
sl_SI[3]: Kodiranje %d elementov je končano

en: Put down that cocktail…
sl_SI: Odložite koktajl ...

en: Encode Complete
sl_SI: Kodiranje končano

en: Encode Failed
sl_SI: Kodiranje neuspešno

en: Battery level is low.
sl_SI: Baterija je skoraj prazna.

en: Charger has been disconnected.
sl_SI: Polnilec je bil odklopljen.

en: Power Saver mode has been activated.
sl_SI: V veljavi je način varčevanja z energijo.

en: %d.%d GB free space remaining.
sl_SI: %d,%d GB preostalega nezasedenega prostora.

en: Encoding Paused
sl_SI: Kodiranje na pavzi

en: My Presets
sl_SI: Moje predloge

en: Preset Name
sl_SI: Ime predloge

en: ghb_presets_menu_init: Failed to find presets folder.
sl_SI: ghb_presets_menu_init: Ne najdem mape s predlogami.

en: Failed to find parent folder when adding child.
sl_SI: Pri dodajanju otroka ni bilo mogoče najti starševske mape.

en: Load backup presets
sl_SI: Naloži kopije predlog

en: Get me out of here!
sl_SI: Spravi me ven!

en: Presets found are newer than what is supported by this version of HandBrake!
    
    Would you like to continue?
sl_SI: Najdene predloge so preveč nove, da bi jih ta različica HandBrakea lahko podpirala!
    
    Ali želite nadaljevati?

en: Overwrite
sl_SI: Prepiši

en: Overwrite Preset?
sl_SI: Prepišem predlogo?

en: The preset “%s” already exists. Do you want to overwrite it?
sl_SI: Predloga "%s" že obstaja. Jo želite prepisati?

en: Import Preset
sl_SI: Uvozi predlogo

en: Presets (*.json)
sl_SI: Predloge (*.json)

en: Export Preset
sl_SI: Izvozi predlogo

en: _Delete
sl_SI: _Izbriši

en: Delete Folder?
sl_SI: Izbrišem mapo?

en: Delete Preset?
sl_SI: Izbrišem predlogo?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
    Deleted items cannot be recovered.
sl_SI: Ali zares želite izbrisati "%s"?
    Izbrisanih elementov ni mogoče obnoviti.

en: Pause Preview
sl_SI: Predogled na pavzo

en: Stop Encoding Preview
sl_SI: Ustavi kodiranje predogleda

en: Play Preview
sl_SI: Predvajaj predogled

en: Playback Error
sl_SI: Napaka pri predvajanju

en: The video could not be played. For more details, see the Activity Log.
sl_SI: Videoposnetka ni bilo mogoče predvajati. Več piše v dnevniku dejavnosti.

en: %s (Modified)
sl_SI: %s (spremenjeno)

en: Time:
sl_SI: Čas:

en: Align A/V
sl_SI: Poravnaj A/V

en: %d:%d:%d:%d Crop
    %dx%d storage, %dx%d display
    %d:%d Pixel Aspect Ratio
    %s Display Aspect Ratio
sl_SI: %d:%d:%d:%d Obrez
    Na disku %dx%d, prikaz %dx%d
    %d:%d razmerje velikosti pikslov
    %s razmerje velikosti prikaza

en: %s, Bitrate %dkbps
sl_SI: %s, Bitna hitrost %d kb/s

en: %s, Constant Quality %.4g(%s)
sl_SI: %s, stalna kakovost %.4g(%s)

en:  (Multi Pass)
sl_SI: (Več prehodov)

en: %sPreset %s
sl_SI: %sPredloga %s

en: %sTune %s
sl_SI: %sPrilagodi %s

en: %sProfile %s
sl_SI: %sProfil %s

en: %sLevel %s
sl_SI: %sStopnja %s

en: 
    Constant Framerate %s fps
sl_SI: 
    Stalna hitrost sličic %s fps

en: 
    Peak Framerate %s fps (may be lower)
sl_SI: 
    Najvišja hitrost sličic %s fps (ali manj)

en: 
    Variable Framerate %s fps
sl_SI: 
    Spremenljiva hitrost sličic %s fps

en: kbps
sl_SI: kb/s

en: Pending
sl_SI: Nerešeni

en: Completed
sl_SI: Opravljeni

en: Canceled
sl_SI: Preklicani

en: Failed
sl_SI: Neuspeli

en: %d Day %02d:%02d:%02d
sl_SI: %d Dan %02d:%02d:%02d

en: %d Days %02d:%02d:%02d
sl_SI: %d Dni %02d:%02d:%02d

en: Not Available
sl_SI: Ni na voljo

en: Foreign Audio Search
sl_SI: Iskanje tujega zvoka

en: Encode
sl_SI: Kodiraj

en: Encode Analysis Pass
sl_SI: Analizni prehod kodiranja

en: Encode Final Pass
sl_SI: Zadnji prehod kodiranja

note: Should never happen
en: Error
sl_SI: Napaka

en: pass %d of %d
    %s
sl_SI: prehod %d od %d
    %s

en: Scanning Title
sl_SI: Preiskujem naslov

en: Encoding In Progress
sl_SI: Kodiranje v teku

note: Should never happen
en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Export Queue
sl_SI: Izvozi vrsto

en: Import Queue
sl_SI: Uvozi vrsto

en: Low Disk Space: Encoding Paused
sl_SI: Zmanjkuje prostora na disku: kodiranje ustavljeno

en: The destination filesystem is almost full: %<PRId64> MB free.
    Destination: %s
    Encode may be incomplete if you proceed.
sl_SI: Ciljni datotečni sistem je skoraj zapolnjen: prostih je še %<PRId64> MB.
    Cilj: %s
    Če nadaljujete, bo kodiranje morda neuspešno.

en: Resume, I've fixed the problem
sl_SI: Nadaljuj, napako sem odpravil/a

en: Resume, Don't tell me again
sl_SI: Nadaljuj in me ne opozarjaj več

en: Remove Item in Progress?
sl_SI: Odstranim element v teku?

en: Cancel and Remove
sl_SI: Prekliči in odstrani

en: Stop
sl_SI: Ustavi

en: Stop Encoding
sl_SI: Ustavi kodiranje

en: S_top Encoding
sl_SI: U_stavi kodiranje

en: Resume
sl_SI: Nadaljuj

en: Resume Encoding
sl_SI: Nadaljuj s kodiranjem

en: _Resume Encoding
sl_SI: _Nadaljuj s kodiranjem

en: Offset: %dms
sl_SI: Odmik: %d ms

en: Burned Into Video
sl_SI: Zapečeni v sliko

en: Passthru
sl_SI: Prepuščanje

en: Forced Subtitles Only
sl_SI: Samo vsiljeni podnapisi

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Add Subtitles
sl_SI: Dodaj podnapise

en: Preferred Language: %s
sl_SI: Prednostni jezik: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
sl_SI: Dodaj %s podnapise, če privzeti zvok ni %s

en: Add subtitle track if default audio is not your preferred language
sl_SI: Dodaj podnapise, če privzeti zvok ni v vašem prednostnem jeziku

en: Edit Subtitles
sl_SI: Uredi podnapise

en: Invalid Destination
sl_SI: Neveljaven cilj

en: “%s” is is not a valid directory.
sl_SI: “%s” ni veljaven imenik.

en: “%s” is not a writable directory.
sl_SI: “%s” ni imenik z bralnim dostopom.

en: Overwrite File?
sl_SI: Prepišem datoteko?

en: The file “%s” already exists.
    Do you want to overwrite it?
sl_SI: Datoteka "%s" že obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
sl_SI: Cilj: %s
    
    Še eno opravilo v vrsti ima isti cilj.
    Ga želite prepisati?

en: Duplicate destination files detected. Duplicates will not be added to the queue.
sl_SI: Zaznavam podvojene ciljne datoteke. Dvojniki ne bodo dodani v vrsto.

en: Select this title for adding to the queue.
sl_SI: Dodajte ta naslov v izbor za čakalno vrsto.

note: Title label
en: No Title
sl_SI: Brez naslova

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
sl_SI: Še en naslov ima enako ciljno datotečno ime. Če ne
    spremenite izhodnega datotečnega imena, naslov ne bo
    dodan v vrsto.

en: OK
sl_SI: V redu

en: Cannot Add Titles
sl_SI: Ni mogoče dodati naslovov

en: The filenames are not unique. Please choose
    a unique destination filename for each title.
sl_SI: Imena datotek niso različna. Za vsak naslov
    poimenujte datoteko z edinstvenim imenom.

en: Additional advanced arguments that can be passed to the video encoder.
sl_SI: Video kodirniku lahko pošljete dodatne napredne argumente.

en: The full list of encoder parameters:
sl_SI: Seznam vseh parametrov kodirnika:

en: Warning: lossless
sl_SI: Pozor: brez izgube

en: Media Transcoder
sl_SI: Prekodirnik vsebin

en: Transcodes DVD, Blu-ray, and other media
sl_SI: Prekodira DVD, Blu-ray in druge vsebine

en: Format Converter;Video Encoder;
sl_SI: Pretvornik formatov; video kodirnik;
