manjaro-pamac - en to af translation catalogue (349 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
af: %1$sen  %2$sin konflik is

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
af: %1$sbestaan in beide %2$s en %3$s

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
af: %1$s geïnstalleer as %2$s.pacnew

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
af: %1$s geïnstalleer as %2$s.pacsave

en: %1$s optionally requires %2$s
af: %1$sopsioneel vereis   %2$s

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
af: %1$s: %2$sbestaan reeds in lêerstelsel

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
af: %1$s: %2$s bestaan reeds in lêerstelsel (besit deur  %3$s)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
af: %1$s: ignoreer pakketopgradering  (%2$s => %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
af: %songeldig of beskadig

en: %s is only available from AUR
af: %sis slegs beskikbaar by AUR

en: %s is owned by %s
af: %sword besit deur%s

en: %s needs to be removed but it is a locked package
af: %s moet verwyder word, maar dit is 'n geslote pakket

en: %u available update | %u available updates
af[0]: %ubeskikbare opdaterings
af[1]: %ubeskikbare opdaterings

en: %u file | %u files
af[0]: %u lêers
af[1]: %u lêers

en: %u ignored update | %u ignored updates
af[0]: %u opdatering geïgnoreer
af[1]: %u opdatering geïgnoreer

en: %u pending operation | %u pending operations
af[0]: %uhangende bedrywighede
af[1]: %uhangende bedrywighede

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
af: 'n Pakketbestuurder met Alpm-, AUR-, Flatpak- en Snap-ondersteuning

en: A restart is required for the changes to take effect
af: 'n Herbegin word vereis vir die veranderinge om in werking te tree

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
af: AUR is 'n bewaarplek wat deur die gemeenskap onderhou word, sodat dit potensiële risiko's en probleme bied. Alle AUR-gebruikers moet vertroud wees met die bouproses.

en: About
af: Oor

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
af[0]: Oor %lu minute oor
af[1]: Oor %lu minute oor

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
af[0]: Oor %lu sekondes oor
af[1]: Oor %lu sekondes oor

en: Add %s to install
af:  Voeg by %s te installeer

en: Add %s to reinstall
af:  Voeg by%sweer te installeer

en: Add %s to remove
af: Voeg by %s te verwyder

en: Advanced
af: Gevorderd

en: All
af: Almal

en: Alpm Package
af: Alpm Pakket

en: Apply transaction
af: Pas transaksie toe

en: Authentication failed
af: Verifikasie misluk

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
af: Stawing word vereis om pakkette te installeer, op te dateer of te verwyder

en: Automatically download updates
af: Laai opdaterings outomaties af

en: Available actions
af: Beskikbare aksies

en: Backup files
af: Rugsteun lêers

en: Browse
af: Snuffel

en: Build
af: Bou

en: Build Date
af: Bou datum

en: Build directory
af: Bou gids

en: Build files
af: Bou lêers

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
af: Bou pakkette vanaf AUR en installeer dit met hul afhanklikhede

en: Building %s
af: gebou %s

en: Building packages as dynamic user
af: Bou pakkette as 'n dinamiese gebruike

en: Cache
af: Kas

en: Categories
af: Kategorieë

en: Channels
af: Kanale

en: Check Dependencies
af: Gaan afhanklikhede na

en: Check available disk space
af: Gaan beskikbare skyfspasie na

en: Check for development packages updates
af: Kyk vir opdaterings vir ontwikkelingspakkette

en: Check for updates
af: Kyk vir opdaterings

en: Checking %s dependencies
af: Checking%s afhanklikhede

en: Checking available disk space
af: Kontroleer tans beskikbare skyfspasie

en: Checking dependencies
af: Afhanklikheidskontrole

en: Checking development packages updates as root
af: Kontroleer ontwikkelingspakkette se opdaterings as wortel

en: Checking file conflicts
af: Kontroleer tans lêerkonflik

en: Checking for Updates
af: Soek tans vir opdaterings

en: Checking integrity
af: Kontroleer integriteit

en: Checking inter-conflicts
af: Konflikkontrolering

en: Checking keyring
af: Kontroleer sleutelring

en: Choose
af: Kies

en: Choose Ignored Upgrades
af: Kies geïgnoreer opgraderings

en: Choose a Provider
af: Kies 'n verskaffer

en: Choose a provider for %s
af:  Kies 'n verskaffer vir %s

en: Choose optional dependencies for %s
af:  Kies opsionele afhanklikhede vir%s

en: Clean
af: Skoon

en: Clean build files
af: Maak boulêers skoon

en: Clean cache
af: Maak kas skoon

en: Clean packages cache or build files
af: Maak pakkette skoon of bou lêers

en: Clone or sync packages build files from AUR
af: Kloon of sinkroniseer pakkette bou lêers vanaf AUR

en: Cloning %s build files
af:  Kloning%s PKGBUILD

en: Communication & News
af: Kommunikasie & Nuus

en: Configuring %s
af:  konfigureer%s

en: Confined in a Sandbox
af: Opgesluit in 'n Sandbox

en: Conflicts With
af: Konflik Met

en: Database file for %s does not exist
af:  Databasis lêer vir %s bestaan ​​nie

en: Date
af: Datum

en: Dependencies
af: Afhanklikhede

en: Depends On
af: Hang af van

en: Description
af: Beskrywing

en: Details
af: Besonderhede

en: Development
af: Ontwikkeling

en: Display package details, multiple packages can be specified
af: Vertoon pakketbesonderhede, verskeie pakkette kan gespesifiseer word

en: Do not check for updates when installing
af: Moenie kyk vir opdaterings tydens installering nie

en: Downgrading %s
af: afbrekend %s

en: Download of %s finished
af:  Aflaai van %s klaar

en: Download of %s started
af: Aflaai van  %s begin

en: Downloading %s
af:  Laai tans af%s

en: Downloading required keys
af: Laai tans vereiste sleutels af

en: Downloads
af: Aflaaie

en: Edit %s build files
af: Wysig %s samestelling lêers

en: Edit build files
af: Wysig boulêers

en: Education & Science
af: Onderwys en Wetenskap

en: Enable AUR support
af: Aktiveer AUR-ondersteuning

en: Enable Flatpak support
af: Aktiveer Flatpak-ondersteuning

en: Enable Snap support
af: Aktiveer Snap-ondersteuning

en: Enable downgrade
af: Aktiveer afgradering

en: Enter a number (default=%d)
af:  Voer 'n nommer in (verstek=%d)

en: Enter a selection (default=%s)
af: Voer 'n keuse in (verstek= %s)

en: Error
af: Fout

en: Error while configuring %s
af:  Kon nie opstel nie %s

en: Error while running hooks
af: Fout tydens die loop van hake

en: Exit code is 100 if updates are available
af: Uittreekode is 100 as opdaterings beskikbaar is

en: Explicitly installed
af: Eksplisiet geïnstalleer

en: Failed to build %s
af: Kon nie bou nie %s

en: Failed to check %s dependencies
af:  Kon nie kontroleer nie %s afhanklikhede

en: Failed to clone %s build files
af: Kon nie kloon nie  %s PKGBUILD

en: Failed to commit transaction
af: Transaksiebevestiging mislukking

en: Failed to generate %s information
af:  Kon nie genereer nie %s inligting

en: Failed to init transaction
af: Kon nie transaksie begin nie

en: Failed to initialize AUR database
af: Kon nie AUR-databasis inisialiseer nie

en: Failed to initialize alpm library
af: Kon nie alpm-biblioteek inisialiseer nie

en: Failed to prepare transaction
af: Kon nie transaksie voorberei nie

en: Failed to synchronize databases
af: Kon nie databasisse sinchroniseer nie

en: Featured
af: Uitgestalte

en: Files
af: Lêers

en: First Submitted
af: Eerste ingedien

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
af: Flatpak-pakkette word deur hul uitgewer onderhou.

en: Foreign
af: Buitelands

en: Games
af: Speletjies

en: General
af: algemeen

en: Generating %s information
af:  Genereer%s inligting

en: Groups
af: Groepe

en: Hide tray icon when no update
af: Versteek skinkbordikoon wanneer geen opdatering nie

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
af: As geen pakketnaam gegee word nie, gebruik die PKGBUILD-lêer in die huidige gids

en: Ignore all
af: Ignoreer alles

en: Ignored
af: Ignoreer

en: Ignored upgrades
af: Opgraderings geïgnoreer

en: Import PGP key
af: Voer PGP-sleutel in

en: Includes performance, stability and security improvements
af: Sluit prestasie-, stabiliteit- en sekuriteitverbeterings in

en: Install
af: Installeer

en: Install %1$s from %2$s
af: Installeer %1$s van %2$s

en: Install %s anyway
af: Installeer %s in elk geval

en: Install Date
af: Installeer datum

en: Install Local Packages
af: Installeer plaaslike pakkette

en: Install Reason
af: Installeer Rede

en: Install all
af: Installeer alles

en: Install packages from repositories, path or url
af: Installeer pakkette vanaf bewaarplekke, pad of url

en: Install, update, or remove packages
af: Installeer, werk op of verwyder pakkette

en: Installed
af: Geïnstalleer

en: Installed Size
af: Geïnstalleerde grootte

en: Installed as a dependency for another package
af: Geïnstalleer as 'n afhanklikheid vir 'n ander pakket

en: Installing %s
af: installeer  %s

en: It has been backed up to %s
af:  Dit is gerugsteun na %s

en: Keep built packages
af: Hou geboude pakkette

en: Last Modified
af: Laas verander

en: Last refresh
af: Laaste verversing

en: Launch
af: Begin

en: Licenses
af: Lisensies

en: List packages, groups, repositories or files
af: Lys pakkette, groepe, bewaarplekke of lêers

en: Loading packages files
af: laai pakketlêers

en: Maintainer
af: Onderhouer

en: Make Dependencies
af: Maak afhanklikhede

en: Mark as explicitly installed
af: Merk as uitdruklik geïnstalleer

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
af: Wankonfigurasie van hierdie opsies kan lei tot stelselbreuk. Verander hulle slegs as jy weet wat jy doen.

en: Music & Audio
af: Musiek en oudio

en: Name
af: Naam

en: No
af: geen

en: No PKGBUILD file found in current directory
af: Geen PKGBUILD-lêer in huidige gids gevind nie

en: No package found
af: Geen pakkie gevind nie

en: No package owns %s
af:  Geen pakket besit nie %s

en: None
af: Geen

en: Nothing to do
af: Niks om te doen

en: Number of versions of each package to keep
af: Aantal weergawes van elke pakket om te hou

en: Number of versions of each package to keep in the cache
af: Aantal weergawes van elke pakket om in die kas te hou

en: OS Updates
af: OS-opdaterings

en: Official Repositories
af: Amptelike bewaarplekke

en: Optional Dependencies
af: Opsionele afhanklikhede

en: Optional For
af: Opsioneel vir

en: Orphan Of
af: Weeskind van

en: Orphans
af: Weeskinders

en: Out of Date
af: Uitgedateer

en: Package Base
af: Pakketbasis

en: Package Manager
af: Pakketbestuurder

en: Packager
af: Verpakker

en: Pamac History
af: pamac Geskiedenis

en: Parallel downloads
af: Parallelle aflaaie

en: Pending
af: Hangende

en: Photo & Video
af: Foto en video

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preparing
af: Voorbereiding

en: Productivity
af: Produktiwiteit

en: Progress
af: Vordering

en: Provides
af: Verskaf

en: Publisher
af: Uitgewer

en: Refresh
af: Verfris

en: Refresh Mirrors
af: Verfris spieëls

en: Refresh databases
af: Verfris databasisse

en: Refreshing %s
af:  Opdateer%s

en: Refreshing mirrors list
af: Verfrissende spieëllys

en: Reinstall
af: Herinstalleer

en: Reinstall packages
af: Herinstalleer pakkette

en: Reinstalling %s
af:  herinstalleer%s

en: Relevance
af: Relevansie

en: Remove
af: Verwyder

en: Remove all
af: Verwyder alle

en: Remove only the uninstalled packages
af: Verwyder slegs die gedeïnstalleerde pakkette

en: Remove only the versions of uninstalled packages
af: Verwyder slegs die weergawes van gedeïnstalleerde pakkette

en: Remove packages
af: Verwyder pakkette

en: Remove unrequired dependencies
af: Verwyder onnodige afhanklikhede

en: Removing %s
af:  verwydering%s

en: Removing invalid files and retrying
af: verwyder ongeldige lêers en probeer weer

en: Replaces
af: Vervang

en: Repositories
af: Bewaarplekke

en: Repository
af: Bewaarplek

en: Required By
af: Vereis deur

en: Reset build files
af: Stel boulêers terug

en: Resolving dependencies
af: Oplossing van afhanklikhede

en: Restart
af: Begin oor

en: Running post-transaction hooks
af: Loop na-transaksie-hake

en: Running pre-transaction hooks
af: Lopende voortransaksiehake

en: Safely check for updates without modifiying the databases
af: Kyk veilig vir opdaterings sonder om die databasisse te wysig

en: Save
af: Stoor

en: Search
af: Soek

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
af: Soek vir pakkette of lêers, verskeie soekterme kan gespesifiseer word

en: Select Build Directory
af: Kies Bou gids

en: Setting build directory to %s
af: Stel bougids op  %s

en: Size
af: Grootte

en: Snap packages are maintained by their publisher.
af: Snap-pakkette word deur hul uitgewer onderhou.

en: Software Mode
af: Sagtewaremodus

en: Sort by
af: Sorteer Volgens

en: Synchronizing package databases
af: Sinchroniseer pakketdatabasisse

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
af: Die PGP-sleutel  %1$sis nodig om te verifieer  %2$s bron lêers

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
af: Die bougids sal die ouergids wees, --builddir opsie sal geïgnoreer word

en: The snap %s was published using classic confinement
af:  snap %s is gepubliseer met behulp van klassieke opsluiting

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
af[0]: Daar is %1$u lede in groep%2$s
af[1]: Daar is %1$u lede in groep  %2$s

en: Third Party
af: Derde party

en: Timeout expired
af: Uitteltyd het verstryk

en: To build
af: Om te bou

en: To delete
af: Die seremonie

en: To downgrade
af: Om af te gradeer

en: To install
af: Om te installeer

en: To reinstall
af: Om weer te installeer

en: To remove
af: te verwyder

en: To upgrade
af: Om op te gradeer

en: Total download size
af: Totale aflaai grootte

en: Total installed size
af: Totale geïnstalleerde grootte

en: Total removed size
af: Totale verwyderde grootte

en: Transaction Summary
af: Transaksie-opsomming

en: Transaction cancelled
af: Transaksie gekanselleer

en: Transaction successfully finished
af: Transaksie suksesvol voltooi

en: Trust %s and import the PGP key
af: Vertroue %s en voer die PGP-sleutel in

en: Trust and Import
af: Vertrou en invoer

en: Unknown
af: Onbekend

en: Updates
af: Opdaterings

en: Updates Available
af: Opdaterings beskikbaar

en: Updates check frequency
af: Opdaterings kontroleer frekwensie

en: Upgrade your system
af: Gradeer jou stelsel op

en: Upgrading %s
af: opdatering %s

en: Use mirrors from
af: Gebruik spieëls van

en: Utilities
af: Nutsprogramme

en: Validated By
af: Gevalideer deur

en: Version
af: Weergawe

en: View %s build files diff
af: Beskou %s bou lêers verskil

en: View History
af: Bekyk geskiedenis

en: Votes
af: Stemme

en: Waiting for another package manager to quit
af: Wag vir 'n ander pakketbestuurder om op te hou

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Worldwide
af: Wêreldwyd

en: Yes
af: Ja

en: [e/y/N]
af: [e/j/N]

en: [e]
af: [En]

en: [y/N]
af: [j/n]

en: _Apply
af: _Doen aansoek

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Choose
af: _Kies

en: _Close
af: _Naby

en: _Open
af: _Oop

en: _Quit
af: _Hou op

en: action
af: aksie

en: all
af: almal

en: also check development packages updates (use with --aur)
af: kyk ook by ontwikkelingspakkette (gebruik saam met --aur)

en: also check updates in AUR
af: kontroleer ook opdaterings in AUR

en: also clone needed dependencies
af: ook kloon nodige afhanklikhede

en: also display all files names
af: vertoon ook alle lêername

en: also search in AUR
af: soek ook in AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
af: gradeer ook ontwikkelingspakkette op (gebruik met --aur)

en: also upgrade packages installed from AUR
af: gradeer ook pakkette op wat vanaf AUR geïnstalleer is

en: and --no-clone option will be enforced
af: en --geen-kloon opsie sal afgedwing word

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
af: bou gids (gebruik met --aur), as geen gids gegee word nie, word die een gespesifiseer in pamac.conf lêer gebruik

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
af: bou gids (gebruik saam met --devel), as geen gids gegee word nie, word die een gespesifiseer in pamac.conf lêer gebruik

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
af: bou gids, as geen gids gegee word nie, word die een gespesifiseer in pamac.conf lêer gebruik

en: bypass any and all confirmation messages
af: omseil enige en alle bevestigingsboodskappe

en: check for updates
af: kyk vir opdaterings

en: disable package downgrades
af: deaktiveer pakketafgraderings

en: do not check development packages updates
af: moenie die opdaterings van ontwikkelingspakkette nagaan nie

en: do not check for updates
af: moenie kyk vir opdaterings nie

en: do not check updates in AUR
af: moenie opdaterings in AUR nagaan nie

en: do not clone build files from AUR, only use local files
af: moenie boulêers vanaf AUR kloon nie, gebruik slegs plaaslike lêers

en: do not keep built packages in cache after installation
af: moenie geboude pakkette in die kas hou na installasie nie

en: do not print any output
af: moenie enige uitvoer druk nie

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
af: moenie afhanklikhede verwyder wat nie deur ander pakkette vereis word nie

en: do not remove files, only find candidate packages
af: moenie lêers verwyder nie, vind slegs kandidaatpakkette

en: do not search in AUR
af: moenie in AUR soek nie

en: do not upgrade development packages
af: moenie ontwikkelingspakkette opgradeer nie

en: do not upgrade packages installed from AUR
af: moenie pakkette opgradeer wat vanaf AUR geïnstalleer is nie

en: download all packages but do not install/upgrade anything
af: laai alle pakkette af, maar moet niks installeer/opgradeer nie

en: e
af: En

en: enable package downgrades
af: aktiveer pakketafgraderings

en: every 12 hours
af: elke 12 uur

en: every 3 hours
af: elke 3 uur

en: every 6 hours
af: elke 6 uur

en: every day
af: elke dag

en: every week
af: elke week

en: failed to retrieve some files
af: sommige lêers kon nie herwin word nie

en: file(s)
af: lêer(s)

en: force the refresh of the databases
af: dwing die verversing van die databasisse af

en: glob
af: wêreld

en: group(s)
af: groep(e)

en: if possible, remove %s and retry
af: indien moontlik, verwyder %sen probeer weer

en: if this file is not needed, remove it and retry
af: as hierdie lêer nie nodig is nie, verwyder dit en probeer weer

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
af: ignoreer 'n pakketopgradering, veelvuldige pakkette kan gespesifiseer word deur hulle met 'n komma te skei

en: ignore files backup
af: ignoreer rugsteun van lêers

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
af:  installeer%1$s (%2$s) breek afhanklikheid '%3$s'  vereis deur %4$s

en: keep built packages in cache after installation
af: hou geboude pakkette in die kas na installasie

en: key %s could not be imported
af: sleutel %s kon nie ingevoer word nie

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
af: lys alle pakkette wat in die gegewe repo's beskikbaar is, indien geen repo gegee word nie, lys alle repo's

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
af: lys alle pakkette wat lede van die gegewe groepe is, indien geen groep gegee is nie, lys alle groepe

en: list explicitly installed packages
af: lys eksplisiet geïnstalleerde pakkette

en: list files owned by the given packages
af: lys lêers wat deur die gegewe pakkette besit word

en: list installed packages
af: lys geïnstalleerde pakkette

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
af: lys pakkette wat as afhanklikhede geïnstalleer is, maar wat nie meer deur enige geïnstalleerde pakket vereis word nie

en: list packages that were not found in the repositories
af: lys pakkette wat nie in die bewaarplekke gevind is nie

en: mark all packages explicitly installed
af: merk alle pakkette wat uitdruklik geïnstalleer is

en: mark all packages installed as a dependency
af: merk alle pakkette wat geïnstalleer is as 'n afhanklikheid

en: none
af: geen

en: number
af: nommer

en: only print names
af: slegs druk name

en: only print one line per update
af: druk slegs een reël per opdatering

en: only print what would be done but do not run the transaction
af: druk net wat gedoen sou word, maar moenie die transaksie uitvoer nie

en: only search for installed packages
af: soek net vir geïnstalleerde pakkette

en: only search for packages in repositories
af: soek net vir pakkette in bewaarplekke

en: only target uninstalled packages
af: teiken slegs gedeïnstalleerde pakkette

en: options
af: opsies

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
af: botsende lêers oorskryf, kan veelvuldige patrone gespesifiseer word deur hulle met 'n komma te skei

en: overwrite existing files
af: oorskryf bestaande lêers

en: package %s does not have a valid architecture
af: pakket%s het nie 'n geldige argitektuur nie

en: package(s)
af: pakkie(s)

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
af: verwyder alle boulêers, die bougids is die een wat in pamac.conf gespesifiseer word

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
af: verwyder alle teikenpakkette, sowel as alle pakkette wat afhanklik is van een of meer teikenpakkette

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
af: verwyder afhanklikhede wat nie deur ander pakkette vereis word nie, indien hierdie opsie sonder pakketnaam gebruik word, verwyder alle weeskinders

en: remove packages only if they are not required by any other packages
af: verwyder pakkette slegs as dit nie deur enige ander pakkette vereis word nie

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
af: verwydering %1$sbreek afhanklikheid  '%2$s' vereis deur%3$s

en: removing %s from target list
af: verwydering %svan teikenlys

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
af: soek vir pakkette wat die gegewe lêername besit (lêername kan gedeeltelik wees)

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
af: spesifiseer hoeveel weergawes van elke pakket in die kasgids gehou word

en: target not found: %s
af: teiken nie gevind nie:%s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
af: nie in staat is om afhanklikheid te bevredig nie%1$s vereis deur%2$s

en: y
af: en

en: yes
af: ja

en: you can remove this file and retry
af: jy kan hierdie lêer uitvee en weer probeer
