manjaro-pamac - en to az translation catalogue (355 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
az: %1$s və %2$sarasında ziddiyyət var

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
az: %1$s, %2$s və %3$s-n hər ikisində mövcuddur

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
az: %1$s, %2$s.pacnew kimi quraşdırılıb

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
az: %1$s, %2$s.pacsave kimi quraşdırılıb

en: %1$s optionally requires %2$s
az: %1$s istəyə bağlı%2$s tələb edir

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
az: %1$s: %2$s artıq fayl sistemində mövcuddur

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
az: %1$s: %2$s artıq fayl sistemində mövcuddur (%3$s tərəfindən sahiblənib)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
az: %1$s: paketin ən son versiyaya yenilənməsi nəzərə alınmadan (%2$s=> %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
az: %s etibarsızdır və ya korlanmışdır

en: %s is only available from AUR
az: %s yalnız AUR -da mövcuddur

en: %s is owned by %s
az: %s -in sahibi %s -dir

en: %s needs to be removed but it is a locked package
az: %s silinməsi tələb olunur, ancaq bu kilidlənən paketdir

en: %u available update | %u available updates
az[0]: %u yenilənmə mövcuddur
az[1]: %u yenilənmə mövcuddur

en: %u file | %u files
az[0]: %u fayllar
az[1]: %u fayllar

en: %u ignored update | %u ignored updates
az[0]: %u nəzərə alınmayan yenilənmələr
az[1]: %u nəzərə alınmayan yenilənmələr

en: %u pending operation | %u pending operations
az[0]: %u gözləyən əməliyyat
az[1]: %u gözləyən əməliyyatlar

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
az: Alpm, AUR, Flatpak, və Snap dəstəkli Paket Meneceri

en: A restart is required for the changes to take effect
az: Dəyişikliklərin qüvvəyə minməsi üçün sistemin yenidən başladılması tələb olunur

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
az: AUR bir icma tərəfindən dəstəklənən və həmçini özündə potensial risklər və problemlər daşıyan mənbədir.
    Bütün AUR istifadəçiləri yığma-qurma prosesi ilə tanış olmalıdırlar.

en: About
az: Haqqında

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
az[0]: Təqribən %lu dəqiqə qalır
az[1]: Təxminən %lu dəqiqə qalır

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
az[0]: Təqribən %lu saniyə qalır
az[1]: Təqribən %lu saniyə qalır

en: Add %s to install
az: %s quraşdırmaq üçün əlavə etmək

en: Add %s to reinstall
az: %s silmək üçün əlavə etmək

en: Add %s to remove
az: Aradan qaldırmaq üçün %s əlavə edin

en: Advanced
az: Təkmilləşdirilmiş

en: All
az: Hamısı

en: Alpm Package
az: Alpm paketi

en: Apply transaction
az: Əməliyyatı tətbiq etmək

en: Authentication failed
az: Kimlik doğrulaması alınmadı

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
az: Paketləri quraşdırmaq, yeniləmək və ləğv etmək üçün identifikasiya tələb olunur

en: Automatically download updates
az: Yenilənmələri avtomatik yükləmək

en: Available actions
az: Mövcud tədbirlər

en: Backup files
az: Yedək fayllar

en: Browse
az: Göz atın

en: Build
az: Qurmaq

en: Build Date
az: Qurma tarixi

en: Build directory
az: Qovluq yarat

en: Build files
az: Yığılma fayllar

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
az: Paketləri AUR -dan yığmaq və onları asılılıqları ilə birlikdə quraşdırmaq

en: Building %s
az: %s yığılır

en: Building packages as dynamic user
az: Paketlərin dinamik istifadəçi adından yığılması

en: Cache
az: Keş

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Channels
az: Kanallar

en: Check Dependencies
az: Asılılıqları yoxlayın

en: Check available disk space
az: Diskin boş qalan sahəsi yoxlanılsın

en: Check for development packages updates
az: Tərtibat mərhələsində olan paketlərin yenilənmələri yoxlanılsın

en: Check for updates
az: Yenilənmələri yoxlayın

en: Checking %s dependencies
az: %s asılılıq yoxlanılır

en: Checking available disk space
az: Diskin boş sahəsi yoxlanılır

en: Checking dependencies
az: Asılılıqlar yoxlanılır

en: Checking development packages updates as root
az: Tərtibat mərhələsində olan paketlərin yenilənmələrini kök (root) imtiyazları ilə yoxlamaq

en: Checking file conflicts
az: Fayllar arası ziddiyyətlər yoxlanılır

en: Checking for Updates
az: Yenilənmələr yoxlanılır

en: Checking integrity
az: Butövlüyü yoxlanılır

en: Checking inter-conflicts
az: Qarşılıqlı ziddiyətlər yoxlanılır

en: Checking keyring
az: Açarlar bağı yoxlanılır

en: Choose
az: Seçim

en: Choose Ignored Upgrades
az: İnkar edilən yeniləndirmələri seçin

en: Choose a Provider
az: Təminatçını seçmək

en: Choose a provider for %s
az: %s üçün mənbə seçin

en: Choose optional dependencies for %s
az: %s üçün vacib olmayan asılılıqları seçin

en: Clean
az: Təmizləyin

en: Clean build files
az: Yığılmış faylları təmizləmək

en: Clean cache
az: Keşi təmizləmək

en: Clean packages cache or build files
az: Paketlərin keşini və ya yığılmış faylları təmizləmək

en: Clone or sync packages build files from AUR
az: AUR-dan yığılmış faylların paketlərinin sinxronizasiya edilməsi və ya klonlaşdırılması

en: Cloning %s build files
az: %s yığma fayllar klonlaşdırılır

en: Communication & News
az: Ünsiyyət və Yeniliklər

en: Configuring %s
az: %s tənzimlənir

en: Confined in a Sandbox
az: Təcrid edilib

en: Conflicts With
az: Ziddiyyətlidir

en: Database file for %s does not exist
az: %s üçün məlumat bazası faylı mövcud deyil

en: Date
az: Tarix

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: Depends On
az: Bunlardan asılıdır

en: Description
az: Təsviri

en: Details
az: Təfərrüatlar

en: Development
az: Tərtibat

en: Display package details, multiple packages can be specified
az: Paketlərin təfərrüatlarını göstərin, bir çox paketlər göstərilə bilər

en: Do not check for updates when installing
az: Quraşdırılma zamanı yenilənmələr yoxlanılmasın

en: Downgrading %s
az: %s əvvəlki versiyaya endirilir

en: Download of %s finished
az: %s endirilməsi başa çatdı

en: Download of %s started
az: %s endirilməyə başladı

en: Downloading %s
az: %s endirilir

en: Downloading required keys
az: Tələb olunan açarlar yüklənir

en: Downloads
az: Endirmələr

en: Edit %s build files
az: %s yığma fayllara düzəliş edilməsi

en: Edit build files
az: Yığma fayllara düzəliş etmək

en: Education & Science
az: Təhsil və Elm

en: Enable AUR support
az: AUR dəstəyini aktiv etmək

en: Enable Flatpak support
az: Flatpak dəstəklənməsinin aktiv etmək

en: Enable Snap support
az: Snap dəstəklənməsini aktiv etmək

en: Enable downgrade
az: Versiyanın aşağı salınmasını aktiv etmək

en: Enter a number (default=%d)
az: Sayı daxil edin (sabit qiymət=%d)

en: Enter a selection (default=%s)
az: Seçimi daxil edin (sabit qiymət=%s)

en: Error
az: Səhv

en: Error while configuring %s
az: %s tənzimlənməsi zamanı xəta

en: Error while running hooks
az: Vasitələrin işə düşməsi zamanı səhv

en: Exit code is 100 if updates are available
az: Əgər yenilənmələr mövcuddursa çıxış kodu 100 -ə bərabərdir

en: Explicitly installed
az: Tam olaraq quraşdırıldı

en: Failed to build %s
az: %s yığılma alınmadı

en: Failed to check %s dependencies
az: %s asılılıq yoxlanıla bilmədi

en: Failed to clone %s build files
az: %s yığma faylların klonlaşdırılması alınmadı

en: Failed to commit transaction
az: Əməliyyatın yerinə yetirilməsi uğursuz oldu

en: Failed to generate %s information
az: %s məlumatı yaradıla bilmədi

en: Failed to init transaction
az: Əməliyyat başladıla bilmədi

en: Failed to initialize AUR database
az: AUR verilənlər bazası işə salına bilmədi

en: Failed to initialize alpm library
az: Alpm kitabxanası başladıla bilmədi

en: Failed to prepare transaction
az: Əməliyyata hazırlıq baş tutmadı

en: Failed to synchronize AUR database
az: AUR verilənlər bazasının eyniləşdirilməsi uğursuz oldu

en: Failed to synchronize databases
az: Məlumat bazaları eyniləşdirilməsi alınmadı

en: Featured
az: Tanınmış

en: Files
az: Fayllar

en: First Submitted
az: İlk təqdim edildi

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
az: Flatpak paketlər məhz öz yaradıcıları tərəfindən dəstəklənir

en: Foreign
az: Yad

en: Games
az: Oyunlar

en: General
az: Ümumi

en: Generating %s information
az: %s məlumat yaradılır

en: Groups
az: Qruplar

en: Hide tray icon when no update
az: Yenilənmə olmadıqda treydə nişan göstərilməsin

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
az: Əgər paketin adı göstərilməyibsə hazırkı qovluqdakı PKGBUİLD faylından istifadə etmək

en: Ignore all
az: Hamısını inkar etmək

en: Ignored
az: Nəzərə alınmadı

en: Ignored upgrades
az: Yenilənmələr gözardı edildi

en: Import PGP key
az: PGP açar idxalı

en: Includes performance, stability and security improvements
az: Sistemin məhsuldarlığı, stabilliyi və təhlükəsizlik təkmilləşdirilmələri daxildir

en: Install
az: Quraşdırmaq

en: Install %1$s from %2$s
az: %2$s-dən %1$s quraşdırın

en: Install %s anyway
az: İstənilən halda %s quraşdırın

en: Install Date
az: Yükləmə tarixi

en: Install Local Packages
az: Yerli paketlərin quraşdırılması

en: Install Reason
az: Yükləmə səbəbi

en: Install all
az: Hamısını quraşdır

en: Install packages from repositories, path or url
az: Paketləri repozitoriya, yol və ünvandan istifadə edərək quraşdır

en: Install, update, or remove packages
az: Paketləri quraşdırın, yeniləyin və ləğv edin

en: Installed
az: Quraşdırılan

en: Installed Size
az: Quraşdırılma Ölçüsü

en: Installed as a dependency for another package
az: Başqa paket asılılığı kimi quraşdırıldı

en: Installing %s
az: %s quraşdırılır

en: It has been backed up to %s
az: Yedək nüsxəsi %s-də/da saxlanıldı

en: Keep built packages
az: Yığılmış paketlər saxlanılsın

en: Last Modified
az: Sonuncu dəyişiklik

en: Last refresh
az: Sonuncu təzələmə

en: Launch
az: Başlatmaq

en: Licenses
az: Lisenziyalar

en: List packages, groups, repositories or files
az: Paketləri, qrupları, repozitoriyaları və ya faylları sırala

en: Loading packages files
az: Paket faylları yüklənir

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: Make Dependencies
az: Asılılıqlar yaratmaq

en: Mark as explicitly installed
az: Tam quraşdırılmış kimi işarələ

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
az: Bu seçimlərin səhv qurulması sistemin korlanmasına səbəb ola bilər
    Ancaq nə edəcəyinizi dəqiq bildiyiniz halda bu seçimləri dəyişin

en: Music & Audio
az: Musiqi və Audio

en: Name
az: Ad

en: No
az: Xeyr

en: No PKGBUILD file found in current directory
az: Cari qovluqda heç bir PKGBUILD faylı tapılmadı

en: No package found
az: Heç bir paket tapılmadı

en: No package owns %s
az: Heç bir paket %s -ə sahib deyil

en: None
az: Heç biri

en: Nothing to do
az: Etməli bir şey yoxdur

en: Number of versions of each package to keep
az: Saxlanılacaq hər paketin versiyalarının sayı

en: Number of versions of each package to keep in the cache
az: Keşdə saxlamaq üçün hər paketin versiyalarının sayı

en: OS Updates
az: ƏS Yenilənmələri

en: Official Repositories
az: Rəsmi Repositorilər

en: Optional Dependencies
az: Vacib olmayan asılılıqlar

en: Optional For
az: Vacib olmayan

en: Orphan Of
az: Bu paketdən qalanlar

en: Orphans
az: Kimsəsiz qalmış

en: Out of Date
az: Vaxtı keçmiş

en: Package Base
az: Paket bazası

en: Package Manager
az: Paket meneceri

en: Packager
az: Paketləyici

en: Pamac History
az: Pamac tarixçəsi

en: Parallel downloads
az: Paralel endirmələr

en: Pending
az: Gözləyən

en: Photo & Video
az: Foto və Video

en: Preferences
az: Seçimlər

en: Preparing
az: Hazırlıq

en: Productivity
az: Faydalı

en: Progress
az: İrəliləmə

en: Provides
az: Təqdim edir

en: Publisher
az: Naşir

en: Refresh
az: Təzələmək

en: Refresh Mirrors
az: Güzgüləri yeniləyin

en: Refresh databases
az: Bazaları yeniləmək

en: Refreshing %s
az: %s yenilənir

en: Refreshing mirrors list
az: Güzgülər siyahısı yenilənir

en: Reinstall
az: Yenidən quraşdırmaq

en: Reinstall packages
az: Paketləri yenidən quraşdırmaq

en: Reinstalling %s
az: %s təkrar quraşdırılır

en: Relevance
az: Uyğunluq

en: Remove
az: Silmək

en: Remove all
az: Hamısını silmək

en: Remove only the uninstalled packages
az: Yalnız ləğv edilmiş paketlər silin

en: Remove only the versions of uninstalled packages
az: Yalnız silinmiş paketlərin versiyalarını ləğv etmək

en: Remove packages
az: Paketlərin silinməsi

en: Remove unrequired dependencies
az: Təlabat olmayan asılılıqları silin

en: Removing %s
az: %s silinir

en: Removing invalid files and retrying
az: Yararsız faylların silinməsi və yenidən təkrarlaması

en: Replaces
az: Dəyişdirir

en: Repositories
az: Repositorilər

en: Repository
az: Repositorilər

en: Required By
az: Tələb olunur

en: Reset build files
az: Yığılmış faylları sıfırlamaq

en: Resolving dependencies
az: Asılılıqların həlli

en: Restart
az: Yenidən başladın

en: Running post-transaction hooks
az: Əməliyyatdan sonrakı vasitələri işə düşür

en: Running pre-transaction hooks
az: Əməliyyatdan əvvəlki vasitələri işə düşür

en: Safely check for updates without modifiying the databases
az: Verilənlər bazasına dəyişiklik etmədən yenilənmələri təhlükəsiz yoxlayın

en: Save
az: Saxlamaq

en: Search
az: Axtarmaq

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
az: Paketlər və fayllar üzrə axtarış. Bir çox axtarış şərtləri göstərilə bilər

en: Select Build Directory
az: Yığım qovluğunu seçin

en: Setting build directory to %s
az: %s yığılma qovluğunu ayarlamaq

en: Size
az: Ölçü

en: Snap packages are maintained by their publisher.
az: Snap paketlər məhz öz yaradıcıları tərəfindən dəstəklənir

en: Software Mode
az: Proqram Təminatı Rejimi

en: Sort by
az: Çeşidləmək

en: Synchronizing package databases
az: Paket məlumat bazaları eyniləşdirilır

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
az: %1$s PGP açarı, %2$s mənbə fayllarının doğrulanması üçün lazımdır

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
az: Yığım qovluğu ana qovluq olacaq, -builddir seçimi nəzərə alınmayacaq

en: The snap %s was published using classic confinement
az: %s snap paket klassik məhdudiyyətdən istifadə olunmaqla bəyan olundu

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
az[0]: %2$s qrupunda %1$u üzv var
az[1]: %2$s qrupunda %1$u üzv var

en: Third Party
az: Üçüncü tərəf

en: Timeout expired
az: Boşdayanma vaxtı bitmişdir

en: To build
az: Qurmağa

en: To delete
az: Silmək üçün

en: To downgrade
az: Əvvəlki versiyaya

en: To install
az: Quraşdırmağa

en: To reinstall
az: Yenidən quraşdırmağa

en: To remove
az: Silməyə

en: To upgrade
az: Yenilənməyə

en: Total download size
az: Ümumi yükləmə ölçüsü

en: Total installed size
az: Quraşdırılmışların ümumi ölçüsü

en: Total removed size
az: Ləğv edilmişlərin ümumi ölçüsü

en: Transaction Summary
az: Əməliyyatın Yekunu

en: Transaction cancelled
az: Əməliyyat ləğv edildi

en: Transaction successfully finished
az: Əməliyyat uğurla başa çatdı

en: Trust %s and import the PGP key
az: %s etibar etmək və PGP açarın idxalı

en: Trust and Import
az: Etibar etmək və idxal etmək

en: Unknown
az: Naməlum

en: Updates
az: Yenilənmələr

en: Updates Available
az: Yenilənmələr mövcuddur

en: Updates check frequency
az: Yenilənmələrin yoxlanması tezliyi

en: Upgrade the system at shutdown
az: Söndürüldükdə sistem yenilənsin

en: Upgrade your system
az: Sisteminizi daha üstün versiyaya yeniləyin

en: Upgrading %s
az: %s yenilənir

en: Use mirrors from
az: Güzgüləri buradan istifadə edin:

en: Utilities
az: Faydalı alətlər

en: Validated By
az: Doğrulayan:

en: Version
az: Versiya

en: View %s build files diff
az: %s yığma faylların fərqini göstərmək

en: View History
az: Tarixi göstər

en: Votes
az: Səslər

en: Waiting for another package manager to quit
az: Digər paket menecerinin işinin başa çatması gözlənilir

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Worldwide
az: Dünya üzrə

en: Yes
az: Bəli

en: Your system is up to date
az: Sisteminiz yenilənmişdir

en: [e/y/N]
az: [d/b/X]

en: [e]
az: [d]

en: [y/N]
az: [b/X]

en: _Apply
az: _Tətbiq etmək

en: _Cancel
az: _İmtina etmək

en: _Choose
az: _Seçim

en: _Close
az: _Bağlamaq

en: _Open
az: _Açmaq

en: _Quit
az: _Bağlamaq

en: action
az: fəaliyyət

en: all
az: hamısı

en: also check development packages updates (use with --aur)
az: həmçinin hazırlanmaq mərhələsində olan paketlərin yenilənmələri yoxlanılsın (--aur əmri ilə)

en: also check updates in AUR
az: həmçinin AUR yenilənmələri yoxlanılsın

en: also clone needed dependencies
az: həmçinin lazımi asılılıqları klonlaşdırmaq

en: also display all files names
az: həmçinin bütün fayl adlarını göstərmək

en: also search in AUR
az: həmçinin AUR -da axtarın

en: also upgrade development packages (use with --aur)
az: həmçinin hazırlanmaq mərhələsində olan paketləri ən yeni versiyaya yeniləyin (--aur istifadə et)

en: also upgrade packages installed from AUR
az: həmçinin AUR -dan qurulan paketləri də ən sonuncu versiyaya qədər yeniləyin

en: and --no-clone option will be enforced
az: və -no-clone seçimi tətbiq olunacaq

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
az: qovluq yarat (--aur istifadə et), əgər heç bir qovluq verilməyibsə pamac.conf faylında göstəriləni istifadə et

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
az: qovluq yarat (--devel istifadə et), əgər heç bir qovluq verilməyibsə pamac.conf faylında göstəriləni istifadə etmək

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
az: Qovluq yığmaq, əgər heç bir qovluq verilməyibsə pamac.conf faylında göstəriləni istifadə etməli

en: bypass any and all confirmation messages
az: bütün təsdiq mesajlarını ötürün

en: check for updates
az: yenilənmələri yoxlayın

en: dir
az: qovluq

en: disable package downgrades
az: paketlərin əvvəlki versiyaya qaytarılmasını söndürmək

en: do not check development packages updates
az: tərtibat mərhələsində olan paketlərin yenilənmələri yoxlanılmasın

en: do not check for updates
az: yenilənmələri yoxlamayın

en: do not check updates in AUR
az: AUR yenilənmələri yoxlanılmasın

en: do not clone build files from AUR, only use local files
az: AUR-dan yığılmış faylları klonlaşdırma, ancaq yerli faylları istifadə etmək

en: do not keep built packages in cache after installation
az: quraşdırıldıqdan sonra quraşdırılmış paketlər keşdə saxlanılmasın

en: do not print any output
az: heç bir nəticə çap etməmək

en: do not refresh the databases
az: verilənlər bazası yenilənməsin

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
az: başqa paketlər tərəfindən tələb edilməyən asılılıqları silməmək

en: do not remove files, only find candidate packages
az: faylları silməyin, yalnız silinməyə namizəd olan paketləri tapmaq

en: do not search in AUR
az: AUR-da axtarılmasın

en: do not upgrade development packages
az: tərtibat mərhələsində olan paketlər ən so versiyaya yenilənməsin

en: do not upgrade packages installed from AUR
az: AUR-dan quraşdırılan paketlər ən son versiyaya yenilənməsin

en: download all packages but do not install/upgrade anything
az: bütün paketləri yükləmək, ancaq heç birini quraşdırmamaq/yeniləməmək

en: e
az: d

en: enable package downgrades
az: paket versiyasının aşağı salınmasını aktivləşdir

en: every 12 hours
az: hər 12 saatda

en: every 3 hours
az: hər 3 saatda

en: every 6 hours
az: hər 6 saatda

en: every day
az: hər gün

en: every week
az: hər həftə

en: failed to retrieve some files
az: bəzi faylların bərpası uğursuz oldu

en: file(s)
az: fayl(lar)

en: force the refresh of the databases
az: verilənlər bazasının məcburi yenilənməsi

en: glob
az: qlobal

en: group(s)
az: qrup(lar)

en: if possible, remove %s and retry
az: Mümkündürsə %s silin və yenə cəhd edin

en: if this file is not needed, remove it and retry
az: əgər bu fayl lazımsızdırsa onu silin və yenidən cəhd edin

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
az: paket versiyasının yenilənməsini nəzərə almayın, bir çox paketləri vergüllə ayırmaq olar

en: ignore files backup
az: yedək faylları inkar etmək

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
az: %4$s tərəfindən tələb olunan %1$s (%2$s) quraşdırılması %3$s asılılığını pozur

en: keep built packages in cache after installation
az: quraşdırılmadan sonra yığılmış paketləri keşdə saxalamaq

en: key %s could not be imported
az: %s açarı idxal edilə bilmədi

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
az: Əgər verilmiş repozitoriyalar siyahısında hansısa bir repozitoriya yoxdursa, verilmiş repozitoriyalarda bütün mövcud paketlərin siyahısına baxın

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
az: Əgər hansısa bir qrup verilmiş qrupların siyahısında yoxdursa, verilmiş qruplara aid bütün paketlərin siyahısına baxın

en: list explicitly installed packages
az: açıq-aşkar quraşdırılmış paketlərin siyahısı

en: list files owned by the given packages
az: Verilmiş paketlərə məxsus faylların siyahısına bax

en: list installed packages
az: quraşdırılmış paketləri sirala

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
az: Quraşdırılmış, ancaq artıq hər hansı bir quraşdırılmış paketin tələb etmədiyi asılılıqların siyahısı

en: list packages that were not found in the repositories
az: repozitoriyada tapılmayan paketləri sirala

en: mark all packages explicitly installed
az: xüsusi quraşdırılmış bütün paketləri işarələmək

en: mark all packages installed as a dependency
az: bütün paketləri, quraşdırılmış asılılıq kimi işarələmək

en: none
az: heç biri

en: number
az: sayı

en: only print names
az: yalnız adları çap edilsin

en: only print one line per update
az: hər yenilənmə üçün yalnız bir sətir göstərmək

en: only print what would be done but do not run the transaction
az: yalnız ediləcəkləri çap edin, ancaq əməliyyatı başlatmayın

en: only search for installed packages
az: Yalnız quraşdırılmış paketləri axtarın

en: only search for packages in repositories
az: yalnız repozitoriyadakı paketlər üzrə axtarın

en: only target uninstalled packages
az: yalnız ləğv edilmiş paketləri işarələyin

en: options
az: seçimlər

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
az: təzadlı faylları yenidən yazmaq, bir çox nümunələr vergüllə ayrıraraq göstərmək olar

en: overwrite existing files
az: mövcud faylları yenidən yazmaq

en: package %s does not have a valid architecture
az: %s paket uyğun arxitekturaya sahib deyil

en: package(s)
az: paket(lər)

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
az: bütün yığılmış paketləri ləğv edin, yaradılmış qovluq pamac.conf -da göstərilmişdir

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
az: bütün hədəf paketləri həmçinin bir və ya bir neçə hədəf paketdən asılılığı olan paketləri aradan qaldırın

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
az: Digər paketlərin tələb etmədiyi asılılıqları ləğv edin, əgər bu seçim paket adı olamadan istifadə olunursa bütün "yetim" paket və asılılıqları silmək

en: remove packages only if they are not required by any other packages
az: ancaq, hansısa digər paketlərin tələb etmədiyi paketləri silmək

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
az: %3$s tərəfindən tələb olunan %1$s silinməsi "%2$s" asılılığını pozur

en: removing %s from target list
az: %s hədəf siyahısından silinir

en: repo(s)
az: repozitori(lər)

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
az: verilən fayl adlarına sahib olan paketlər üzrə axtar (fayl adları qismən ola bilər)

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
az: Keş qovluğunda hər paketə aid neçə versiyanın saxlanılmalı olduğunu göstərmək

en: target not found: %s
az: hədəf tapılmadı: %s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
az: %2$s tərəfindən tələb olunan "%1$s" asılılığını təmin etmək mümkün olmadı

en: y
az: b

en: yes
az: bəli

en: you can remove this file and retry
az: siz bu faylı silərək, yenidən cəhd edə bilərsiniz
