manjaro-pamac - en to ca translation catalogue (349 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
ca: %1$s i %2$s tenen conflictes.

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
ca: %1$s existeix a %2$s i %3$s.

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
ca: %1$s s'ha instal·lat com a %2$s.pacnew.

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
ca: %1$s s'ha instal·lat com a %2$s.pacsave.

en: %1$s optionally requires %2$s
ca: %1$s requereix opcionalment %2$s.

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
ca: %1$s: %2$s ja existeix al sistema de fitxers.

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
ca: %1$s: %2$s ja existeix al sistema de fitxers (pertany a %3$s)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
ca: %1$s: s'ignora l'actualització del paquet (%2$s => %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
ca: %s no és vàlid o és corrupte.

en: %s is only available from AUR
ca: %s només està disponible des de l'AUR.

en: %s is owned by %s
ca: %s pertany a %s.

en: %s needs to be removed but it is a locked package
ca: %s s'ha de suprimir però és un paquet blocat.

en: %u available update | %u available updates
ca[0]: %u actualització disponible
ca[1]: %u actualitzacions disponibles

en: %u file | %u files
ca[0]: %u fitxer
ca[1]: %u fitxers

en: %u ignored update | %u ignored updates
ca[0]: %u actualització ignorada
ca[1]: %u actualitzacions ignorades

en: %u pending operation | %u pending operations
ca[0]: %u operació pendent
ca[1]: %u operacions pendents

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
ca: Un Gestor de paquets amb suport per a Alpm, AUR, Flatpak i Snap

en: A restart is required for the changes to take effect
ca: Cal reiniciar el sistema perquè els canvis tinguin efecte.

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
ca: L'AUR és un repositori mantingut per la comunitat; per tant, pot comportar riscs i problemes.
    Tots els usuaris de l'AUR haurien d'estar familiaritzats amb el procés de construcció.

en: About
ca: Quant a

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
ca[0]: Manca %lu minut.
ca[1]: Manquen %lu minuts.

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
ca[0]: Manca %lu segon.
ca[1]: Manquen uns %lu segons.

en: Add %s to install
ca: Afegeix %s a la instal·lació

en: Add %s to reinstall
ca: Afegeix %s a la reinstal·lació

en: Add %s to remove
ca: Afegeix %s a la supressió

en: Advanced
ca: Avançat

en: All
ca: Tot

en: Alpm Package
ca: Paquet alpm

en: Apply transaction
ca: Aplica la transacció

en: Authentication failed
ca: Autenticació fallida

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
ca: Cal autenticació per instal·lar, actualitzar o suprimir paquets.

en: Automatically download updates
ca: Baixa les actualitzacions automàticament.

en: Available actions
ca: Accions disponibles

en: Backup files
ca: Fitxers de còpia de seguretat

en: Browse
ca: Navega

en: Build
ca: Construeix

en: Build Date
ca: Data de construcció

en: Build directory
ca: Directori de construcció

en: Build files
ca: Fitxers de construcció

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
ca: Construeix paquets de l'AUR i instal·lal's amb les dependències.

en: Building %s
ca: Es construeix %s

en: Building packages as dynamic user
ca: Es construeixen paquets com a usuari dinàmic.

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Channels
ca: Canals

en: Check Dependencies
ca: Dependències de comprovació

en: Check available disk space
ca: Comprova l'espai disponible al disc.

en: Check for development packages updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament.

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions.

en: Checking %s dependencies
ca: Es comproven les dependències de %s

en: Checking available disk space
ca: Es comprova l'espai disponible al disc.

en: Checking dependencies
ca: Es comproven les dependències.

en: Checking development packages updates as root
ca: Es comproven les actualitzacions dels paquets de desenvolupament com a arrel.

en: Checking file conflicts
ca: Es comproven els conflictes entre fitxers.

en: Checking for Updates
ca: Es comprova si hi ha actualitzacions:

en: Checking integrity
ca: Se'n comprova la integritat.

en: Checking inter-conflicts
ca: Es comproven els conflictes.

en: Checking keyring
ca: Es comprova el clauer.

en: Choose
ca: Tria

en: Choose Ignored Upgrades
ca: Trieu les actualitzacions que s'ignoren.

en: Choose a Provider
ca: Trieu un proveïdor

en: Choose a provider for %s
ca: Trieu un proveïdor per a %s

en: Choose optional dependencies for %s
ca: Trieu les dependències opcionals per a %s

en: Clean
ca: Neteja

en: Clean build files
ca: Neteja els fitxers de construcció.

en: Clean cache
ca: Neteja la memòria cau.

en: Clean packages cache or build files
ca: Neteja la cau de paquets o de fitxers de construcció.

en: Clone or sync packages build files from AUR
ca: Clona o sincronitza els fitxers de construcció de paquets de l'AUR.

en: Cloning %s build files
ca: Es clonen els fitxers de construcció de %s

en: Communication & News
ca: Comunicació i notícies

en: Configuring %s
ca: Es configura %s

en: Confined in a Sandbox
ca: Confinada en un Sandbox

en: Conflicts With
ca: Té conflicte amb

en: Database file for %s does not exist
ca: El fitxer de base de dades per a %s no existeix

en: Date
ca: Data

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Depends On
ca: Depèn de

en: Description
ca: Descripció

en: Details
ca: Detalls

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Display package details, multiple packages can be specified
ca: Mostra els detalls dels paquets. Es poden especificar diversos paquets.

en: Do not check for updates when installing
ca: No comprovis si hi ha actualitzacions en instal·lar.

en: Downgrading %s
ca: Es desactualitza %s

en: Download of %s finished
ca: Ha acabat la baixada de %s.

en: Download of %s started
ca: Ha començat la baixada de %s.

en: Downloading %s
ca: Es baixa %s

en: Downloading required keys
ca: Es baixen les claus requerides.

en: Downloads
ca: Baixades

en: Edit %s build files
ca: Edita els fitxers de construcció de %s.

en: Edit build files
ca: Edita els fitxers de construcció

en: Education & Science
ca: Educació i ciència

en: Enable AUR support
ca: Habilita el suport per a l'AUR.

en: Enable Flatpak support
ca: Habilita el suport per a Flatpak.

en: Enable Snap support
ca: Habilita el suport per a Snap.

en: Enable downgrade
ca: Habilita la desactualització.

en: Enter a number (default=%d)
ca: Introduïu un número (per defecte = %d)

en: Enter a selection (default=%s)
ca: Introduïu una selecció (per defecte = %s)

en: Error while configuring %s
ca: Error en configurar %s

en: Error while running hooks
ca: Error en executar els ganxos

en: Exit code is 100 if updates are available
ca: El codi de sortida és 100 si hi ha actualitzacions disponibles.

en: Explicitly installed
ca: Explícitament instal·lat

en: Failed to build %s
ca: Ha fallat construir %s.

en: Failed to check %s dependencies
ca: Ha fallat comprovar les dependències de %s.

en: Failed to clone %s build files
ca: Ha fallat clonar els fitxers de construcció de %s.

en: Failed to commit transaction
ca: Ha fallat l'execució de la transacció.

en: Failed to generate %s information
ca: Ha fallat generar la informació de %s.

en: Failed to init transaction
ca: Ha fallat la inicialització de la transacció.

en: Failed to initialize AUR database
ca: Ha fallat iniciar la base de dades de l'AUR.

en: Failed to initialize alpm library
ca: Ha fallat la inicialització de la llibreria alpm.

en: Failed to prepare transaction
ca: Ha fallat la preparació de la transacció.

en: Failed to synchronize AUR database
ca: Ha fallat sincronitzar la base de dades de l'AUR.

en: Failed to synchronize databases
ca: Ha fallat sincronitzar les bases de dades.

en: Featured
ca: Destacat

en: Files
ca: Fitxers

en: First Submitted
ca: Primera presentació

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
ca: Els paquets de Flatpak són mantinguts pels seus editors.

en: Foreign
ca: Aliè

en: Games
ca: Jocs

en: Generating %s information
ca: Es genera la informació de %s.

en: Groups
ca: Grups

en: Hide tray icon when no update
ca: Amaga la icona de la safata quan no hi hagi actualitzacions.

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
ca: Si no es proporciona cap nom de paquet, s'usa el fitxer PKGBUILD del directori actual.

en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Ignored upgrades
ca: Actualitzacions ignorades

en: Import PGP key
ca: Importa la clau PGP

en: Includes performance, stability and security improvements
ca: Inclou rendiment, estabilitat i millores de seguretat.

en: Install
ca: Instal·la

en: Install %1$s from %2$s
ca: Instal·la %1$s, origen: %2$s

en: Install %s anyway
ca: Instal·la %s tanmateix

en: Install Date
ca: Data d'instal·lació

en: Install Local Packages
ca: Instal·la paquets locals

en: Install Reason
ca: Raó d'instal·lació

en: Install all
ca: Instal·la-ho tot

en: Install packages from repositories, path or url
ca: Instal·la paquets des del repositori, camí o URL.

en: Install, update, or remove packages
ca: Instal·leu, actualitzeu o suprimiu paquets.

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed Size
ca: Mida de la instal·lació

en: Installed as a dependency for another package
ca: Instal·lat com a dependència d'un altre paquet

en: Installing %s
ca: S'instal·la %s

en: It has been backed up to %s
ca: Se n'ha fet una còpia de seguretat a %s.

en: Keep built packages
ca: Mantén els paquets construïts.

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Last refresh
ca: Darrera comprovació

en: Launch
ca: Obre

en: Licenses
ca: Llicències

en: List packages, groups, repositories or files
ca: Llista paquets, grups, repositoris o fitxers.

en: Loading packages files
ca: Es carreguen els fitxers dels paquets.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Make Dependencies
ca: Dependències de construcció

en: Mark as explicitly installed
ca: Marca'l com a instal·lat explícitament.

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
ca: Una configuració incorrecta d'aquestes opcions pot comportar un trencament del sistema.
    Modifiqueu-les només si sabeu el que feu.

en: Music & Audio
ca: Música i àudio

en: Name
ca: Nom

en: No PKGBUILD file found in current directory
ca: No s'ha trobat cap fitxer PKGBUILD al directori actual.

en: No package found
ca: No s'ha trobat cap paquet.

en: No package owns %s
ca: No hi ha cap paquet al qual pertanyi %s.

en: None
ca: Cap

en: Nothing to do
ca: Res per fer.

en: Number of versions of each package to keep
ca: Nombre de versions de cada paquet per mantenir

en: Number of versions of each package to keep in the cache
ca: Nombre de versions de cada paquet per mantenir a la memòria cau

en: OS Updates
ca: Actualitzacions del sistema operatiu

en: Official Repositories
ca: Repositoris oficials

en: Optional Dependencies
ca: Dependències opcionals

en: Optional For
ca: Opcional per a

en: Orphan Of
ca: Orfe de

en: Orphans
ca: Orfes

en: Out of Date
ca: No actualitzat

en: Package Base
ca: Base de paquets

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: Packager
ca: Empaquetador

en: Pamac History
ca: Historial del Pamac

en: Parallel downloads
ca: Baixades paral·leles

en: Pending
ca: Pendent

en: Photo & Video
ca: Fotografies i vídeos

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preparing
ca: Es prepara

en: Productivity
ca: Productivitat

en: Progress
ca: Progrés

en: Provides
ca: Proporciona

en: Publisher
ca: Editor

en: Refresh
ca: Comprova-ho

en: Refresh Mirrors
ca: Actualitza les rèpliques

en: Refresh databases
ca: Actualitza les bases de dades

en: Refreshing %s
ca: S'actualitza %s

en: Refreshing mirrors list
ca: S'actualitza la llista de rèpliques.

en: Reinstall
ca: Reinstal·la

en: Reinstall packages
ca: Reinstal·la els paquets

en: Reinstalling %s
ca: Es reinstal·la %s

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove all
ca: Suprimeix-ho tot

en: Remove only the uninstalled packages
ca: Suprimeix només els paquets desinstal·lats.

en: Remove only the versions of uninstalled packages
ca: Suprimeix només les versions dels paquets desinstal·lats.

en: Remove packages
ca: Suprimeix els paquets

en: Remove unrequired dependencies
ca: Suprimeix les dependències no requerides.

en: Removing %s
ca: Se suprimeix %s

en: Removing invalid files and retrying
ca: Se suprimeixen els fitxers no vàlids i es torna a intentar.

en: Replaces
ca: Reemplaça

en: Repositories
ca: Repositoris

en: Repository
ca: Repositori

en: Required By
ca: Requerit per

en: Reset build files
ca: Restableix els fitxers de construcció.

en: Resolving dependencies
ca: Es resolen les dependències.

en: Restart
ca: Reinicia

en: Running post-transaction hooks
ca: S'executen els ganxos de posttransacció.

en: Running pre-transaction hooks
ca: S'executen els ganxos de pretransacció.

en: Safely check for updates without modifiying the databases
ca: Comproveu si hi ha actualitzacions sense modificar les bases de dades.

en: Save
ca: Desa

en: Search
ca: Cerca

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
ca: Cerca paquets o fitxers. Es poden especificar diversos termes de cerca.

en: Select Build Directory
ca: Seleccioneu el directori de construcció

en: Setting build directory to %s
ca: S'estableix el directori de construcció a %s

en: Size
ca: Mida

en: Snap packages are maintained by their publisher.
ca: Els paquets de Snap són mantinguts pels seus editors.

en: Software Mode
ca: Mode de programari

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Synchronizing package databases
ca: Se sincronitzen les bases de dades dels paquets.

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
ca: La clau PGP %1$s és necessària per verificar %2$s fitxers de codi font.

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
ca: El directori de construcció serà el directori pare, s'ignorarà l'opció --builddir

en: The snap %s was published using classic confinement
ca: L'snap %s es va publicar usant un confinament clàssic.

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
ca[0]: Hi ha %1$u membre al grup %2$s.
ca[1]: Hi ha %1$u membres al grup %2$s.

en: Third Party
ca: De tercers

en: Timeout expired
ca: S'ha esgotat el temps d'espera.

en: To build
ca: Per construir

en: To delete
ca: Per suprimir

en: To downgrade
ca: Per desactualitzar

en: To install
ca: Per instal·lar

en: To reinstall
ca: Per reinstal·lar

en: To remove
ca: Per suprimir

en: To upgrade
ca: Per actualitzar

en: Total download size
ca: Mida total de la baixada

en: Total installed size
ca: Mida total de la instal·lació

en: Total removed size
ca: Mida total de la supressió

en: Transaction Summary
ca: Resum de la transacció

en: Transaction cancelled
ca: Transacció cancel·lada

en: Transaction successfully finished
ca: Transacció acabada amb èxit

en: Trust %s and import the PGP key
ca: Confia en %s i importa'n la clau PGP.

en: Trust and Import
ca: Confia-hi i importa-la

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updates Available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Updates check frequency
ca: Freqüència de comprovació d'actualitzacions

en: Upgrade the system at shutdown
ca: Actualitza el sistema durant l'aturada

en: Upgrade your system
ca: Actualitza el sistema

en: Upgrading %s
ca: S'actualitza %s

en: Use mirrors from
ca: Usa rèpliques de

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Validated By
ca: Validat per

en: Version
ca: Versió

en: View %s build files diff
ca: Mostra les diferències dels fitxers de construcció de %s.

en: View History
ca: Mostra'n l'historial

en: Votes
ca: Vots

en: Waiting for another package manager to quit
ca: S'espera que s'aturi un altre gestor de paquets...

en: Warning
ca: Avís

en: Worldwide
ca: Arreu del món

en: Yes
ca: Sí

en: Your system is up to date
ca: El sistema està actualitzat.

en: [e/y/N]
ca: [e/s/N]

en: [y/N]
ca: [s/N]

en: _Apply
ca: _Aplica-ho

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Choose
ca: _Trieu

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Open
ca: _Obre

en: _Quit
ca: _Surt

en: action
ca: Acció

en: all
ca: tot

en: also check development packages updates (use with --aur)
ca: Comprova també si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament (useu-ho amb --aur).

en: also check updates in AUR
ca: Comprova també les actualitzacions a l'AUR.

en: also clone needed dependencies
ca: Clona també les dependències necessàries.

en: also display all files names
ca: Mostra també tots els noms dels fitxers.

en: also search in AUR
ca: Cerca també a l'AUR.

en: also upgrade development packages (use with --aur)
ca: Actualitza també els paquets de desenvolupament (useu-ho amb --aur).

en: also upgrade packages installed from AUR
ca: Actualitza també els paquets instal·lats des de l'AUR.

en: and --no-clone option will be enforced
ca: i es forçarà l'opció --no-clone.

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca: Directori de construcció (useu-ho amb --aur). Si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf.

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca: Directori de construcció (useu-ho amb --devel); si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf.

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca: Directori de construcció. Si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf.

en: bypass any and all confirmation messages
ca: Omet tots els missatges de confirmació.

en: check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions.

en: dir
ca: Directori

en: disable package downgrades
ca: Inhabilita la desactualització de paquets.

en: do not check development packages updates
ca: No comprovis si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament.

en: do not check for updates
ca: No comprovis si hi ha actualitzacions.

en: do not check updates in AUR
ca: No comprovis si hi ha actualitzacions a l'AUR.

en: do not clone build files from AUR, only use local files
ca: No clonis fitxers de construcció de l'AUR, usa només els fitxers locals.

en: do not keep built packages in cache after installation
ca: No mantinguis els paquets construïts a la cau després de la instal·lació.

en: do not print any output
ca: No n'imprimeixis cap sortida.

en: do not refresh the databases
ca: No refresquis les bases de dades.

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
ca: No suprimeixis les dependències no requerides per altres paquets.

en: do not remove files, only find candidate packages
ca: No suprimeixis fitxers, troba només els paquets candidats.

en: do not search in AUR
ca: No cerquis a l'AUR.

en: do not upgrade development packages
ca: No actualitzis els paquets de desenvolupament.

en: do not upgrade packages installed from AUR
ca: No actualitzis els paquets instal·lats des de l'AUR.

en: download all packages but do not install/upgrade anything
ca: Baixa tots els paquets però no instal·lis ni actualitzis res.

en: enable package downgrades
ca: Habilita la desactualització de paquets.

en: every 12 hours
ca: cada 12 hores

en: every 3 hours
ca: cada 3 hores

en: every 6 hours
ca: cada 6 hores

en: every day
ca: cada dia

en: every week
ca: cada setmana

en: failed to retrieve some files
ca: Ha fallat recuperar alguns fitxers.

en: file(s)
ca: Fitxer/s

en: force the refresh of the databases
ca: Força l'actualització de les bases de dades

en: glob
ca: Global

en: group(s)
ca: Grup/s

en: if possible, remove %s and retry
ca: Si és possible, suprimiu %s i torneu-ho a intentar.

en: if this file is not needed, remove it and retry
ca: Si aquest fitxer no és necessari, suprimiu-lo i torneu-ho a intentar.

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
ca: Ignora una actualització de paquet. Es poden especificar diversos paquets separant-los amb comes.

en: ignore files backup
ca: Ignora la còpia de seguretat de fitxers.

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
ca: Instal·lar %1$s (%2$s) trenca la dependència "%3$s" requerida per %4$s.

en: keep built packages in cache after installation
ca: Mantén els paquets construïts a la cau després de la instal·lació.

en: key %s could not be imported
ca: La clau %s no s'ha pogut importar.

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
ca: Llista tots els paquets disponibles als repositoris proporcionats. Si no se'n diu cap, es llisten de tots els repositoris.

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
ca: Llista tots els paquets que formen part dels grups proporcionats. Si no se'n diu cap, es llisten de tots els grups.

en: list explicitly installed packages
ca: llista els paquets instal·lats explícitament

en: list files owned by the given packages
ca: Llista els fitxers que pertanyin als paquets proporcionats.

en: list installed packages
ca: Llista els paquets instal·lats.

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
ca: Llista els paquets instal·lats com a dependència però que ja no són requerits per cap paquet instal·lat.

en: list packages that were not found in the repositories
ca: Llista els paquets que no s'han trobat als repositoris.

en: mark all packages explicitly installed
ca: Marca tots els paquets instal·lats explícitament.

en: mark all packages installed as a dependency
ca: Marca tots els paquets instal·lats com a dependència.

en: none
ca: cap

en: number
ca: nombre

en: only print names
ca: Imprimeix-ne només els noms.

en: only print one line per update
ca: Imprimeix només una línia per cada actualització.

en: only print what would be done but do not run the transaction
ca: Imprimeix el que es faria però no facis la transacció.

en: only search for installed packages
ca: Cerca només paquets instal·lats.

en: only search for packages in repositories
ca: Cerca només paquets als repositoris.

en: only target uninstalled packages
ca: Tingues en compte només els paquets desinstal·lats.

en: options
ca: Opcions

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
ca: Sobreescriu els fitxers amb conflictes. Es poden especificar diversos patrons separant-los amb comes.

en: overwrite existing files
ca: Sobreescriu els fitxers existents.

en: package %s does not have a valid architecture
ca: El paquet %s no té una arquitectura vàlida.

en: package(s)
ca: Paquet/s

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
ca: Suprimeix tots els fitxers de construcció. El directori de construcció és el que s'especifica a pamac.conf

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
ca: Suprimeix tots els paquets de destinació, així com tots els paquets que depenen d'un o més paquets de destinació.

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
ca: Suprimeix les dependències no requerides per altres paquets. Si no es diu cap nom de paquet, se suprimeixen tots els paquets orfes.

en: remove packages only if they are not required by any other packages
ca: Suprimeix els paquets només si no els requereix cap altre paquet.

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
ca: Suprimir %1$s trenca la dependència "%2$s" requerida per %3$s.

en: removing %s from target list
ca: Se suprimeix %s de la llista d'objectius.

en: repo(s)
ca: Repositori/s

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
ca: Cerca paquets que tinguin els noms de fitxers proporcionats (els noms poden ser parcials).

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
ca: Especifica quantes versions de cada paquet es mantenen al directori de la cau.

en: target not found: %s
ca: Objectiu no trobat: %s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
ca: No es pot satisfer la dependència "%1$s" requerida per %2$s.

en: y
ca: s

en: yes
ca: sí

en: you can remove this file and retry
ca: Podeu suprimir aquest fitxer i tornar-ho a intentar.
