manjaro-pamac - en to ca@valencia translation catalogue (348 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
ca@valencia: %1$s i %2$s tenen conflictes.

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
ca@valencia: %1$s existeix a %2$s i %3$s.

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
ca@valencia: %1$s s'ha instal·lat com a %2$s.pacnew.

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
ca@valencia: %1$s s'ha instal·lat com a %2$s.pacsave.

en: %1$s optionally requires %2$s
ca@valencia: %1$s requereix opcionalment %2$s.

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
ca@valencia: %1$s: %2$s ja existeix al sistema de fitxers.

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
ca@valencia: %1$s: %2$s ja existeix al sistema de fitxers (pertany a %3$s)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
ca@valencia: %1$s: s'ignora l'actualització del paquet (%2$s => %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
ca@valencia: %s no és vàlid o és corrupte

en: %s is only available from AUR
ca@valencia: %s només està disponible des de l'AUR

en: %s is owned by %s
ca@valencia: %s pertany a %s

en: %s needs to be removed but it is a locked package
ca@valencia: %s s'ha de suprimir però és un paquet bloquejat

en: %u available update | %u available updates
ca@valencia[0]:  %u actualització disponible
ca@valencia[1]: %u actualitzacions disponibles

en: %u file | %u files
ca@valencia[0]: %u fitxer
ca@valencia[1]: %u fitxers

en: %u ignored update | %u ignored updates
ca@valencia[0]: %u actualització ignorada
ca@valencia[1]: %u actualitzacions ignorades

en: %u pending operation | %u pending operations
ca@valencia[0]: %u operació pendent
ca@valencia[1]: %u operacions pendents

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
ca@valencia: Un Gestor de paquets amb suport per a Alpm, AUR, Flatpak i Snap

en: A restart is required for the changes to take effect
ca@valencia: Cal reiniciar el sistema perquè els canvis tinguin efecte.

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
ca@valencia: L'AUR és un repositori mantingut per la comunitat; per tant, pot comportar riscs i problemes.
    Tots els usuaris de l'AUR haurien d'estar familiaritzats amb el procés de compilació.

en: About
ca@valencia: Quant a

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
ca@valencia[0]: Falta %lu minut
ca@valencia[1]: Falten %lu minuts

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
ca@valencia[0]: Falta %lu segon
ca@valencia[1]: Falten %lu segons

en: Add %s to install
ca@valencia: Afegix %s per a instal·lar

en: Add %s to reinstall
ca@valencia: Afegix %s per a reinstal·lar

en: Add %s to remove
ca@valencia: Afegix %s per eliminar

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: All
ca@valencia: Tots

en: Alpm Package
ca@valencia: Paquet alpm

en: Apply transaction
ca@valencia: Aplica la transacció

en: Authentication failed
ca@valencia: Autenticació fallida

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
ca@valencia: Cal autenticació per a instal·lar, actualitzar o eliminar paquets

en: Automatically download updates
ca@valencia: Baixa les actualitzacions automàticament

en: Available actions
ca@valencia: Accions disponibles

en: Backup files
ca@valencia: Fitxers de còpia de seguretat

en: Browse
ca@valencia: Navegar

en: Build
ca@valencia: Compilar

en: Build Date
ca@valencia: Data de compilació

en: Build directory
ca@valencia: Directori de compilació

en: Build files
ca@valencia: Fitxers de compilació

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
ca@valencia: Compila paquets de l'AUR i instal·lal's amb les seues dependències

en: Building %s
ca@valencia: Compilant %s

en: Building packages as dynamic user
ca@valencia: Es construeixen paquets com a usuari dinàmic.

en: Cache
ca@valencia: Memòria cache

en: Channels
ca@valencia: Canals

en: Check Dependencies
ca@valencia: Comprova les dependències

en: Check available disk space
ca@valencia: Comprova l'espai disponible al disc

en: Check for development packages updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament

en: Check for updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Checking %s dependencies
ca@valencia: Comprovant les dependències de %s

en: Checking available disk space
ca@valencia: Comprovant l'espai disponible al disc

en: Checking dependencies
ca@valencia: Comprovant les dependències

en: Checking development packages updates as root
ca@valencia: Es comproven les actualitzacions dels paquets de desenvolupament com a arrel.

en: Checking file conflicts
ca@valencia: Comprovant els conflictes entre fitxers

en: Checking for Updates
ca@valencia: Comprovant si hi ha actualitzacions

en: Checking integrity
ca@valencia: Comprovant-ne la integritat

en: Checking inter-conflicts
ca@valencia: Comprovant els conflictes

en: Checking keyring
ca@valencia: Comprovant l'anell de claus

en: Choose
ca@valencia: Tria

en: Choose Ignored Upgrades
ca@valencia: Tria les actualitzacions ignorades

en: Choose a Provider
ca@valencia: Tria un proveïdor

en: Choose a provider for %s
ca@valencia: Tria un proveïdor per a %s

en: Choose optional dependencies for %s
ca@valencia: Tria les dependències opcionals per a %s

en: Clean
ca@valencia: Neteja

en: Clean build files
ca@valencia: Neteja els fitxers de compilació

en: Clean cache
ca@valencia: Neteja la memòria cache

en: Clean packages cache or build files
ca@valencia: Neteja la memòria cache de paquets o de fitxers de compilació

en: Clone or sync packages build files from AUR
ca@valencia: Clona o sincronitza els fitxers de compilació de paquets de l'AUR

en: Cloning %s build files
ca@valencia: Clonant els fitxers de compilació de %s

en: Communication & News
ca@valencia: Comunicació i notícies

en: Configuring %s
ca@valencia: Configurant %s

en: Confined in a Sandbox
ca@valencia: Confinada en un Sandbox

en: Conflicts With
ca@valencia: Té conflicte amb

en: Database file for %s does not exist
ca@valencia: El fitxer de base de dades per a %s no existix

en: Date
ca@valencia: Data

en: Dependencies
ca@valencia: Dependències

en: Depends On
ca@valencia: Depèn de

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Development
ca@valencia: Desenvolupament

en: Display package details, multiple packages can be specified
ca@valencia: Mostra els detalls dels paquets, es poden especificar diversos paquets

en: Do not check for updates when installing
ca@valencia: No comproves si hi ha actualitzacions en instal·lar

en: Downgrading %s
ca@valencia: Desactualitzant %s

en: Download of %s finished
ca@valencia: La baixada de %s ha acabat

en: Download of %s started
ca@valencia: La baixada de %s ha començat

en: Downloading %s
ca@valencia: Baixant %s

en: Downloading required keys
ca@valencia: Baixant les claus requerides

en: Downloads
ca@valencia: Baixades

en: Edit %s build files
ca@valencia: Edita els fitxers de compilació de %s

en: Edit build files
ca@valencia: Edita els fitxers de compilació

en: Education & Science
ca@valencia: Educació i ciència

en: Enable AUR support
ca@valencia: Habilita el suport per a l'AUR

en: Enable Flatpak support
ca@valencia: Habilita el suport per a Flatpak

en: Enable Snap support
ca@valencia: Habilita el suport per a Snap

en: Enable downgrade
ca@valencia: Habilita la desactualització

en: Enter a number (default=%d)
ca@valencia: Introduïx un número (per defecte = %d)

en: Enter a selection (default=%s)
ca@valencia: Introduïx una selecció (per defecte = %s)

en: Error while configuring %s
ca@valencia: Error en configurar %s

en: Error while running hooks
ca@valencia: Error en executar els ganxos

en: Exit code is 100 if updates are available
ca@valencia: El codi d'eixida és 100 si hi ha actualitzacions disponibles

en: Explicitly installed
ca@valencia: Explícitament instal·lat

en: Failed to build %s
ca@valencia: No s'ha pogut compilar %s

en: Failed to check %s dependencies
ca@valencia: No s'han pogut comprovar les dependències de %s

en: Failed to clone %s build files
ca@valencia: No s'han pogut clonar els fitxers de compilació de %s

en: Failed to commit transaction
ca@valencia: Ha fallat l'execució de la transacció

en: Failed to generate %s information
ca@valencia: No s'ha pogut generar la informació de %s

en: Failed to init transaction
ca@valencia: Ha fallat la inicialització de la transacció

en: Failed to initialize AUR database
ca@valencia: Ha fallat la inicialització de la base de dades de l'AUR

en: Failed to initialize alpm library
ca@valencia: Ha fallat la inicialització de la llibreria alpm

en: Failed to prepare transaction
ca@valencia: Ha fallat la preparació de la transacció

en: Failed to synchronize AUR database
ca@valencia: Ha fallat sincronitzar la base de dades de l'AUR.

en: Failed to synchronize databases
ca@valencia: Ha fallat la sincronització de les bases de dades

en: Featured
ca@valencia: Destacat

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: First Submitted
ca@valencia: Primer enviament

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
ca@valencia: Els paquets Flatpak són mantinguts pels seus editors

en: Foreign
ca@valencia: Aliens

en: Games
ca@valencia: Jocs

en: Generating %s information
ca@valencia: Generant la informació de %s

en: Groups
ca@valencia: Grups

en: Hide tray icon when no update
ca@valencia: Amaga la icona de la safata quan no hi hagi actualitzacions.

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
ca@valencia: Si no es proporciona cap nom de paquet, s'usa el fitxer PKGBUILD del directori actual

en: Ignore all
ca@valencia: Ignorar-ho tot

en: Ignored
ca@valencia: Ignorat

en: Ignored upgrades
ca@valencia: Actualitzacions ignorades

en: Import PGP key
ca@valencia: Importa la clau PGP

en: Includes performance, stability and security improvements
ca@valencia: Inclou rendiment, estabilitat i millores de seguretat.

en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: Install %1$s from %2$s
ca@valencia: Instal·la %1$s, origen: %2$s

en: Install %s anyway
ca@valencia: Instal·la %s tanmateix

en: Install Date
ca@valencia: Data d'instal·lació

en: Install Local Packages
ca@valencia: Instal·lar paquets locals

en: Install Reason
ca@valencia: Motiu de la instal·lació

en: Install all
ca@valencia: Instal·lar-ho tot

en: Install packages from repositories, path or url
ca@valencia: Instal·la paquets des del repositori, camí o URL

en: Install, update, or remove packages
ca@valencia: Instal·la, actualitza o suprimix paquets

en: Installed
ca@valencia: Instal·lats

en: Installed Size
ca@valencia: Mida de la instal·lació

en: Installed as a dependency for another package
ca@valencia: Instal·lat com a dependència d'un altre paquet

en: Installing %s
ca@valencia: Instal·lant %s

en: It has been backed up to %s
ca@valencia: Se n'ha fet una còpia de seguretat a %s.

en: Keep built packages
ca@valencia: Mantén els paquets construïts.

en: Last Modified
ca@valencia: Última modificació

en: Last refresh
ca@valencia: Darrera comprovació

en: Launch
ca@valencia: Obrir

en: Licenses
ca@valencia: Llicències

en: List packages, groups, repositories or files
ca@valencia: Llista paquets, grups, repositoris o fitxers

en: Loading packages files
ca@valencia: Carregant els fitxers dels paquets

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Make Dependencies
ca@valencia: Fes les dependències

en: Mark as explicitly installed
ca@valencia: Marca'l com a instal·lat explícitament

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
ca@valencia: Una configuració incorrecta d'aquestes opcions pot comportar un trencament del sistema.
    Modifiqueu-les només si sabeu el que feu.

en: Music & Audio
ca@valencia: Música i àudio

en: Name
ca@valencia: Nom

en: No PKGBUILD file found in current directory
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer PKGBUILD al directori actual

en: No package found
ca@valencia: No s'ha trobat cap paquet

en: No package owns %s
ca@valencia: No hi ha cap paquet al qual pertany %s

en: None
ca@valencia: Cap

en: Nothing to do
ca@valencia: Res per fer

en: Number of versions of each package to keep
ca@valencia: Nombre de versions de cada paquet per mantenir

en: Number of versions of each package to keep in the cache
ca@valencia: Nombre de versions de cada paquet per mantenir a la memòria cache

en: OS Updates
ca@valencia: Actualitzacions del sistema operatiu

en: Official Repositories
ca@valencia: Repositoris oficials

en: Optional Dependencies
ca@valencia: Dependències opcionals

en: Optional For
ca@valencia: Opcional per a

en: Orphan Of
ca@valencia: Orfe de

en: Orphans
ca@valencia: Orfes

en: Out of Date
ca@valencia: No actualitzat

en: Package Base
ca@valencia: Base de paquets

en: Package Manager
ca@valencia: Gestor de paquets

en: Packager
ca@valencia: Empaquetador

en: Pamac History
ca@valencia: Historial del Pamac

en: Parallel downloads
ca@valencia: Baixades paral·leles

en: Pending
ca@valencia: Pendent

en: Photo & Video
ca@valencia: Fotografies i vídeos

en: Preferences
ca@valencia: Preferències

en: Preparing
ca@valencia: Preparant

en: Productivity
ca@valencia: Productivitat

en: Progress
ca@valencia: Progrés

en: Provides
ca@valencia: Proporciona

en: Publisher
ca@valencia: Editor

en: Refresh
ca@valencia: Comprova-ho

en: Refresh Mirrors
ca@valencia: Actualitza les rèpliques

en: Refresh databases
ca@valencia: Actualitza les bases de dades

en: Refreshing %s
ca@valencia: Actualitzant %s

en: Refreshing mirrors list
ca@valencia: Actualitzant la llista de rèpliques

en: Reinstall
ca@valencia: Reinstal·lar

en: Reinstall packages
ca@valencia: Reinstal·la els paquets

en: Reinstalling %s
ca@valencia: Reinstal·lant %s

en: Relevance
ca@valencia: Rellevància

en: Remove
ca@valencia: Suprimir

en: Remove all
ca@valencia: Suprimir-ho tot

en: Remove only the uninstalled packages
ca@valencia: Suprimeix només els paquets desinstal·lats.

en: Remove only the versions of uninstalled packages
ca@valencia: Suprimix només les versions dels paquets desinstal·lats

en: Remove packages
ca@valencia: Suprimix els paquets

en: Remove unrequired dependencies
ca@valencia: Suprimix les dependències no requerides

en: Removing %s
ca@valencia: Eliminant %s

en: Removing invalid files and retrying
ca@valencia: Eliminant els fitxers no vàlids i tornant a intentar-ho

en: Replaces
ca@valencia: Reemplaça

en: Repositories
ca@valencia: Repositoris

en: Repository
ca@valencia: Repositori

en: Required By
ca@valencia: Requerit per

en: Reset build files
ca@valencia: Restablix els fitxers de compilació

en: Resolving dependencies
ca@valencia: Resolent les dependències

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Running post-transaction hooks
ca@valencia: Executant els ganxos de post-transacció

en: Running pre-transaction hooks
ca@valencia: Executant els ganxos de pretransacció

en: Safely check for updates without modifiying the databases
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions sense modificar les bases de dades

en: Save
ca@valencia: Guardar

en: Search
ca@valencia: Buscar

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
ca@valencia: Busca paquets o fitxers, es poden especificar diversos termes de busca

en: Select Build Directory
ca@valencia: Seleccioneu el directori de construcció

en: Setting build directory to %s
ca@valencia: S'estableix el directori de construcció a %s

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Snap packages are maintained by their publisher.
ca@valencia: Els paquets Snap són mantinguts pels seus editors

en: Software Mode
ca@valencia: Mode de programari

en: Sort by
ca@valencia: Ordenar per

en: Synchronizing package databases
ca@valencia: Sincronitzant les bases de dades dels paquets

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
ca@valencia: La clau PGP %1$s és necessària per verificar %2$s fitxers de codi font.

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
ca@valencia: El directori de compilació serà el directori pare, s'ignorarà l'opció --builddir

en: The snap %s was published using classic confinement
ca@valencia: L'snap %s s'ha publicar usant un confinament clàssic

en: Third Party
ca@valencia: De tercers

en: Timeout expired
ca@valencia: Temps d'espera esgotat

en: To build
ca@valencia: Per a compilar

en: To delete
ca@valencia: Per a suprimir

en: To downgrade
ca@valencia: Per a desactualitzar

en: To install
ca@valencia: Per a instal·lar

en: To reinstall
ca@valencia: Per a reinstal·lar

en: To remove
ca@valencia: Per a suprimir

en: To upgrade
ca@valencia: Per a actualitzar

en: Total download size
ca@valencia: Mida total de la baixada

en: Total installed size
ca@valencia: Mida total de la instal·lació

en: Total removed size
ca@valencia: Mida total de la supressió

en: Transaction Summary
ca@valencia: Resum de la transacció

en: Transaction cancelled
ca@valencia: Transacció cancel·lada

en: Transaction successfully finished
ca@valencia: Transacció finalitzada amb èxit

en: Trust %s and import the PGP key
ca@valencia: Confia en %s i importa'n la clau PGP

en: Trust and Import
ca@valencia: Confia-hi i importa-la

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Updates
ca@valencia: Actualitzacions

en: Updates Available
ca@valencia: Actualitzacions disponibles

en: Updates check frequency
ca@valencia: Freqüència de comprovació d'actualitzacions

en: Upgrade the system at shutdown
ca@valencia: Actualitza el sistema durant l'aturada

en: Upgrade your system
ca@valencia: Actualitza el sistema

en: Upgrading %s
ca@valencia: Actualitzant %s

en: Use mirrors from
ca@valencia: Usa rèpliques de

en: Utilities
ca@valencia: Utilitats

en: Validated By
ca@valencia: Validat per

en: Version
ca@valencia: Versió

en: View %s build files diff
ca@valencia: Mostra les diferències dels fitxers de compilació de %s

en: View History
ca@valencia: Mostra l'historial

en: Votes
ca@valencia: Vots

en: Waiting for another package manager to quit
ca@valencia: Esperant que es pare un altre gestor de paquets

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Worldwide
ca@valencia: Arreu del món

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Your system is up to date
ca@valencia: El sistema està actualitzat.

en: [e/y/N]
ca@valencia: [e/s/N]

en: [y/N]
ca@valencia: [s/N]

en: _Apply
ca@valencia: _Aplicar

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·lar

en: _Choose
ca@valencia: _Trieu

en: _Close
ca@valencia: _Tancar

en: _Open
ca@valencia: _Obrir

en: _Quit
ca@valencia: _Eixir

en: action
ca@valencia: acció

en: all
ca@valencia: tot

en: also check development packages updates (use with --aur)
ca@valencia: comprova també si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament (useu-ho amb --aur)

en: also check updates in AUR
ca@valencia: comprova també les actualitzacions a l'AUR

en: also clone needed dependencies
ca@valencia: clona també les dependències necessàries

en: also display all files names
ca@valencia: mostra també tots els noms dels fitxers

en: also search in AUR
ca@valencia: busca també a l'AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
ca@valencia: actualitza també els paquets de desenvolupament (useu-ho amb --aur)

en: also upgrade packages installed from AUR
ca@valencia: actualitza també els paquets instal·lats des de l'AUR

en: and --no-clone option will be enforced
ca@valencia: i es forçarà l'opció --no-clone.

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca@valencia: directori de compilació (useu-ho amb --aur); si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca@valencia: directori de compilació (useu-ho amb --devel); si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
ca@valencia: directori de compilació; si no se'n diu cap, s'usa el que s'especifica al fitxer pamac.conf

en: bypass any and all confirmation messages
ca@valencia: omet tots els missatges de confirmació

en: check for updates
ca@valencia: comprova si hi ha actualitzacions

en: dir
ca@valencia: directori

en: disable package downgrades
ca@valencia: inhabilita la desactualització de paquets

en: do not check development packages updates
ca@valencia: no comproves si hi ha actualitzacions de paquets de desenvolupament

en: do not check for updates
ca@valencia: no comproves si hi ha actualitzacions

en: do not check updates in AUR
ca@valencia: no comproves si hi ha actualitzacions a l'AUR

en: do not clone build files from AUR, only use local files
ca@valencia: no clones fitxers de compilació de l'AUR, usa només els fitxers locals

en: do not keep built packages in cache after installation
ca@valencia: no mantingues els paquets compilats a la memòria cache després de la instal·lació

en: do not print any output
ca@valencia: No imprimisques cap eixida

en: do not refresh the databases
ca@valencia: No refresquis les bases de dades.

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
ca@valencia: no suprimisques les dependències no requerides per altres paquets

en: do not remove files, only find candidate packages
ca@valencia: no suprimisques fitxers, troba només els paquets candidats

en: do not search in AUR
ca@valencia: no busques a l'AUR

en: do not upgrade development packages
ca@valencia: no actualitzes els paquets de desenvolupament

en: do not upgrade packages installed from AUR
ca@valencia: no actualitzes els paquets instal·lats des de l'AUR

en: download all packages but do not install/upgrade anything
ca@valencia: baixa tots els paquets però no instal·les ni actualitzes res

en: enable package downgrades
ca@valencia: habilita la desactualització de paquets

en: every 12 hours
ca@valencia: cada 12 hores

en: every 3 hours
ca@valencia: cada 3 hores

en: every 6 hours
ca@valencia: cada 6 hores

en: every day
ca@valencia: cada dia

en: every week
ca@valencia: cada setmana

en: failed to retrieve some files
ca@valencia: ha fallat la recuperació d'alguns fitxers

en: file(s)
ca@valencia: fitxer/s

en: force the refresh of the databases
ca@valencia: força el refresc de les bases de dades

en: glob
ca@valencia: global

en: group(s)
ca@valencia: grup/s

en: if possible, remove %s and retry
ca@valencia: si és possible, suprimix %s i torna-ho a intentar

en: if this file is not needed, remove it and retry
ca@valencia: si este fitxer no és necessari, suprimix-lo i torna-ho a intentar

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
ca@valencia: ignora una actualització de paquet, es poden especificar diversos paquets separant-los amb comes

en: ignore files backup
ca@valencia: ignora la còpia de seguretat de fitxers

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
ca@valencia: Instal·lar %1$s (%2$s) trenca la dependència "%3$s" requerida per %4$s.

en: keep built packages in cache after installation
ca@valencia: mantín els paquets compilats a la memòria cache després de la instal·lació

en: key %s could not be imported
ca@valencia: la clau %s no s'ha pogut importar

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
ca@valencia: llista tots els paquets disponibles als repositoris proporcionats; si no se'n diu cap, es llisten de tots els repositoris

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
ca@valencia: llista tots els paquets que formen part dels grups proporcionats; si no se'n diu cap, es llisten de tots els grups

en: list explicitly installed packages
ca@valencia: llista els paquets instal·lats explícitament

en: list files owned by the given packages
ca@valencia: llista els fitxers que pertanyen als paquets proporcionats

en: list installed packages
ca@valencia: llista els paquets instal·lats

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
ca@valencia: llista els paquets instal·lats com a dependència però que ja no són requerits per cap paquet instal·lat

en: list packages that were not found in the repositories
ca@valencia: llista els paquets que no s'han trobat als repositoris

en: mark all packages explicitly installed
ca@valencia: marca tots els paquets instal·lats explícitament

en: mark all packages installed as a dependency
ca@valencia: marca tots els paquets instal·lats com a dependència

en: none
ca@valencia: cap

en: number
ca@valencia: nombre

en: only print names
ca@valencia: imprimix-ne només els noms

en: only print one line per update
ca@valencia: imprimix només una línia per cada actualització

en: only print what would be done but do not run the transaction
ca@valencia: imprimix el que es faria però no faces la transacció

en: only search for installed packages
ca@valencia: busca només paquets instal·lats.

en: only search for packages in repositories
ca@valencia: busca només paquets als repositoris

en: only target uninstalled packages
ca@valencia: tingues en compte només els paquets desinstal·lats

en: options
ca@valencia: opcions

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
ca@valencia: sobreescriu els fitxers amb conflictes, es poden especificar diversos patrons separant-los amb comes

en: overwrite existing files
ca@valencia: sobreescriu els fitxers existents

en: package %s does not have a valid architecture
ca@valencia: el paquet %s no té una arquitectura vàlida

en: package(s)
ca@valencia: paquet/s

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
ca@valencia: suprimix tots els fitxers de compilació; el directori de compilació és el que s'especifica a pamac.conf

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
ca@valencia: Suprimeix tots els paquets de destinació, així com tots els paquets que depenen d'un o més paquets de destinació.

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
ca@valencia: suprimix les dependències no requerides per altres paquets, si no es diu cap nom de paquet, se suprimixen tots els paquets orfes

en: remove packages only if they are not required by any other packages
ca@valencia: suprimix els paquets només si no els requerix cap altre paquet

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
ca@valencia: Suprimir %1$s trenca la dependència "%2$s" requerida per %3$s.

en: removing %s from target list
ca@valencia: eliminant %s de la llista d'objectius

en: repo(s)
ca@valencia: repositori/s

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
ca@valencia: busca paquets que tinguen els noms de fitxers proporcionats (els noms poden ser parcials)

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
ca@valencia: especifica quantes versions de cada paquet es mantenen al directori de la memòria cache

en: target not found: %s
ca@valencia: objectiu no trobat: %s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
ca@valencia: No es pot satisfer la dependència "%1$s" requerida per %2$s.

en: y
ca@valencia: s

en: yes
ca@valencia: sí

en: you can remove this file and retry
ca@valencia: pots suprimir este fitxer i torna a intentar-ho
