manjaro-pamac - en to eu translation catalogue (351 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
eu: %1$s eta %2$s gatazkan daude

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
eu: %1$s %2$s eta %3$s-n existitzen da

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
eu: %1$s %2$s.pacnew gisa instalatuta

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
eu: %1$s %2$s.pacsave gisa instalatuta

en: %1$s optionally requires %2$s
eu: %1$s-(e)k aukeran %2$s behar du

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
eu: %1$s: %2$s badago fitxategi-sisteman dagoeneko

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
eu: %1$s: %2$s badago fitxategi-sisteman dagoeneko (%3$s da jabea)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
eu: %1$s: paketearen bertsio-berritzea ezikusten (%2$s => %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
eu: %s baliogabea da edo hondatuta dago

en: %s is only available from AUR
eu: %s AURen bidez soilik dago eskuragarri

en: %s is owned by %s
eu: %s(r)en jabetza %s(e)k du

en: %s needs to be removed but it is a locked package
eu: %s kendu behar da baina blokeatutako pakete bat da

en: %u available update | %u available updates
eu[0]: Eguneraketa %u eskuragarri
eu[1]: %u eguneraketa eskuragarri

en: %u file | %u files
eu[0]: fitxategi %u
eu[1]: %ufitxategi

en: %u ignored update | %u ignored updates
eu[0]: ezikusitako eguneraketa %u
eu[1]: ezikusitako %u eguneraketa

en: %u pending operation | %u pending operations
eu[0]: Eragiketa %u egiteke
eu[1]: %u eragiketa egiteke

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
eu: Alpm, AUR, Flatpak eta Snap euskarria duen pakete-kudeatzaile bat

en: A restart is required for the changes to take effect
eu: Berrabiarazi aldaketek eragina izateko

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
eu: AUR komunitatean mantendutako biltegi bat da eta arrisku zein arazo potentzialak ditu
    AUR erabiltzaile guztiek eraikitzeko prozesua ezagutu beharko lukete.

en: About
eu: Honi buruz

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
eu[0]: Minutu %lu inguru falta da
eu[1]: %lu minutu inguru falta dira

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
eu[0]: Segundu %lu inguru falta da
eu[1]: %lu segundu inguru falta dira

en: Add %s to install
eu: Gehitu %s instalatzeko

en: Add %s to reinstall
eu: Gehitu %s berriro instalatzeko

en: Add %s to remove
eu: Gehitu %s kentzeko

en: Advanced
eu: Aurreratuak

en: All
eu: Denak

en: Alpm Package
eu: Alpm paketea

en: Apply transaction
eu: Aplikatu transakzioa

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
eu: Autentifikazioa behar da paketeak instalatu, eguneratu edo kentzeko

en: Automatically download updates
eu: Deskargatu eguneraketak automatikoki

en: Available actions
eu: Ekintza erabilgarriak

en: Backup files
eu: Babeskopia fitxategiak

en: Browse
eu: Arakatu

en: Build
eu: Eraiki

en: Build Date
eu: Eraikuntza data

en: Build directory
eu: Eraiketa direktorioa

en: Build files
eu: Eraiketa fitxategiak

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
eu: Eraiki paketeak AURetik eta instalatu menpekotasunekin

en: Building %s
eu: %s eraikitzen

en: Building packages as dynamic user
eu: Paketeak erabiltzaile dinamiko gisa eraikitzen

en: Cache
eu: Katxea

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Channels
eu: Kanalak

en: Check Dependencies
eu: Egiaztatu menpekotasunak

en: Check available disk space
eu: Egiaztatu eskuragarri dagoen disko espazioa

en: Check for development packages updates
eu: Egiaztatu garapen paketeen eguneraketak

en: Check for updates
eu: Egiaztatu eguneraketak

en: Checking %s dependencies
eu: %s: menpekotasunak egiaztatzen

en: Checking available disk space
eu: Eskuragarri dagoen disko espazioa egiaztatzen

en: Checking dependencies
eu: Menpekotasunak egiaztatzen

en: Checking development packages updates as root
eu: Garapen paketeen eguneraketak root gisa egiaztatzen

en: Checking file conflicts
eu: Gatazkak egiaztatzen

en: Checking for Updates
eu: Eguneraketak bilatzen

en: Checking integrity
eu: Osotasuna egiaztatzen

en: Checking inter-conflicts
eu: Barne gatazkak egiaztatzen

en: Checking keyring
eu: Gako-sorta egiaztatzen

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Choose Ignored Upgrades
eu: Hautatu ezikusitako bertsio-berriketak

en: Choose a Provider
eu: Aukeratu hornitzaile bat

en: Choose a provider for %s
eu: Aukeratu %s hornitzailea

en: Choose optional dependencies for %s
eu: Hautatu aukerazko menpekotasunak %s(r)entzat

en: Clean
eu: Garbitu

en: Clean build files
eu: Garbitu eraiketa fitxategiak

en: Clean cache
eu: Garbitu katxea

en: Clean packages cache or build files
eu: Garbitu paketeen cachea edo eraiketa fitxategiak

en: Clone or sync packages build files from AUR
eu: Klonatu edo sinkronizatu paketeen eraiketa fitxategiak AURetik

en: Cloning %s build files
eu: %s: eraiketa fitxategiak klonatzen

en: Communication & News
eu: Komunikazioa eta Albisteak

en: Configuring %s
eu: %s konfiguratzen

en: Confined in a Sandbox
eu: Sandbox batean konfinatuta

en: Conflicts With
eu: Gatazkan honekin

en: Database file for %s does not exist
eu: %s(r)en datu-base fitxategia ez dago

en: Date
eu: Data

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Depends On
eu: Menpekotasun hauek dauzka

en: Description
eu: Deskribapena

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Development
eu: Garapena

en: Display package details, multiple packages can be specified
eu: Erakutsi paketearen xehetasunak, hainbat pakete zehaztu daitezke

en: Do not check for updates when installing
eu: Ez egiaztatu eguneraketarik dagoen instalatzerakoan

en: Downgrading %s
eu: %s bertsio-zahartzen

en: Download of %s finished
eu: %s(r)en deskarga bukatu da

en: Download of %s started
eu: %s(r)en deskarga hasi da

en: Downloading %s
eu: %s deskargatzen

en: Downloading required keys
eu: Beharrezko gakoak deskargatzen

en: Downloads
eu: Deskargak

en: Edit %s build files
eu: Editatu %s(r)en eraiketa fitxategiak

en: Edit build files
eu: Editatu eraiketa fitxategiak

en: Education & Science
eu: Hezkuntza eta Zientzia

en: Enable AUR support
eu: Gaitu AUR euskarria

en: Enable Flatpak support
eu: Gaitu Flatpak euskarria

en: Enable Snap support
eu: Gaitu Snap euskarria

en: Enable downgrade
eu: Gaitu bertsio-zaharketa

en: Enter a number (default=%d)
eu: Sartu zenbaki bat (lehenetsia=%d)

en: Enter a selection (default=%s)
eu: Sartu aukeraketa bat (lehenetsia=%s)

en: Error
eu: Errorea

en: Error while configuring %s
eu: Errorea %s konfiguratzen

en: Error while running hooks
eu: Errorea amuak exekutatzerakoan

en: Exit code is 100 if updates are available
eu: Irteera kodea 100 da eguneraketak eskuragarri badaude

en: Explicitly installed
eu: Esplizituki instalatuta

en: Failed to build %s
eu: %s eraikitzeak huts egin du

en: Failed to check %s dependencies
eu: %s menpekotasunak egiaztazeak huts egin du

en: Failed to clone %s build files
eu: %s eraiketa fitxategiak klonatzeak huts egin du

en: Failed to commit transaction
eu: Huts egin du transakzioa egikaritzean

en: Failed to generate %s information
eu: %s informazioa sortzeak huts egin du

en: Failed to init transaction
eu: Transakzioa abiatzeak huts egin du

en: Failed to initialize AUR database
eu: AUR datu-basea hasieratzeak huts egin du

en: Failed to initialize alpm library
eu: alpm liburutegia hasieratzeak huts egin du

en: Failed to prepare transaction
eu: Transakzioa prestatzeak huts egin du

en: Failed to synchronize AUR database
eu: Ezin izan da AUR datu-basea sinkronizatu

en: Failed to synchronize databases
eu: Datu-baseen sinkronizazioak huts egin du

en: Featured
eu: Aipagarriak

en: Files
eu: Fitxategiak

en: First Submitted
eu: Lehen aldiz bidali zen

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
eu: Flatpak paketeak haien argitaratzaileak mantentzen dituzte.

en: Foreign
eu: Arrotza

en: Games
eu: Bideojokoak

en: General
eu: Orokorra

en: Generating %s information
eu: %s informazioa sortzen

en: Groups
eu: Taldeak

en: Hide tray icon when no update
eu: Ezkutatu barrako ikonoa eguneraketarik ez dagoenean

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
eu: Ez bada pakete izena ematen, erabili direktorio honetako PKGBUILD fitxategia

en: Ignore all
eu: Ezikusi guztiak

en: Ignored
eu: Ezikusiak

en: Ignored upgrades
eu: Ezikusitako eguneraketak

en: Import PGP key
eu: Inportatu PGP gakoa

en: Includes performance, stability and security improvements
eu: Errendimendu, egonkortasun eta segurtasun hobekuntzak dakartza

en: Install
eu: Instalatu

en: Install %1$s from %2$s
eu: Instalatu %1$s %2$s-(e)tik

en: Install %s anyway
eu: Instalatu %s nolanahi ere

en: Install Date
eu: Instalazio data

en: Install Local Packages
eu: Instalatu pakete lokalak

en: Install Reason
eu: Instalatzeko arrazoia

en: Install all
eu: Instalatu guztiak

en: Install packages from repositories, path or url
eu: Instalatu paketeak biltegi, bide-izen edo url-tatik

en: Install, update, or remove packages
eu: Instalatu, eguneratu edo kendu paketeak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installed Size
eu: Tamaina instalatuta

en: Installed as a dependency for another package
eu: Beste pakete baten menpekotasun gisa instalatuta

en: Installing %s
eu: %s instalatzen

en: It has been backed up to %s
eu: Babeskopia egin da %s(e)n

en: Keep built packages
eu: Mantendu eraikitako paketeak

en: Last Modified
eu: Azkenekoz aldatuta

en: Last refresh
eu: Azken freskatzea

en: Launch
eu: Abiarazi

en: Licenses
eu: Lizentziak

en: List packages, groups, repositories or files
eu: Zerrendatu paketeak, taldeak, biltegiak edo fitxategiak

en: Loading packages files
eu: Paketeen fitxategiak kargatzen

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Make Dependencies
eu: Konpilatu menpekotasunak

en: Mark as explicitly installed
eu: Markatu esplizituki instalatutako gisa

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
eu: Aukera hauen konfiguratze okerrak sistemaren apurketa eragin dezake.
    Aldatu itzazu egiten ari zarena badakizun soilik.

en: Music & Audio
eu: Musika eta Bideoa

en: Name
eu: Izena

en: No
eu: Ez

en: No PKGBUILD file found in current directory
eu: Ez da PKGBUILD fitxategirik aurkitu direktorio honetan

en: No package found
eu: Ez da paketerik aurkitu

en: No package owns %s
eu: %s ez du pakete jaberik

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nothing to do
eu: Ezer ez egiteko

en: Number of versions of each package to keep
eu: Gorde beharreko pakete bakoitzeko bertsio kopurua

en: Number of versions of each package to keep in the cache
eu: Katxean gorde beharreko pakete bakotzeko bertsio kopurua

en: OS Updates
eu: SE eguneraketak

en: Official Repositories
eu: Biltegi ofizialak

en: Optional Dependencies
eu: Aukerazko menpekotasunak

en: Optional For
eu: Honentzat aukerazkoa

en: Orphan Of
eu: Honen umezurtza

en: Orphans
eu: Umezurtzak

en: Out of Date
eu: Zaharkitua

en: Package Base
eu: Paketearen oinarria

en: Package Manager
eu: Pakete-kudeatzailea

en: Packager
eu: Paketatzailea

en: Pamac History
eu: Pamac Historia

en: Parallel downloads
eu: Deskarga paraleloak

en: Pending
eu: Egiteke

en: Photo & Video
eu: Argazki eta Bideoa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Productivity
eu: Produktibitatea

en: Progress
eu: Progresioa

en: Provides
eu: Hornitzen du

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh Mirrors
eu: Freskatu ispiluak

en: Refresh databases
eu: Freskatu datu-baseak

en: Refreshing %s
eu: %s freskatzen

en: Refreshing mirrors list
eu: Ispiluen zerrenda berritzen

en: Reinstall
eu: Berrinstalatu

en: Reinstall packages
eu: Berriro instalatu paketeak

en: Reinstalling %s
eu: %s berrinstalatzen

en: Relevance
eu: Egokitasuna

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove all
eu: Kendu guztiak

en: Remove only the uninstalled packages
eu: Kendu deinstalatutako paketeen bertsioak soilik

en: Remove only the versions of uninstalled packages
eu: Kendu deinstalatutako paketeen bertsioak besterik ez

en: Remove packages
eu: Kendu paketeak

en: Remove unrequired dependencies
eu: Kendu behar ez diren menpekotasunak

en: Removing %s
eu: %s kentzen

en: Removing invalid files and retrying
eu: Fitxategi baliogabeak kentzen eta berriro saiatzen

en: Replaces
eu: Hau ordezten du

en: Repositories
eu: Biltegiak

en: Repository
eu: Biltegia

en: Required By
eu: Honen menpekotasuna

en: Reset build files
eu: Berezarri eraiketa fitxategiak

en: Resolving dependencies
eu: Menpekotasunak erabakitzen

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Running post-transaction hooks
eu: Transakzio osteko kakoak exekutatzen

en: Running pre-transaction hooks
eu: Transakzio aurreko kakoak exekutatzen

en: Safely check for updates without modifiying the databases
eu: Egiaztatu eguneraketak modu seguruan datu baseak aldatu gabe

en: Save
eu: Gorde

en: Search
eu: Bilatu

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
eu: Bilatu paketeak edo fitxategiak, hainbat bilaketa termino zehaztu daitezke

en: Select Build Directory
eu: Aukeratu eraiketa direktorioa

en: Setting build directory to %s
eu: Eraiketa direktorioa %s(e)ra ezartzen

en: Size
eu: Tamaina

en: Snap packages are maintained by their publisher.
eu: Snap paketeak haien argitaratzaileak mantentzen dituzte

en: Software Mode
eu: Software modua

en: Sort by
eu: Ordenatu honen arabera

en: Synchronizing package databases
eu: Pakete datu-baseak sinkronizatzen

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
eu: %1$s PGP gakoa beharrezkoa da %2$s-(r)en iturburu fitxategiak egiaztatzeko

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
eu: Eraiketa direktorioa guraso direktorioa izango da, --builddir aukera ezikusia izango da

en: The snap %s was published using classic confinement
eu: %s snap-a konfinatze klasikoa erabiliz argitaratu da

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
eu[0]: Kide %1$u dago %2$s taldean
eu[1]: %1$u kide daude %2$s taldean

en: Third Party
eu: Hirugarrenekoak

en: Timeout expired
eu: Denbora-muga iraungi da

en: To build
eu: Eraikitzeko

en: To delete
eu: Ezabatzeko

en: To downgrade
eu: Bertsio-zahartzeko

en: To install
eu: Instalatzeko

en: To reinstall
eu: Berrinstalatzeko

en: To remove
eu: Kentzeko

en: To upgrade
eu: Bertsio-berritzeko

en: Total download size
eu: Deskarga tamaina guztira

en: Total installed size
eu: Instalazio tamaina guztira

en: Total removed size
eu: Kendutako tamaina guztira

en: Transaction Summary
eu: Transakzioaren laburpena

en: Transaction cancelled
eu: Transakzioa bertan behera utzi da

en: Transaction successfully finished
eu: Transakzioa ongi burutu da

en: Trust %s and import the PGP key
eu: Fidatu %s(e)z eta inportatu PGP gakoa

en: Trust and Import
eu: Fidatu eta inportatu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Updates Available
eu: Eguneraketak eskuragarri

en: Updates check frequency
eu: Eguneraketen egiaztatze maiztasuna

en: Upgrade the system at shutdown
eu: Bertsio-berritu sistema itzaltzerakoan

en: Upgrade your system
eu: Bertsio-berritu zure sistema

en: Upgrading %s
eu: %s bertsio-berritzen

en: Use mirrors from
eu: Erabili hemengo ispiluak

en: Utilities
eu: Utilitateak

en: Validated By
eu: Honek egiaztatuta:

en: Version
eu: Bertsioa

en: View %s build files diff
eu: Ikusi %s(r)en eraiketa fitxategien diff

en: View History
eu: Ikusi historia

en: Votes
eu: Botoak

en: Waiting for another package manager to quit
eu: Beste pakete-kudeatzaile bat ixtearen zain

en: Warning
eu: Oharra

en: Worldwide
eu: Mundu mailakoa

en: Yes
eu: Bai

en: Your system is up to date
eu: Zure sistema eguneratuta dago

en: [e/y/N]
eu: [e/b/E]

en: [y/N]
eu: [b/E]

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Choose
eu: _Hautatu

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Quit
eu: _Irten

en: action
eu: ekintza

en: all
eu: denak

en: also check development packages updates (use with --aur)
eu: Egiaztatu garapen paketeen eguneraketak ere (--aur erabili)

en: also check updates in AUR
eu: AUR eguneraketak ere bilatu

en: also clone needed dependencies
eu: klonatu beharrezko menpekotasunak ere

en: also display all files names
eu: bistaratu fitxategi guztien izenak

en: also search in AUR
eu: bilatu AURen ere

en: also upgrade development packages (use with --aur)
eu: garapen paketeak ere bertsio-berritu (--aur erabili)

en: also upgrade packages installed from AUR
eu: Bertsio-berritu AURen bidez instalatutako paketeak ere

en: and --no-clone option will be enforced
eu: eta --no-clone aukera aplikatuko da

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
eu: eraiketa direktorioa (erabili --aur), direktoriorik ematen ez bada pamac.conf fitxategian zehazten dena erabiliko da

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
eu: eraiketa direktorioa (erabili --devel), direktoriorik ematen ez bada pamac.conf fitxategian zehazten dena erabiliko da

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
eu: eraiketa direktorioa, direktoriorik ematen ez bada pamac.conf fitxategian zehazten dena erabiliko da

en: bypass any and all confirmation messages
eu: konfirmazio mezu guztiak saihestu

en: check for updates
eu: Bilatu eguneraketak

en: disable package downgrades
eu: desgaitu paketeen bertsio-zaharketa

en: do not check development packages updates
eu: ez egiaztatu garapen paketeen eguneraketak

en: do not check for updates
eu: ez egiaztatu eguneraketarik badagoen

en: do not check updates in AUR
eu: ez bilatu eguneraketarik AURen

en: do not clone build files from AUR, only use local files
eu: ez klonatu eraiketa fitxategiak AURetik, erabili fitxategi lokalak soilik

en: do not keep built packages in cache after installation
eu: ez mantendu eraikitako paketeak cachean instalatu ostean

en: do not print any output
eu: ez idatzi inolako irteerarik

en: do not refresh the databases
eu: ez freskatu datu-baseak

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
eu: ez ezabatu beste paketeek behar ez dituzten dependentziak

en: do not remove files, only find candidate packages
eu: ez kendu fitxategiak, bilatu pakete hautagaiak soilik

en: do not search in AUR
eu: ez bilatu AURen

en: do not upgrade development packages
eu: ez bertsio-berritu garapen paketeak

en: do not upgrade packages installed from AUR
eu: ez bertsio-berritu AURen bidez instalatutako paketeak

en: download all packages but do not install/upgrade anything
eu: deskargatu pakete guztiak baina ez instalatu/bertsio-berritu ezer

en: enable package downgrades
eu: gaitu paketeen bertsio zaharragoak

en: every 12 hours
eu: 12 orduro

en: every 3 hours
eu: 3 orduro

en: every 6 hours
eu: 6 orduro

en: every day
eu: egunero

en: every week
eu: astero

en: failed to retrieve some files
eu: ezin izan dira fitxategi batzuk berreskuratu

en: file(s)
eu: fitxategia(k)

en: force the refresh of the databases
eu: behartu datu-baseen freskatzea

en: group(s)
eu: taldea(k)

en: if possible, remove %s and retry
eu: posible bada, kendu %s eta saiatu berriro

en: if this file is not needed, remove it and retry
eu: fitxategi hau behar ez bada, kendu eta saiatu berriro

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
eu: ezikusi pakete baten bertsio-berritzea, hainbat pakete zehaztu daitezke koma baten bidez banatuz

en: ignore files backup
eu: ezikusi fitxategien segurtasun-kopia

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
eu: %1$s (%2$s)  instalatzeak %4$s-e(k) behar duen '%3$s' menpekotasuna apurtzen du

en: keep built packages in cache after installation
eu: mantendu eraikitako paketeak cachean instalatu ondoren

en: key %s could not be imported
eu: %s gakoa ezin izan da inportatu

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
eu: zerrendatu aukeratutako biltegietan eskuragarri dauden paketeak, biltegi bat ematen ez bada zerrendatu biltegi guztiak

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
eu: zerrendatu talde baten kideak diren pakete guztiak, talde bat ematen ez bada zerrendatu talde guztiak

en: list explicitly installed packages
eu: zerrendatu esplizituki instalatutako paketeak

en: list files owned by the given packages
eu: zerrendatu emandako paketeak bere jabetzan dituzten fitxategiak

en: list installed packages
eu: zerrendatu instalatutako paketeak

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
eu: zerrendatu menpekotasun bezala instalatu ziren baina jada beharrezkoak ez diren paketeak

en: list packages that were not found in the repositories
eu: zerrendatu biltegietan aurkitu ez diren paketeak

en: mark all packages explicitly installed
eu: markatu pakete guztiak esplizituki instalatuta gisa

en: mark all packages installed as a dependency
eu: markatu instalatutako pakete guztiak menpekotasun gisa

en: none
eu: bat ere ez

en: number
eu: zenbakia

en: only print names
eu: idatzi izenak soilik

en: only print one line per update
eu: eguneraketa bakoitzeko bakarrik lerro bat inprimatu

en: only print what would be done but do not run the transaction
eu: idatzi zer egingo zen baina ez exekutatu transakzioa

en: only search for installed packages
eu: bilatu instalatutako paketeak soilik

en: only search for packages in repositories
eu: bilatu biltegian dauden paketeak soilik

en: only target uninstalled packages
eu: desinstalatutako paketeak soilik aukeratu

en: options
eu: aukerak

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
eu: gainidatzi fitxategi gatazkatsuak, hainbat patroi zehaztu daitezke koma baten bidez banatuz

en: overwrite existing files
eu: gainitdatzi existitzen diren fitxategiak

en: package %s does not have a valid architecture
eu: %s paketeak ez du baliozko arkitektura bat

en: package(s)
eu: paketea(k)

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
eu: kendu eraiketa fitxategi guztiak, eraiketa direktorioa pamac.conf fitxategian zehazten da

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
eu: ezabatu helburu-pakete guztiak, beste helburu-paketeekin menpekotasuna duten pakete guztiak barne

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
eu: kendu beste paketeek beharrezko ez dituzten menpekotasunak, aukera hau pakete izen gabe erabiltzen bada kendu umezurtz guztiak

en: remove packages only if they are not required by any other packages
eu: kendu paketeak beste pakete batzuengatik beharrezkoak ez badira soilik

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
eu:  %1$s kentzeak %3$s-(e)k duen '%2$s' menpekotasuna apurtzen du

en: removing %s from target list
eu: %s helburu zerrendatik kentzen

en: repo(s)
eu: biltegia(k)

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
eu: bilatu fitxategi-izen hauen jabeak diren paketeak (fitxategi-izenak partzialak izan daitezke)

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
eu: zehaztu pakete bakoitzaren zenbat bertsio mantenduko diren cache direktorioan

en: target not found: %s
eu: helburua ez da aurkitu: %s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
eu: ezin izan da %2$s-e(k) behar duen '%1$s' menpekotasuna bete

en: y
eu: b

en: yes
eu: bai

en: you can remove this file and retry
eu: fitxategi hau ezabatu dezakezu eta berriro saiatu
