manjaro-pamac - en to sq_AL translation catalogue (334 entries)

en: %1$s and %2$s are in conflict
sq_AL: %1$s dhe %2$s janë në konflikt

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
sq_AL: %1$s ekziston në të dy %2$s dhe %3$s

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
sq_AL: %1$s instaluar si %2$s.pacnew

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
sq_AL: %1$s instaluar si %2$s.pacsave

en: %1$s optionally requires %2$s
sq_AL: %1$s ka varësi opsionale %2$s

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
sq_AL: %1$s:%2$s ekzistojnë tashmë në sistemin e skedarëve

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
sq_AL: %1$s: %2$s ekzistojnë tashmë në sistemin e skedarëve (në pronësi të %3$s)

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
sq_AL: %1$s: duke injoruar përmirësimin e paketës (%2$s => %3$s)

en: %s is invalid or corrupted
sq_AL: %s është i pavlefshëm ose i korruptuar

en: %s is only available from AUR
sq_AL: %s është në dispozicion vetëm nga AUR

en: %s is owned by %s
sq_AL: %s është në pronësi të %s

en: %s needs to be removed but it is a locked package
sq_AL: %s duhet të hiqet, por kjo është një paketë e mbyllur

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
sq_AL: Një Menaxhues Paketash me mbështetjen e Alpm, AUR, Flatpak dhe Snap

en: A restart is required for the changes to take effect
sq_AL: Kërkohet një rinisje që ndryshimet të hyjnë në fuqi

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
sq_AL: AUR është një repozitor i mbajtur nga komunitete kështu që paraqet rreziqe dhe probleme potenciale.
    Të gjithë përdoruesit e AUR duhet të njihen me procesin e ndërtimit.

en: About
sq_AL: Rreth

en: Add %s to install
sq_AL: Shto %s për të instaluar

en: Add %s to reinstall
sq_AL: Shto %s per ta riinstaluar

en: Add %s to remove
sq_AL: Shto %s për të hequr

en: Advanced
sq_AL: Përparuar

en: All
sq_AL: Të gjitha

en: Alpm Package
sq_AL: Paketë Alpm

en: Apply transaction
sq_AL: Apliko transaksionin

en: Authentication failed
sq_AL: Autentifikimi dështoi

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
sq_AL: Kërkohet vërtetimi për të instaluar, përditësuar ose hequr paketa

en: Automatically download updates
sq_AL: Shkarko përditësimet automatikisht

en: Available actions
sq_AL: Veprimet në dispozicion

en: Backup files
sq_AL: Skedarët rezervë

en: Browse
sq_AL: Shfleto

en: Build
sq_AL: Ndërto

en: Build Date
sq_AL: Data e Ndërtimit

en: Build directory
sq_AL: Direktoria e ndërtimit

en: Build files
sq_AL: Skedarët e ndërtuar

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
sq_AL: Ndërto paketa nga AUR dhe instaloni ato me varësitë e tyre

en: Building %s
sq_AL: Duke ndërtuar %s

en: Cache
sq_AL: Depo e fshehtë

en: Categories
sq_AL: Kategoritë

en: Channels
sq_AL: Kanalet

en: Check Dependencies
sq_AL: Kontrollo varësitë

en: Check available disk space
sq_AL: Kontrollo hapësirën e disponueshme në disk

en: Check for development packages updates
sq_AL: Kontrolloni për përditësimet e paketave të zhvillimit

en: Check for updates
sq_AL: Kontrolloni për përditësime

en: Checking %s dependencies
sq_AL: Duke kontrolluar %s të varësive

en: Checking available disk space
sq_AL: Duke kontrolluar hapësirën në dispozicion të diskut

en: Checking dependencies
sq_AL: Duke kontrolluar varësitë

en: Checking development packages updates as root
sq_AL: Duke kontrolluar përditësimet e paketave të zhvillimit si root

en: Checking file conflicts
sq_AL: Duke kontrolluar konfliktet e skedarëve

en: Checking for Updates
sq_AL: Duke kërkuar për Përditësime

en: Checking integrity
sq_AL: Duke kontrolluar integritetin

en: Checking inter-conflicts
sq_AL: Duke kontrolluar ndër-konfliktet

en: Checking keyring
sq_AL: Duke kontrolluar mbajtëset e çelësave

en: Choose
sq_AL: Zgjidhni

en: Choose Ignored Upgrades
sq_AL: Zgjidhni Përmirësimet e Injoruara

en: Choose a Provider
sq_AL: Zgjidhni një Ofrues

en: Choose a provider for %s
sq_AL: Zgjidhni një ofrues për %s

en: Clean
sq_AL: Pastro

en: Clean build files
sq_AL: Pastro skedarët e ndërtuar

en: Clean cache
sq_AL: Pastro depon e fshehtë

en: Clean packages cache or build files
sq_AL: Pastroni depon e fshehtë të paketave ose ndërto skedarë

en: Clone or sync packages build files from AUR
sq_AL: Klono ose nëkohëso skedarët e paketave të ndërtuar nga AUR

en: Cloning %s build files
sq_AL: Duke klonuar %s skedarë të ndërtuar

en: Communication & News
sq_AL: Komunikimi dhe Lajmet

en: Configuring %s
sq_AL: Duke konfiguruar %s

en: Confined in a Sandbox
sq_AL: I izoluar në një Sandbox

en: Conflicts With
sq_AL: Në konflikt Me

en: Database file for %s does not exist
sq_AL: Baza e të dhënave e skedarit për %s nuk ekziston

en: Date
sq_AL: Datës

en: Dependencies
sq_AL: Varesitë

en: Depends On
sq_AL: Varet Nga

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Details
sq_AL: Detaje

en: Development
sq_AL: Zhvillim

en: Display package details, multiple packages can be specified
sq_AL: Shfaq detajet e paketës, paketa të shumëfishta mund të specifikohen

en: Do not check for updates when installing
sq_AL: Mos kontrollo për përditësime gjatë instalimeve

en: Downgrading %s
sq_AL: Duke ulur në gradë %s

en: Download of %s finished
sq_AL: Shkarkim i %s përfundoi

en: Download of %s started
sq_AL: Shkarkimi i %s filloi

en: Downloading %s
sq_AL: Duke shkarkuar %s

en: Downloading required keys
sq_AL: Duke shkarkuar çelësat e kërkuara

en: Downloads
sq_AL: Shkarkime

en: Edit %s build files
sq_AL: Redakto %s skedarët e ndërtuar

en: Edit build files
sq_AL: Redakto skedarët e ndërtuar

en: Education & Science
sq_AL: Edukimi dhe Shkenca

en: Enable AUR support
sq_AL: Aktivizo mbështetjen e AUR

en: Enable Flatpak support
sq_AL: Aktivizoni mbështetjen e Flatpak

en: Enable Snap support
sq_AL: Aktivizo mbështetjen e Snap

en: Enable downgrade
sq_AL: Mundëso uljen në gradë

en: Enter a number (default=%d)
sq_AL: Vendos një numër (parazgjedhur=%d)

en: Enter a selection (default=%s)
sq_AL: Vendos një përzgjedhje (parazgjedhur=%s)

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Error while configuring %s
sq_AL: Gabim gjatë konfigurimit %s

en: Error while running hooks
sq_AL: Gabim gjatë ekzekutimit të grepave

en: Exit code is 100 if updates are available
sq_AL: Kodi i daljes është 100 nëse përditësimet janë të disponueshme

en: Explicitly installed
sq_AL: Instaluar veçmas

en: Failed to build %s
sq_AL: Dështoi të ndërtojë %s

en: Failed to check %s dependencies
sq_AL: Dështoi të kontrollojë %s varësive

en: Failed to clone %s build files
sq_AL: Dështoi në klonimin %s të skedarëve të ndërtimit

en: Failed to commit transaction
sq_AL: Dështoi në kryerjen e transaksionit

en: Failed to generate %s information
sq_AL: Dështoi në gjenerimin %s informacion

en: Failed to init transaction
sq_AL: Dështoi në nisjen e transaksionit

en: Failed to initialize AUR database
sq_AL: Dështoi inicializimi i bazës së të dhënave të AUR

en: Failed to initialize alpm library
sq_AL: Dështoi në nisjen e bibliotekës alpm

en: Failed to prepare transaction
sq_AL: Dështoi në përgatitjen e transaksionit

en: Failed to synchronize databases
sq_AL: Dështoi sinkronizimi i bazave së të dhënave

en: Featured
sq_AL: I paraqitur

en: Files
sq_AL: Skedarët

en: First Submitted
sq_AL: Paraqitja e Pare

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
sq_AL: Paketat Flatpak mirëmbahen nga botuesi i tyre.

en: Foreign
sq_AL: Të huaja

en: Games
sq_AL: Lojëra

en: General
sq_AL: Përgjithshme

en: Generating %s information
sq_AL: Duke gjeneruar %s informacion

en: Groups
sq_AL: Grupet

en: Hide tray icon when no update
sq_AL: Fshih ikonën në tabaka kur nuk ka përditësime

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
sq_AL: Nëse nuk jepet një emër pakete, përdorni skedarin PKGBUILD në direktorinë aktuale

en: Ignore all
sq_AL: Injoro të gjitha

en: Ignored
sq_AL: Injoruar

en: Ignored upgrades
sq_AL: Përditësimet e injoruara

en: Import PGP key
sq_AL: Importo çelësin PGP

en: Includes performance, stability and security improvements
sq_AL: Përfshin përmirësimet e performancës, stabilitetit dhe sigurisë

en: Install
sq_AL: Instalo

en: Install %s anyway
sq_AL: Instalo %s gjithsesi

en: Install Date
sq_AL: Data e Instalimit

en: Install Local Packages
sq_AL: Instalo Paketat Lokale

en: Install Reason
sq_AL: Arsyeja e Instalimit

en: Install all
sq_AL: Instalo të gjitha

en: Install packages from repositories, path or url
sq_AL: Instalo paketat nga repozitorët, rrugë ose url

en: Install, update, or remove packages
sq_AL: Instaloni, përditësoni ose hiqni paketat

en: Installed
sq_AL: Të instaluara

en: Installed Size
sq_AL: Madhësia e instaluar

en: Installed as a dependency for another package
sq_AL: Instaluar si një varësi për një paketë tjetër

en: Installing %s
sq_AL: Duke instaluar %s

en: It has been backed up to %s
sq_AL: Është bërë kopja rezervë në %s

en: Keep built packages
sq_AL: Mbani paketat e ndërtuara

en: Last Modified
sq_AL: Modifikimi i Fundit

en: Last refresh
sq_AL: Rifreskimi i fundit

en: Launch
sq_AL: Lësho

en: Licenses
sq_AL: Licencat

en: List packages, groups, repositories or files
sq_AL: Listo paketat, grupet, repozitorët ose skedarët

en: Loading packages files
sq_AL: Duke ngarkuar paketat e skedarëve

en: Maintainer
sq_AL: Mirëmbajtës

en: Make Dependencies
sq_AL: Bëni varësitë

en: Mark as explicitly installed
sq_AL: Shëno si i instaluar veçmas

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
sq_AL: Konfigurimi i gabuar i këtyre opsioneve mund të çojë në prishjen e sistemit.
    Modifikojini vetëm nëse e dini se çfarë po bëni.

en: Music & Audio
sq_AL: Muzikë dhe Audio

en: Name
sq_AL: Emër

en: No
sq_AL: Jo

en: No PKGBUILD file found in current directory
sq_AL: Asnjë skedar PKGBUILD nuk gjendet në direktorinë aktuale

en: No package found
sq_AL: Asnjë paketë nuk u gjet

en: No package owns %s
sq_AL: Asnjë paketë zotëron %s

en: Nothing to do
sq_AL: Asgjë për të bërë

en: Number of versions of each package to keep
sq_AL: Numri i versioneve të secilës paketë për t'u mbajtur

en: Number of versions of each package to keep in the cache
sq_AL: Numri i versioneve për secilën paketë për të mbajtur në depon e fshehtë

en: OS Updates
sq_AL: Përditësimet e OS

en: Official Repositories
sq_AL: Repozitorët Zyrtarë

en: Optional Dependencies
sq_AL: Varësi fakultative

en: Optional For
sq_AL: Fakultativ Për

en: Orphan Of
sq_AL: Jetimi i

en: Orphans
sq_AL: Jetimët

en: Out of Date
sq_AL: Sdakuar

en: Package Base
sq_AL: Paketa Bazë

en: Package Manager
sq_AL: Menaxheri i Paketave

en: Packager
sq_AL: Paketues

en: Pamac History
sq_AL: Historia e Pamac

en: Parallel downloads
sq_AL: Shkarkime paralele

en: Pending
sq_AL: në pritje

en: Photo & Video
sq_AL: Foto dhe Video

en: Preferences
sq_AL: Parapëlqimet

en: Preparing
sq_AL: Duke përgatitur

en: Productivity
sq_AL: Produktiviteti

en: Progress
sq_AL: Progres

en: Provides
sq_AL: Ofron

en: Publisher
sq_AL: Botues

en: Refresh
sq_AL: Rifresko

en: Refresh Mirrors
sq_AL: Rifresko Pasqyrat

en: Refresh databases
sq_AL: Rifreskoni bazat e të dhënave

en: Refreshing %s
sq_AL: Duke rifreskuar %s

en: Refreshing mirrors list
sq_AL: Duke freskuar listën e pasqyrave

en: Reinstall
sq_AL: Reinstalo

en: Reinstall packages
sq_AL: Reinstalo paketat

en: Reinstalling %s
sq_AL: Duke reinstaluar %s

en: Relevance
sq_AL: Rëndësisë

en: Remove
sq_AL: Fshij

en: Remove all
sq_AL: Hiq të gjitha

en: Remove only the uninstalled packages
sq_AL: Hiqni vetëm paketat e çinstaluara

en: Remove only the versions of uninstalled packages
sq_AL: Hiq vetëm versionet e paketave të çinstaluara

en: Remove packages
sq_AL: Hiq paketat

en: Remove unrequired dependencies
sq_AL: Hiqni varësitë e padëshiruara

en: Removing %s
sq_AL: Duke hequr %s

en: Removing invalid files and retrying
sq_AL: Duke hequr skedarë e pavlefshëm dhe duke riprovuar

en: Replaces
sq_AL: Zëvendëson

en: Repositories
sq_AL: Repozitorët

en: Repository
sq_AL: Repozitor

en: Required By
sq_AL: Kërkohet Nga

en: Reset build files
sq_AL: Rivendos skedarët e ndërtuar

en: Resolving dependencies
sq_AL: Duke zgjidhur varësitë

en: Restart
sq_AL: Rifillo

en: Running post-transaction hooks
sq_AL: Duke lëshuar grepat e pas-transaksionit

en: Running pre-transaction hooks
sq_AL: Duke lëshuar grepat e para-transaksionit

en: Safely check for updates without modifiying the databases
sq_AL: Kontrollo në menyrë të sigurtë për përditësime pa ndryshuar bazat e të dhënave

en: Save
sq_AL: Ruaj

en: Search
sq_AL: Kërko

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
sq_AL: Kërko për paketa ose skedarë, mund të specifikohen terma të shumta të kërkimit

en: Select Build Directory
sq_AL: Zgjidhni Diretorinë e Ndërtimit

en: Setting build directory to %s
sq_AL: Duke vendosur drejtorinë e ndërtimit në %s

en: Size
sq_AL: Madhësisë

en: Snap packages are maintained by their publisher.
sq_AL: Paketat Snap mirëmbahen nga botuesi i tyre.

en: Software Mode
sq_AL: Modaliteti Program

en: Sort by
sq_AL: Rendit sipas

en: Synchronizing package databases
sq_AL: Duke njëkohësuar bazën e të dhënave të paketave

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
sq_AL: Çelësi PGP %1$s nevojitet për të verifikuar %2$s skedarët burimor

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
sq_AL: Direktoria e ndërtimit do të jetë direktoria mëmë, mundësia --builddir do të injorohet

en: The snap %s was published using classic confinement
sq_AL: Snap %s u publikua duke përdorur izolimin klasik

en: Third Party
sq_AL: Pala e tretë

en: Timeout expired
sq_AL: koha e ndërprerjes skadoi

en: To build
sq_AL: Për të ndërtuar

en: To delete
sq_AL: Për të fshirë

en: To downgrade
sq_AL: Për të ulur në gradë

en: To install
sq_AL: Për të instaluar

en: To reinstall
sq_AL: Për të riinstaluar

en: To remove
sq_AL: Për të hequr

en: To upgrade
sq_AL: Për të përmirësuar

en: Total download size
sq_AL: Madhësia totale shkarkimit

en: Total installed size
sq_AL: Madhësia totale e instaluar

en: Total removed size
sq_AL: Madhësia totale e hequr

en: Transaction Summary
sq_AL: Përmbledhje e transaksioni

en: Transaction cancelled
sq_AL: Transaksioni u anulua

en: Transaction successfully finished
sq_AL: Transaksioni përfundoi me sukses

en: Trust %s and import the PGP key
sq_AL: Beso %s dhe importo çelësin PGP

en: Trust and Import
sq_AL: Besimi dhe Importi

en: Unknown
sq_AL: I panjohur

en: Updates
sq_AL: Të pa përditësuara

en: Updates Available
sq_AL: Përditësime të disponueshme

en: Updates check frequency
sq_AL: Frekuenca e kontrollit të përditësimeve

en: Upgrade your system
sq_AL: Përmirësoni sistemin tuaj

en: Upgrading %s
sq_AL: Duke përmirësuar %s

en: Use mirrors from
sq_AL: Përdorni pasqyra nga

en: Utilities
sq_AL: Veglat

en: Version
sq_AL: Versioni

en: View %s build files diff
sq_AL: Shfaq %s ndryshime të skedarëve të ndërtuar

en: View History
sq_AL: Shiko Historikun

en: Votes
sq_AL: Vota

en: Waiting for another package manager to quit
sq_AL: Duke pritur që një tjetër menaxher paketash të largohet

en: Warning
sq_AL: Paralajmërim

en: Worldwide
sq_AL: Botëror

en: Yes
sq_AL: Po

en: [e/y/N]
sq_AL: [e/p/J]

en: [y/N]
sq_AL: [p/J]

en: _Apply
sq_AL: _Apliko

en: _Cancel
sq_AL: _Fshij

en: _Choose
sq_AL: _Zgjedh

en: _Close
sq_AL: _Mbyll

en: _Open
sq_AL: _Hap

en: _Quit
sq_AL: _Braktis

en: action
sq_AL: veprim

en: all
sq_AL: të gjitha

en: also check development packages updates (use with --aur)
sq_AL: kontrollo edhe përditësimet e paketave të zhvillimit (përdorni me --aur)

en: also check updates in AUR
sq_AL: kontrollo edhe përditësimet në AUR

en: also clone needed dependencies
sq_AL: Gjithashtu klono varësitë e nevojshme

en: also display all files names
sq_AL: gjithashtu shfaqni të gjitha emrat e skedarëve

en: also search in AUR
sq_AL: kërko edhe në AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
sq_AL: gjithashtu përditësoni paketat e zhvillimit (përdor me --aur)

en: also upgrade packages installed from AUR
sq_AL: përmirëso edhe paketat e instaluara nga AUR

en: and --no-clone option will be enforced
sq_AL: dhe opsioni --no-clone do të zbatohet

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
sq_AL: ndërto dirketori (përdoreni me --aur), nëse nuk është dhënë një direktori, do përdoret ai i specifikuar në skedarin pamac.conf

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
sq_AL: ndërto direktori (përdoreni me --devel), nëse nuk është dhënë një direktori, do përdoret ai i specifikuar në skedarin pamac.conf

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
sq_AL: Ndërtoni direktori, nëse asnjë direktori nuk është dhënë do përdoret ai i specifikuar në pamac.conf

en: bypass any and all confirmation messages
sq_AL: anashkalojë ndonjë dhe të gjitha mesazhet e konfirmimit

en: check for updates
sq_AL: kontrolloni për përditësime

en: disable package downgrades
sq_AL: çaktivizo uljet e paketave në version të vjetër

en: do not check development packages updates
sq_AL: mos kontrolloni për përditësime të paketave të zhvillimit

en: do not check for updates
sq_AL: mos kontrolloni për përditësime

en: do not check updates in AUR
sq_AL: mos kontrolloni për përditësime në AUR

en: do not clone build files from AUR, only use local files
sq_AL: mos klono skedarët e ndërtuar nga AUR, përdorni vetëm skedarët lokalë

en: do not keep built packages in cache after installation
sq_AL: mos mbani paketat e ndërtuara në memorje të fshehtë pas instalimit

en: do not print any output
sq_AL: mos printo asnjë dalje

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
sq_AL: mos hiqni varësitë që nuk kërkohen nga paketat e tjera

en: do not remove files, only find candidate packages
sq_AL: mos fshi skedarët, gjej vetëm paketat kandiduese

en: do not search in AUR
sq_AL: mos kërko në Aur

en: do not upgrade development packages
sq_AL: mos përditëso paketat e zhvillimit

en: do not upgrade packages installed from AUR
sq_AL: mos përditëso paketat e instaluara nga AUR

en: download all packages but do not install/upgrade anything
sq_AL: shkarkoni të gjitha paketat por mos instaloni / përditësoni asgjë

en: enable package downgrades
sq_AL: mundëso uljen në gradë të paketave

en: every 12 hours
sq_AL: çdo 12 orë

en: every 3 hours
sq_AL: çdo 3 orë

en: every 6 hours
sq_AL: çdo 6 orë

en: every day
sq_AL: çdo ditë

en: every week
sq_AL: çdo javë

en: failed to retrieve some files
sq_AL: Dështoi në marrjen e disa skedarëve

en: file(s)
sq_AL: skedarë(t)

en: force the refresh of the databases
sq_AL: detyro rifreskimin e bazave të të dhënave

en: group(s)
sq_AL: grupe(t)

en: if possible, remove %s and retry
sq_AL: nëse është e mundur, hiq %s dhe riprovoni

en: if this file is not needed, remove it and retry
sq_AL: nëse ky skedar nuk është i nevojshëm, hiqeni atë dhe riprovoni

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
sq_AL: injoro një përmirësim të paketës, mund të specifikohen paketa të shumta duke i ndarë ato me presje

en: ignore files backup
sq_AL: injoroni rezervimin e skedarëve

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
sq_AL: instalimi i %1$s(%2$s) thyen varësinë '%3$s' që kërkohet nga %4$s

en: keep built packages in cache after installation
sq_AL: mbani paketat e ndërtuara në memorje të fshehtë pas instalimit

en: key %s could not be imported
sq_AL: çelësi %s nuk mund të importohet

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
sq_AL: listo të gjitha paketat e disponueshme në repot e dhëna, listo të gjithë repot nëse nuk jepet repo

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
sq_AL: listo të gjitha paketat që janë anëtarë të grupeve të dhëna, listo të gjitha grupet nëse asnjë grup nuk jepet

en: list explicitly installed packages
sq_AL: listo paketat e instaluara veçmas

en: list files owned by the given packages
sq_AL: listoni skedarët në pronësi të paketave të dhëna

en: list installed packages
sq_AL: listo paketat e instaluara

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
sq_AL: listo paketat që janë instaluar si varësi por nuk kërkohen më nga ndonjë paketë e instaluar

en: list packages that were not found in the repositories
sq_AL: listo paketat që nuk u gjetën në repozitorë

en: mark all packages explicitly installed
sq_AL: shënoji të gjitha paketat e instaluara veçmas

en: mark all packages installed as a dependency
sq_AL: shënjoni të gjitha paketat e instaluara si një varësi

en: none
sq_AL: asnjë

en: number
sq_AL: numër

en: only print names
sq_AL: printo vetëm emrat

en: only print one line per update
sq_AL: vetëm printo një rresht për përditësim

en: only print what would be done but do not run the transaction
sq_AL: printo vetëm atë që do të bëhej, por mos kryeni transaksionin

en: only search for installed packages
sq_AL: kërko vetëm për paketat e instaluara

en: only search for packages in repositories
sq_AL: kërko vetëm për paketat në depo

en: only target uninstalled packages
sq_AL: syno vetëm paketat e fshira

en: options
sq_AL: mundësi

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
sq_AL: mbishkruaj skedarët konfliktuale, modelet e shumta mund të specifikohen duke i ndarë ato me një presje

en: overwrite existing files
sq_AL: mbishkruaj skedarët ekzistues

en: package %s does not have a valid architecture
sq_AL: paketa %s nuk ka një arkitekturë të vlefshme

en: package(s)
sq_AL: paketa(t)

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
sq_AL: hiqni të gjitha skedarët e ndërtuar, direktoria e ndërtimit është ajo e specifikuar në pamac.conf

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
sq_AL: hiqni varësitë që nuk kërkohen nga paketat e tjera, nëse ky opsion përdoret pa emrin e paketës, largoni të gjithë jetimët

en: remove packages only if they are not required by any other packages
sq_AL: hiqni paketat vetëm nëse ato nuk kërkohen nga ndonjë paketë tjetër

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
sq_AL: heqja e %1$s thyen varësinë '%2$s' e kërkuar nga %3$s

en: removing %s from target list
sq_AL: Duke hequr %s nga lista e synuar

en: repo(s)
sq_AL: depo(t)

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
sq_AL: kërkimi për paketat që zotërojnë emrat e skedarëve të dhënë (emrat e skedarëve mund të jenë të pjesshëm)

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
sq_AL: specifikoni sa versione të secilës paketë mbahen në dosjen e depos së fshehtë

en: target not found: %s
sq_AL: objektivi nuk u gjet: %s

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
sq_AL: nuk mundi të plotësojë varësinë '%1$s' e kërkuar nga %2$s

en: y
sq_AL: p

en: yes
sq_AL: po

en: you can remove this file and retry
sq_AL: mund ta hiqni këtë skedar dhe të riprovoni
