manjaro-pamac - en to be translation catalogue (330 entries)

en: Install, update, or remove packages
be: Усталяваць, абнавіць, альбо выдаліць пакункі

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
be: Для ўсталёўкі, абнаўлення, ці выдалення пакункаў патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Failed to initialize alpm library
be: Не атрымалася ініцыялізаваць бібліятэку alpm

en: Synchronizing package databases
be: Сінхранізацыя баз даных пакункаў

en: Failed to synchronize databases
be: Не атрымалася сінхранізаваць базу даных

en: Failed to init transaction
be: Не атрымалася пачаць трансакцыю

en: Failed to prepare transaction
be: Не атрымалася падрыхтаваць трансакцыю

en: target not found: %s
be: мэта не знойдзеная: %s

en: package %s does not have a valid architecture
be: пакунак %s не мае неабходнай архітэктуры

en: Warning
be: Увага

en: Add %s to remove
be: Дадаць %s на выдаленне

en: if possible, remove %s and retry
be: калі магчыма, выдаліць %s і паўтарыць спробу

en: %s needs to be removed but it is a locked package
be: %s патрэбна выдаліць, але пакунак заблакаваны

en: Failed to initialize AUR database
be: Не атрымалася ініцыялізаваць базу даных AUR

en: removing %s from target list
be: выдаленне %s з мэтавага спіса

en: A restart is required for the changes to take effect
be: Каб змены набылі моц, спатрэбіцца перазапусціць сістэму

en: Transaction cancelled
be: Трансакцыя скасаваная

en: if this file is not needed, remove it and retry
be: калі гэты файл непатрэбны, выдаліце яго і паўтарыце спробу

en: It has been backed up to %s
be: Рэзервовая копія захаваная на %s

en: Removing invalid files and retrying
be: Выдаленне хібных файлаў і паўтарэнне

en: %s is invalid or corrupted
be: %s хібны альбо пашкоджаны

en: you can remove this file and retry
be: вы можаце выдаліць гэты файл і паўтарыць спробу

en: failed to retrieve some files
be: не ўдалося атрымаць некаторыя файлы

en: Failed to commit transaction
be: Не атрымалася завяршыць трансакцыю

en: Checking dependencies
be: Праверка залежнасцяў

en: Checking file conflicts
be: Праверка файлаў на канфлікты

en: Resolving dependencies
be: Вырашэнне залежнасцяў

en: Checking inter-conflicts
be: Праверка на ўзаемныя канфлікты

en: Installing %s
be: Усталяванне %s

en: Upgrading %s
be: Абнаўленне %s

en: Reinstalling %s
be: Пераўсталёўка %s

en: Downgrading %s
be: Вяртанне да папярэдняй версіі %s

en: Removing %s
be: Выдаленне %s

en: Checking integrity
be: Праверка цэласнасці

en: Loading packages files
be: Загрузка файлаў пакункаў

en: Configuring %s
be: Наладжванне %s

en: Error while configuring %s
be: Не атрымалася наладзіць %s

en: Checking available disk space
be: Праверка даступнай прасторы на дыску

en: Database file for %s does not exist
be: Файл базы даных для %s не існуе

en: Checking keyring
be: Праверка вязкі ключоў

en: Downloading required keys
be: Спампоўванне неабходных ключоў

en: Running pre-transaction hooks
be: Запуск падрыхтоўчых апрацоўнікаў

en: Running post-transaction hooks
be: Запуск постапрацоўнікаў

en: Error while running hooks
be: Падчас запуску апрацоўнікаў адбылася памылка

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
be[0]: Засталася прыкладна %lu секунда
be[1]: Засталося прыкладна %lu секунды
be[2]: Засталося прыкладна %lu секунд
be[3]: Засталося прыкладна %lu секунд

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
be[0]: Засталася прыкладна %lu хвіліна
be[1]: Засталося прыкладна %lu хвіліны
be[2]: Засталося прыкладна %lu хвілін
be[3]: Засталося прыкладна %lu хвілін

en: Error
be: Памылка

en: Refreshing %s
be: Абнаўленне %s

en: Download of %s started
be: Спампоўванне %s пачалося

en: Downloading %s
be: Спампоўванне %s

en: Download of %s finished
be: Спампоўванне %s завершана

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: Waiting for another package manager to quit
be: Чаканне закрыцця іншага кіраўніка пакункаў

en: Timeout expired
be: Час чакання сышоў

en: Refreshing mirrors list
be: Абнаўленне спіса люстэркаў

en: Cloning %s build files
be: Капіяванне файлаў для зборкі %s

en: Failed to clone %s build files
be: Не атрымалася кланаваць файлы зборкі %s

en: Generating %s information
be: Генерацыя інфармацыі пра %s

en: Failed to generate %s information
be: Не атрымалася згенераваць інфармацыю пра %s

en: Checking %s dependencies
be: Праверка залежнасцяў %s

en: Failed to check %s dependencies
be: Не атрымалася праверыць залежнасці %s

en: key %s could not be imported
be: ключ %s немагчыма імпартаваць

en: Transaction successfully finished
be: Трансакцыя паспяхова завершаная

en: Preparing
be: Падрыхтоўка

en: Yes
be: Так

en: Nothing to do
be: Няма задач

en: Failed to build %s
be: Не атрымалася сабраць %s

en: Building %s
be: Зборка %s

en: Choose optional dependencies for %s
be: Абярыце неабавязковыя залежнасці для %s

en: Choose a provider for %s
be: Абярыце правайдэра для %s

en: Import PGP key
be: Імпарт ключа PGP

en: Trust and Import
be: Ухваліць і імпартаваць

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Trust %s and import the PGP key
be: Даверыцца %s і імпартаваць ключ PGP

en: Official Repositories
be: Афіцыйныя рэпазіторыі

en: Repositories
be: Рэпазіторыі

en: Depends On
be: Залежыць ад

en: Orphan Of
be: Непатрэбны ад

en: Conflicts With
be: Канфліктуе з

en: Required By
be: Патрабуецца для

en: Replaces
be: Замяняе

en: Edit build files
be: Рэдагаваць файлы зборкі

en: Total download size
be: Агульны памер спампоўкі

en: Edit %s build files
be: Рэдагаваць файлы зборкі %s

en: Save
be: Захаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: Restart
be: Перазапуск

en: Install
be: Усталяваць

en: The snap %s was published using classic confinement
be: Пакунак snap %s быў апублікаваны з выкарыстаннем класічнага абмежавання

en: Install %s anyway
be: Усё адно ўсталяваць %s

en: Package Manager
be: Кіраўнік пакункаў

en: Install packages from repositories, path or url
be: Усталяванне пакункаў з рэпазіторыяў, па шляху альбо сеціўнаму адрасу

en: Remove packages
be: Выдаліць пакункі

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
be: Сабраць пакункі з AUR і ўсталяваць іх разам з залежнасцямі

en: package(s)
be: пакунак(кі)

en: Updates Available
be: Ёсць абнаўленні

en: _Quit
be: _Выйсці

en: %u available update | %u available updates
be[0]: даступна %u абнаўленне
be[1]: даступна %u абнаўленні
be[2]: даступна %u абнаўленняў
be[3]: даступна %u абнаўленняў

en: Details
be: Падрабязнасці

en: No package found
be: Пакункаў не знойдзена

en: Checking for Updates
be: Праверка на абнаўленні

en: Install Local Packages
be: Усталяванне лакальных пакункаў

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Alpm Package
be: Пакунак Alpm

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
be: Кіраўнік пакункаў, які падтрымлівае Alpm, AUR, Flatpak і Snap

en: %u pending operation | %u pending operations
be[0]: %u чакае апрацоўкі
be[1]: %u чакаюць апрацоўкі
be[2]: %u чакаюць апрацоўкі
be[3]: %u чакаюць апрацоўкі

en: Pending
be: Да апрацоўвання

en: All
be: Усе

en: Explicitly installed
be: Усталявана адмыслова

en: Orphans
be: Непатрэбныя

en: Foreign
be: Вонкавыя

en: Installed
be: Усталявана

en: Ignored
be: Ігнаруецца

en: Install Reason
be: Прычына ўсталёўкі

en: Installed as a dependency for another package
be: Усталявана як залежнасць для іншага пакунка

en: Mark as explicitly installed
be: Пазначыць адмыслова ўсталяваным

en: Licenses
be: Ліцэнзіі

en: Unknown
be: Невядома

en: Repository
be: Рэпазіторый

en: Package Base
be: База пакункаў

en: Maintainer
be: Суправаджальнік

en: First Submitted
be: Першы раз адпраўлены

en: Last Modified
be: Апошнія змены

en: Votes
be: Галасоў

en: Out of Date
be: Састарэлы

en: Groups
be: Групы

en: Packager
be: Пакавальнік

en: Build Date
be: Дата зборкі

en: Install Date
be: Дата ўсталёўкі

en: Backup files
be: Файлы рэзервовых копій

en: Optional Dependencies
be: Неабавязковыя залежнасці

en: Optional For
be: Дадаткова для

en: Provides
be: Усталёўвае

en: Make Dependencies
be: Стварэнне залежнасцяў

en: Check Dependencies
be: Праверка залежнасцяў

en: Publisher
be: Выдавец

en: Confined in a Sandbox
be: Абмежавана пясочняй

en: Channels
be: Каналы

en: OS Updates
be: Абнаўленне аперацыйнай сістэмы

en: Includes performance, stability and security improvements
be: Уключае паляпшэнні прадукцыйнасці, стабільнасці і бяспекі

en: Featured
be: Папулярнае

en: Photo & Video
be: Фота і відэа

en: Music & Audio
be: Аўдыё

en: Productivity
be: Прадукцыйнасць

en: Communication & News
be: Камунікацыя і навіны

en: Education & Science
be: Адукацыя і навука

en: Games
be: Гульні

en: Utilities
be: Утыліты

en: Development
be: Распрацоўка

en: Updates
be: Абнаўленні

en: Last refresh
be: Апошняе абнаўленне

en: every 3 hours
be: кожныя 3 гадзіны

en: every 6 hours
be: кожныя 6 гадзінаў

en: every 12 hours
be: кожныя 12 гадзінаў

en: every day
be: штодзень

en: every week
be: штотыдзень

en: Worldwide
be: Сусветны

en: To delete
be: Да выдалення

en: %u file | %u files
be[0]: %u файл
be[1]: %u файла
be[2]: %u файлаў
be[3]: %u файлаў

en: Select Build Directory
be: Абраць каталог зборкі

en: _Choose
be: _Абраць

en: Choose Ignored Upgrades
be: Не зважаць на абнаўленні

en: Enter a selection (default=%s)
be: Вызначце ваш выбар (прадвызначана=%s)

en: none
be: няма

en: Enter a number (default=%d)
be: Увядзіце лік (прадвызначана=%d)

en: [y/N]
be: [т/Н]

en: y
be: т

en: yes
be: так

en: Apply transaction
be: Ужыць трансакцыю

en: To upgrade
be: Да абнаўлення

en: To reinstall
be: Да пераўсталёўкі

en: To install
be: Да ўсталёўкі

en: To build
be: Да зборкі

en: To downgrade
be: Да вяртання да папярэдняй версіі

en: To remove
be: Да выдалення

en: Total installed size
be: Агулам усталявана

en: Total removed size
be: Агулам выдалена

en: View %s build files diff
be: Праглядзець адрозненне файлаў зборкі %s

en: Setting build directory to %s
be: Зрабіць каталогам зборкі %s

en: No PKGBUILD file found in current directory
be: У бягучым каталозе не знойдзена файлаў PKGBUILD

en: Checking development packages updates as root
be: Праверка наяўнасці абнаўленняў да нестабільных версій пакункаў ад імя суперкарыстальніка

en: Available actions
be: Магчымыя дзеянні

en: action
be: дзеянне

en: options
be: параметры

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
be: Пошук пакункаў альбо файлаў, можна вызначыць некалькі ўмоў пошуку

en: file(s)
be: файл(ы)

en: only search for installed packages
be: шукаць толькі ўсталяваныя пакункі

en: only search for packages in repositories
be: шукаць толькі пакункі з рэпазіторыяў

en: also search in AUR
be: таксама шукаць у AUR

en: do not search in AUR
be: не шукаць у AUR

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
be: пошук пакункаў, што маюць пададзеныя назвы (можна ўводзіць частку)

en: only print names
be: выводзіць толькі назвы

en: Display package details, multiple packages can be specified
be: Паказаць звесткі пра пакунак, можна вызначыць некалькі пакункаў

en: List packages, groups, repositories or files
be: Спіс пакункаў, груп, рэпазіторыяў альбо файлаў

en: group(s)
be: група(ы)

en: repo(s)
be: рэпазіторый(і)

en: list installed packages
be: спіс усталяваных пакункаў

en: list explicitly installed packages
be: спіс адмыслова ўсталяваных пакункаў

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
be: спіс пакункаў, што ўсталяваныя як залежнасці, але ўжо не патрабуюцца ніводнаму пакунку

en: list packages that were not found in the repositories
be: спіс пакункаў, не знойдзеных у рэпазіторыях

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
be: спіс усіх пакункаў, што належаць дадзеным групам, калі група адсутнічае ў пададзеным спісе ўсіх груп

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
be: спіс усіх пакункаў, даступных у дадзеных рэпазіторыях, калі рэпазіторый адсутнічае ў пададзеным спісе ўсіх рэпазіторыяў

en: list files owned by the given packages
be: спіс файлаў, што належаць дадзеным пакункам

en: Clone or sync packages build files from AUR
be: Кланаваць альбо сінхранізаваць файлы зборкі з AUR

en: dir
be: каталог

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
be: сабраць у каталозе, калі каталог не вызначаны, выкарыстоўваць той, што пазначаны ў pamac.conf

en: also clone needed dependencies
be: таксама кланаваць патрэбныя залежнасці

en: do not print any output
be: нічога не выводзіць

en: overwrite existing files
be: перазапісваць існыя файлы

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
be: Калі назва пакунка не пададзеная, выкарыстоўваць PKGBUILD у бягучым каталозе

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
be: Каталог зборкі будзе бацькоўскім каталогам, параметр --builddir будзе праігнараваны

en: and --no-clone option will be enforced
be: і будзе прымусова ўжыты параметр --no-clone

en: keep built packages in cache after installation
be: пакідаць у кэшы сабраныя пакункі пасля ўсталёўкі

en: do not keep built packages in cache after installation
be: не пакідаць у кэшы сабраныя пакункі пасля ўсталёўкі

en: only print what would be done but do not run the transaction
be: толькі выводзіць тое, што будзе зроблена, але не запускаць трансакцыю

en: do not clone build files from AUR, only use local files
be: не кланаваць файлы зборкі з AUR, выкарыстоўваць толькі лакальныя файлы

en: bypass any and all confirmation messages
be: абыходзіць любыя і ўсе паведамленні пацвярджэння

en: glob
be: глабальна

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
be: ігнараваць абнаўленне пакунка, магчыма вызначыць некалькі праз коску

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
be: перазапісваць канфліктуючыя файлы, магчыма вызначыць некалькі праз коску

en: download all packages but do not install/upgrade anything
be: спампаваць усе пакункі, але не ўсталёўваць і не абнаўляць

en: mark all packages installed as a dependency
be: пазначыць усе пакункі ўсталяванымі як залежнасці

en: mark all packages explicitly installed
be: пазначыць усе пакункі адмыслова ўсталяванымі

en: check for updates
be: правяраць на абнаўленні

en: do not check for updates
be: не правяраць на абнаўленні

en: Reinstall packages
be: Пераўсталяваць пакункі

en: remove packages only if they are not required by any other packages
be: выдаляць пакункі толькі калі яны не патрабуюцца іншым пакункам

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
be: выдаляць залежнасці, што не патрабуюцца іншым пакункам, калі гэты параметр выкарыстоўваецца без назвы пакунка

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
be: не выдаляць залежнасці, якія не патрабуюцца іншым пакункам

en: ignore files backup
be: не зважаць на файлы рэзервовых копій

en: Safely check for updates without modifiying the databases
be: Бяспечная праверка на абнаўленні без змены баз даных

en: Exit code is 100 if updates are available
be: Код выхаду 100, калі абнаўленні даступныя

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
be: каталог зборкі (выкарыстоўваць з --devel), калі каталог не вызначаны, выкарыстоўваць той, што пазначаны ў pamac.conf

en: also check updates in AUR
be: таксама правяраць наяўнасць абнаўленняў у AUR

en: do not check updates in AUR
be: не правяраць наяўнасць абнаўленняў у AUR

en: only print one line per update
be: выводзіць толькі адзін радок для кожнага абнаўлення

en: also check development packages updates (use with --aur)
be: таксама правяраць наяўнасць абнаўленняў пакункаў да нестабільных версій (выкарыстоўваць з --aur)

en: do not check development packages updates
be: не правяраць наяўнасць абнаўленняў да нестабільных версій пакункаў

en: Upgrade your system
be: Абнавіць сістэму

en: force the refresh of the databases
be: прымусовае абнаўленне баз даных

en: enable package downgrades
be: уключыць паніжэнне версій пакункаў

en: disable package downgrades
be: адключыць паніжэнне версій пакункаў

en: also upgrade packages installed from AUR
be: таксама абнаўляць пакункі, ўсталяваныя з AUR

en: do not upgrade packages installed from AUR
be: не абнаўляць пакункі, усталяваныя з AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
be: таксама палепшыць пакункі для распрацоўнікаў (выкарыстоўваць з --aur)

en: do not upgrade development packages
be: не абнаўляць пакункі да нестабільных версій

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
be: каталог зборкі (выкарыстоўваць з --aur), калі каталог не вызначаны, выкарыстоўваць той, што пазначаны ў pamac.conf

en: Clean packages cache or build files
be: Ачысціць кэш пакункаў альбо файлы зборкі

en: number
be: колькасць

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
be: вызначце колькі версій кожнага пакунка захоўваць у каталозе кэшу

en: only target uninstalled packages
be: толькі мэтавыя неўсталяваныя пакункі

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
be: выдаліць усе файлы зборкі, каталог зборкі пазначаны ў pamac.conf

en: do not remove files, only find candidate packages
be: не выдаляць пакункі, толькі знаходзіць пакункі

en: also display all files names
be: таксама паказваць усе назвы файлаў

en: Name
be: Назва

en: Version
be: Версія

en: Description
be: Апісанне

en: Installed Size
be: Памер пасля ўсталёўкі

en: No package owns %s
be: Няма пакункаў, што належаць %s

en: %s is owned by %s
be: %s належыць %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
be[0]: %u абнаўленне праігнаравана
be[1]: %u абнаўленні праігнаравана
be[2]: %u абнаўленняў праігнаравана
be[3]: %u абнаўленняў праігнаравана

en: Remove only the versions of uninstalled packages
be: Выдаляць папярэднія версіі толькі выдаленых пакункаў

en: Number of versions of each package to keep in the cache
be: Захоўваць у кэшы папярэднія версіі пакункаў колькасцю

en: Clean cache
be: Ачысціць кэш

en: Clean build files
be: Ачысціць файлы зборкі

en: Add %s to install
be: Дадаць %s на ўсталёўку

en: %s is only available from AUR
be: %s даступны толькі ў AUR

en: all
be: усе

en: Add %s to reinstall
be: Дадаць %s на выдаленне

en: No
be: Не

en: Choose a Provider
be: Абраць пастаўшчыка

en: Choose
be: Абраць

en: Progress
be: Прагрэс

en: Pamac History
be: Гісторыя Pamac

en: Transaction Summary
be: Зводка трансакцыі

en: _Apply
be: _Ужыць

en: Software Mode
be: Праграмны рэжым

en: Refresh databases
be: Абнаўленне базаў даных

en: View History
be: Прагляд гісторыі

en: Preferences
be: Налады

en: About
be: Пра праграму

en: Search
be: Пошук

en: Remove all
be: Выдаліць усе

en: Install all
be: Усталяваць усе

en: Ignore all
be: Ігнараваць усё

en: Sort by
be: Сартаванне

en: Relevance
be: Актуальнасць

en: Size
be: Памер

en: Date
be: Дата

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Browse
be: Група

en: Launch
be: Запусціць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Reinstall
be: Пераўсталяваць

en: Build
be: Сабраць

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: Files
be: Файлы

en: Reset build files
be: Скінуць файлы зборкі

en: Build files
be: Файлы зборкі

en: General
be: Асноўныя

en: Check for updates
be: Правяраць на абнаўленні

en: Updates check frequency
be: Чашчыня праверкі наяўнасці абнаўленняў

en: Automatically download updates
be: Аўтаматычна спампоўваць абнаўленні

en: Hide tray icon when no update
be: Хаваць значок на прасторы апавяшчэнняў пры адсутнасці абнаўленняў

en: Downloads
be: Спампоўванні

en: Parallel downloads
be: Адначасовыя спампоўванні

en: Use mirrors from
be: Выкарыстоўваць люстэркі з

en: Refresh Mirrors
be: Абнавіць спіс люстэркаў

en: Cache
be: Кэш

en: Number of versions of each package to keep
be: Колькасць папярэдніх версій пакункаў для захоўвання

en: Remove only the uninstalled packages
be: Выдаляць папярэднія версіі толькі выдаленых пакункаў

en: Clean
be: Ачысціць

en: Advanced
be: Дадатковыя

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
be: Няправільнае наладжванне гэтых параметраў можа прывесці да пашкоджання сістэмы.
    Змяняйце іх толькі, калі ведаеце, што робіце.

en: Check available disk space
be: Правяраць даступную прастору на дыску

en: Remove unrequired dependencies
be: Выдаляць непатрэбныя залежнасці

en: Do not check for updates when installing
be: Не правяраць на абнаўленні падчас усталявання

en: Enable downgrade
be: Уключыць вяртанне да папярэдніх версій

en: Ignored upgrades
be: Абнаўленні, якія ігнаруюцца

en: Third Party
be: Іншыя крыніцы

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
be: AUR - рэпазіторый, які падтрымліваецца супольнасцю. Пры яго выкарыстанні ёсць верагоднасць узнікнення пэўных праблемаў. 
    Усе карыстальнікі AUR мусяць азнаёміцца з працэсам зборкі.

en: Enable AUR support
be: Уключыць падтрымку AUR

en: Keep built packages
be: Пакідаць сабраныя пакункі

en: Check for development packages updates
be: Праверка наяўнасці абнаўленняў пакункаў да нестабільных версій

en: Build directory
be: Каталог зборкі

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
be: Пакункі Flatpak падтрымліваюцца іх выдаўцамі.

en: Enable Flatpak support
be: Уключыць падтрымку Flatpak

en: Snap packages are maintained by their publisher.
be: Пакункі Snap падтрымліваюцца іх выдаўцамі.

en: Enable Snap support
be: Уключыць падтрымку Snap
