manjaro-pamac - en to bg translation catalogue (344 entries)

en: Install, update, or remove packages
bg: Инсталиране, обновяване или премахване на пакети

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
bg: Изисква се удостоверяване, за инсталиране, обновяване или премахване на пакетите

en: Failed to initialize alpm library
bg: Неуспешна стартиране на библиотечния файл „alpm“

en: Synchronizing package databases
bg: Синхронизиране на базата от данни с пакети

en: Failed to synchronize databases
bg: Неуспешно синхронизиране на базата от данни

en: Failed to init transaction
bg: Неуспешен начало на транзакцията

en: Failed to prepare transaction
bg: Неуспешно подготвяне на транзакцията

en: target not found: %s
bg: целта не е намерена: %s

en: package %s does not have a valid architecture
bg: пакетът %s е с неправилна архитектура

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
bg: не може да се изпълни зависимостта '%1$s' нужна на %2$s

en: Warning
bg: Внимание

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
bg: инсталирането на %1$s (%2$s) ще повреди „%3$s“, който се изисква от %4$s

en: Add %s to remove
bg: Добавяне на %s за премахване

en: if possible, remove %s and retry
bg: ако е възможно, премахни %s и опитай пак

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
bg: премахването на %1$s ще повреди „%2$s“, който се изисква от %3$s

en: %1$s and %2$s are in conflict
bg: %1$s и %2$s са в конфликт

en: %s needs to be removed but it is a locked package
bg: %s трябва да бъде премахнат, но е заключен пакет

en: Failed to initialize AUR database
bg: Неуспешно стартиране на базата от данни на AUR

en: removing %s from target list
bg: премахване на %s от списъка

en: A restart is required for the changes to take effect
bg: Тези промени изискват рестартиране на приложението за да влязат в сила

en: Transaction cancelled
bg: Транзакцията e отменена

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
bg: %1$s съществува в %2$s и %3$s

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
bg: %1$s: %2$s вече съществува във файловата система (собственост на %3$s)

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
bg: %1$s: %2$s вече съществува във файловата система

en: if this file is not needed, remove it and retry
bg: ако този файл не е необходим, премахнете го и опитайте отново

en: It has been backed up to %s
bg: Създадено е резервно копие в %s

en: Removing invalid files and retrying
bg: Премахване на невалидните файлове и опитване отново

en: %s is invalid or corrupted
bg: %s е невалиден или повреден

en: you can remove this file and retry
bg: може да премахнете този файл и да опитате отново

en: failed to retrieve some files
bg: неуспешно изтегляне на някои файлове

en: Failed to commit transaction
bg: Транзакцията е неуспешна

en: Checking dependencies
bg: Проверка на зависимостите

en: Checking file conflicts
bg: Проверка за конфликти

en: Resolving dependencies
bg: Разрешаване на зависимостите

en: Checking inter-conflicts
bg: Проверка за вътрешни конфликти

en: Installing %s
bg: Инсталиране на %s

en: Upgrading %s
bg: Надграждане на %s

en: Reinstalling %s
bg: Преинсталиране на %s

en: Downgrading %s
bg: Изтегляне на %s

en: Removing %s
bg: Премахване на %s

en: Checking integrity
bg: Проверка на целостта

en: Loading packages files
bg: Зареждане на файловете с пакети

en: Configuring %s
bg: Конфигуриране на %s

en: Error while configuring %s
bg: Грешка при конфигурирането на %s

en: Checking available disk space
bg: Проверяване за наличното пространство на диска

en: %1$s optionally requires %2$s
bg: %1$s изисква допълнително %2$s

en: Database file for %s does not exist
bg: Файлът с базата от данни на %s не съществува

en: Checking keyring
bg: Проверяване на ключодържателя

en: Downloading required keys
bg: Изтегляне на изискваните ключове

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
bg: %1$s е инсталиран като %2$s.pacnew

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
bg: %1$s е инсталиран като %2$s.pacsave

en: Running pre-transaction hooks
bg: Изпълнение на pre-transaction hooks

en: Running post-transaction hooks
bg: Изпълнение на post-transaction hooks

en: Error while running hooks
bg: Грешка при изпълнение на куки

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
bg[0]: Остава още %lu секундa
bg[1]: Остават още %lu секунди

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
bg[0]: Остава още %lu минута
bg[1]: Остават още %lu минути

en: Error
bg: Грешка

en: Refreshing %s
bg: Обновяване на %s

en: Download of %s started
bg: Изтеглянето на %s започна

en: Downloading %s
bg: Изтегляне на %s

en: Download of %s finished
bg: Изтеглянето на %s приключи

en: Authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: Waiting for another package manager to quit
bg: Изчакване да завърши друг пакетен диспечер

en: Timeout expired
bg: Времето изтече

en: Refreshing mirrors list
bg: Обновяване на списъка с огледала

en: Cloning %s build files
bg: Клониране %s изграждащи файлове

en: Failed to clone %s build files
bg: Неуспешно клониране на %s изграждащи файлове

en: Generating %s information
bg: Генерация %s информация

en: Failed to generate %s information
bg: Грешка при генерацията на %s информация

en: Checking %s dependencies
bg: Проверка%s зависимости

en: Failed to check %s dependencies
bg: Неуспешна проверка на %s зависимости

en: key %s could not be imported
bg: ключът %s не може да се внесе

en: Transaction successfully finished
bg: Успешно завършена транзакция

en: Preparing
bg: Подготвяне

en: Yes
bg: Да

en: Nothing to do
bg: Нищо за правене

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
bg: %1$s: игнориране надграждането на пакета (%2$s => %3$s)

en: Failed to synchronize AUR database
bg: Неуспешна синхронизация на базата от данни на AUR

en: Failed to build %s
bg: Неуспешно изграждане на %s

en: Building %s
bg: изграждане %s

en: Choose optional dependencies for %s
bg: Изберете опционални зависимости за %s

en: Choose a provider for %s
bg: Изберете доставчик на %s

en: Import PGP key
bg: Внасяне на PGP ключ

en: Trust and Import
bg: Доверяване и внасяне

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
bg: PGP ключ %1$s е нужен за потвърждаване на сорсовия файл %2$s

en: Trust %s and import the PGP key
bg: Доверяване на %s и внасяне на PGP ключ

en: Official Repositories
bg: Официални хранилища

en: Repositories
bg: Хранилища

en: Depends On
bg: Зависи от

en: Orphan Of
bg: Излишен от

en: Conflicts With
bg: Конфликт със

en: Required By
bg: Изискван от

en: Replaces
bg: Заменя

en: Edit build files
bg: Редакция на изграждащи файлове

en: Total download size
bg: Общ размер за изтегляне

en: Edit %s build files
bg: Редакция %s изграждащ файл

en: Save
bg: Запази

en: _Close
bg: _Затвори

en: Restart
bg: Рестарт

en: Install
bg: Инсталиране

en: The snap %s was published using classic confinement
bg: Снапът %s е публикуван използвайки класически ограничения

en: Install %s anyway
bg: Инсталиране на %s въпреки това

en: Package Manager
bg: Диспечер на пакети

en: Install packages from repositories, path or url
bg: Инсталирайте пакети от хранилища, директория или URL адрес

en: Remove packages
bg: Премахване на пакети

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
bg: Създавайте пакети от AUR и ги инсталирайте с техните зависимости

en: package(s)
bg: пакет(и)

en: Updates Available
bg: Налични са обновявания

en: Your system is up to date
bg: Вашата система е актуална

en: _Quit
bg: _Изход

en: %u available update | %u available updates
bg[0]: %u достъпно обновяване
bg[1]: Налични са %u обновявания

en: Details
bg: Детайли

en: No package found
bg: Няма открит пакет

en: Checking for Updates
bg: Проверяване за обновявания

en: Install Local Packages
bg: Инсталиране на локални пакети

en: _Open
bg: _Отвори

en: Alpm Package
bg: Alpm Пакет

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
bg: Диспечер на пакети с Alpm, AUR, Flatpak и Snap поддръжка

en: %u pending operation | %u pending operations
bg[0]: %u висяща операция
bg[1]: %u висящи операции

en: Pending
bg:  В очакване

en: All
bg: Всичко

en: Explicitly installed
bg: Изрично инсталиран

en: Orphans
bg: Излишни

en: Foreign
bg: Чужди

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Ignored
bg: Пренебрегнат

en: None
bg: Нищо

en: Install Reason
bg: Причина за инсталиране

en: Installed as a dependency for another package
bg: Инсталиран като зависимост за друг пакет

en: Mark as explicitly installed
bg: Отбелязване като изрично инсталиран

en: Licenses
bg: Лицензи

en: Unknown
bg: Непознат

en: Repository
bg: Хранилище

en: Package Base
bg: Пакетна база

en: Maintainer
bg: Собственик

en: First Submitted
bg: Създаден

en: Last Modified
bg: Последна промяна

en: Votes
bg: Гласове

en: Out of Date
bg: Остарял

en: Groups
bg: Групи

en: Packager
bg: Опаковчик

en: Build Date
bg: Дата на създаване

en: Install Date
bg: Дата на инсталиране

en: Validated By
bg: Валидирано от

en: Backup files
bg: Архивни файлове

en: Optional Dependencies
bg: Допълнителни зависимости

en: Optional For
bg: Допълнително за

en: Provides
bg: Осигурява

en: Make Dependencies
bg: Направи зависимости

en: Check Dependencies
bg: Провери зависимости

en: Publisher
bg: Издател

en: Confined in a Sandbox
bg: Ограничен в пясъчника

en: Channels
bg: Канали

en: OS Updates
bg: Обновявания на операционната система

en: Includes performance, stability and security improvements
bg: Включва ефективност, стабилност и подобрения в сигурността

en: Featured
bg: Препоръчано

en: Photo & Video
bg: Фото и видео

en: Music & Audio
bg: Музика и Аудио

en: Productivity
bg: Продуктивност

en: Communication & News
bg: Комуникация и новини

en: Education & Science
bg: Образованието и науката

en: Games
bg: Игри

en: Utilities
bg: Инструменти

en: Development
bg: Разработка

en: Updates
bg: Обновявания

en: Last refresh
bg: Последно обновяване

en: every 3 hours
bg: На всеки 3 часа

en: every 6 hours
bg: На всеки 6 часа

en: every 12 hours
bg: На всеки 12 часа

en: every day
bg: Всеки ден

en: every week
bg: Всяка седмица

en: Worldwide
bg: По света

en: To delete
bg: За изтриване

en: %u file | %u files
bg[0]: %u файл
bg[1]: %u файлове

en: Select Build Directory
bg: Изберете папка за изграждане

en: Enter a selection (default=%s)
bg: Въведете избор (по подразбиране=%s)

en: none
bg: нищо

en: Enter a number (default=%d)
bg: Въведете номер (по подразбиране=%d)

en: Apply transaction
bg: Приложи транзакцията

en: To upgrade
bg: За надграждане

en: To reinstall
bg: За преинсталиране

en: To install
bg: За инсталиране

en: To build
bg: За изграждане

en: To downgrade
bg: За понижаване

en: To remove
bg: За премахване

en: Total installed size
bg: Общ инсталиран размер

en: Total removed size
bg: Общ размер за премахване

en: View %s build files diff
bg: Преглед %s разлики в изграждащи файлове

en: Building packages as dynamic user
bg: Пакети за изграждане като динамичен потребител

en: Setting build directory to %s
bg: Настройка на директория за изграждане %s

en: No PKGBUILD file found in current directory
bg: Няма открит PKGBUILD файл в текущата папка

en: Checking development packages updates as root
bg: Проверяване за обновявания на пакетите за разработчици като „root“

en: Available actions
bg: Достъпни действия

en: action
bg: действие

en: options
bg: опции

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
bg: Търсене на пакети или файлове, могат да се посочат няколко думи за търсене

en: file(s)
bg: файл(ове)

en: only search for installed packages
bg: търсене само в инсталираните пакети

en: only search for packages in repositories
bg: търси само в пакетите в хранилищата

en: also search in AUR
bg: търси и в AUR

en: do not search in AUR
bg: не търси в AUR

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
bg: търсене на пакети, които притежават дадените имена на файлове (имената на файловете могат да бъдат частични)

en: only print names
bg: само печат на имена

en: Display package details, multiple packages can be specified
bg: Показване на детайлите на пакета, могат да се посочат няколко пакета

en: List packages, groups, repositories or files
bg: Списък пакети, групи, хранилища или файлове

en: group(s)
bg: група(и)

en: repo(s)
bg: хранилище(а)

en: list installed packages
bg: списък инсталирани пакети

en: list explicitly installed packages
bg: Списък на изрично инсталирани пакети

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
bg: показване на пакетите, които са инсталирани като зависимости, но вече не се изискват от другите инсталирани пакети

en: list packages that were not found in the repositories
bg: списък на пакети, които не са намерени в хранилищата

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
bg: да се изброят всички пакети, които са членове на дадените групи, ако не се зададе група, да се изброят всички групи

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
bg: списък на всички пакети, налични в дадено хранилище, ако не е зададено да се даде списък с всички хранилища

en: list files owned by the given packages
bg: списък на файловете, притежавани от дадените пакети

en: Clone or sync packages build files from AUR
bg: Клониране или синхронизиране на пакети изграждащи файлове от AUR

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
bg: папка за изграждане, ако не е зададена да се използва тази в   pamac.conf

en: also clone needed dependencies
bg: нужна е клонираща нужда от зависимости

en: do not print any output
bg: не отпечатвай нищо

en: overwrite existing files
bg: презаписване на съществуващи файлове

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
bg: Ако няма име на пакет, използвайте файла PKGBUILD в текущата директория

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
bg: Директорията за изграждане ще бъде основната директория, опцията --builddir ще бъде пренебрегната

en: and --no-clone option will be enforced
bg: и опцията --no-clone ще бъде изпълнена

en: keep built packages in cache after installation
bg: запази построените пакети в кеша след инсталацията

en: do not keep built packages in cache after installation
bg: не пази построените пакети в кеша след инсталацията

en: only print what would be done but do not run the transaction
bg: отпечатай какво ще се направи, но не прави транзакцията

en: do not clone build files from AUR, only use local files
bg: не клонирай изграждащи файлове от AUR, използване само локални файлове

en: bypass any and all confirmation messages
bg: заобикаляй някои и всички съобщения за потвърждение

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
bg: игнориране на надграждане на пакет, могат да се укажат множество пакети, разделени със запетая

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
bg: презаписване на несъвместими файлове, множество шаблони могат да бъдат зададени чрез разделянето им с запетая

en: download all packages but do not install/upgrade anything
bg: изтегляне на всички пакети, но да не се инсталира или надгражда нищо

en: mark all packages installed as a dependency
bg: маркиране на всички инсталирани пакети като зависимост

en: mark all packages explicitly installed
bg: маркиране на всички пакети като изрично инсталирани

en: check for updates
bg: проверяване за обновявания

en: do not check for updates
bg: да не се проверява за обновявания

en: Reinstall packages
bg: Преинсталиране на пакети

en: remove packages only if they are not required by any other packages
bg: премахване на пакетите, ако те не се изискват от други пакети

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
bg: Премахнете всички целеви пакети, както и всички пакети, които зависят от един или повече целеви пакети

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
bg: премахване на зависимостите, които не се изискват от други пакети, ако тази опция се използва без името на пакета, ще се премахнат всички осиротели пакети

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
bg: да не се премахват зависимостите, които не се изискват от други пакети

en: ignore files backup
bg: игнорира файлове за архивиране

en: Safely check for updates without modifiying the databases
bg: Безопасно проверяване за обновявания, без промяна на базите от данни

en: Exit code is 100 if updates are available
bg: Изходният код е 100, ако има обновявания

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
bg: папка за изграждане (използвай с --devel), ако не е дадена директория, използва се тази в pamac.conf файла

en: also check updates in AUR
bg: проверяване за обновявания и в AUR

en: do not check updates in AUR
bg: да не се проверява за обновявания в AUR

en: only print one line per update
bg: отпечатване по един ред на обновяване

en: also check development packages updates (use with --aur)
bg: проверяване за обновявания и на пакетите за разработчици (използвайте с --aur)

en: do not check development packages updates
bg: да не се проверяват за обновявания пакетите за разработчици

en: Upgrade your system
bg: Надстройте системата си

en: force the refresh of the databases
bg: принудително опресняване на базите от данни

en: do not refresh the databases
bg: Не опреснявай базите от данни

en: enable package downgrades
bg: разрешено връщане в по-ниска версия на пакетите

en: disable package downgrades
bg: забрани връщане в по-ниска версия на пакетите

en: also upgrade packages installed from AUR
bg: също така надграждане на пакети, инсталирани от AUR

en: do not upgrade packages installed from AUR
bg: не надграждай пакети, инсталирани от AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
bg: също обновявате пакети за разработка (използвайте с --aur)

en: do not upgrade development packages
bg: не надграждай пакети за разработки

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
bg: build directory (използвайте с --aur), ако не се посочи директорията, ще се използва тази в pamac.conf

en: Clean packages cache or build files
bg: Почистване кеш пакети или изграждане на файлове

en: number
bg: номер

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
bg: посочете колко версии от всеки пакет се съхраняват в директорията на кеша

en: only target uninstalled packages
bg: насочен само към деинсталирани пакети

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
bg: премахнете всички файлове за изграждане, директорията build е тази, посочена в pamac.conf

en: do not remove files, only find candidate packages
bg: без премахване на файлове, намиране само на възможни пакети

en: also display all files names
bg: показва и всички имена на файлове

en: Name
bg: Име

en: Version
bg: Версия

en: Description
bg: Описание

en: Installed Size
bg: Инсталиран размер

en: No package owns %s
bg: Няма пакет притежаващ %s

en: %s is owned by %s
bg: %s е собственост на %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
bg[0]:  %u игнорирана актуализация
bg[1]: %u игнорирани обновявания

en: Remove only the versions of uninstalled packages
bg: Премахване само версиите на деинсталираните пакети

en: Number of versions of each package to keep in the cache
bg: Брой версии от всеки пакет запазени в кеша

en: Clean cache
bg: Почистване на кеша

en: Clean build files
bg: Почистване файловете за изграждане

en: Add %s to install
bg: Добави %s за инсталиране

en: %s is only available from AUR
bg: %s е достъпен само от AUR

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
bg[0]: Има %1$u члена в група %2$s
bg[1]: Има %1$u члена в група %2$s

en: all
bg: всичко

en: Add %s to reinstall
bg: Добави %s за преинсталиране

en: Install %1$s from %2$s
bg: Инсталирай %1$s от %2$s

en: No
bg: Не

en: Choose a Provider
bg: Изберете доставчик

en: Choose
bg: Избери

en: Progress
bg: Прогрес

en: Pamac History
bg: История на Pamac

en: Transaction Summary
bg: Резюме на транзакцията

en: _Apply
bg: _Приложи

en: Software Mode
bg: Софтуерен режим

en: Refresh databases
bg: Обновяване на базата данни

en: View History
bg: Преглед на историята

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: About
bg: Относно

en: Search
bg: Търсене

en: Remove all
bg: Премахни всички

en: Install all
bg: Инсталирай всички

en: Ignore all
bg: Игнорирай всичко

en: Sort by
bg: Подреди по

en: Relevance
bg: Уместност

en: Size
bg: Размер

en: Date
bg: Дата

en: Refresh
bg: Обнови

en: Categories
bg: Категории

en: Browse
bg: Търси

en: Launch
bg: Пускане

en: Remove
bg: Премахване

en: Reinstall
bg: Преинсталиране

en: Build
bg: Изграждане

en: Dependencies
bg: Зависимости

en: Files
bg: Файлове

en: Reset build files
bg: Нулиране на изграждащи файлове

en: Build files
bg: Изграждане на файлове

en: General
bg: Главен

en: Check for updates
bg: Проверяване за обновявания

en: Updates check frequency
bg: Честота на проверката за обновявания

en: Automatically download updates
bg: Автоматично изтегляне на обновяванията

en: Hide tray icon when no update
bg: Скриване на иконата, когато няма обновявания

en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Parallel downloads
bg: Паралелни изтегляния

en: Use mirrors from
bg: Използвай огледала от

en: Refresh Mirrors
bg: Обновяване на огледалата

en: Cache
bg: Кеш

en: Number of versions of each package to keep
bg: Брой запазени версии на всеки пакет

en: Remove only the uninstalled packages
bg: Премахване само на деинсталираните пакети

en: Clean
bg: Почистване

en: Advanced
bg: За напреднали

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
bg: Неправилното конфигуриране на тези настройки може да доведе до нарушение в системата.
    Променяйте ги само ако знаете какво правите.

en: Check available disk space
bg: Проверка за свободно място

en: Remove unrequired dependencies
bg: Премахването на ненужните зависимости

en: Do not check for updates when installing
bg: Да не се проверява за обновявания при инсталиране

en: Enable downgrade
bg: Позволи към по-ниска версия

en: Ignored upgrades
bg: Пренебрегнати надграждания

en: Third Party
bg: Трета страна

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
bg: AUR е хранилище на общността с потенциални рискове и проблеми.
    Всички AUR потребители трябва да са запознати с процеса за изграждане.

en: Enable AUR support
bg: Позволи AUR поддръжка

en: Keep built packages
bg: Запази построените пакети

en: Check for development packages updates
bg: Проверяване за обновявания на пакетите за разработчици

en: Build directory
bg: Папка за изграждане

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
bg: Flatpak пакетиte се поддържат от своя издател.

en: Enable Flatpak support
bg: Активиране на Flatpak поддръжка

en: Snap packages are maintained by their publisher.
bg: Snap пакетите се поддържат от своя издател.

en: Enable Snap support
bg: Активиране на поддръжката Snap
