manjaro-pamac - en to el_GR translation catalogue (354 entries)

en: Install, update, or remove packages
el_GR: Εγκατάσταση, αναβάθμιση ή αφαίρεση πακέτων

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
el_GR: Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας για την εγκατάσταση, ενημέρωση ή αφαίρεση πακέτων

en: Failed to initialize alpm library
el_GR: Απέτυχε η ενεργοποίηση της βιβλιοθήκης alpm

en: Synchronizing package databases
el_GR: Συγχρονισμός των βάσεων δεδομένων

en: Failed to synchronize databases
el_GR: Απέτυχε ο συγχρονισμός των βάσεων δεδομένων

en: Failed to init transaction
el_GR: Απέτυχε η διεργασία init

en: Failed to prepare transaction
el_GR: Απέτυχε η προετοιμασία της διεργασίας

en: target not found: %s
el_GR: δεν βρέθηκε ο προορισμός: %s

en: package %s does not have a valid architecture
el_GR: το πακέτο %s δεν έχει την σωστή αρχιτεκτονική

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
el_GR: αδυναμία να ικανοποιηθεί η εξάρτηση '%1$s' που απαιτείται από το %2$s

en: Warning
el_GR: Προειδοποίηση

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
el_GR: η εγκατάσταση του%1$s (%2$s) σπάει την εξάρτηση '%3$s' που απαιτείται από το %4$s

en: Add %s to remove
el_GR: Προσθήκη του %s για αφαίρεση

en: if possible, remove %s and retry
el_GR: αν γίνεται, αφαίρεση του %s και επανάληψη

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
el_GR: η αφαίρεση του %1$s σπάει την εξάρτηση '%2$s' που απαιτείται από το%3$s

en: %1$s and %2$s are in conflict
el_GR: Το %1$s και το  %2$s είναι σε διένεξη

en: %s needs to be removed but it is a locked package
el_GR: Το %s χρειάζεται να αφαιρεθεί αλλά είναι ένα κλειδωμένο πακέτο

en: Failed to initialize AUR database
el_GR: Απέτυχε η αρχικοποίηση της βάσης δεδομένων AUR

en: removing %s from target list
el_GR: αφαίρεση του %s από τη λίστα

en: A restart is required for the changes to take effect
el_GR: Απαιτείται επανεκκίνηση για να ενεργοποιηθούν οι αλλαγές

en: Transaction cancelled
el_GR: Η διεργασία ακυρώθηκε

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
el_GR: Το %1$s υπάρχει στο %2$s και στο %3$s

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
el_GR: %1$s: το %2$s υπάρχει ήδη στο σύστημα αρχείων (ανήκει στο %3$s)

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
el_GR: %1$s: το %2$s υπάρχει ήδη στο σύστημα αρχείων

en: if this file is not needed, remove it and retry
el_GR: αν αυτό το πακέτο δεν χρειάζεται, αφαίρεση και επανάληψη

en: It has been backed up to %s
el_GR: Το αντίγραφο ασφαλείας αποθηκεύτηκε στο %s

en: Removing invalid files and retrying
el_GR: Αφαίρεση μη έγκυρων αρχείων και επανάληψη

en: %s is invalid or corrupted
el_GR: Tο %s είναι μη έγκυρο ή κατεστραμμένο

en: you can remove this file and retry
el_GR: μπορείτε να αφαιρέσετε αυτό το αρχείο και να προσπαθήσετε πάλι

en: failed to retrieve some files
el_GR: απέτυχε η ανάκτηση ορισμένων αρχείων

en: Failed to commit transaction
el_GR: Απέτυχε η πραγματοποίηση της διεργασίας

en: Checking dependencies
el_GR: Έλεγχος εξαρτήσεων

en: Checking file conflicts
el_GR: Έλεγχος για διενέξεις αρχείων

en: Resolving dependencies
el_GR: Επίλυση εξαρτήσεων

en: Checking inter-conflicts
el_GR: Έλεγχος για εσωτερικές διενέξεις

en: Installing %s
el_GR: Εγκατάσταση %s

en: Upgrading %s
el_GR: Αναβάθμιση %s

en: Reinstalling %s
el_GR: Επανεγκατάσταση %s

en: Downgrading %s
el_GR: Υποβάθμιση %s

en: Removing %s
el_GR: Αφαίρεση %s

en: Checking integrity
el_GR: Έλεγχος ακεραιότητας

en: Loading packages files
el_GR: Φόρτωση αρχείων πακέτων

en: Configuring %s
el_GR: Ρύθμιση %s

en: Error while configuring %s
el_GR: Σφάλμα κατά τη διαμόρφωση του %s

en: Checking available disk space
el_GR: Έλεγχος ελεύθερου χώρου στον δίσκο

en: %1$s optionally requires %2$s
el_GR: Το %1$s απαιτεί προαιρετικά το %2$s

en: Database file for %s does not exist
el_GR: Δεν υπάρχει το αρχείο βάσης δεδομένων για το %s

en: Checking keyring
el_GR: Έλεγχος keyring

en: Downloading required keys
el_GR: Μεταφόρτωση των απαιτούμενων κλειδιών

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
el_GR: Το %1$s εγκαταστάθηκε ως %2$s.pacnew

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
el_GR: Το %1$s εγκαταστάθηκε ως %2$s.pacsave

en: Running pre-transaction hooks
el_GR: Εκτελούνται hooks προ της διεργασίας

en: Running post-transaction hooks
el_GR: Εκτελούνται hooks μετά τη διεργασία

en: Error while running hooks
el_GR: Σφάλμα κατά την εκτέλεση hooks

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
el_GR[0]: Απομένει περίπου %lu δευτερόλεπτο
el_GR[1]: Απομένουν περίπου %lu δευτερόλεπτα

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
el_GR[0]: Απομένει περίπου %lu λεπτό
el_GR[1]: Απομένουν περίπου %lu λεπτά

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Refreshing %s
el_GR: Ανανέωση %s

en: Download of %s started
el_GR: Η λήψη του %s ξεκίνησε

en: Downloading %s
el_GR: Λήψη %s

en: Download of %s finished
el_GR: Η λήψη του %s τελείωσε

en: Authentication failed
el_GR: Η πιστοποίηση απέτυχε

en: Waiting for another package manager to quit
el_GR: Αναμονή τερματισμού ενός άλλου διαχειριστή πακέτων.

en: Timeout expired
el_GR: Το χρονικό όριο έχει λήξει

en: Refreshing mirrors list
el_GR: Ανανέωση της λίστας διακομιστών (servers)

en: Cloning %s build files
el_GR: Κλωνοποίηση αρχείων δόμησης του %s

en: Failed to clone %s build files
el_GR: Απέτυχε η κλωνοποίηση των αρχείων δόμησης του %s

en: Generating %s information
el_GR: Δημιουργία πληροφοριών του %s

en: Failed to generate %s information
el_GR: Απέτυχε η δημιουργία πληροφοριών του %s

en: Checking %s dependencies
el_GR: Έλεγχος εξαρτήσεων %s

en: Failed to check %s dependencies
el_GR: Απέτυχε ο έλεγχος εξαρτήσεων του %s

en: key %s could not be imported
el_GR: το κλειδί %s δεν μπορεί να εισαχθεί

en: Transaction successfully finished
el_GR: Η διεργασία ολοκληρώθηκε επιτυχώς

en: Preparing
el_GR: Προετοιμασία

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Nothing to do
el_GR: Δεν υπάρχει τίποτε να γίνει

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
el_GR: %1$s: αγνόηση αναβάθμισης πακέτου (%2$s => %3$s)

en: Failed to synchronize AUR database
el_GR: Απέτυχε ο συγχρονισμός με τη βάση δεδομένων AUR

en: Failed to build %s
el_GR: Απέτυχε η δόμηση του %s

en: Building %s
el_GR: Δημιουργία %s

en: Choose optional dependencies for %s
el_GR: Επιλογή προαιρετικών εξαρτήσεων για το %s

en: Choose a provider for %s
el_GR: Επιλογή παρόχου για το %s

en: Import PGP key
el_GR: Εισαγωγή κλειδιού PGP

en: Trust and Import
el_GR: Εμπιστοσύνη και εισαγωγή

en: _Cancel
el_GR: _Άκυρο

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
el_GR: Το κλειδί PGP %1$s απαιτείται για να επικυρώσει τα πηγαία αρχεία %2$s

en: Trust %s and import the PGP key
el_GR: Εμπιστοσύνη %s και εισαγωγή του κλειδιού PGP

en: Official Repositories
el_GR: Επίσημα αποθετήρια

en: Repositories
el_GR: Αποθετήρια

en: Depends On
el_GR: Εξαρτάται από

en: Orphan Of
el_GR: Ορφανά του

en: Conflicts With
el_GR: Διένεξη με

en: Required By
el_GR: Απαιτείται από

en: Replaces
el_GR: Αντικαθιστά

en: Edit build files
el_GR: Επεξεργασία αρχείων δόμησης

en: Total download size
el_GR: Συνολικό μέγεθος προς λήψη:

en: Edit %s build files
el_GR: Επεξεργασία αρχείων δόμησης του %s

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: _Close
el_GR: _Κλείσιμο

en: Restart
el_GR: Επανεκκίνηση

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: The snap %s was published using classic confinement
el_GR: Το snap %s δημοσιεύθηκε χρησιμοποιώντας κλασικό περιορισμό

en: Install %s anyway
el_GR: Εγκατάσταση του %s έτσι κι αλλιώς

en: Package Manager
el_GR: Διαχειριστής πακέτων

en: Install packages from repositories, path or url
el_GR: Εγκατάσταση πακέτων από αποθετήρια, διαδρομή ή URL.

en: Remove packages
el_GR: Αφαίρεση πακέτων

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
el_GR: Δόμηση πακέτων από AUR και εγκατάστασή τους μαζί με τις εξαρτήσεις τους

en: package(s)
el_GR: πακέτο(α)

en: Updates Available
el_GR: Διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Your system is up to date
el_GR: Το σύστημα σας είναι πλήρως ενημερωμένο

en: _Quit
el_GR: Έξ_οδος

en: %u available update | %u available updates
el_GR[0]: %u διαθέσιμη ενημέρωση
el_GR[1]: %u διαθέσιμες ενημερώσεις

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: No package found
el_GR: Δεν βρέθηκε πακέτο

en: Checking for Updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Install Local Packages
el_GR: Εγκατάσταση τοπικών πακέτων

en: _Open
el_GR: Ά_νοιγμα

en: Alpm Package
el_GR: Πακέτο Alpm

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
el_GR: Διαχειριστής πακέτων με υποστήριξη Alpm, AUR, Flatpak και Snap

en: %u pending operation | %u pending operations
el_GR[0]: %u εκκρεμής διαδικασία
el_GR[1]: %u εκκρεμείς διαδικασίες

en: Pending
el_GR: Σε εκκρεμότητα

en: All
el_GR: Όλα

en: Explicitly installed
el_GR: Εγκαταστάθηκε ρητά

en: Orphans
el_GR: Ορφανά

en: Foreign
el_GR: Εξωτερικά (AUR)

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένα

en: Ignored
el_GR: Αγνοημένα

en: None
el_GR: Κανένα

en: Install Reason
el_GR: Λόγος για εγκατάσταση

en: Installed as a dependency for another package
el_GR: Εγκαταστήθηκε ως εξάρτηση για ένα άλλο πακέτο

en: Mark as explicitly installed
el_GR: Σήμανση ως ρητώς εγκατεστημένο

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Repository
el_GR: Αποθετήριο

en: Package Base
el_GR: Βάση πακέτου

en: Maintainer
el_GR: Συντηρητής

en: First Submitted
el_GR: Αρχική υποβολή

en: Last Modified
el_GR: Τελευταία τροποποίηση

en: Votes
el_GR: Ψήφοι

en: Out of Date
el_GR: Ξεπερασμένο

en: Groups
el_GR: Ομάδες

en: Packager
el_GR: Δημιουργός πακέτου

en: Build Date
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Install Date
el_GR: Ημερομηνία εγκατάστασης

en: Validated By
el_GR: Επικυρωμένο από

en: Backup files
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας αρχείων

en: Optional Dependencies
el_GR: Προαιρετικές εξαρτήσεις

en: Optional For
el_GR: Προαιρετικό για

en: Provides
el_GR: Παρέχει

en: Make Dependencies
el_GR: Δημιουργία εξαρτήσεων

en: Check Dependencies
el_GR: Έλεγχος εξαρτήσεων

en: Publisher
el_GR: Εκδότης

en: Confined in a Sandbox
el_GR: Περιορίζεται σε ένα Sandbox

en: Channels
el_GR: Κανάλια

en: OS Updates
el_GR: Ενημερώσεις λειτουργικού συστήματος

en: Includes performance, stability and security improvements
el_GR: Περιλαμβάνει βελτιώσεις επίδοσης, σταθερότητας και ασφάλειας

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: Photo & Video
el_GR: Φωτογραφία & Βίντεο

en: Music & Audio
el_GR: Μουσική & Ήχος

en: Productivity
el_GR: Παραγωγικότητα

en: Communication & News
el_GR: Επικοινωνία & Νέα

en: Education & Science
el_GR: Εκπαίδευση & Επιστήμη

en: Games
el_GR: Παιχνίδια

en: Utilities
el_GR: Βοηθήματα

en: Development
el_GR: Ανάπτυξη

en: Updates
el_GR: Ενημερώσεις

en: Last refresh
el_GR: Τελευταία ενημέρωση

en: every 3 hours
el_GR: κάθε 3 ώρες

en: every 6 hours
el_GR: κάθε 6 ώρες

en: every 12 hours
el_GR: κάθε 12 ώρες

en: every day
el_GR: κάθε ημέρα

en: every week
el_GR: κάθε εβδομάδα

en: Worldwide
el_GR: Παγκοσμίως

en: To delete
el_GR: Προς διαγραφή

en: %u file | %u files
el_GR[0]: %u αρχείο
el_GR[1]: %u αρχεία

en: Select Build Directory
el_GR: Επιλογή καταλόγου δόμησης

en: _Choose
el_GR: _Επιλογή

en: Choose Ignored Upgrades
el_GR: Επιλογή αγνοημένων αναβαθμίσεων

en: Enter a selection (default=%s)
el_GR: Εισαγωγή επιλογής (προεπιλογή=%s)

en: none
el_GR: κανένα

en: Enter a number (default=%d)
el_GR: Εισαγωγή αριθμού (προεπιλογή=%d )

en: [y/N]
el_GR: [ν/Ο]

en: y
el_GR: ν

en: yes
el_GR: ναι

en: [e]
el_GR: [ε]

en: Apply transaction
el_GR: Εφαρμογή διεργασίας

en: [e/y/N]
el_GR: [ε/ν/Ο]

en: e
el_GR: ε

en: To upgrade
el_GR: Προς αναβάθμιση

en: To reinstall
el_GR: Προς επανεγκατάσταση

en: To install
el_GR: Προς εγκατάσταση

en: To build
el_GR: Πρός δημιουργία

en: To downgrade
el_GR: Προς υποβάθμιση

en: To remove
el_GR: Προς αφαίρεση

en: Total installed size
el_GR: Συνολικό μέγεθος εγκατεστημένων

en: Total removed size
el_GR: Συνολικό μέγεθος αφαίρεσης

en: View %s build files diff
el_GR: Εμφάνιση διαφορών αρχείων δόμησης %s

en: Building packages as dynamic user
el_GR: Δημιουργία πακέτων ως δυναμικός χρήστης

en: Setting build directory to %s
el_GR: Καθορισμός του καταλόγου δόμησης στο %s

en: No PKGBUILD file found in current directory
el_GR: Δεν βρέθηκε αρχείο PKGBUILD στον τρέχοντα κατάλογο

en: Checking development packages updates as root
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις των πακέτων ανάπτυξης σαν διαχειριστής

en: Available actions
el_GR: Διαθέσιμες ενέργειες

en: action
el_GR: ενέργεια

en: options
el_GR: επιλογές

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
el_GR: Αναζήτηση για πακέτα ή αρχεία, μπορούν να οριστούν πολλαπλοί όροι αναζήτησης

en: file(s)
el_GR: αρχείο(α)

en: only search for installed packages
el_GR: αναζήτηση μόνο για εγκατεστημένα πακέτα

en: only search for packages in repositories
el_GR: αναζήτηση πακέτων μόνο σε αποθετήρια

en: also search in AUR
el_GR: επιπλέον έλεγχος στο AUR

en: do not search in AUR
el_GR: χωρίς αναζήτηση στο AUR

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
el_GR: αναζήτηση για πακέτα στα οποία ανήκουν τα δεδομένα ονόματα αρχείων (τα ονόματα αρχείων μπορούν να είναι ελλιπή)

en: only print names
el_GR: εμφάνιση μόνο ονομάτων

en: Display package details, multiple packages can be specified
el_GR: Εμφάνιση λεπτομερειών πακέτου, μπορούν να οριστούν πολλαπλά πακέτα

en: List packages, groups, repositories or files
el_GR: Κατάλογος πακέτων, ομάδων, αποθετηρίων ή αρχείων

en: group(s)
el_GR: ομάδα(ες)

en: repo(s)
el_GR: αποθετήριο(α)

en: list installed packages
el_GR: εμφάνιση εγκατεστημένων πακέτων

en: list explicitly installed packages
el_GR: εμφάνιση ρητώς εγκατεστημένων πακέτων

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
el_GR: εμφάνιση πακέτων εγκατεστημένων ως εξαρτήσεις, αλλά δεν απαιτούνται πλέον από κανένα εγκατεστημένο πακέτο

en: list packages that were not found in the repositories
el_GR: εμφάνιση πακέτων που δεν βρέθηκαν στα αποθετήρια

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
el_GR: εμφάνιση όλων των πακέτων που είναι μέλη των δεδομένων ομάδων, αν δεν δίνεται ομάδα εμφάνιση όλων των ομάδων

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
el_GR: εμφάνιση όλων των πακέτων που είναι διαθέσιμα στα δεδομένα αποθετήρια, αν δεν δίνεται αποθετήριο εμφάνιση όλων των αποθετηρίων

en: list files owned by the given packages
el_GR: εμφάνιση αρχείων που ανήκουν στα δεδομένα πακέτα

en: Clone or sync packages build files from AUR
el_GR: Κλωνοποίηση ή συγχρονισμός πακέτων αρχείων δόμησης από AUR

en: dir
el_GR: κατάλογος

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
el_GR: κατάλογος δόμησης, αν δεν δίνεται κατάλογος θα χρησιμοποιείται ο ορισμένος στο pamac.conf

en: also clone needed dependencies
el_GR: επιπλέον κλωνοποίηση των απαιτούμενων εξαρτήσεων

en: do not print any output
el_GR: χωρίς καμία εμφάνιση

en: overwrite existing files
el_GR: αντικατάσταση υπαρχόντων αρχείων

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
el_GR: Αν δεν δίνεται όνομα πακέτου, χρήση του αρχείου PKGBUILD από τον τρέχοντα κατάλογο

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
el_GR: Ο κατάλογος δόμησης θα είναι ο γονικός κατάλογος, η επιλογή --builddir θα αγνοηθεί

en: and --no-clone option will be enforced
el_GR: θα επιβληθεί και η επιλογή --no-clone

en: keep built packages in cache after installation
el_GR: διατήρηση των πακέτων δόμησης στην προσωρινή αποθήκη μετά την εγκατάσταση

en: do not keep built packages in cache after installation
el_GR: χωρίς διατήρηση των πακέτων δόμησης στην προσωρινή αποθήκη μετά την εγκατάσταση

en: only print what would be done but do not run the transaction
el_GR: εμφάνιση μόνο τι θα γινόταν αλλά χωρίς την ενέργεια

en: do not clone build files from AUR, only use local files
el_GR: να μην κλωνοποιηθούν αρχεία δόμησης από AUR, χρήση μόνο τοπικών αρχείων

en: bypass any and all confirmation messages
el_GR: παράκαμψη όλων των μηνυμάτων επιβεβαίωσης

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
el_GR: παράλειψη αναβάθμισης πακέτου, μπορούν να οριστούν πολλαπλά πακέτα διαχωρισμένα με κόμμα

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
el_GR: αντικατάσταση συγκρουόμενων αρχείων, μπορούν να οριστούν πολλαπλά σχέδια/μοτίβα διαχωρισμένα κόμμα

en: download all packages but do not install/upgrade anything
el_GR: λήψη όλων των πακέτων, αλλά χωρίς εγκατάσταση / αναβάθμιση

en: mark all packages installed as a dependency
el_GR: επισήμανση όλων των πακέτων που έχουν εγκατασταθεί ως εξάρτηση

en: mark all packages explicitly installed
el_GR: επισήμανση όλων των πακέτων που έχουν εγκατασταθεί ρητά

en: check for updates
el_GR: έλεγχος για ενημερώσεις

en: do not check for updates
el_GR: να μην γίνεται έλεγχος για ενημερώσεις

en: Reinstall packages
el_GR: Επανεγκατεστημένα πακέτα

en: remove packages only if they are not required by any other packages
el_GR: αφαίρεση πακέτων μόνο εάν δεν απαιτούνται από άλλα πακέτα

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
el_GR: αφαίρεση όλων των στοχευμένων πακέτων, καθώς και όλων των άλλων πακέτων που εξαρτώνται από ένα ή περισσότερα στοχευμένα πακέτα

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
el_GR: αφαίρεση εξαρτήσεων που δεν απαιτούνται από άλλα πακέτα, αν δεν δίνεται όνομα πακέτου, αφαίρεση όλων των ορφανών

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
el_GR: χωρίς αφαίρεση των εξαρτήσεων που απαιτούνται από άλλα πακέτα

en: ignore files backup
el_GR: αγνόηση των αντιγράφων ασφαλείας

en: Safely check for updates without modifiying the databases
el_GR: Ασφαλής έλεγχος για ενημερώσεις χωρίς τροποποίηση των βάσεων δεδομένων

en: Exit code is 100 if updates are available
el_GR: Κωδικός εξόδου 100 αν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
el_GR: κατάλογος δόμησης (χρήση με --devel), αν δεν δίνεται κατάλογος θα χρησιμοποιείται ο ορισμένος στο pamac.conf

en: also check updates in AUR
el_GR: επιπλέον έλεγχος για ενημερώσεις από το AUR

en: do not check updates in AUR
el_GR: να μην γίνεται έλεγχος για ενημερώσεις από το AUR

en: only print one line per update
el_GR: εμφάνιση μόνο μιάς γραμμής ανά ενημέρωση

en: also check development packages updates (use with --aur)
el_GR: επιπλέον έλεγχος για ενημερώσεις των πακέτων ανάπτυξης (χρήση με --aur)

en: do not check development packages updates
el_GR: να μη γίνεται έλεγχος για ενημερώσεις των πακέτων ανάπτυξης

en: Upgrade your system
el_GR: Αναβάθμιση του συστήματος σας

en: force the refresh of the databases
el_GR: επιβολή ανανέωσης των βάσεων δεδομένων

en: do not refresh the databases
el_GR: μη ανανέωση των βάσεων δεδομένων

en: enable package downgrades
el_GR: να επιτρέπεται υποβάθμιση πακέτων

en: disable package downgrades
el_GR: απενεργοποίηση της υποβάθμισης πακέτων

en: also upgrade packages installed from AUR
el_GR: επιπλέον αναβάθμιση πακέτων εγκατεστημένων από το AUR

en: do not upgrade packages installed from AUR
el_GR: χωρίς αναβάθμιση πακέτων εγκατεστημένων από το AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
el_GR: επιπλέον αναβάθμιση των πακέτων ανάπτυξης (χρήση με --aur)

en: do not upgrade development packages
el_GR: να μην αναβαθμίζονται τα πακέτα ανάπτυξης

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
el_GR: κατάλογος δόμησης (χρήση με --aur), αν δεν δίνεται κατάλογος, χρήση του ορισμένου στο pamac.conf

en: Clean packages cache or build files
el_GR: Καθαρισμός αποθήκης πακέτων ή αρχείων δόμησης

en: number
el_GR: αριθμός

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
el_GR: καθορισμός αριθμού εκδόσεων κάθε πακέτου που διατηρούνται στον κατάλογο αποθήκης

en: only target uninstalled packages
el_GR: στόχευση μόνο των απεγκατεστημένων πακέτων

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
el_GR: απεγκατάσταση όλων των αρχείων δόμησης, ο κατάλογος δόμησης είναι ο ορισμένος στο pamac.conf

en: do not remove files, only find candidate packages
el_GR: χωρίς αφαίρεση αρχείων, μόνο αναζήτηση υποψήφιων πακέτων

en: also display all files names
el_GR: επιπλέον εμφάνιση όλων των ονομάτων των αρχείων

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Installed Size
el_GR: Εγκατεστημένο μέγεθος

en: No package owns %s
el_GR: Το %s δεν ανήκει σε κανένα πακέτο

en: %s is owned by %s
el_GR: Το %s ανήκει στο %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
el_GR[0]: %u αγνοημένη ενημέρωση
el_GR[1]: %u αγνοημένες ενημερώσεις

en: Remove only the versions of uninstalled packages
el_GR: Αφαίρεση εκδόσεων των απεγκατεστημένων πακέτων.

en: Number of versions of each package to keep in the cache
el_GR: Πλήθος εκδόσεων για κάθε πακέτο που θα παραμένουν στην προσωρινή αποθήκη

en: Clean cache
el_GR: Καθαρισμός προσωρινής αποθήκης

en: Clean build files
el_GR: Καθαρισμός αρχείων δόμησης

en: Add %s to install
el_GR: Προσθήκη του %s για εγκατάσταση

en: %s is only available from AUR
el_GR: Το %s είναι διαθέσιμο μόνο από το AUR

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
el_GR[0]: Υπάρχει %1$u μέλος στην ομάδα %2$s
el_GR[1]: Υπάρχουν %1$u μέλη στην ομάδα %2$s

en: all
el_GR: όλα

en: Add %s to reinstall
el_GR: Προσθήκη του %s για επανεγκατάσταση

en: Install %1$s from %2$s
el_GR: Εγκατάσταση %1$s από %2$s

en: No
el_GR: Όχι

en: Choose a Provider
el_GR: Επιλογή παρόχου

en: Choose
el_GR: Επιλογή

en: Progress
el_GR: Πρόοδος

en: Pamac History
el_GR: Ιστορικο Pacmac

en: Transaction Summary
el_GR: Περίληψη ενεργειών

en: _Apply
el_GR: Ε_φαρμογή

en: Software Mode
el_GR: Λειτουργία λογισμικού

en: Refresh databases
el_GR: Ανανέωση βάσης δεδομένων

en: View History
el_GR: Εμφάνιση ιστορικού

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Remove all
el_GR: Αφαίρεση όλων

en: Install all
el_GR: Εγκατάσταση όλων

en: Ignore all
el_GR: Αγνόηση όλων

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Relevance
el_GR: Συνάφεια

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Refresh
el_GR: Ανανέωση

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Browse
el_GR: Αναζήτηση

en: Launch
el_GR: Φόρτωση

en: Remove
el_GR: Απεγκατάσταση

en: Reinstall
el_GR: Επανεγκατάσταση

en: Build
el_GR: Δόμηση

en: Dependencies
el_GR: Εξαρτήσεις

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Reset build files
el_GR: Επαναφορά αρχείων δόμησης

en: Build files
el_GR: Αρχεία δόμησης

en: General
el_GR: Γενικά

en: Check for updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Updates check frequency
el_GR: Συχνότητα ελέγχου ενημερώσεων

en: Automatically download updates
el_GR: Αυτόματη λήψη ενημερώσεων

en: Upgrade the system at shutdown
el_GR: Αναβάθμιση του συστήματος στο τερματισμό

en: Hide tray icon when no update
el_GR: Απόκρυψη εικονιδίου όταν δεν υπάρχουν ενημερώσεις

en: Downloads
el_GR: Λήψεις

en: Parallel downloads
el_GR: Παράλληλες λήψεις

en: Use mirrors from
el_GR: Χρήση διακομιστών από

en: Refresh Mirrors
el_GR: Ανανέωση διακομιστών

en: Cache
el_GR: Προσωρινή αποθήκευση

en: Number of versions of each package to keep
el_GR: Αριθμός εκδόσεων κάθε πακέτου για αποθήκευση

en: Remove only the uninstalled packages
el_GR: Αφαίρεση μόνο των απεγκατεστημένων πακέτων

en: Clean
el_GR: Εκκαθάριση

en: Advanced
el_GR: Προχωρημένα

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
el_GR: Η λανθασμένη ρύθμιση αυτών των επιλογών μπορεί να οδηγήσει σε σπάσιμο του συστήματος. Τροποποιήστε τες μόνο αν γνωρίζετε τι κάνετε.

en: Check available disk space
el_GR: Έλεγχος διαθέσιμου χώρου στο δίσκο

en: Remove unrequired dependencies
el_GR: Αφαίρεση μη χρησιμοποιούμενων εξαρτήσεων

en: Do not check for updates when installing
el_GR: Χωρίς έλεγχο ενημερώσεων κατά την εγκατάσταση

en: Enable downgrade
el_GR: Να επιτρέπεται η υποβάθμιση

en: Ignored upgrades
el_GR: Αγνόηση αναβάθμισης

en: Third Party
el_GR: Άλλων

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
el_GR: Το AUR είναι αποθετήριο που συντηρείται από την κοινότητα, γι'αυτό και δεν αποκλείεται να δημιουργήσει προβλήματα.
    Όλοι οι χρήστες του AUR, θα πρέπει να είναι εξοικειωμένοι με την διαδικασία δημιουργίας των πακέτων.

en: Enable AUR support
el_GR: Ενεργοποίηση υποστήριξης AUR

en: Keep built packages
el_GR: Αποθήκευση πακέτων δόμησης

en: Check for development packages updates
el_GR: Έλεγχος για ενημερώσεις των πακέτων ανάπτυξης

en: Build directory
el_GR: Κατάλογος δόμησης

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
el_GR: Τα πακέτα Flatpak συντηρούνται από τον εκδότη τους.

en: Enable Flatpak support
el_GR: Ενεργοποίηση υποστήριξης Flatpak

en: Snap packages are maintained by their publisher.
el_GR: Τα πακέτα Snap συντηρούνται από τον εκδότη τους.

en: Enable Snap support
el_GR: Ενεργοποίηση υποστήριξης Snap
