manjaro-pamac - en to eo translation catalogue (116 entries)

en: Install, update, or remove packages
eo: Instali, ĝisdatigi aŭ forigi pakaĵojn

en: Failed to initialize alpm library
eo: Malsukcesis inici alpm bibliotekon

en: Synchronizing package databases
eo: Datumbazoj de pakaĵoj estas sinkronigataj

en: Failed to synchronize databases
eo: Malsukcesa sinkronigo de datumbazoj

en: Failed to init transaction
eo: Malsukcesis komenco de transakcio

en: package %s does not have a valid architecture
eo: pakaĵo %s ne havas validan arkitekturon

en: %s needs to be removed but it is a locked package
eo: %sbezonas foriĝi sed ĝi estas ŝlosita pakaĵo

en: %s is invalid or corrupted
eo: %s estas malvalida aŭ difektita

en: Checking dependencies
eo: Kontrolanta Dependecojn

en: Checking file conflicts
eo: Kontrolanta dosierajn konfliktojn

en: Resolving dependencies
eo: Solvanta Dependecojn

en: Installing %s
eo: Instalanta %s

en: Upgrading %s
eo: Ĝisdatiganta %s

en: Reinstalling %s
eo: Reinstalanta %s

en: Removing %s
eo: Foriĝanta %s

en: Checking integrity
eo: Kontrolanta integrecon

en: Loading packages files
eo: Ŝarĝanta pakaĵajn dosierojn

en: Error
eo: Eraro

en: AUR
eo: Arĉlinuksa Uzantrezervejo

en: Downloading %s
eo: Deŝut %s

en: Authentication failed
eo: Aŭtentikigo malsukcesis

en: Transaction successfully finished
eo: Finita sukcese transakcio

en: Preparing
eo: Preparanta

en: Yes
eo: Jes

en: Nothing to do
eo: Nenio por fari

en: Building %s
eo: Kunmetanta %s

en: _Cancel
eo: _Nulig

en: Official Repositories
eo: Oficialaj Deponejoj

en: Repositories
eo: Rezervejo

en: Depends On
eo: Dependas De

en: Conflicts With
eo: Konfliktas Kun

en: Required By
eo: Postulata De

en: Replaces
eo: Anstataŭigas

en: Edit build files
eo: Modifi kunmet-dosierojn

en: Save
eo: Enregistri

en: _Close
eo: _Ferm

en: Install
eo: Instali

en: Package Manager
eo: Pakaĵo Administranto

en: Details
eo: Detaloj

en: No package found
eo: Neniu pakaĵo trovita

en: Install Local Packages
eo: Instali Lokajn Pakaĵojn

en: All
eo: Ĉio

en: Explicitly installed
eo: Eksplicite instalita

en: Orphans
eo: Orfoj

en: Installed
eo: Instalita

en: Install Reason
eo: Instalo Kialo

en: Installed as a dependency for another package
eo: Instalita kiel dependeco por alia pakaĵo

en: Licenses
eo: Permesiloj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Repository
eo: Deponejo

en: Votes
eo: Voĉdonoj

en: Groups
eo: Grupoj

en: Packager
eo: Pakaĵkreanto

en: Install Date
eo: Instalo Dato

en: Backup files
eo: Kopisekurecaj Dosieroj

en: Provides
eo: Provizas

en: Featured
eo: Elstarigi

en: Photo & Video
eo: Fotaĵoj kaj Videaĵoj

en: Music & Audio
eo: Muzikaĵoj kaj Audaĵoj

en: Productivity
eo: Produktiveco

en: Education & Science
eo: Edukado kaj Scienco

en: Games
eo: Ludoj

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Development
eo: Programado

en: Worldwide
eo: Tuttere

en: To delete
eo: Markitaj por forigo

en: %u file | %u files
eo[0]: %udosieroj
eo[1]: %u dosieroj

en: Enter a selection (default=%s)
eo: Enigu elekton (defaŭlto =%s)

en: none
eo: nenia

en: Enter a number (default=%d)
eo: Enigu numeron (defaŭlto = %d)

en: [y/N]
eo: [j/N]

en: Apply transaction
eo: Validigi transakcion

en: To upgrade
eo: Ĝisdatigi

en: To reinstall
eo: Reinstali

en: To install
eo: Instali

en: To build
eo: Kunmeti

en: To downgrade
eo: Reveni

en: To remove
eo: Forigi

en: action
eo: ago

en: options
eo: opcio

en: also search in AUR
eo: ankaŭ serĉi ĉe AUR

en: List packages, groups, repositories or files
eo: Listigi pakaĵojn, grupojn, deponejojn aŭ dosierojn

en: group(s)
eo: grupo(j)

en: repo(s)
eo: deponejo(j)

en: list installed packages
eo: listigi instalitajn pakaĵojn

en: Name
eo: Nomo

en: Version
eo: Versio

en: Description
eo: Priskribo

en: Installed Size
eo: Instalo-grando

en: all
eo: ĉio

en: No
eo: Ne

en: Choose
eo: Elektu

en: Progress
eo: Progreso

en: Preferences
eo: Preferoj

en: About
eo: Pri

en: Search
eo: Ŝerĉi

en: Remove all
eo: Foriĝi ĉio

en: Install all
eo: Instali ĉio

en: Sort by
eo: Ordigi laŭ

en: Relevance
eo: Rilateco

en: Size
eo: Grando

en: Browse
eo: Esplori

en: Launch
eo: Lanĉi

en: Remove
eo: Forigi

en: Reinstall
eo: Reinstali

en: Build
eo: Kunmeti

en: Files
eo: Dosieroj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Check for updates
eo: Kontroli ĝisdatigojn

en: Automatically download updates
eo: Aŭtomate elŝuti ĝisdatigojn

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Check available disk space
eo: Kontroli disponeblan diskospacon

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
eo: AUR estas deponejo prizorgata de komunumo, tial ĝi eble formas riskojn kaj problemojn.
    Ĉiuj uzantoj de AUR devas esti jam alkutimiĝintaj al la kunmeta procezo.

en: Enable AUR support
eo: Ŝalti AUR-aliĝon

en: Enable Snap support
eo: Ŝalti Snap-aliĝon
