manjaro-pamac - en to gl translation catalogue (339 entries)

en: Install, update, or remove packages
gl: Instalar, actualizar ou eliminar paquetes

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
gl: Autenticación precisa para instalar, actualizar ou eliminar paquetes

en: Failed to initialize alpm library
gl: Erro ao inicializar biblioteca ALPM

en: Synchronizing package databases
gl: Sincronización as bases de datos de paquetes

en: Failed to synchronize databases
gl: Erro ao sincronizar as bases de datos

en: Failed to init transaction
gl: Fallou o arranque da operación

en: Failed to prepare transaction
gl: Erro ao preparar a operación

en: target not found: %s
gl: obxectivo non atopado: %s

en: package %s does not have a valid architecture
gl: paquete %s non ten unha arquitectura válida

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
gl: incapaz de satisfacer a dependencia '%1$s' requirida por %2$s

en: Warning
gl: Advertencia

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
gl: instalar %1$s (%2$s) rompe a dependencia '%3$s' requirida por %4$s

en: Add %s to remove
gl: Engadir %s para eliminar

en: if possible, remove %s and retry
gl: Se é posible, elimina %s e reinténtao

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
gl: eliminando %1$sa dependencia de saltos '%2$s' requirida por %3$s

en: %1$s and %2$s are in conflict
gl: %1$s e %2$s están en conflito

en: %s needs to be removed but it is a locked package
gl: %s necesita ser eliminada pero é un paquete bloqueado

en: Failed to initialize AUR database
gl: Houbo un erro ao iniciar a base de datos AUR

en: removing %s from target list
gl: eliminando %s da lista de destinos

en: A restart is required for the changes to take effect
gl: É necesario reiniciar para que os cambios teñan efecto

en: Transaction cancelled
gl: Operación cancelada

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
gl: %1$s existe no %2$s e %3$s

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
gl: %1$s: %2$s xa existe no sistema de ficheiros (propiedade de %3$s)

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
gl: %1$s: %2$s xa existe no sistema de ficheiros

en: if this file is not needed, remove it and retry
gl: se este ficheiro non é necesario, elimínao e volve a intentalo

en: It has been backed up to %s
gl: Fíxose unha copia de seguranza a %s

en: Removing invalid files and retrying
gl: Eliminando ficheiros inválidos e reintentando

en: %s is invalid or corrupted
gl: %s non é válido ou corrupto

en: you can remove this file and retry
gl: podes eliminar este ficheiro e reintentar

en: failed to retrieve some files
gl: houbo un erro ao recuperar algúns ficheiros

en: Failed to commit transaction
gl: Fallo ao confirmar a operación

en: Checking dependencies
gl: Comprobando dependencias

en: Checking file conflicts
gl: Comprobando conflitos de ficheiro

en: Resolving dependencies
gl: Resolvendo dependencias

en: Checking inter-conflicts
gl: Comprobando conflitos entre paquetes

en: Installing %s
gl: Instalando %s

en: Upgrading %s
gl: Actualizando %s

en: Reinstalling %s
gl: Reinstalando %s

en: Downgrading %s
gl: Cambiando á versión anterior %s

en: Removing %s
gl: Removendo %s

en: Checking integrity
gl: Verificando a integridade dos paquetes

en: Loading packages files
gl: Carga de ficheiros de paquetes

en: Configuring %s
gl: Configurando %s

en: Error while configuring %s
gl: Erro durante a configuración de %s

en: Checking available disk space
gl: Comprobando o espazo dispoñible no disco

en: %1$s optionally requires %2$s
gl: %1$s opcionalmente require %2$s

en: Database file for %s does not exist
gl: Non existe entrada para %s na base de datos

en: Checking keyring
gl: Verificación claves na base de datos

en: Downloading required keys
gl: Descargando las claves requiridas

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
gl: %1$s instalado como %2$s.pacnew

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
gl: %1$s instalado como %2$s.pacsave

en: Running pre-transaction hooks
gl: Executando rutinas pre-operación

en: Running post-transaction hooks
gl: Executando rutinas post-operación

en: Error while running hooks
gl: Houbo un erro mentres se executan ganchos

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
gl[0]: Sobre %lu segundo restante
gl[1]: Sobre %lu segundos restantes

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
gl[0]: Falta %lu minuto aproximadamente
gl[1]: Faltan %lu minutos aproximadamente

en: Error
gl: Erro

en: Refreshing %s
gl: Actualizando %s

en: Download of %s started
gl: Comezou a descarga de %s

en: Downloading %s
gl: Descargando %s

en: Download of %s finished
gl: Rematou a descarga de %s

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Waiting for another package manager to quit
gl: Esperando outro xestor de paquetes para saír

en: Timeout expired
gl: O tempo de espera caducou

en: Refreshing mirrors list
gl: Actualizando a lista de mirrors

en: Cloning %s build files
gl: Clonando %s ficheiros para construír

en: Failed to clone %s build files
gl: Erro clonando os ficheiros a construír %s

en: Generating %s information
gl: Xerando a información de %s

en: Failed to generate %s information
gl: Houbo un erro ao xerar a información de %s

en: Checking %s dependencies
gl: Comprobando %s dependencias

en: Failed to check %s dependencies
gl: Houbo un erro ao comprobar as dependencias de %s

en: key %s could not be imported
gl: non se puido importar a chave %s

en: Transaction successfully finished
gl: Operación concluída con éxito

en: Preparing
gl: Preparando

en: Yes
gl: Si

en: Nothing to do
gl: Nada que facer

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
gl: %1$s: ignorando a actualización do paquete (%2$s => %3$s)

en: Failed to build %s
gl: Houbo un erro ao construír %s

en: Building %s
gl: Construíndo %s

en: Choose optional dependencies for %s
gl: Escolla dependencias optativas para %s

en: Choose a provider for %s
gl: Escolla un proveedor para %s

en: Import PGP key
gl: Importar chave PGP

en: Trust and Import
gl: Confiar e Importar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
gl: A clave PGP %1$s é necesaria para verificar os ficheiros de orixe de %2$s

en: Trust %s and import the PGP key
gl: Confiar en %s e importar a chave PGP

en: Official Repositories
gl: Repositorios oficiais

en: Repositories
gl: Repositorios

en: Flatpak
gl: Paquete plano

en: Depends On
gl: Depende de

en: Orphan Of
gl: Orfo de

en: Conflicts With
gl: Conflitos con

en: Required By
gl: Solicitado por

en: Replaces
gl: Substitúe

en: Edit build files
gl: Editar ficheiros fonte

en: Total download size
gl: Tamaño total da descarga

en: Edit %s build files
gl: Editar %s ficheiros de compilación

en: Save
gl: Gardar

en: _Close
gl: _Pechar

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Install
gl: Instalar

en: The snap %s was published using classic confinement
gl: O snap %s publicouse usando o confinamento clásico

en: Install %s anyway
gl: Instalar %s de todos os xeitos

en: Package Manager
gl: Xestor de paquetes

en: Install packages from repositories, path or url
gl: Instalar paquetes desde repositorios, ruta ou url

en: Remove packages
gl: Eliminar paquetes

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
gl: Construír os paquetes desde AUR e instalalos coas súas dependencias

en: package(s)
gl: paquete(s)

en: Updates Available
gl: Actualizacións dispoñibles

en: _Quit
gl: _Sair

en: %u available update | %u available updates
gl[0]: %u actualización dispoñible
gl[1]: %u actualizacións dispoñibles

en: Details
gl: Detalles

en: No package found
gl: Non se atoparon paquetes

en: Checking for Updates
gl: Comprobando actualizacións

en: Install Local Packages
gl: Instalar paquetes locales

en: _Open
gl: _Abrir

en: Alpm Package
gl: Paquete ALPM

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
gl: Un xestor de paquetes con compatibilidade con Alpm, AUR, Flatpak e Snap

en: %u pending operation | %u pending operations
gl[0]: %u operación pendente
gl[1]: %u operación pendentes

en: Pending
gl: Pendente

en: All
gl: Todo

en: Explicitly installed
gl: Explicitamente instalado

en: Orphans
gl: Paquetes orfos

en: Foreign
gl: Exterior

en: Installed
gl: Paquetes instalados

en: Ignored
gl: Ignorado

en: Install Reason
gl: Razón de Instalación

en: Installed as a dependency for another package
gl: Instalado como dependencia doutro paquete

en: Mark as explicitly installed
gl: Marcar como explicitamente instalado

en: Licenses
gl: Licenzas

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Repository
gl: Repositorio

en: Package Base
gl: Base de paquetes

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: First Submitted
gl: Data de creación

en: Last Modified
gl: Última modificación

en: Votes
gl: Votos

en: Out of Date
gl: Caducado

en: Groups
gl: Grupos

en: Packager
gl: Empaquetador

en: Build Date
gl: Data de construción

en: Install Date
gl: Data de Instalación

en: Backup files
gl: Arquivos da copia de seguridade

en: Optional Dependencies
gl: Dependencias opcionais

en: Optional For
gl: Opcional para

en: Provides
gl: Proporciona

en: Make Dependencies
gl: Crear Dependencias

en: Check Dependencies
gl: Comprobar Dependencias

en: Publisher
gl: Editora

en: Confined in a Sandbox
gl: Confinado nun Sandbox

en: Channels
gl: Canles

en: OS Updates
gl: Actualizacións do sistema operativo

en: Includes performance, stability and security improvements
gl: Inclúe melloras de rendemento, estabilidade e seguridade

en: Featured
gl: Destacado

en: Photo & Video
gl: Foto e vídeo

en: Music & Audio
gl: Música e Audio

en: Productivity
gl: Produtividade

en: Communication & News
gl: Novas e Comunicación

en: Education & Science
gl: Educación e Ciencia

en: Games
gl: Xogos

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Last refresh
gl: Última actualización

en: every 3 hours
gl: cada 3 horas

en: every 6 hours
gl: cada 6 horas

en: every 12 hours
gl: cada 12 horas

en: every day
gl: cada día

en: every week
gl: cada semana

en: Worldwide
gl: En todo o Mundo

en: To delete
gl: Para eliminar

en: %u file | %u files
gl[0]: %u ficheiro
gl[1]: %u ficheiros

en: Select Build Directory
gl: Seleccionar directorio de compilación

en: _Choose
gl: _Elixir

en: Choose Ignored Upgrades
gl: Escoller actualizacións ignoradas

en: Enter a selection (default=%s)
gl: Introducir unha selección (omisión=%s)

en: none
gl: nada

en: Enter a number (default=%d)
gl: Introduza un número (omisión=%d)

en: [y/N]
gl: [s/N]

en: yes
gl: si

en: Apply transaction
gl: Aplicar transacción

en: To upgrade
gl: Para actualizar

en: To reinstall
gl: Reinstalar

en: To install
gl: Instalar

en: To build
gl: Construír

en: To downgrade
gl: Para facer unha desactualización

en: To remove
gl: Eliminar

en: Total installed size
gl: Tamaño total instalado

en: Total removed size
gl: Tamaño total eliminado

en: View %s build files diff
gl: Ver %s diff dos ficheiros fonte

en: Setting build directory to %s
gl: Establecendo o directorio de compilación en %s

en: No PKGBUILD file found in current directory
gl: Non se atopou un ficheiro PKGBUILD no directorio actual

en: Checking development packages updates as root
gl: Comprobando as actualizacións dos paquetes de desenvolvemento como raíz

en: Available actions
gl: Accións dispoñibles

en: action
gl: acción

en: options
gl: opcións

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
gl: Buscar paquetes ou ficheiros, pódese indicar a busca múltiple de termos

en: file(s)
gl: ficheiro(s)

en: only search for installed packages
gl: só buscar os paquetes instalados

en: only search for packages in repositories
gl: só buscar os paquetes nos repositorios

en: also search in AUR
gl: buscar tamén en AUR

en: do not search in AUR
gl: non buscar en AUR

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
gl: buscar paquetes que teñen os nomes de ficheiro dados (os nomes poden ser parciais)

en: only print names
gl: só imprimir nomes

en: Display package details, multiple packages can be specified
gl: Mostar detalles do paquete, pode indicar varios paquetes

en: List packages, groups, repositories or files
gl: Enumerar paquetes, grupos, repositorios ou ficheiros

en: group(s)
gl: grupo(s)

en: list installed packages
gl: enumera paquetes instalados

en: list explicitly installed packages
gl: enumera paquetes instalados explicitamente

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
gl: enumera paquetes que foron instalados como dependencias pero que xa non son requeridos por ningún paquete instalado

en: list packages that were not found in the repositories
gl: enumera os paquetes que non se atoparon non repositorios

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
gl: enurmera os paquetes que son membros de certos grupos, se non se indica grupo mostrará o de todos

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
gl: enumera os paquetes dispoñibles nos repos indicados, se non se especifica mostrará os de todos

en: list files owned by the given packages
gl: enumera os paquetes que posúen os paquetes indicados

en: Clone or sync packages build files from AUR
gl: Clonar ou sincronizar ficheiros de construcción de paquetes desde AUR

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
gl: directorio de construcción, se non se indica utilizase o escollido en pamac.conf

en: also clone needed dependencies
gl: clonar tamén as dependencias precisas

en: do not print any output
gl: non imprimir ningunha saída

en: overwrite existing files
gl: sobreescribir ficheiros existentes

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
gl: Se non se indica o nome do paquete, utilizar o ficheiro PKGBUILD no directorio actual

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
gl: O directorio de construcción será o directorio pai, -ignórase a opción builddir

en: and --no-clone option will be enforced
gl: e aplicarase unha opción --no-clone

en: keep built packages in cache after installation
gl: manter os paquetes construídos na caché despois da instalación

en: do not keep built packages in cache after installation
gl: non manter os paquetes construídos na caché despois da instalación

en: only print what would be done but do not run the transaction
gl: só imprime o que se faría pero non executes a transacción

en: do not clone build files from AUR, only use local files
gl: non clonar ficheiros de construcción desde AUR, usar só ficheiros locais

en: bypass any and all confirmation messages
gl: ignorar todas as mensaxes de confirmación

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
gl: ignorar actualización do paquete, pódense indicar varios paquetes separados por vírgulas

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
gl: sobreescribe ficheiros en conflicto, pode indicar múltiples patróns separándoos cunha vírgula

en: download all packages but do not install/upgrade anything
gl: baixa todos os paquetes pero non instales/actualices nada

en: mark all packages installed as a dependency
gl: marca todos os paquetes instalados como unha dependencia

en: mark all packages explicitly installed
gl: marca todos os paquetes instalados explicitamente

en: check for updates
gl: comprobando actualizacións

en: do not check for updates
gl: non comprobes se hai actualizacións

en: Reinstall packages
gl: Reinstalar paquetes

en: remove packages only if they are not required by any other packages
gl: eliminar paquetes só se non son requiridos por ningún outro paquete

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
gl: eliminar dependencias que non son precisadas por outros paquetes, se utilizar esta opción sen nome de paquete entón elimina todos os orfos

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
gl: non elimine dependencias que non son requiridas por outros paquetes

en: ignore files backup
gl: ignorar a copia de seguranza do ficheiro

en: Safely check for updates without modifiying the databases
gl: Comprobar actualizacións de xeito seguro sen modificar a base de datos

en: Exit code is 100 if updates are available
gl: O código de saída é 100 se hai actualizacións dispoñibles

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
gl: directorio de construcción (utilizar con --devel), se non se indica utilizarase o proporcionado en pamac.conf

en: also check updates in AUR
gl: comprobar tamén actualizacións en AUR

en: do not check updates in AUR
gl: non comprobar actualizacións para AUR

en: only print one line per update
gl: escribir só unha liña por actualización

en: also check development packages updates (use with --aur)
gl: comprobar tamén actualizacións de paquetes de desenvolvemento (utilizar con --aur)

en: do not check development packages updates
gl: non comprobar actualizacións de paquetes de desenvolvemento

en: Upgrade your system
gl: Actualice o sistema

en: force the refresh of the databases
gl: forzar a actualización das bases de datos

en: enable package downgrades
gl: permite degradar paquetes

en: disable package downgrades
gl: desactivar as baixadas de paquetes

en: also upgrade packages installed from AUR
gl: actualice tamén os paquetes instalados desde AUR

en: do not upgrade packages installed from AUR
gl: non actualice os paquetes instalados desde AUR

en: also upgrade development packages (use with --aur)
gl: actualizar paquetes de desenvolvemento (utilizar con --aur)

en: do not upgrade development packages
gl: non actualizar os paquetes de desenvolvemento

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
gl: directorio de construcción (utilizar con --aur), se non se indica utilizarase o proporcionado en pamac.conf

en: Clean packages cache or build files
gl: Borrar a caché dos paquetes ou crear ficheiros

en: number
gl: número

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
gl: especifique cantas versións de cada paquete se gardan no directorio da caché

en: only target uninstalled packages
gl: só abordar os paquetes desinstalados

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
gl: eliminar todos os ficheiros de compilación, o directorio de compilación é o especificado en pamac.conf

en: do not remove files, only find candidate packages
gl: non elimine ficheiros, só busque paquetes candidatos

en: also display all files names
gl: amose tamén os nomes dos ficheiros

en: Name
gl: Nome

en: Version
gl: Versión

en: Description
gl: Descrición

en: Installed Size
gl: Tamaño da instalación

en: No package owns %s
gl: Ningún paquete posúe a %s

en: %s is owned by %s
gl: %s é propiedade de %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
gl[0]: %u actualización ignorada
gl[1]: %u actualizacións ignoradas

en: Remove only the versions of uninstalled packages
gl: Eliminar só as versións de paquetes non instalados

en: Number of versions of each package to keep in the cache
gl: Número de versións de cada paquete para gardar na caché

en: Clean cache
gl: Borrar cache

en: Clean build files
gl: Borrar ficheiros de compilación

en: Add %s to install
gl: Engadir %s para instalar

en: %s is only available from AUR
gl: %s está dispoñible só desde AUR

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
gl[0]: Hai %1$u membro no grupo %2$s
gl[1]: Hai %1$u membros no grupo %2$s

en: all
gl: todo

en: Add %s to reinstall
gl: Engadir %s para reinstalar

en: No
gl: Non

en: Choose a Provider
gl: Escolla un Provedor

en: Choose
gl: Escoller

en: Progress
gl: Progreso

en: Pamac History
gl: Pamac Historia

en: Transaction Summary
gl: Resumo da transacción

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: Software Mode
gl: Modo soporte lóxico

en: Refresh databases
gl: Actualizar a bases de datos

en: View History
gl: Ver historial

en: Preferences
gl: Preferencias

en: About
gl: Acerca de

en: Search
gl: Buscar

en: Remove all
gl: Eliminar todos

en: Install all
gl: Instalar todos

en: Ignore all
gl: Ignorar todos

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Relevance
gl: Relevancia

en: Size
gl: Tamaño

en: Date
gl: Data

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Categories
gl: Categorías

en: Browse
gl: Explorar

en: Launch
gl: Iniciar

en: Remove
gl: Remover

en: Reinstall
gl: Reinstalar

en: Build
gl: Construír

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Files
gl: Arquivos

en: Reset build files
gl: Restablecer ficheiros de construcción

en: Build files
gl: Ficheiros fonte

en: General
gl: Xeral

en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

en: Updates check frequency
gl: Frecuencia da comprobación de actualizacións

en: Automatically download updates
gl: Baixar actualizacións automáticamente

en: Hide tray icon when no update
gl: Agochar a icona da bandexa cando non haxa actualización

en: Downloads
gl: Descargas

en: Parallel downloads
gl: Descargas paralelas

en: Use mirrors from
gl: Use espellos desde:

en: Refresh Mirrors
gl: Actualizar espellos

en: Number of versions of each package to keep
gl: Número de versións de cada paquete para gardar

en: Remove only the uninstalled packages
gl: Elimina só os paquetes desinstalados

en: Clean
gl: Borrar

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
gl: A configuración incorrecta destas opcións pode provocar a ruptura do sistema.
    Modifícaos só se sabes o que estás facendo.

en: Check available disk space
gl: Comprobe o espazo en disco dispoñible

en: Remove unrequired dependencies
gl: Elimina dependencias sen contrapartida

en: Do not check for updates when installing
gl: Non comprobar actualizacións cando se estea instalando

en: Enable downgrade
gl: Permitir degradar

en: Ignored upgrades
gl: Actualizacións ignoradas

en: Third Party
gl: De terceiros

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
gl: AUR é un repositorio comunitario polo que presenta riscos potencias e problemas.
    Todos os usuarios de AUR deben estar familiarizados co el proceso de construción.

en: Enable AUR support
gl: Activar o soporte AUR

en: Keep built packages
gl: Manter os paquetes compilados

en: Check for development packages updates
gl: Comprobar actualizacións de paquetes en desenvolvemento

en: Build directory
gl: Directorio de compilación

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
gl: Os paquetes Flatpak son mantidos polo seu editor.

en: Enable Flatpak support
gl: Activar o soporte a Flatpak

en: Snap packages are maintained by their publisher.
gl: Os paquetes Snap son mantidos polo seu editor.

en: Enable Snap support
gl: Activar o soporte Snap
