manjaro-pamac - en to hu translation catalogue (325 entries)

en: Install, update, or remove packages
hu: Csomagok telepítése, frissítése vagy eltávolítása

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
hu: A csomagok telepítéséhez, frissítéséhez vagy eltávolításához hitelesítés szükséges

en: Failed to initialize alpm library
hu: Nem sikerült inicializálni az alpm könyvtárat

en: Synchronizing package databases
hu: Csomag adatbázisok szinkronizálása

en: Failed to synchronize databases
hu: Nem sikerült az adatbázisok szinkronizálása

en: Failed to init transaction
hu: Művelet megkezdése sikertelen

en: Failed to prepare transaction
hu: Művelet előkészítése sikertelen

en: target not found: %s
hu: cél: %s nem található

en: package %s does not have a valid architecture
hu: a csomag %s nem tartalmaz megfelelő architektúrát

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
hu: nem lehet kielégíteni a "%1$s" függőséget, melyre a %2$s csomagnak szüksége van

en: Warning
hu: Figyelem

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
hu: %1$s (%2$s) telepítése függőséget okoz a(z) '%3$s' melyre a %4$s csomagnak szüksége van

en: Add %s to remove
hu: %shozzáadása az eltávolítandókhoz

en: if possible, remove %s and retry
hu: ha lehetséges, távolítsd el a következőt: %s, és próbáld újra

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
hu: %1$s eltávolítása függőséget okoz a(z) '%2$s' melyre a %3$scsomagnak szüksége van

en: %1$s and %2$s are in conflict
hu: %1$s és %2$s konfliktusban van

en: %s needs to be removed but it is a locked package
hu: %s -t el kell távolítani de a csomag zárolva van

en: Failed to initialize AUR database
hu: Nem sikerült inicializálni az AUR adatbázist

en: removing %s from target list
hu: %s eltávolítása a cél listáról

en: A restart is required for the changes to take effect
hu: Újraindítás szükséges a változások érvényesítéséhez

en: Transaction cancelled
hu: Művelet visszavonva

en: if this file is not needed, remove it and retry
hu: ha ez a fájl nem szükséges, akkor távolítsd el, és próbáld újra

en: It has been backed up to %s
hu: Visszaállítva erre: %s

en: Removing invalid files and retrying
hu: Hibás fájlok eltávolítása és újrapróbálkozás

en: %s is invalid or corrupted
hu: %s hibás vagy sérült

en: you can remove this file and retry
hu: eltávolíthatod a fájlt, és próbálkozhatsz újra

en: failed to retrieve some files
hu: néhány fájl letöltése nem sikerült

en: Failed to commit transaction
hu: Művelet végrehajtása sikertelen

en: Checking dependencies
hu: Függőségek ellenőrzése

en: Checking file conflicts
hu: Fájl konfliktusok ellenőrzése

en: Resolving dependencies
hu: Függőségek feloldása

en: Checking inter-conflicts
hu: Összeférhetetlenségek ellenőrzése

en: Installing %s
hu: Telepítés %s

en: Upgrading %s
hu: Frissítés %s

en: Reinstalling %s
hu: Újratelepítés %s

en: Downgrading %s
hu: Leépítés %s

en: Removing %s
hu: Eltávolítás %s

en: Checking integrity
hu: Egységesség ellenőrzése

en: Loading packages files
hu: Csomagfájlok betöltése

en: Configuring %s
hu: Konfigurálás %s

en: Error while configuring %s
hu: Hiba a(z) %s konfigurálásakor

en: Checking available disk space
hu: Elérhető tárterület ellenőrzése

en: Database file for %s does not exist
hu: adatbázis fájl a %s -hez nem található

en: Checking keyring
hu: Kulcs ellenőrzése

en: Downloading required keys
hu: Megkövetelt kulcsok letöltése

en: Running pre-transaction hooks
hu: Tranzakciók előkészítése

en: Running post-transaction hooks
hu: Tranzakciók utáni munkálatok

en: Error while running hooks
hu: Hiba az eseménykezelők (hook) futtatásakor

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
hu[0]: Körülbelül %lu másodperc van hátra
hu[1]: Körülbelül %lu másodperc van hátra

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
hu[0]: Kb. %lu perc van hátra
hu[1]: Kb. %lu perc van hátra

en: Error
hu: Hiba

en: Refreshing %s
hu: Frissítés %s

en: Download of %s started
hu: A %s letöltése megkezdődött

en: Downloading %s
hu: Letöltés %s

en: Download of %s finished
hu: A %s letöltése befejeződött

en: Authentication failed
hu: Hitelesítés nem sikerült

en: Waiting for another package manager to quit
hu: Várakozás másik csomagkezelő kilépésére

en: Timeout expired
hu: Az időkorlát lejárt

en: Refreshing mirrors list
hu: Tükrök listájának frissítése

en: Cloning %s build files
hu: %s build fájlok klónozása

en: Failed to clone %s build files
hu: %s összerakásához szükséges fájlok klónozása sikertelen

en: Generating %s information
hu: %s adatainak generálása

en: Failed to generate %s information
hu: Nem sikerült előállítani a(z) %s információt

en: Checking %s dependencies
hu: %s függőségek ellenőrzése

en: Failed to check %s dependencies
hu: %s függések ellenőrzése sikertelen

en: key %s could not be imported
hu: a(z) %s kulcs betöltése sikertelen

en: Transaction successfully finished
hu: A tranzakció sikeresen végrehajtódott

en: Preparing
hu: Előkészítés

en: Yes
hu: Igen

en: Nothing to do
hu: Semmi teendő

en: Failed to build %s
hu: Nem sikerült összerakni: %s

en: Building %s
hu: Telepítés %s

en: Choose optional dependencies for %s
hu: Válaszd ki a(z) %scsomag opcionális függőségeit

en: Choose a provider for %s
hu: Válassz szolgáltatót a %s -hez

en: Import PGP key
hu: PGP kulcs betöltése

en: Trust and Import
hu: Megbízom benne és betöltöm

en: _Cancel
hu: Mégse

en: Trust %s and import the PGP key
hu: Megbíz a(z) %s PGP kulcsban és importálja

en: Official Repositories
hu: Hivatalos tárolók

en: Repositories
hu: Tárolók

en: Depends On
hu: Függőségek

en: Orphan Of
hu: Elárvult fájlja a következőnek:

en: Conflicts With
hu: Ütközik vele

en: Required By
hu: Igényelt

en: Replaces
hu: Helyettesít

en: Edit build files
hu: Build fájlok szerkesztése

en: Total download size
hu: Teljes letöltési méret

en: Edit %s build files
hu: %s build fájlok szerkesztése

en: Save
hu: Mentés

en: _Close
hu: Bezár

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Install
hu: Telepítés

en: The snap %s was published using classic confinement
hu: A(z) %s snap csomagot klasszikus izolációs mechanizmussal publikálták

en: Install %s anyway
hu: %s telepítése mindenképp

en: Package Manager
hu: Csomagkezelő

en: Install packages from repositories, path or url
hu: Csomagok telepítése tárolókból, útvonal vagy url

en: Remove packages
hu: Csomagok eltávolítása

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
hu: Csomagok fordítása az és telepítése a függőségeikkel együtt az AUR-ból

en: package(s)
hu: csomag(ok)

en: Updates Available
hu: Frissítések Elérhetőek

en: Your system is up to date
hu: A rendszer naprakész.

en: _Quit
hu: Kilépés

en: %u available update | %u available updates
hu[0]: %u elérhető frissítések
hu[1]: %u  elérhető frissítések

en: Details
hu: Részletek

en: No package found
hu: Nem található csomag

en: Checking for Updates
hu: Frissítések keresése

en: Install Local Packages
hu: Helyi csomagok telepítése

en: _Open
hu: Megnyit

en: Alpm Package
hu: Alpm csomag

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
hu: Csomagkezelő Alpm, AUR, Flatpak és Snap támogatással

en: %u pending operation | %u pending operations
hu[0]: %u függőben lévő művelet
hu[1]: %u függőben lévő művelet

en: Pending
hu: Függőben lévő

en: All
hu: Összes

en: Explicitly installed
hu: Kifejezetten telepített

en: Orphans
hu: Árvák

en: Foreign
hu: Külső

en: Installed
hu: Telepített

en: Ignored
hu: Figyelmen kívül hagyott

en: Install Reason
hu: Telepítés oka

en: Installed as a dependency for another package
hu: Telepítve csomagfüggőség miatt

en: Mark as explicitly installed
hu: Megjelölés kifejezett telepítésre

en: Licenses
hu: Licenszek

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Repository
hu: Tároló

en: Package Base
hu: Csomag alap

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: First Submitted
hu: Először közzétéve

en: Last Modified
hu: Utoljára módosítva

en: Votes
hu: Szavazatok

en: Out of Date
hu: Elavult

en: Groups
hu: Csoportok

en: Packager
hu: Csomagoló

en: Build Date
hu: Verzió dátuma

en: Install Date
hu: Telepítési dátum

en: Backup files
hu: Mentett fájlok

en: Optional Dependencies
hu: Opcionális függőségek

en: Optional For
hu: Opcionális ehhez

en: Provides
hu: Szolgáltat

en: Make Dependencies
hu: Függőségek létrehozása

en: Check Dependencies
hu: Függőségek ellenőrzése

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Confined in a Sandbox
hu: Homokozóba (sandbox) zárva

en: Channels
hu: Csatornák

en: OS Updates
hu: Rendszer Frissítések

en: Includes performance, stability and security improvements
hu: Tartalmaz teljesítmény, stabilitási és biztonsági fejlesztéseket is.

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Photo & Video
hu: Fotó és Videó

en: Music & Audio
hu: Zene és Hang

en: Productivity
hu: Produktivitás

en: Communication & News
hu: Kommunikáció és Hírek

en: Education & Science
hu: Oktatás és Tudomány

en: Games
hu: Játékok

en: Utilities
hu: Kellékek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Updates
hu: Frissítések

en: Last refresh
hu: Legutóbbi frissítés

en: every 3 hours
hu: 3 óránként

en: every 6 hours
hu: 6 óránként

en: every 12 hours
hu: 12 óránként

en: every day
hu: naponta

en: every week
hu: hetente

en: Worldwide
hu: Világszerte

en: To delete
hu: Törlésre

en: %u file | %u files
hu[0]: %u fájlok
hu[1]: %u fájlok

en: Select Build Directory
hu: Építési könyvtár megadása

en: Choose Ignored Upgrades
hu: Válaszd ki a figyelmen kívül hagyandó frissítéseket

en: Enter a selection (default=%s)
hu: Válassz (alapértelmezett=1%s)

en: none
hu: egyik sem

en: Enter a number (default=%d)
hu: Adj megy egy számot  (default=%d)

en: [y/N]
hu: [i/N]

en: y
hu: i

en: yes
hu: igen

en: Apply transaction
hu: Tranzakció végrehajtása

en: [e/y/N]
hu: [e/I/N]

en: To upgrade
hu: Frissítendő

en: To reinstall
hu: Újra telepítésre

en: To install
hu: Telepítésre

en: To build
hu: Építeni

en: To downgrade
hu: Visszaállításra

en: To remove
hu: Eltávolításra

en: Total installed size
hu: Teljes telepített méret

en: Total removed size
hu: Teljes eltávolított méret

en: View %s build files diff
hu: %s build fájlok közötti különbségek

en: Setting build directory to %s
hu: A felépítési mappa beállítása ide: %s

en: No PKGBUILD file found in current directory
hu: PKGBUILD fájl nem található az aktuális könyvtárban

en: Checking development packages updates as root
hu: Fejlesztői csomagok frissítésének ellenőrzése root-ként

en: Available actions
hu: Elérhető műveletek

en: action
hu: művelet

en: options
hu: opciók

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
hu: Csomagok vagy fájlok keresése, összetett keresési feltételek

en: file(s)
hu: fájl(ok)

en: only search for installed packages
hu: keresés csak a telepített csomagok között

en: only search for packages in repositories
hu: keresés csak a tárolókban

en: also search in AUR
hu: keresés az AUR- ban is

en: do not search in AUR
hu: ne keressen az AUR-ban

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
hu: A megadott fájl névvel bíró csomagok keresése (fájlnév részlet is lehet)

en: only print names
hu: csak nevek kiírása

en: Display package details, multiple packages can be specified
hu: Csomag részletek megjelenítése, több csomag kiválasztása lehetséges

en: List packages, groups, repositories or files
hu: Csomagok, csoportok, tárolók és fájlok listázása

en: group(s)
hu: csoport(ok)

en: repo(s)
hu: tároló(k)

en: list installed packages
hu: telepített csomagok listázása

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
hu: a már nem szükséges függőségi fájlok listázása

en: list packages that were not found in the repositories
hu: tárolókban nem található csomagok listázása

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
hu: az adott csoportba tartozó összes csomag listázása, ha nincs csoport, akkor az összesből listáz

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
hu: az összes elérhető csomag listázása az adott tárolókból, ha nincs megadva tároló, akkor az összesből listáz

en: list files owned by the given packages
hu: adott csomagokhoz tartozó fájlok listázása

en: Clone or sync packages build files from AUR
hu: Csomag build fájlok klónozása vagy szikronizálása AUR-ból

en: dir
hu: könyvtár

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
hu: build könyvtár, ha nincs megadva könyvtár, akkor a pamac.conf fájlban megadott lesz használva

en: also clone needed dependencies
hu: szükséges függőségek klónozása

en: do not print any output
hu: ne írjon ki semmit

en: overwrite existing files
hu: meglévő fájlok felülírása

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
hu: Ha nincs csomagnév megadva, használd a PKGBUILD fájlt az aktuális könyvtárban

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
hu: A build könyvtár a szülő könyvtár lesz, --builddir opció figyelmen kívül lesz véve

en: and --no-clone option will be enforced
hu: és a --no-clone opció aktiválva lesz

en: keep built packages in cache after installation
hu: tartsa a felépített csomagokat gyorsítótárban a telepítés után

en: do not keep built packages in cache after installation
hu: ne tartsa az összerakott csomagot a gyorsítótárban telepítés után

en: only print what would be done but do not run the transaction
hu: csak azt írja ki, ami történne, de ne hajtsa végre a műveletet

en: do not clone build files from AUR, only use local files
hu: AUR-ból származó build fájlok ne legyenek klónozva, csak a helyi fájlok

en: bypass any and all confirmation messages
hu: Megerősítési és egyéb üzenetek figyelmen kívül hagyása

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
hu: csomagfrissítés mellőzése, vesszővel elválasztva több csomag megadása is lehetséges

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
hu: Ütközést okozó fájlok felülírás, több minta is megadható vesszővel elválasztva

en: download all packages but do not install/upgrade anything
hu: összes csomag letöltése, de ne telepítse/frissítse egyiket sem

en: mark all packages installed as a dependency
hu: minden telepített csomag függőségként való megjelölése

en: mark all packages explicitly installed
hu: minden csomag megjelölése kézi telepítésűként

en: check for updates
hu: frissítések ellenőrzése

en: do not check for updates
hu: ne keressen frissítéseket

en: Reinstall packages
hu: Csomagok újratelepítése

en: remove packages only if they are not required by any other packages
hu: csomagok eltávolítása csak akkor, ha nem igényli más csomag

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
hu: más csomag által nem igényelt függőségek eltávolítása, ha nincs csomagnév megadva, akkor az összes árva eltávolításra kerül

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
hu: ne távolítsa el azon függőségeket, amelyekre más csomagoknak nincs szüksége

en: ignore files backup
hu: fájlok biztonsági mentésének figyelmen kívül hagyása

en: Safely check for updates without modifiying the databases
hu: Frissítések keresése adatbázis módosítás nélkül

en: Exit code is 100 if updates are available
hu: Exit kód 100, ha frissítések elérhetőek

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
hu: könyvtár építése (--devel használattal), ha nincs könyvtár megadva, akkor a pamac.conf- ban megadott lesz használva

en: also check updates in AUR
hu: frissítések keresése AUR-ban is

en: do not check updates in AUR
hu: ne keressen frissítéseket az AUR-ból

en: only print one line per update
hu: frissítésenként csak egy sort írjon ki

en: also check development packages updates (use with --aur)
hu: ellenőrizze a fejlesztés alatt álló csomagok frissítéseit (--aur használattal)

en: do not check development packages updates
hu: ne keressen frissítéseket a fejlesztés alatt álló csomagokhoz

en: Upgrade your system
hu: Frissítsd a rendszered

en: force the refresh of the databases
hu: adatbázisok frissítésének kényszerítése

en: enable package downgrades
hu: csomag-visszaállítás engedélyezése

en: disable package downgrades
hu: csomag-visszaállítás tiltása

en: also upgrade packages installed from AUR
hu: AUR-ból telepített csomagok frissítése

en: do not upgrade packages installed from AUR
hu: ne frissítse az AUR-ból telepített csomagokat

en: also upgrade development packages (use with --aur)
hu: használja a fejlesztés alatt álló csomagok frissítéseit ( --aur használattal)

en: do not upgrade development packages
hu: ne frissítse a fejlesztés alatt álló csomagokat

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
hu: build könyvtár (--aur), ha nincs megadva könyvtár, akkor a pamac.conf fájlban lévő lesz használva

en: Clean packages cache or build files
hu: Csomagok gyorsítótára vagy átmeneti telepítő fájlok tisztítása

en: number
hu: szám

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
hu: Adja meg hány verzió legyen tárolva minden csomagból a gyorsítótárban

en: only target uninstalled packages
hu: csak az eltávolított csomagokat célozza

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
hu: összes átmeneti telepítő fájl eltávolítása, a mappa a pamac.conf -ban megadott

en: do not remove files, only find candidate packages
hu: ne távolítson el fájlokat, csak keresse a megfelelő csomagokat

en: also display all files names
hu: jelenítse meg a fájl neveket

en: Name
hu: Név

en: Version
hu: Verzió

en: Description
hu: Leírás

en: Installed Size
hu: Telepített méret

en: No package owns %s
hu: Nincs csomagtulajdonos%s

en: %s is owned by %s
hu: %s tulajdonosa %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
hu[0]: %u figyelmen kívül hagyott frissítés
hu[1]: %u figyelmen kívül hagyott frissítés

en: Remove only the versions of uninstalled packages
hu: Csak az eltávolított csomagok verzióinak eltávolítása

en: Number of versions of each package to keep in the cache
hu: A cache- ben csomagonként megtartandó példányok száma:

en: Clean cache
hu: Cache törlés

en: Clean build files
hu: Átmeneti telepítő fájlok tisztítása

en: Add %s to install
hu: %shozzáadása a telepítendőkhöz

en: %s is only available from AUR
hu: %s csak az AUR-ból érhető el.

en: all
hu: mind

en: Add %s to reinstall
hu: %shozzáadása az újratelepítendőkhöz

en: No
hu: Nem

en: Choose a Provider
hu: Válassz szolgáltatót

en: Choose
hu: Kiválaszt

en: Progress
hu: Folyamat

en: Pamac History
hu: Pamac előzmények

en: Transaction Summary
hu: Tranzakció összefoglaló

en: _Apply
hu: Alkalmaz

en: Software Mode
hu: Szoftver Mód

en: Refresh databases
hu: Adatbázis frissítése

en: View History
hu: Előzmények megtekintése

en: Preferences
hu: Beállítások

en: About
hu: A Pamac-ról

en: Search
hu: Keresés

en: Remove all
hu: Összes eltávolítása

en: Install all
hu: Összes telepítése

en: Ignore all
hu: Mindent figyelmen kivül hagy

en: Sort by
hu: Sorrend

en: Relevance
hu: Fontosság

en: Size
hu: Méret

en: Date
hu: Dátum

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Browse
hu: Keresés

en: Launch
hu: Indítás

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Reinstall
hu: Újra telepít

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Files
hu: Fájlok

en: Reset build files
hu: Build fájlok visszaállítása

en: Build files
hu: Build fájlok

en: General
hu: Általános

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: Updates check frequency
hu: Frissítések ellenőrzésének gyakorisága

en: Automatically download updates
hu: Frissítések automatikus letöltése

en: Hide tray icon when no update
hu: Tálcaikon elrejtése ha nincsenek frissítések

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Parallel downloads
hu: Párhuzamos letöltések

en: Clean
hu: Tisztítás

en: Advanced
hu: Haladó

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
hu: Ezeknek a beállításoknak a helytelen beállítása a rendszer elrontásához 
    vezethet. Csak akkor módosítsa őket, ha tudja, mit csinál.

en: Check available disk space
hu: A rendelkezésre álló lemezterület ellenőrzése

en: Remove unrequired dependencies
hu: Nem megkövetelt függőségek eltávolítása

en: Do not check for updates when installing
hu: Telepítéskor ne keressen frissítéseket

en: Enable downgrade
hu: Régi verziókra való lépés engedélyezése

en: Third Party
hu: Harmadik féltől származó

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
hu: Az AUR egy közösségileg karbantartott tároló, így lehetséges veszélyek és problémák forrása.
    Az AUR felhasználónak ismernie kell a telepítési folyamatot.

en: Enable AUR support
hu: AUR támogatás engedélyezése

en: Check for development packages updates
hu: Ellenőrizze a fejlesztés alatt álló csomagok frissítéseit

en: Build directory
hu: Építési könyvtár

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
hu: A Flatpak csomagokat a kiadójuk tartja karban

en: Enable Flatpak support
hu: Flatpak támogatás engedélyezése

en: Snap packages are maintained by their publisher.
hu: A Snap csomagokat a kiadó tartja karban.

en: Enable Snap support
hu: Snap támogatás engedélyezése
