manjaro-pamac - en to ms translation catalogue (127 entries)

en: Install, update, or remove packages
ms: Memasang, mengemas kini atau membuang pakej

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
ms: Pengesahan diperlukan untuk memasang, mengemas kini atau membuang pakej

en: Synchronizing package databases
ms: Menyelaras pangkalan data pakej

en: Failed to synchronize databases
ms: Gagal menyelaras pangkalan data

en: Failed to prepare transaction
ms: Gagal untuk menyediakan transaksi

en: target not found: %s
ms: Sasaran tidak dijumpai: %s

en: package %s does not have a valid architecture
ms: pakej %s tidak mempunyai arkitek yang sah

en: Warning
ms: Amaran

en: Add %s to remove
ms: Tambah %s untuk dibuang

en: if possible, remove %s and retry
ms: jika boleh, keluarkan %s dan cuba semula

en: %s needs to be removed but it is a locked package
ms: %s perlu dibuang tetapi ia berada dalam pakej terkunci

en: Failed to initialize AUR database
ms: Gagal untuk memulakan pangkalan data AUR

en: removing %s from target list
ms: membuang %s daripada senarai sasar

en: Transaction cancelled
ms: Transaksi dibatalkan

en: if this file is not needed, remove it and retry
ms: jika fail ini tidak diperlukan, keluarkannya dan cuba semula

en: Removing invalid files and retrying
ms: Sedang keluarkan fail tidak sah dan cuba semula

en: %s is invalid or corrupted
ms: %s adalah tidak sah atau rosak

en: you can remove this file and retry
ms: anda boleh keluarkan fail ini dan cuba semula

en: failed to retrieve some files
ms: gagal untuk mendapatkan kembali beberapa fail

en: Failed to commit transaction
ms: Gagal untuk melaksanakan transaksi

en: Checking dependencies
ms: Memeriksa kebergantungan

en: Checking file conflicts
ms: Memeriksa konflik fail

en: Resolving dependencies
ms: Menyelesaikan kebergantungan

en: Checking inter-conflicts
ms: Memeriksa konflik perantaraan

en: Installing %s
ms: Memasang %s

en: Upgrading %s
ms: Menaiktaraf %s

en: Reinstalling %s
ms: Memasang semula %s

en: Downgrading %s
ms: Turuntaraf %s

en: Removing %s
ms: Membuang %s

en: Checking integrity
ms: Memeriksa integriti

en: Loading packages files
ms: Memuatkan fail pakej

en: Configuring %s
ms: Mengkonfigurasi %s

en: Checking available disk space
ms: Memeriksa ruang cakera yang ada

en: Database file for %s does not exist
ms: Fail pangakalan data untuk %s tidak wujud

en: Checking keyring
ms: Memeriksa keyring

en: Downloading required keys
ms: Memuat turun kunci yang diperlukan

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
ms[0]: Tinggal lebih kurang %lu saat

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
ms[0]: Tinggal lebih kurang %lu minit

en: Refreshing %s
ms: Menyegarkan %s

en: Downloading %s
ms: Memuat turun %s

en: Authentication failed
ms: Pengesahan gagal

en: Waiting for another package manager to quit
ms: Sedang tunggu satu lagi pengurus pakej untuk berhenti

en: Refreshing mirrors list
ms: Menyegarkan senarai cermin

en: Cloning %s build files
ms: Mengklon %s fail binaan

en: Failed to clone %s build files
ms: Gagal untuk mengklon %s fail binaan

en: Generating %s information
ms: Menjana %s maklumat

en: Failed to generate %s information
ms: Gagal untuk menjana %s maklumat

en: Checking %s dependencies
ms: Memeriksa %s kebergantungan

en: Failed to check %s dependencies
ms: Gagal untuk memeriksa %s kebergantungan

en: key %s could not be imported
ms: kunci %s tidak dapat diimpot

en: Transaction successfully finished
ms: Transaksi berjaya diselesaikan

en: Preparing
ms: Menyediakan

en: Yes
ms: Ya

en: Nothing to do
ms: Tiada untuk dibuat

en: Failed to build %s
ms: Gagal untuk membina %s

en: Building %s
ms: Membina %s

en: Depends On
ms: Bergantung Pada

en: Conflicts With
ms: Konflik Dengan

en: Required By
ms: Diperlukan Oleh

en: Replaces
ms: Ganti

en: Edit build files
ms: Menyunting fail binaan

en: Total download size
ms: Jumlah saiz muat turun

en: Save
ms: Simpan

en: Install
ms: Pasang

en: Install %s anyway
ms: Teruskan memasang %s

en: Package Manager
ms: Pengurus Pakej

en: Remove packages
ms: Membuang pakej-pakej

en: Updates Available
ms: Kemas Kini Tersedia

en: %u available update | %u available updates
ms[0]: %u kemas kini tersedia

en: Details
ms: Keterangan

en: No package found
ms: Tiada pakej dijumpai

en: Checking for Updates
ms: Mencari Kemas Kini

en: Install Local Packages
ms: Pasang Pakej Tempatan

en: Explicitly installed
ms: Jelas terpasang

en: Orphans
ms: Yatim

en: Foreign
ms: Asing

en: Installed
ms: Telah dipasang

en: Install Reason
ms: Sebab Pasang

en: Installed as a dependency for another package
ms: Terpasang sebagai kebergantungan untuk pakej lain

en: Licenses
ms: Lesen

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Repository
ms: Repositori

en: Maintainer
ms: Pemelihara

en: First Submitted
ms: Dihantar pertama kali

en: Last Modified
ms: Kali Terakhir Diubah

en: Votes
ms: Undi

en: Groups
ms: Kumpulan

en: Packager
ms: Pembungkus

en: Install Date
ms: Tarikh Pasang

en: Backup files
ms: Fail sandaran

en: Provides
ms: Membekal

en: Publisher
ms: Penerbit

en: Channels
ms: Saluran

en: OS Updates
ms: Kemas kini OS

en: Includes performance, stability and security improvements
ms: Termasuk penambahbaikan prestasi, kestabilan dan keselamatan

en: Photo & Video
ms: Gambar & Video

en: Music & Audio
ms: Musik & Audio

en: Productivity
ms: Produktiviti

en: Communication & News
ms: Komunikasi & Berita

en: Education & Science
ms: Pendidikan & Sains

en: To delete
ms: Untuk memadam

en: %u file | %u files
ms[0]: %u fail

en: none
ms: tiada

en: To reinstall
ms: Untuk dinyahpasang

en: To install
ms: Untuk dipasang

en: To build
ms: Untuk dibina

en: To downgrade
ms: Untuk diturun taraf

en: To remove
ms: Untuk dibuang

en: Total installed size
ms: Jumlah saiz terpasang

en: Total removed size
ms: Jumlah saiz terpadam

en: No PKGBUILD file found in current directory
ms: Tiada fail PKGBUILD dijumpai dalam direktori semasa

en: do not search in AUR
ms: jangan mencari dalam AUR

en: list installed packages
ms: senarai pakej terpasang

en: Name
ms: Nama

en: Version
ms: Versi

en: Installed Size
ms: Saiz Pasang

en: Choose
ms: Pilih

en: Progress
ms: Perkembangan

en: Transaction Summary
ms: Ringkasa Transaksi

en: Search
ms: Cari

en: Relevance
ms: Keberkaitan

en: Size
ms: Saiz

en: Date
ms: Tarikh

en: Remove
ms: Buang

en: Reinstall
ms: Pasang semula

en: Build
ms: Binaan

en: Files
ms: Fail
