manjaro-pamac - en to nb translation catalogue (268 entries)

en: Install, update, or remove packages
nb: Installer, oppdater eller fjern pakker

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
nb: Autentisering er påkrevd for å kunne installere, oppdatere eller fjerne pakker

en: Failed to initialize alpm library
nb: Mislyktes i å initialisere alpm-bibliotek

en: Synchronizing package databases
nb: Synkroniserer pakkedatabaser

en: Failed to synchronize databases
nb: Mislyktes i å synkronisere dataaser

en: Failed to init transaction
nb: Mislyktes i å initiere transaksjon

en: Failed to prepare transaction
nb: Mislyktes i å forberede transaksjon

en: target not found: %s
nb: mål ikke funnet: %s

en: package %s does not have a valid architecture
nb: Pakken %s har ikke en gyldig arkitektur

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
nb: Kunne ikke tilfredsstille avhengighet '%1$s' benyttes av %2$s

en: Warning
nb: Advarsel

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
nb: Å installere %1$s (%2$s) ødelegger avhengighet '%3$s' benyttes av %4$s

en: Add %s to remove
nb: Legg til %s for å fjerne

en: if possible, remove %s and retry
nb: dersom mulig, fjern %s og prøv igjen

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
nb: Å fjerne %1$s bryter avhengighet '%2$s' benyttes av %3$s

en: %1$s and %2$s are in conflict
nb: %1$s og %2$s er i konflikt

en: %s needs to be removed but it is a locked package
nb: %s må fjernes, men det er en låst pakke

en: Failed to initialize AUR database
nb: Kunne ikke initialisere AUR-databasen

en: removing %s from target list
nb: fjerner %s fra mållisten

en: A restart is required for the changes to take effect
nb: Det kreves en omstart for at endringene skal tre i kraft

en: Transaction cancelled
nb: Transaksjon avbrutt

en: if this file is not needed, remove it and retry
nb: Hvis denne fil ikke er nødvendig, må du fjerne den og prøve på nytt

en: %s is invalid or corrupted
nb: %s er ugyldig eller skadet

en: you can remove this file and retry
nb: du kan fjerne denne fil og prøve på nytt

en: failed to retrieve some files
nb: Mislyktes i å hente noen filer

en: Failed to commit transaction
nb: Mislyktes i å begå transaksjonen

en: Checking dependencies
nb: Sjekker avhengigheter

en: Checking file conflicts
nb: Sjekker fil konflikter

en: Resolving dependencies
nb: Ordner avhengigheter

en: Checking inter-conflicts
nb: Sjekker inter-konflikter

en: Installing %s
nb: Installerer %s

en: Upgrading %s
nb: Oppdaterer %s

en: Reinstalling %s
nb: Reinstallerer %s

en: Downgrading %s
nb: Nedgraderer %s

en: Removing %s
nb: Fjerner %s

en: Checking integrity
nb: Sjekker integritet

en: Loading packages files
nb: Laster pakke filer

en: Configuring %s
nb: Konfigurerer %s

en: Error while configuring %s
nb: Feil ved konfigurering av %s

en: Checking available disk space
nb: Kontrollerer ledig diskplass

en: Database file for %s does not exist
nb: Databasefilen for %s finnes ikke

en: Checking keyring
nb: Kontrollerer nøkkelring

en: Downloading required keys
nb: Laster ned nødvendige nøkkelringer

en: Running pre-transaction hooks
nb: Kjører forberedende rutiner

en: Running post-transaction hooks
nb: Kjører avsluttende rutiner

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
nb[0]: Omtrent %lu sekund igjen
nb[1]: Omtrent %lu sekunder igjen

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
nb[0]: Ca %lu minutter gjenstår
nb[1]: Ca %lu minutter gjenstår

en: Error
nb: Feil

en: Refreshing %s
nb: Oppfrisker %s

en: Download of %s started
nb: Nedlastning av %s startet

en: Downloading %s
nb: Laster ned %s

en: Download of %s finished
nb: Nedlastning av %s er fullført

en: Authentication failed
nb: Autentifisering feilet

en: Waiting for another package manager to quit
nb: Venter på at en annen pakkebehandler skal avslutte

en: Timeout expired
nb: Tidsavbrudd utløpt

en: Refreshing mirrors list
nb: Oppdaterer listen over pakkebrønner

en: Cloning %s build files
nb: Kloner %s byggefiler

en: Failed to clone %s build files
nb: Mislyktes i å klone %s byggefiler

en: Generating %s information
nb: Genererer %s informasjon

en: Failed to generate %s information
nb: Mislyktes i å generere %s informasjon

en: Checking %s dependencies
nb: Sjekker 1%s avhengigheter

en: Failed to check %s dependencies
nb: Mislyktes i å sjekke %s avhengigheter

en: key %s could not be imported
nb: nøkkel 1%s kunne ikke importeres

en: Transaction successfully finished
nb: Transaksjonen avsluttet vellykket

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Yes
nb: Ja

en: Nothing to do
nb: Ingenting å gjøre

en: Failed to build %s
nb: Mislyktes i å bygge %s

en: Building %s
nb: Bygger %s

en: Choose optional dependencies for %s
nb: Velg valgfrie avhengigheter for 1%s

en: Choose a provider for %s
nb: Velg en leverandør for %s

en: Import PGP key
nb: Importer PGP-nøkkel

en: Trust and Import
nb: Stol på og importer

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Trust %s and import the PGP key
nb: Stol på 1%s og importer PGP nøkkelen

en: Official Repositories
nb: Offisielle pakkebrønner

en: Repositories
nb: Pakkebrønner

en: Depends On
nb: Avhenger av

en: Conflicts With
nb: I konflikt med

en: Required By
nb: Krevd av

en: Replaces
nb: Erstatter

en: Edit build files
nb: Rediger byggefiler

en: Total download size
nb: Samlet nedlastingsstørrelse

en: Edit %s build files
nb: Rediger %s byggefiler

en: Save
nb: Lagre

en: _Close
nb: _Lukk

en: Install
nb: Installer

en: Install %s anyway
nb: Installer %s likevel

en: Package Manager
nb: Pakke Behandler

en: Install packages from repositories, path or url
nb: Installer pakker fra oppbevaringssted, destinasjon eller url

en: Remove packages
nb: Fjern pakker

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
nb: Bygg pakkene fra AUR og installer de med deres avhengigheter

en: package(s)
nb: pakke(r)

en: Updates Available
nb: Oppdateringer tilgjengelig

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: %u available update | %u available updates
nb[0]: %u tilgjengelige oppdatering
nb[1]: %u tilgjengelige oppdateringer

en: Details
nb: Detaljer

en: No package found
nb: Ingen pakke funnet

en: Checking for Updates
nb: Ser etter oppdateringer

en: Install Local Packages
nb: Installer lokale pakker

en: _Open
nb: _Åpne

en: Alpm Package
nb: Alpm-pakke

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
nb: En pakkebehandler med ALPM, AUR, Flatpak og Snap støtte

en: %u pending operation | %u pending operations
nb[0]: %u operasjoner venter
nb[1]: %u operasjoner venter

en: Pending
nb: Avventer

en: All
nb: Alle

en: Explicitly installed
nb: Explisitt installert

en: Orphans
nb: Foreldreløs

en: Foreign
nb: Fremmed

en: Installed
nb: Installert

en: Ignored
nb: Ignorert

en: Install Reason
nb: Grunn til Installasjon

en: Installed as a dependency for another package
nb: Installert som en avhengighet for en annen pakke

en: Mark as explicitly installed
nb: Marker som eksplisitt installert

en: Licenses
nb: Lisenser

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Repository
nb: Arkiv

en: Package Base
nb: Pakkebase

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: First Submitted
nb: Første gang registrert

en: Last Modified
nb: Sist endret

en: Votes
nb: Stemmer

en: Out of Date
nb: Utdatert

en: Groups
nb: Grupper

en: Packager
nb: Pakker

en: Build Date
nb: Byggedato

en: Install Date
nb: Installasjons Dato

en: Backup files
nb: Sikkerhetskopier filene

en: Optional Dependencies
nb: Valgfrie avhengigheter

en: Optional For
nb: Valgfri for

en: Provides
nb: Tilbyr

en: Make Dependencies
nb: Lag avhengigheter

en: Check Dependencies
nb: Sjekk avhengigheter

en: Publisher
nb: Utgiver

en: Confined in a Sandbox
nb: Innesperret i en Sandkasse

en: Channels
nb: Kanaler

en: OS Updates
nb: OS-oppdateringer

en: Includes performance, stability and security improvements
nb: Inkluderer ytelse, stabilitet og sikkerhetsforbedringer

en: Featured
nb: Fremhevet

en: Photo & Video
nb: Bilde og Video

en: Music & Audio
nb: Musikk og Audio

en: Productivity
nb: Produktivitet

en: Communication & News
nb: Kommunikasjon og Nyheter

en: Education & Science
nb: Undervisning og Vitenskap

en: Games
nb: Spill

en: Utilities
nb: Verktøy

en: Development
nb: Utvikling

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Last refresh
nb: Siste oppdatering

en: every 3 hours
nb: hver 3 time

en: every 6 hours
nb: hver 6 time

en: every 12 hours
nb: hver 12 time

en: every day
nb: hver dag

en: every week
nb: hver uke

en: Worldwide
nb: Verdensomspennende

en: To delete
nb: Å slette

en: %u file | %u files
nb[0]: 1%u fil
nb[1]: %u filer

en: Choose Ignored Upgrades
nb: Velg ignorerte oppdateringer

en: none
nb: ingen

en: [y/N]
nb: [j/N]

en: y
nb: j

en: yes
nb: ja

en: Apply transaction
nb: Gjennomfør transaksjon

en: To upgrade
nb: Å oppgradere

en: To reinstall
nb: Å reinstallere

en: To install
nb: Å installere

en: To build
nb: Å bygge

en: To downgrade
nb: Å nedgradere

en: To remove
nb: Å fjerne

en: Total installed size
nb: Total mengde installert

en: Total removed size
nb: Total mengde fjernet

en: No PKGBUILD file found in current directory
nb: Ingen PKBUILD fil funnet i gjeldende mappe

en: Available actions
nb: Tilgjengelige handlinger

en: action
nb: handling

en: options
nb: valg

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
nb: Søk etter pakker eller filer, flere krav for søk kan bli spesifisert

en: file(s)
nb: fil(er)

en: only search for installed packages
nb: søk bare etter installerte pakker

en: only search for packages in repositories
nb: søk bare etter pakker fra oppbevaringssteder

en: also search in AUR
nb: søk også i AUR

en: do not search in AUR
nb: ikke søk i AUR

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
nb: søk etter pakker som er i besittelse av følgende filnavn (kan være segment av filnavnet)

en: Display package details, multiple packages can be specified
nb: Vis pakkedetaljer, flere pakker kan bli spesifisert

en: group(s)
nb: Gruppe(r)

en: list installed packages
nb: liste opp installerte pakker

en: Clone or sync packages build files from AUR
nb: Klone eller synkronisere  pakkens bygge filer fra AUR

en: also clone needed dependencies
nb: også klone nødvendige avhengigheter

en: overwrite existing files
nb: overskriv eksisterende filer

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
nb: Om ikke noe pakkenavn er oppgitt, bruk PKBUILD filen i gjeldende mappe

en: do not clone build files from AUR, only use local files
nb: ikke klone byggefiler fra AUR, benytt bare lokale filer

en: bypass any and all confirmation messages
nb: forbigå alle bekreftende meldinger

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
nb: ignorer en pakke-oppgradering, flere pakker kan bli spesifiserte ved å separere de med et komma.

en: download all packages but do not install/upgrade anything
nb: last ned alle pakker, men ikke installer/oppgrader noe

en: mark all packages installed as a dependency
nb: marker alle installerte pakker som avhengigheter

en: mark all packages explicitly installed
nb: marker alle pakker som eksplisitt installert

en: check for updates
nb: se etter oppdateringer

en: do not check for updates
nb: ikke se etter oppdateringer

en: Reinstall packages
nb: Reinstaller pakker

en: also check updates in AUR
nb: sjekk også oppdateringer i AUR

en: Upgrade your system
nb: Oppgrader systemet ditt

en: enable package downgrades
nb: aktiver pakkenedgraderinger

en: number
nb: nummer

en: Name
nb: Navn

en: Version
nb: Versjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Installed Size
nb: Installert Størrelse

en: No package owns %s
nb: Ingen pakke eier 1%s

en: %s is owned by %s
nb: 1%s eies av 1%s

en: %u ignored update | %u ignored updates
nb[0]: %u ignorert oppdatering
nb[1]: %u ignorerte oppdateringer

en: Remove only the versions of uninstalled packages
nb: Bare fjern versjoner av ikke-installerte pakker

en: Number of versions of each package to keep in the cache
nb: Antall versjoner av hver pakke som skal beholdes i hurtiglageret

en: Clean cache
nb: Tøm hurtiglageret

en: Clean build files
nb: Rensk opp byggefiler

en: all
nb: alle

en: No
nb: Nei

en: Choose a Provider
nb: Velg en leverandør

en: Choose
nb: Velg

en: Progress
nb: Framdrift

en: Pamac History
nb: Pamac-historikk

en: Transaction Summary
nb: Oppsummering av transaksjonen

en: _Apply
nb: _Utfør

en: Software Mode
nb: Programvaremodus

en: Refresh databases
nb: Oppdater databaser

en: View History
nb: Vis historikk

en: Preferences
nb: Valg

en: About
nb: Om

en: Search
nb: Søk

en: Remove all
nb: Fjern alle

en: Install all
nb: Installer alle

en: Ignore all
nb: Ignorer alle

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Relevance
nb: Relevans

en: Size
nb: Størrelse

en: Date
nb: Dato

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Categories
nb: Kategorier

en: Browse
nb: Bla

en: Launch
nb: Oppstart

en: Remove
nb: Fjern

en: Reinstall
nb: Installer på nytt

en: Build
nb: Bygg

en: Dependencies
nb: Avhengigheter

en: Files
nb: Filer

en: Reset build files
nb: Tilbakestill bygg filer

en: Build files
nb: Byggefiler

en: General
nb: Generelt

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Automatically download updates
nb: Automatisk last ned oppdateringer

en: Downloads
nb: Nedlastninger

en: Parallel downloads
nb: Parallelle nedlastninger

en: Use mirrors from
nb: Bruk speil fra

en: Refresh Mirrors
nb: Forfrisk speil

en: Cache
nb: Hurtiglager

en: Advanced
nb: Avansert

en: Check available disk space
nb: Sjekk ledig diskplass

en: Remove unrequired dependencies
nb: Fjern avhengige pakker som er unødvendige

en: Do not check for updates when installing
nb: Ikke se etter oppdateringer når du installerer

en: Enable downgrade
nb: Aktiver nedgradering

en: Third Party
nb: Tredjepart

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
nb: AUR er en pakkebrønn som vedlikeholdes av fellesskapet og kan derfor introdusere risikoer og problemer.
    Alle AUR-brukere bør kjenne fremgangsmåten for å bygge pakker.

en: Enable AUR support
nb: Aktiver AUR-støtte

en: Keep built packages
nb: behold byggede pakker

en: Check for development packages updates
nb: Se etter oppdateringer for utviklerpakker

en: Build directory
nb: Byggkatalog

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
nb: Flatpak pakker vedlikeholdes av deres utgiver.

en: Enable Flatpak support
nb: Aktiver Flatpak støtte

en: Snap packages are maintained by their publisher.
nb: Snap-pakker vedlikeholdes av utgiveren.

en: Enable Snap support
nb: Aktiver Snap støtte
