manjaro-pamac - en to ro translation catalogue (151 entries)

en: Install, update, or remove packages
ro: Instalează, actualizează sau șterge pachete

en: Failed to initialize alpm library
ro: Nu s-a inițializat librăria alpm

en: Synchronizing package databases
ro: Se sincronizează bazele de date ale pachetelor

en: Failed to init transaction
ro: Nu s-a inițializat tranzacția

en: Failed to prepare transaction
ro: Nu s-a pregătit tranzacția

en: target not found: %s
ro: țintă negăsită: %s

en: package %s does not have a valid architecture
ro: pachetul %s nu are o arhitectură validă

en: Warning
ro: Atenție

en: %s needs to be removed but it is a locked package
ro: %s trebuie eliminat, dar este un pachet închis

en: Transaction cancelled
ro: Tranzacție anulată

en: %s is invalid or corrupted
ro: %s este nevalid sau corupt

en: Failed to commit transaction
ro: Nu s-a comis tranzacția

en: Checking dependencies
ro: Se verifică dependențele

en: Checking file conflicts
ro: Se analizează conflictele de fișiere

en: Resolving dependencies
ro: Se rezolvă dependențele

en: Checking inter-conflicts
ro: Se verifică inter-conflictele

en: Installing %s
ro: Se instalează %s

en: Upgrading %s
ro: Se actualizează %s

en: Reinstalling %s
ro: Se reinstalează %s

en: Downgrading %s
ro: Se retrogradează %s

en: Removing %s
ro: Se elimină %s

en: Checking integrity
ro: Se verifică integritatea

en: Loading packages files
ro: Se încarcă fișierele pachetelor

en: Configuring %s
ro: Se configurează %s

en: Checking available disk space
ro: Se verifică spațiul disponibil pe disc

en: Database file for %s does not exist
ro: Fișierul de bază de date pt. %s nu există

en: Checking keyring
ro: Se verifică inelul de chei

en: Downloading required keys
ro: Se descarcă cheile necesare

en: Running pre-transaction hooks
ro: Se execută hook-urile pre-tranzacții

en: Running post-transaction hooks
ro: Se execută hook-urile post-tranzacții

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
ro[0]: În jur de un minut rămas
ro[1]: În jur de %lu minute rămase
ro[2]: În jur de %lu minute rămase

en: Error
ro: Eroare

en: Refreshing %s
ro: Se reîmprospătează %s

en: Downloading %s
ro: Se descarcă %s

en: Authentication failed
ro: Autentificare eșuată

en: Waiting for another package manager to quit
ro: Există un alt gestionar de pachete în așteptare

en: Refreshing mirrors list
ro: Se reîmprospătează lista de oglinzi

en: Transaction successfully finished
ro: Tranzacția s-a terminat cu succes

en: Preparing
ro: Se prepară

en: Yes
ro: Da

en: Nothing to do
ro: Nimic de făcut

en: Building %s
ro: Se construiește 1%s

en: Choose a provider for %s
ro: Alegeți un furnizor pt. %s

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: Official Repositories
ro: Depozite oficiale

en: Repositories
ro: Depozite

en: Depends On
ro: Depinde de

en: Conflicts With
ro: Este în conflict cu

en: Required By
ro: Necesar pentru

en: Replaces
ro: Înlocuiește

en: Total download size
ro: Mărimea totală a descărcării

en: Save
ro: Salvează

en: _Close
ro: _Închide

en: Install
ro: Instalează

en: Package Manager
ro: Gestionar de pachete

en: package(s)
ro: pachet(e)

en: Updates Available
ro: Actualizări Disponibile

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: %u available update | %u available updates
ro[0]: %u actualizare disponibilă
ro[1]: %u actualizări disponibile
ro[2]: %u de actualizări disponibile

en: Details
ro: Detalii

en: No package found
ro: Niciun pachet găsit

en: Checking for Updates
ro: Verificare actualizări

en: Install Local Packages
ro: Instalează pachete locale

en: _Open
ro: _Deschide

en: Alpm Package
ro: Pachet alpm

en: %u pending operation | %u pending operations
ro[0]: %uoperație în desfășurare
ro[1]: %uoperații în desfășurare
ro[2]: %uoperații în desfășurare

en: Pending
ro: În așteptare

en: All
ro: Toate

en: Explicitly installed
ro: Instalat explicit

en: Orphans
ro: Orfani

en: Foreign
ro: Alte pachete

en: Installed
ro: Instalate

en: Install Reason
ro: Motivul instalării

en: Installed as a dependency for another package
ro: Instalat ca dependență a unui alt pachet

en: Mark as explicitly installed
ro: Marchează ca instalat explicit

en: Licenses
ro: Licențe

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Repository
ro: Depozit

en: Package Base
ro: Baza de pachete

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: First Submitted
ro: Depus prima oară

en: Last Modified
ro: Modificat ultima oară

en: Votes
ro: Voturi

en: Out of Date
ro: Învechit

en: Groups
ro: Grupe

en: Packager
ro: Împachetator

en: Build Date
ro: Data construirii

en: Install Date
ro: Instalat la

en: Backup files
ro: Copii de rezervă

en: Optional Dependencies
ro: Dependențe opționale

en: Optional For
ro: Opțional pentru

en: Provides
ro: Furnizează

en: Make Dependencies
ro: Crează dependețele

en: Check Dependencies
ro: Verifică dependențele

en: Communication & News
ro: Comunicare & Știri

en: Education & Science
ro: Educație & Știință

en: Games
ro: Jocuri

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Updates
ro: Actualizări

en: Last refresh
ro: Ultima actualizare

en: Worldwide
ro: Mondial

en: Choose Ignored Upgrades
ro: Alege actualizări ignorate

en: yes
ro: da

en: To upgrade
ro: Actualizează

en: To reinstall
ro: De reinstalat

en: To install
ro: De instalat

en: To build
ro: De construit

en: To downgrade
ro: De retrogradat

en: To remove
ro: De eliminat

en: options
ro: opțiuni

en: file(s)
ro: fișier(e)

en: do not search in AUR
ro: nu căuta în AUR

en: number
ro: număr

en: Name
ro: Nume

en: Version
ro: Versiune

en: Description
ro: Descriere

en: Installed Size
ro: Mărimea instalată

en: Remove only the versions of uninstalled packages
ro: Șterge doar versiunile pachetelor neinstalate

en: Number of versions of each package to keep in the cache
ro: Numărul de versiuni ale fiecărui pachet de salvat în memoria cache

en: Clean cache
ro: Curăță memoria cache

en: all
ro: toate

en: No
ro: Nu

en: Choose a Provider
ro: Alegeți un furnizor

en: Choose
ro: Alege

en: Progress
ro: Progres

en: Pamac History
ro: Istoric Pamac

en: Transaction Summary
ro: Sumar al tranzacției

en: _Apply
ro: _Aplică

en: Refresh databases
ro: Reîmprospătează bazele de date

en: View History
ro: Vezi istoricul

en: Preferences
ro: Preferințe

en: About
ro: Despre Pamac

en: Search
ro: Caută

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Relevance
ro: Relevanță

en: Size
ro: Mărime

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

en: Categories
ro: Categorii

en: Browse
ro: Navighează

en: Remove
ro: Elimină

en: Reinstall
ro: Reinstalează

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Files
ro: Fișiere

en: Check for updates
ro: Verifică actualizări

en: Automatically download updates
ro: Descărcați actualizări automat

en: Cache
ro: Memoria cache

en: Check available disk space
ro: Verifică spațiul disponibil pe disc

en: Remove unrequired dependencies
ro: Elimină dependențe ce nu sunt necesare

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
ro: AUR este un depozit menținut de comunitate ce poate prezenta riscuri și probleme. Toți utilizatorii AUR ar trebui să cunoască procesul de construire.

en: Enable AUR support
ro: Activează suport AUR

en: Build directory
ro: Construiește directorul
