manjaro-pamac - en to sr_RS translation catalogue (204 entries)

en: Install, update, or remove packages
sr_RS: Instaliraj, nadogradi ili ukloni pakete

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
sr_RS: Potrebna je autentikacija za instaliranje, nadogradnju ili uklanjanje paketa

en: Failed to initialize alpm library
sr_RS: Неуспешна иницијализација алпм библиотеке

en: Synchronizing package databases
sr_RS: Синхронизација базе података пакета

en: Failed to synchronize databases
sr_RS: Neuspešna sinhronizacija baza podataka

en: Failed to init transaction
sr_RS: Покретање преноса неуспешно

en: Failed to prepare transaction
sr_RS: Припрема преноса неуспешна

en: target not found: %s
sr_RS: мета није пронађена: %s

en: package %s does not have a valid architecture
sr_RS: пакет %s нема исправну архитектуру

en: Warning
sr_RS: Упозорење

en: Add %s to remove
sr_RS: Dodaj %s da ukloniš

en: if possible, remove %s and retry
sr_RS: ukoliko je moguće, ukloni %s i pokušaj ponovo

en: %s needs to be removed but it is a locked package
sr_RS: потребно је уклонити %s али је пакет закључан

en: Failed to initialize AUR database
sr_RS: Neuspešna inicializacija AUR baze podataka

en: removing %s from target list
sr_RS: uklanjanje %s iz ciljane liste

en: Transaction cancelled
sr_RS: Пренос отказан

en: if this file is not needed, remove it and retry
sr_RS: ukoliko ova datoteka nije potrebna, ukloni je i pokušaj ponovo

en: Removing invalid files and retrying
sr_RS: Uklanjaju se nevalidne datoteke i pokušava ponovo

en: %s is invalid or corrupted
sr_RS: %s је неважећ или оштећен

en: you can remove this file and retry
sr_RS: možeš ukloniti ovu datoteku i pokušati ponovo

en: failed to retrieve some files
sr_RS: neuspešan povraćaj nekih datoteka

en: Failed to commit transaction
sr_RS: Неуспешно извршавање преноса

en: Checking dependencies
sr_RS: Провера зависности

en: Checking file conflicts
sr_RS: Провера сукоба датотека

en: Resolving dependencies
sr_RS: Решавање зависности

en: Checking inter-conflicts
sr_RS: Провера унутрашњих сукоба

en: Installing %s
sr_RS: Инсталација %s

en: Upgrading %s
sr_RS: Надоградња %s

en: Reinstalling %s
sr_RS: Поновна инсталација %s

en: Downgrading %s
sr_RS: Враћање верзије %s

en: Removing %s
sr_RS: Уклањање %s

en: Checking integrity
sr_RS: Провера интегритета

en: Loading packages files
sr_RS: Учитавање датотека пакета

en: Configuring %s
sr_RS: Усклађивање %s

en: Error while configuring %s
sr_RS: Greška pri konfigurisanju %s

en: Checking available disk space
sr_RS: Провера доступног простора диска

en: Database file for %s does not exist
sr_RS: Не постоји датотека базе података за %s

en: Checking keyring
sr_RS: Провера привеска кључева

en: Downloading required keys
sr_RS: Преузимање захтеваних кључева

en: Running pre-transaction hooks
sr_RS: Извршавање пре-трансакцијских процеса

en: Running post-transaction hooks
sr_RS: Извршавање после-трансакцијских процеса

en: Error while running hooks
sr_RS: Greška pri pokretanju kopči

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
sr_RS[0]: Преостало приближно %lu минут
sr_RS[1]: Преостало приближно %lu минута
sr_RS[2]: Преостало приближно %lu минута

en: Error
sr_RS: Грешка

en: Refreshing %s
sr_RS: Освежавање %s

en: Download of %s started
sr_RS: Preuzimanje %s je počelo

en: Downloading %s
sr_RS: Преузимање %s

en: Download of %s finished
sr_RS: Preuzimanje %s je završeno

en: Authentication failed
sr_RS: Аутентификација неуспела

en: Waiting for another package manager to quit
sr_RS: Чекање другог управника пакета да заврши

en: Timeout expired
sr_RS: Dozvoljeno vreme je isteklo

en: Refreshing mirrors list
sr_RS: Освежавање листе извора

en: Cloning %s build files
sr_RS: Kloniraju se %s gradivne datoteke

en: Failed to clone %s build files
sr_RS: Nije uspelo kloniranje %s gradivnih datoteka

en: Generating %s information
sr_RS: Generisanje %s informacije

en: Failed to generate %s information
sr_RS: Nije uspelo generisanje %s informacije

en: Checking %s dependencies
sr_RS: Proveravaju se %s zavisnosti

en: Failed to check %s dependencies
sr_RS: Nije uspelo proveravanje %s zavisnosti

en: key %s could not be imported
sr_RS: ključ %s nije mogao biti uvezen

en: Transaction successfully finished
sr_RS: Пренос успешно завршен

en: Preparing
sr_RS: Припрема

en: Yes
sr_RS: Да

en: Nothing to do
sr_RS: Нема се шта чинити

en: Failed to build %s
sr_RS: Nije uspela izgradnja %s

en: Building %s
sr_RS: Грађење %s

en: Choose optional dependencies for %s
sr_RS: Izaberite opcionalne zavisnosti za %s

en: Choose a provider for %s
sr_RS: Одабери снабдевача за %s

en: Import PGP key
sr_RS: Uvezi PGP ključ

en: Trust and Import
sr_RS: Daj poverenje i Uvezi

en: _Cancel
sr_RS: _Откажи

en: Trust %s and import the PGP key
sr_RS: Daj poverenje %s i uvezi ovaj PGP ključ

en: Official Repositories
sr_RS: Званична Складишта

en: Repositories
sr_RS: Складишта

en: Depends On
sr_RS: Зависи Од

en: Conflicts With
sr_RS: Сукобљава Са

en: Required By
sr_RS: Захтевано Од

en: Replaces
sr_RS: Мења

en: Edit build files
sr_RS: Izmeni gradivne datoteke

en: Total download size
sr_RS: Укупна величина преузимања

en: Edit %s build files
sr_RS: Izmeni %s gradivne datoteke

en: Save
sr_RS: Sačuvaj

en: _Close
sr_RS: _Затвори

en: Install
sr_RS: Инсталирај

en: The snap %s was published using classic confinement
sr_RS: Ovaj snap %s je objavljen korišćenjem klasičnog ograničenja

en: Install %s anyway
sr_RS: Instaliraj %s u svakom slučaju

en: Package Manager
sr_RS: Управник Пакета

en: Install packages from repositories, path or url
sr_RS: Instaliraj pakete iz riznica, staza do url

en: Remove packages
sr_RS: Ukloni pakete

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
sr_RS: Izgradi pakete iz AUR i instaliraj ih sa njihovim zavisnostima

en: package(s)
sr_RS: paket(i/a)

en: _Quit
sr_RS: _Изађи

en: %u available update | %u available updates
sr_RS[0]: %u доступно ажурирање
sr_RS[1]: %u доступна ажурирања
sr_RS[2]: %u доступних ажурирања

en: Details
sr_RS: Детаљи

en: No package found
sr_RS: Пакет није нађен

en: Checking for Updates
sr_RS: Провера ажурирања

en: Install Local Packages
sr_RS: Инсталирај Локалне Пакете

en: _Open
sr_RS: _Отвори

en: Alpm Package
sr_RS: Алпм Пакет

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
sr_RS: Menadžer paketa sa Alpm, AUR, Flatpak i Snap podrškom

en: %u pending operation | %u pending operations
sr_RS[0]: %u радња у чекању
sr_RS[1]: %u радње у чекању
sr_RS[2]: %u радњи у чекању

en: All
sr_RS: Svi

en: Explicitly installed
sr_RS: Изричито инсталирано

en: Orphans
sr_RS: Сирочићи

en: Foreign
sr_RS: Туђи

en: Installed
sr_RS: Инсталирани

en: Install Reason
sr_RS: Разлог Инсталације

en: Installed as a dependency for another package
sr_RS: Инсталирано као зависност за други пакет

en: Mark as explicitly installed
sr_RS: Означи као изричито инсталирано

en: Licenses
sr_RS: Дозволе

en: Unknown
sr_RS: Непознато

en: Repository
sr_RS: Складиште

en: Package Base
sr_RS: База Пакета

en: Maintainer
sr_RS: Одржаваоц

en: First Submitted
sr_RS: Предато

en: Last Modified
sr_RS: Измењено

en: Votes
sr_RS: Гласови

en: Out of Date
sr_RS: Застарело

en: Groups
sr_RS: Групе

en: Packager
sr_RS: Пакер

en: Build Date
sr_RS: Датум Изградње

en: Install Date
sr_RS: Датум Инсталације

en: Backup files
sr_RS: Датотеке резерве

en: Optional Dependencies
sr_RS: Опционе Зависности

en: Optional For
sr_RS: Опционо За

en: Provides
sr_RS: Прибавља

en: Make Dependencies
sr_RS: Зависности Прављења

en: Check Dependencies
sr_RS: Провера зависности

en: Publisher
sr_RS: Izdavač

en: Confined in a Sandbox
sr_RS: Ograničen u Sandbox-u

en: Channels
sr_RS: Kanali

en: Featured
sr_RS: Najnovije

en: Photo & Video
sr_RS: Fotografije i Video

en: Music & Audio
sr_RS: Muzika i Zvuk

en: Productivity
sr_RS: Produktivnost

en: Communication & News
sr_RS: Komunikacije i Vesti

en: Education & Science
sr_RS: Obrazovanje i Nauka

en: Games
sr_RS: Игре

en: Utilities
sr_RS: Korisni programi

en: Development
sr_RS: Развој

en: Updates
sr_RS: Ажурирања

en: Worldwide
sr_RS: Широм Света

en: To delete
sr_RS: Za brisanje

en: Choose Ignored Upgrades
sr_RS: Одабери Игнорисане Надоградње

en: Enter a selection (default=%s)
sr_RS: Unesi odabir (podrazumevano=%s)

en: none
sr_RS: ništa

en: Enter a number (default=%d)
sr_RS: Unesi broj (podrazumevano=%d)

en: [y/N]
sr_RS: [d/N]

en: y
sr_RS: d

en: yes
sr_RS: da

en: Apply transaction
sr_RS: Primeni transakciju

en: To upgrade
sr_RS: За надоградњу

en: To reinstall
sr_RS: За поновну инсталацију

en: To install
sr_RS: За инсталацију

en: To build
sr_RS: За градњу

en: To downgrade
sr_RS: За враћање верзије

en: To remove
sr_RS: За уклањање

en: Total installed size
sr_RS: Ukupna veličina instalacije

en: Total removed size
sr_RS: Ukupna veličina uklonjenog

en: View %s build files diff
sr_RS: Vidi %s razlike u gradivnim datotekama

en: No PKGBUILD file found in current directory
sr_RS: Nijedna PKGBUILD datoteka nije nađena u fascikli

en: Available actions
sr_RS: Dostupne akcije

en: action
sr_RS: akcija

en: options
sr_RS: opcije

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
sr_RS: Pretraga paketa ili datoteka, može biti navedeno i više izraza za pretragu

en: file(s)
sr_RS: datotek(a/e)

en: Name
sr_RS: Име

en: Version
sr_RS: Верзија

en: Description
sr_RS: Опис

en: Installed Size
sr_RS: Величина инсталације

en: Remove only the versions of uninstalled packages
sr_RS: Уклони само верзију уклоњених пакета

en: Number of versions of each package to keep in the cache
sr_RS: Број верзија сваког пакета задржан у кешу

en: Clean cache
sr_RS: Очисти кеш

en: No
sr_RS: Не

en: Choose a Provider
sr_RS: Одабери Снабдевача

en: Choose
sr_RS: Одабери

en: Progress
sr_RS: Напредак

en: Pamac History
sr_RS: Pamac Историја

en: Transaction Summary
sr_RS: Преглед Преноса

en: _Apply
sr_RS: _Примени

en: Refresh databases
sr_RS: Освежи базе података

en: View History
sr_RS: Прегледај Историју

en: Preferences
sr_RS: Поставке

en: About
sr_RS: О...

en: Search
sr_RS: Претрага

en: Relevance
sr_RS: Značajnost

en: Size
sr_RS: Величина

en: Date
sr_RS: Datum

en: Refresh
sr_RS: Освежи

en: Categories
sr_RS: Категорије

en: Browse
sr_RS: Разгледај

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: Reinstall
sr_RS: Поново Инсталирај

en: Build
sr_RS: Izgradnja

en: Dependencies
sr_RS: Зависности

en: Files
sr_RS: Датотеке

en: Build files
sr_RS: Izgradi datoteke

en: General
sr_RS: Опште

en: Check for updates
sr_RS: Провери ажурирања

en: Cache
sr_RS: Кеш

en: Check available disk space
sr_RS: Провери доступан простор диска

en: Remove unrequired dependencies
sr_RS: Уклони непотребне зависности

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
sr_RS: AUR је складиште одржавано од стране заједнице тако да представља могућ ризик и друге врсте проблема.
    Корисници AUR-а би требали бити упознати с процесом грађења пакета.

en: Enable AUR support
sr_RS: Омогући AUR подршку

en: Build directory
sr_RS: Директоријум градње
