manjaro-pamac - en to tr translation catalogue (352 entries)

en: Install, update, or remove packages
tr: Paketleri kur, güncelle veya kaldır

en: Authentication is required to install, update, or remove packages
tr: Paketleri yüklemek, güncellemek veya kaldırmak için kimlik doğrulaması gerekli

en: Failed to initialize alpm library
tr: Alpm kütüphanesi başlatılamadı

en: Synchronizing package databases
tr: Paket veritabanları yenileniyor

en: Failed to synchronize databases
tr: Veritabanları eşitlenemedi

en: Failed to init transaction
tr: İşlem başlatılamadı

en: Failed to prepare transaction
tr: İşlem hazırlığı başarısız oldu

en: target not found: %s
tr: Hedef bulunamadı: %s

en: package %s does not have a valid architecture
tr: %s paketi uygun bir mimariye sahip değil

en: unable to satisfy dependency '%1$s' required by %2$s
tr: %2$s'nin gerektirdiği '%1$s' bağımlılığını karşılayamıyor

en: Warning
tr: Uyarı

en: installing %1$s (%2$s) breaks dependency '%3$s' required by %4$s
tr: %1$s (%2$s) kurulumu, %4$s'ün gerektirdiği '%3$s' bağımlılığını kırar

en: Add %s to remove
tr: Kaldırmak için %s ekleyin

en: if possible, remove %s and retry
tr: eğer mümkünse, şunu kaldırıp yeniden deneyin: %s

en: removing %1$s breaks dependency '%2$s' required by %3$s
tr: %1$s'in kaldırılması, %3$s'ün gerektirdiği bağımlılık '%2$s'yi kırar

en: %1$s and %2$s are in conflict
tr: %1$s ve %2$s çakışıyor

en: %s needs to be removed but it is a locked package
tr: %s paketinin kaldırılması gerekiyor fakat paket kilitli

en: Failed to initialize AUR database
tr: AUR veritabanı başlatılamadı

en: removing %s from target list
tr: %s hedef listesinden kaldırılıyor

en: A restart is required for the changes to take effect
tr: Değişikliklerin etkili olması için yeniden başlatma gerekir

en: Transaction cancelled
tr: İşlemden vazgeçildi

en: %1$s exists in both %2$s and %3$s
tr: %1$s hem %2$s'de hem de %3$s'te var

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem (owned by %3$s)
tr: %1$s: %2$s dosya sisteminde zaten var (%3$s'e ait)

en: %1$s: %2$s already exists in filesystem
tr: %1$s: %2$s  dosya sisteminde zaten var

en: if this file is not needed, remove it and retry
tr: bu dosya gerekli değilse, kaldırın ve yeniden deneyin

en: It has been backed up to %s
tr: %s'e kadar yedeklendi

en: Removing invalid files and retrying
tr: Geçersiz dosyalar kaldırılıyor ve yeniden deneniyor

en: %s is invalid or corrupted
tr: %s geçersiz veya bozuk

en: you can remove this file and retry
tr: bu dosyayı kaldırıp yeniden deneyebilirsiniz

en: failed to retrieve some files
tr: bazı dosyalar alınamadı

en: Failed to commit transaction
tr: İşlem tamamlanamadı

en: Checking dependencies
tr: Bağımlılıklar Denetleniyor

en: Checking file conflicts
tr: Dosya Cakışmaları Denetleniyor

en: Resolving dependencies
tr: Bağımlılıklar Çözümleniyor

en: Checking inter-conflicts
tr: Paketler arası çakışma kontrolü

en: Installing %s
tr: Kuruluyor %s

en: Upgrading %s
tr: Yükseltiliyor %s

en: Reinstalling %s
tr: Tekrar kuruluyor %s

en: Downgrading %s
tr: Sürüm düşürülüyor %s

en: Removing %s
tr: Kaldırılıyor %s

en: Checking integrity
tr: Bütünlük Denetleniyor

en: Loading packages files
tr: Paket Dosyalari Yükleniyor

en: Configuring %s
tr: Ayarlanıyor %s

en: Error while configuring %s
tr: Yapılandırma hatası %s

en: Checking available disk space
tr: Kullanılabilir disk alanı kontrol ediliyor

en: %1$s optionally requires %2$s
tr: %1$s isteğe bağlı olarak %2$s gerektirir

en: Database file for %s does not exist
tr: %s veritabanı dosyası yok

en: Checking keyring
tr: Anahtarlar kontrol ediliyor

en: Downloading required keys
tr: Gerekli anahtarlar yükleniyor

en: %1$s installed as %2$s.pacnew
tr: %1$s %2$s.pacnew olarak yüklendi

en: %1$s installed as %2$s.pacsave
tr: %1$s %2$s.pacsave olarak yüklendi

en: Running pre-transaction hooks
tr: İşlem öncesi veritabanı güncelleniyor

en: Running post-transaction hooks
tr: İşlem sonrası veritabanı güncelleniyor

en: Error while running hooks
tr: Yapılandırma çalışırken hata

en: About %lu second remaining | About %lu seconds remaining
tr[0]: Yaklaşık %lu saniye kaldı
tr[1]: Yaklaşık %lu saniye kaldı

en: About %lu minute remaining | About %lu minutes remaining
tr[0]: Yaklaşık %lu dakika kaldı
tr[1]: Yaklaşık %lu dakika kaldı

en: Error
tr: Hata

en: Refreshing %s
tr: Yenileniyor %s

en: AUR
tr: AUR Depoları

en: Download of %s started
tr: %s indirme başladı

en: Downloading %s
tr: İndiriliyor %s

en: Download of %s finished
tr: %s indirme tamamlanıyor

en: Authentication failed
tr: Doğrulama başarısız

en: Waiting for another package manager to quit
tr: Diğer paket yöneticisinin kapanması ya da durması bekleniyor

en: Timeout expired
tr: Zaman aşımı süresi doldu

en: Refreshing mirrors list
tr: Yansı listesi güncelleniyor

en: Cloning %s build files
tr: %s derleme dosyaları klonlanıyor

en: Failed to clone %s build files
tr: %s derleme dosyası klonlanamadı

en: Generating %s information
tr: %s bilgisi oluşturuluyor

en: Failed to generate %s information
tr: %s bilgisi oluşturulamadı

en: Checking %s dependencies
tr: %s bağımlılıkları kontrol ediliyor

en: Failed to check %s dependencies
tr: Bağımlılıklar kontrol edilemedi %s

en: key %s could not be imported
tr: %s anahtar içe aktarılamadı

en: Transaction successfully finished
tr: Işlem Başarılı

en: Preparing
tr: Hazırlanıyor

en: Yes
tr: Evet

en: Nothing to do
tr: Yapılacak Bir Şey Yok

en: %1$s: ignoring package upgrade (%2$s => %3$s)
tr: %1$s: paket yükseltme yok sayılıyor (%2$s => %3$s)

en: Failed to synchronize AUR database
tr: AUR veritabanı senkronize edilemedi

en: Failed to build %s
tr: %s derleme başarısız

en: Building %s
tr: %s inşa ediliyor

en: Choose optional dependencies for %s
tr: %s için isteğe bağlı bağımlılıkları seç

en: Choose a provider for %s
tr: %s için sağlayıcı seç

en: Import PGP key
tr: PGP anahtarları içe aktar

en: Trust and Import
tr: Güven ve İçe Aktar

en: _Cancel
tr: _İptal

en: The PGP key %1$s is needed to verify %2$s source files
tr: %2$s kaynak dosyalarını doğrulamak için %1$s PGP anahtarı gerekiyor

en: Trust %s and import the PGP key
tr: %s Güven ve PGP anahtarını içe aktar

en: Official Repositories
tr: Resmi Depo

en: Repositories
tr: Depolar

en: Depends On
tr: Bağımlı

en: Orphan Of
tr: Sahipsiz

en: Conflicts With
tr: Çakışan Paketler

en: Required By
tr: İhtiyac Duyulan

en: Replaces
tr: Değiştirilen Paket(ler)

en: Edit build files
tr: Derleme dosyalarını düzenle

en: Total download size
tr: Toplam indirme boyutu

en: Edit %s build files
tr: %s derleme dosyasını düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: _Close
tr: _Kapat

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Install
tr: Yükle

en: The snap %s was published using classic confinement
tr: Snap %s klasik hapsi kullanılarak yayınlandı

en: Install %s anyway
tr: Yine de %s yükle

en: Package Manager
tr: Paket Yöneticisi

en: Install packages from repositories, path or url
tr: Paketleri depolardan, yerelden veya bağlantıdan yükle

en: Remove packages
tr: Paketleri kaldır

en: Build packages from AUR and install them with their dependencies
tr: AUR'dan paket inşa edin ve bunları bağımlılıkları ile kurun

en: package(s)
tr: paket(ler)

en: Updates Available
tr: Güncellemeler Mevcut

en: Your system is up to date
tr: Sisteminiz güncel

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: %u available update | %u available updates
tr[0]: %u güncelleme mevcut
tr[1]: %u güncelleme mevcut

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: No package found
tr: Paket bulunamadı

en: Checking for Updates
tr: Güncellemeler Kontrol Ediliyor

en: Install Local Packages
tr: Yerel Paketleri Kur

en: _Open
tr: _Aç

en: Alpm Package
tr: Alpm Paketi

en: A Package Manager with Alpm, AUR, Flatpak and Snap support
tr: Alpm, AUR, Flatpak ve Snap destekli bir Paket Yöneticisi

en: %u pending operation | %u pending operations
tr[0]: %u bekleyen işlem
tr[1]: %u bekleyen işlem

en: Pending
tr: Bekleyen

en: All
tr: Tüm Paketler

en: Explicitly installed
tr: Doğrudan Yüklenmiş

en: Orphans
tr: Sahipsiz paketler

en: Foreign
tr: Yabancı paketler

en: Installed
tr: Kurulu paketler

en: Ignored
tr: Yoksayılan

en: None
tr: Hiçbiri

en: Install Reason
tr: Kurulum Nedeni

en: Installed as a dependency for another package
tr: Başka Bir Paketin Bağımlılığı Olarak Yüklenmiş

en: Mark as explicitly installed
tr: Yüklü olarak işaretle

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Repository
tr: Depo

en: Package Base
tr: Paket Tabanı

en: Maintainer
tr: Sorumlu

en: First Submitted
tr: İlk Ekleyen

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: Votes
tr: Oylar

en: Out of Date
tr: Eskimiş

en: Groups
tr: Gruplar

en: Packager
tr: Paketçi

en: Build Date
tr: İnşa Zamanı

en: Install Date
tr: Kurulum Tarihi

en: Validated By
tr: Onaylayan

en: Backup files
tr: Yedek Dosyalar

en: Optional Dependencies
tr: Tercih Edilen Bağımlılıklar

en: Optional For
tr: İsteğe Bağlı

en: Provides
tr: Sağladıkları

en: Make Dependencies
tr: Bağımlılıkları Düzenle

en: Check Dependencies
tr: Bağımlılık Kontrolü

en: Publisher
tr: Yayımcı

en: Confined in a Sandbox
tr: Bir Sanal Alanda Sınırlı

en: Channels
tr: Kanallar

en: OS Updates
tr: İşletim Sistemi Güncellemeleri

en: Includes performance, stability and security improvements
tr: Performans, kararlılık ve güvenlik iyileştirmeleri içerir

en: Featured
tr: Öne Çıkanlar

en: Photo & Video
tr: Fotoğraf ve Video

en: Music & Audio
tr: Müzik ve Ses

en: Productivity
tr: Verimlilik ve Üretkenlik

en: Communication & News
tr: İletişim ve Haberler

en: Education & Science
tr: Eğitim ve Bilim

en: Games
tr: Oyunlar ve Eğlence

en: Utilities
tr: Araçlar ve Hizmetler

en: Development
tr: Yazılım ve Gelişim

en: Updates
tr: Güncellemeler

en: Last refresh
tr: Son yenileme

en: every 3 hours
tr: her 3 saatte

en: every 6 hours
tr: her 6 saatte

en: every 12 hours
tr: her 12 saatte

en: every day
tr: her gün

en: every week
tr: her hafta

en: Worldwide
tr: Küresel

en: To delete
tr: Silinecek

en: %u file | %u files
tr[0]: %u dosya
tr[1]: %u dosya

en: Select Build Directory
tr: Derleme Dizini Seçin

en: _Choose
tr: _Seç

en: Choose Ignored Upgrades
tr: Yoksayılan Yükseltmeleri Seç

en: Enter a selection (default=%s)
tr: Bir seçim girin (varsayılan=%s)

en: none
tr: hiçbiri

en: Enter a number (default=%d)
tr: Bir numara gir (varsayılan=%d)

en: [y/N]
tr: [e/H]

en: y
tr: e

en: yes
tr: evet

en: Apply transaction
tr: İşlemi uygula

en: To upgrade
tr: Yükselt

en: To reinstall
tr: Yeniden kurulacak paketler

en: To install
tr: Kurulacak paketler

en: To build
tr: İnşa et

en: To downgrade
tr: Sürüm düşürülecek

en: To remove
tr: Kaldırılacak paketler

en: Total installed size
tr: Toplam kurulum boyutu

en: Total removed size
tr: Toplam kaldırma boyutu

en: View %s build files diff
tr: %s derleme dosyalarını görüntüle

en: Building packages as dynamic user
tr: Dinamik kullanıcı olarak paketler oluşturma

en: Setting build directory to %s
tr: Yapı dizini %s olarak ayarlanıyor

en: No PKGBUILD file found in current directory
tr: Mevcut dizinde PKGBUILD dosyası bulunamadı

en: Checking development packages updates as root
tr: Gelişim paketi güncellemeleri kök olarak kontrol ediliyor

en: Available actions
tr: Mevcut eylemler

en: action
tr: eylem

en: options
tr: seçenekler

en: Search for packages or files, multiple search terms can be specified
tr: Paketleri veya dosyaları arayın, birden fazla arama terimi belirtilebilir

en: file(s)
tr: dosya(lar)

en: only search for installed packages
tr: sadece kurulu paketleri ara

en: only search for packages in repositories
tr: sadece depolardaki paketleri arayın

en: also search in AUR
tr: ayrıca AUR'da arama

en: do not search in AUR
tr: AUR deposunda arama yapma

en: search for packages which own the given filenames (filenames can be partial)
tr: Verilen dosya isimlerine sahip olan paketleri ara (dosya isimleri kısmi olabilir)

en: only print names
tr: yalnızca isimleri yazdır

en: Display package details, multiple packages can be specified
tr: Paket ayrıntılarını göster, birden fazla paket belirlenebilir

en: List packages, groups, repositories or files
tr: Paketleri, grupları, depoları veya dosyaları listeleyin

en: group(s)
tr: grup(lar)

en: repo(s)
tr: depo(lar)

en: list installed packages
tr: yüklü paketleri listele

en: list explicitly installed packages
tr: doğrudan yüklenmiş paketleri listeleyin

en: list packages that were installed as dependencies but are no longer required by any installed package
tr: bağımlılık olarak yüklenmiş, ancak yüklü herhangi bir paket tarafından artık kullanılmayan paketleri listele

en: list packages that were not found in the repositories
tr: depolarda bulunmayan paketleri listele

en: list all packages that are members of the given groups, if no group is given list all groups
tr: belirtilen grupların üyesi olan tüm paketleri listele, grup yok ise tüm grupları listele

en: list all packages available in the given repos, if no repo is given list all repos
tr: depo verilmediyse, tüm depolarda paketlerin tamamını listele

en: list files owned by the given packages
tr: verilen paketlerin sahip olduğu liste dosyaları

en: Clone or sync packages build files from AUR
tr: Paketleri kopyalayın veya eşitleyin AUR'dan dosyalar oluşturun

en: build directory, if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
tr: inşa dizini olarak bir dizin oluşturulmadı ise pamac.conf dosyasında tanımlanan dizin kullanılır

en: also clone needed dependencies
tr: ayrıca ihtiyaç duyulan bağımlılıkları klonla

en: do not print any output
tr: hiçbir çıktıyı yazdırma

en: overwrite existing files
tr: mevcut dosyaların üzerine yaz

en: If no package name is given, use the PKGBUILD file in the current directory
tr: Paket adı belirtilmemişse, geçerli dizindeki PKGBUILD dosyasını kullanın

en: The build directory will be the parent directory, --builddir option will be ignored
tr: Derleme dizini üst dizin olacak, --builddir seçeneği göz ardı edilecek

en: and --no-clone option will be enforced
tr: ve --no-clone seçeneği uygulanacak

en: keep built packages in cache after installation
tr: kurulumdan sonra yerleşik paketleri önbellekte sakla

en: do not keep built packages in cache after installation
tr: kurulumdan sonra yerleşik paketleri önbellekte tutma

en: only print what would be done but do not run the transaction
tr: yalnızca ne yapıldığını yazdır fakat işlemi gerçekleştirme

en: do not clone build files from AUR, only use local files
tr: AUR'dan dosyaları derleme, sadece yerel dosyaları kullan

en: bypass any and all confirmation messages
tr: tüm onay mesajlarını atla

en: ignore a package upgrade, multiple packages can be specified by separating them with a comma
tr: istediğiniz bir paketin yükseltmesi gözardı edilebilir, bir komutla ayırarak birden fazla paket belirlenebilir

en: overwrite conflicting files, multiple patterns can be specified by separating them with a comma
tr: çakışan dosyaların üzerine yaz, birden çok komut virgülle ayırarak belirlenebilir

en: download all packages but do not install/upgrade anything
tr: tüm paketleri indir ama hiçbir şeyi yükleme/yükseltme

en: mark all packages installed as a dependency
tr: bağlı olan tüm paketleri işaretle

en: mark all packages explicitly installed
tr: doğrudan yüklenen tüm paketleri işaretle

en: check for updates
tr: güncellemeleri kontrol et

en: do not check for updates
tr: güncellemeleri kontrol etme

en: Reinstall packages
tr: Paketleri tekrar kur

en: remove packages only if they are not required by any other packages
tr: paketleri sadece başka bir paket için gerekli olmadıklarında çıkar

en: remove all target packages, as well as all packages that depend on one or more target packages
tr: tüm hedef paketleri ve bir veya daha fazla hedef pakete bağlı olan tüm paketleri kaldırın

en: remove dependencies that are not required by other packages, if this option is used without package name remove all orphans
tr: diğer paketlerin gerektirmediği bağımlılıkları kaldır, paket adı olmadan bu seçenek kullanılıyorsa tüm sahipsiz paketleri kaldır

en: do not remove dependencies that are not required by other packages
tr: diğer paketler için gerekli olmayan bağımlılıkları kaldırma

en: ignore files backup
tr: dosya yedeklemesini yoksay

en: Safely check for updates without modifiying the databases
tr: Veritabanlarını değiştirmeden güncellemeleri güvenle kontrol edin

en: Exit code is 100 if updates are available
tr: Güncellemeler mevcutsa çıkış kodunuz 100

en: build directory (use with --devel), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
tr: dizin oluşturma (--devel girdisi kullan), eğer pamac.conf dosyasında belirtilen özel bir dizin verilmediyse

en: also check updates in AUR
tr: ayrıca AUR güncellemeleri kontrol et

en: do not check updates in AUR
tr: AUR güncellemelerini kontrol etme

en: only print one line per update
tr: her güncelleme için sadece bir satır göster

en: also check development packages updates (use with --aur)
tr: ayrıca gelişim paketleri güncellemelerini de kontrol edin (--aur girdisi kullanın)

en: do not check development packages updates
tr: gelişim paketleri güncellemelerini kontrol etme

en: Upgrade your system
tr: Sisteminizi yükseltin

en: force the refresh of the databases
tr: veritabanlarını yenilenmeye zorla

en: do not refresh the databases
tr: veritabanlarını yenilemeyin

en: enable package downgrades
tr: paket sürüm düşürmelerini etkinleştir

en: disable package downgrades
tr: paket sürüm düşürmelerini devre dışı bırak

en: also upgrade packages installed from AUR
tr: ayrıca AUR'dan yüklenen paketleri yükseltme

en: do not upgrade packages installed from AUR
tr: AUR deposundan yüklenen paketleri yükseltme

en: also upgrade development packages (use with --aur)
tr: ayrıca geliştirme paketlerini yükseltin (--aur girdisini kullanın)

en: do not upgrade development packages
tr: gelişim paketlerini yükseltme

en: build directory (use with --aur), if no directory is given the one specified in pamac.conf file is used
tr: inşa dizini (--aur ile kullanın), eğer pamac.conf dosyasında belirtilen bir dizin yoksa bu yol kullanılır.

en: Clean packages cache or build files
tr: Paket önbelleğini veya derleme dosyalarını temizle

en: number
tr: numara

en: specify how many versions of each package are kept in the cache directory
tr: Her paketin kaç sürümünün önbellek dizininde tutulacağını belirtin.

en: only target uninstalled packages
tr: sadece kaldırılan paketleri hedefle

en: remove all build files, the build directory is the one specified in pamac.conf
tr: tüm derleme dosyalarını kaldır, derleme dizini pamac.conf dosyasında belirtilen dizindir.

en: do not remove files, only find candidate packages
tr: dosyaları kaldırmayın, sadece aday paketleri bulun

en: also display all files names
tr: tüm dosya adlarını da göster

en: Name
tr: İsim

en: Version
tr: Sürüm

en: Description
tr: Açıklama

en: URL
tr: BAĞLANTI

en: Installed Size
tr: Kurulu Boyut

en: No package owns %s
tr: Sahipsiz paket %s

en: %s is owned by %s
tr: %s sahibi %s

en: %u ignored update | %u ignored updates
tr[0]: %u güncelleme yoksayıldı
tr[1]: %u güncellemeleri yoksayıldı

en: Remove only the versions of uninstalled packages
tr: Sadece kaldırılabilir paket sürümlerini kaldır

en: Number of versions of each package to keep in the cache
tr: Önbellekte tutulacak her bir paketin sürüm sayısı

en: Clean cache
tr: Önbelleği temizle

en: Clean build files
tr: Derleme dosyalarını temizle

en: Add %s to install
tr: Kurmak için %s ekleyin

en: %s is only available from AUR
tr: %s sadece AUR'dan temin edilebilir.

en: There is %1$u member in group %2$s | There are %1$u members in group %2$s
tr[0]: %2$s grubunda %1$u üye var
tr[1]: %2$s grubunda %1$u üye var

en: all
tr: tümü

en: Add %s to reinstall
tr: Yeniden kurmak için %s ekleyin

en: Install %1$s from %2$s
tr: %2$s'den %1$s'i yükleyin

en: No
tr: Hayır

en: Choose a Provider
tr: Sağlayıcı Seç

en: Choose
tr: Seç

en: Progress
tr: Süreç

en: Pamac History
tr: Pamac Geçmişi

en: Transaction Summary
tr: İşlem Özeti

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Software Mode
tr: Yazılım Modu

en: Refresh databases
tr: Veritabanlarını yenile

en: View History
tr: İşlem Geçmişini Gör

en: Preferences
tr: Tercihler

en: About
tr: Pamac Hakkında

en: Search
tr: Ara

en: Remove all
tr: Tümünü kaldır

en: Install all
tr: Tümünü kur

en: Ignore all
tr: Tümünü yoksay

en: Sort by
tr: Sırala

en: Relevance
tr: Uyumluluk

en: Size
tr: Boyut

en: Date
tr: Tarih

en: Refresh
tr: Yenile

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Browse
tr: Gözat

en: Launch
tr: Başlat

en: Remove
tr: Kaldır

en: Reinstall
tr: Yeniden yükle

en: Build
tr: Derle

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Files
tr: Dosyalar

en: Reset build files
tr: Derleme dosyalarını sıfırla

en: Build files
tr: Derleme dosyaları

en: General
tr: Genel Ayarlar

en: Check for updates
tr: Güncellemeleri kontrol et

en: Updates check frequency
tr: Güncellemeler kontrol sıklığı

en: Automatically download updates
tr: Güncellemeleri otomatik olarak indir

en: Upgrade the system at shutdown
tr: Kapatma sırasında sistemi yükselt

en: Hide tray icon when no update
tr: Güncelleme olmadığında tepsi simgesini gizle

en: Downloads
tr: İndirmeler

en: Parallel downloads
tr: Eşzamanlı indirme

en: Use mirrors from
tr: Yansıyı kullan

en: Refresh Mirrors
tr: Yansıları Yenile

en: Cache
tr: Önbellek Ayarları

en: Number of versions of each package to keep
tr: Saklanacak her paketin sürüm sayısı

en: Remove only the uninstalled packages
tr: Yalnızca kaldırılan paketleri kaldırın

en: Clean
tr: Temizle

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Misconfiguration of these options can lead to system breakage.
    Modify them only if you know what you are doing.
tr: Bu seçeneklerin yanlış yapılandırılması sistemin bozulmasına neden olabilir.
    Sadece ne yaptığınızı biliyorsanız, onları değiştirin.

en: Check available disk space
tr: Kullanılabilir disk alanını kontrol et

en: Remove unrequired dependencies
tr: Gereksiz bağımlılıkları kaldır

en: Do not check for updates when installing
tr: Kurulum esnasında güncellemeleri kontrol etme

en: Enable downgrade
tr: Sürüm düşürmeyi etkinleştir

en: Ignored upgrades
tr: Yoksayılan güncellemeler

en: Third Party
tr: Üçüncü Parti

en: AUR is a community maintained repository so it presents potential risks and problems.
    All AUR users should be familiar with the build process.
tr: AUR topluluk depolarının potansiyel riskler ve sorunlar içerebileceğini unutmayın.
    AUR hakkında bilgi sahibi iseniz bunları biliyor olmalısınız.

en: Enable AUR support
tr: AUR desteği etkin

en: Keep built packages
tr: Paketleri derlemeye devam edin

en: Check for development packages updates
tr: Gelişim paketlerinin güncellemelerini kontrol et

en: Build directory
tr: İnşa dizini

en: Flatpak packages are maintained by their publisher.
tr: Flatpak paketleri yayıncıları tarafından yapılmaktadır.

en: Enable Flatpak support
tr: Flatpak desteğini etkinleştir

en: Snap packages are maintained by their publisher.
tr: Snap paketleri, yayıncıları tarafından sağlanır.

en: Enable Snap support
tr: Snap desteğini etkinleştir
